Ničitel Voráček přidal 4 body, Pastrňák dvěma góly dotáhl Crosbyho

Autor: ČTK, mto
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Jakub Voráček se gólem a třemi asistencemi podílel v NHL na přestřelce mezi hokejisty Philadelphie a Edmontonu, kterou Flyers otočili z 3:5 na 6:5. Formu si drží i David Pastrňák, který nasypal dvě branky do sítě Colorada a s osmnácti góly se dělí o čelo střelecké tabulky NHL se Sidney Crosbym. Boston zápas proti Avalanche prohrál 2:4.

Svůj velký večer odstartoval Voráček ve 34. minutě, kdy přihrávkou v útočném pásmu nabil na gól Claudeu Girouxovi. Letci se v tu chvíli dostali do vedení 3:2, když otočili skóre z nepříznivého stavu 0:2 třemi góly v rozmezí pouhých 72 sekund. Hosté však oplatili podobnou mincí a ve 46. minutě už měli znovu dvoubrankový náskok 5:3.

Pak však opět začal úřadovat Voráček. Ve 47. minutě tvrdou ranou v přesilové hře snížil na 4:5, o šest minut později byl na začátku akce, z níž padl vyrovnávací gól a minutu a půl před koncem třetí třetiny vyslal do rychlého protiútoku Michaela Raffla, který zařídil vítěznou branku. Jednu asistenci si v dresu Flyers, kteří vyhráli už sedmý zápas v řadě, připsal obránce Radko Gudas.

Raffl při rozhodující akci dostal od Voráčka křížnou přihrávku na modrou útočnou čáru, protáhl se podél mantinelu, natlačil se tělem před obránce Klefboma a zavěsil. "Tři roky mě Jake (Voráček) vehementně přesvědčuje, abych to takhle dělal. Dnes to poprvé zafungovalo," smál se Raffl.

Český útočník si ziskem čtyř bodů upevnil postavení v elitní desítce nejproduktivnějších hráčů, které stále bezpečně vládne Connor McDavid, jenž v duelu proti Philadelphii dal gól, na další přihrál a celkově má už 38 bodů. Voráček je s 28 body za 10 branek a 18 asistencí šestý se ztrátou jediného bodu na druhého Crosbyho.

Pastrňák znovu rozvlnil síť

Boston prohrával s Coloradem už 0:3, než se postaral o korekci skóre Pastrňák. Dvacetiletý mladík původem z Havířova v polovině druhé třetiny dvěma góly během 80 sekund snížil na jednobrankový rozdíl. Nejprve se prosadil nadvakrát ze samostatného nájezdu, o pár chvil později udeřil tvrdou ranou z mezikruží.

Pastrňák si tak připsal už pátý gól z posledních tří zápasů. Jenže Bruins to tentokrát nebylo nic platné, ve 38. minutě utekli hosté do vedení 4:2, náskok udrželi až do konce a přerušili sérii šesti porážek.

Dalo se čekat, že se jim to povede zrovna v Bostonu. Od března 1998 tady neprohráli jedenáct utkání v řadě (10 výher a 1 remíza). "Odehráli jsme solidní zápas. Není snadné tady vyhrát. Důležité bylo, že jsme se dostali do vedení a získali si nějaký náskok. Celé mužstvo podalo obětavý výkon, nebyl jediný hráč, který by se jen vezl," pochválil tým trenér Jared Bednar.

Bruins měli v nohách den starou porážku v prodloužení ve Washingtonu a možná se na domácích hráčích lehce podepsala únava. "Hlavně v úvodu jsme působili trochu ospale. Soupeř dokázal využít šance a my už se nedokázali dostat zpátky," litoval útočník Brad Marchand.

Gól Jágra tentokrát nepomohl

Florida zaspala v duelu s Pittsburghem úvod, když už po sedmi a půl minutách prohrávala 0:3. Jágr sice svou šestou trefou v sezoně snížil ve 27. minutě v přesilové hře, jenže Penguins ve třetí třetině pojistili vítězství dalšími dvěma góly.

