Pavelec se zranil a nedochytal, Frolík druhou hvězdou zápasu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Brankář Ondřej Pavelec znovu dostal důvěru kouče Winnipegu, proti Minnesotě ale nedochytal. Ve 27. minutě musel odstoupit kvůli zranění v dolní části těla a Jets prohráli 2:4. Michael Frolík se podílel jedním gólem na výhře hokejistů Calgary 3:2 po samostatných nájezdech v Pittsburghu. Český útočník si připsal svou třináctou trefu v sezoně a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Frolík skóroval ve 39. minutě, kdy po spolupráci s Mikaelem Backlundem a Matthewem