Pro Pantery to byl první domácí zápas po dlouhé sérii šesti duelů na hřištích soupeřů, během níž byl odvolán hlavní trenér Gerard Gallant. Pod vedením jeho nástupce Toma Rowea se jim zatím moc nedaří a prohráli pět ze šesti utkání, byť tři z nich až v prodloužení nebo po nájezdech.

"Na začátku jsme měli k soupeři přehnaný respekt. Pittsburgh má v kádru dva z nejlepších hráčů na světě, takže to mohlo na některé naše mladíky dolehnout. Ale všechny tři góly padly po zbytečných chybách, které půjdou jednoduše odstranit. Uvidíte, zlepšíme se," snažil se Rowe po výprasku hledat pozitiva. "Hlavní ponaučení z dnešního zápasu je to, že nesmíme čekat, co udělá soupeř. Musíme hrát naší hru. Když budeme dobře bruslit a hýbat s pukem, jsme schopni se vyrovnat každému týmu v lize."

Jágr si díky gólu připsal 1882. bod v kariéře NHL a na druhého nejproduktivnějšího hráče v historii Marka Messiera už ztrácí jen pět bodů.

Mazanec dochytal zápas a nahrával

Do branky Nashvillu se po čase dostal Marek Mazanec, který ještě před polovinou utkání v Dallasu nahradil svého kolegu Pekku Rinneho. Domácí Stars totiž v tu chvíli vedli už 4:1. Český gólman ve zbytku utkání chytil 18 z 19 střel a v 56. minutě si dokonce připsal asistenci u gólu, kterým Predators zmírnili porážku na konečných 2:5.

Výsledky:

Boston - Colorado 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Branky: 33. a 34. Pastrňák - 6. Duchene, 13. MacKinnon, 25. Mitchell, 38. Söderberg. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Pastrňák (Boston), 3. MacKinnon (Colorado).

NY Islanders - St. Louis 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 7. a 53. Lee, 10. Tavares - 5. Fabbri, 24. Brodziak. Střely na branku: 27:26. Diváci: 11.178. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Tavares (oba Islanders), 3. Fabbri (St. Louis).

Philadelphia - Edmonton 6:5 (0:1, 3:2, 3:2)
Branky: 34. a 53. Giroux (na první Voráček, na druhou Gudas a Voráček), 33. Streit, 34. Bellemare, 47. Voráček, 59. Raffl (Voráček) - 5. Draisaitl, 25. McDavid, 37. Sekera, 44. Pouliot, 46. Klefbom. Střely na branku: 31:33. Diváci: 19.346. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Draisaitl (Edmonton).

Montreal - New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 18. a 56. Mitchell, 13. Danault, 30. Lehkonen, 41. Pacioretty - 17. Henrique, 44. Hall. Střely na branku: 49:21. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Mitchell, 3. Shaw (všichni Montreal).

Florida - Pittsburgh 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Jágr - 4. Crosby, 5. Sheary, 8. Kühnhackl, 46. Cullen, 60. Hagelin. Střely na branku: 29:30. Diváci: 14.068. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Sheary (oba Pittsburgh), 3. Barkov (Florida).

Winnipeg - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 30. Scheifele - 9. Kreider, 59. Hayes. Střely na branku: 18:24. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Kreider (Rangers).

Dallas - Nashville 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 10. Ja. Benn, 11. Ritchie (Faksa), 24. Spezza, 26. Roussel, 40. Seguin - 17. Arvidsson, 36. Järnkrok (Mazanec). Marek Mazanec odchytal za Nashville 34 minut, z 19 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 37:36. Diváci: 17.887. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Ja. Benn, 3. Roussel (všichni Dallas).

Arizona - Calgary 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. Domi - 18. Giordano, 62. D. Hamilton. Střely na branku: 28:35. Diváci: 10.210. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton (Calgary), 2. Domi (Arizona), 3. Giordano (Calgary).

Tampa Bay - Vancouver 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 32. Drouin - 4. a 54. Skille, 27. a 40. Megna, 10. Gudbranson. Střely na branku: 41:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Megna, 2. Miller, 3. Gudbranson (všichni Vancouver).

Los Angeles - Carolina 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Doughty - 18. a 34. Ryan (na první Nestrašil), 45. McGinn. Střely na branku: 22:18. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. McGinn, 3. Ward (všichni Carolina).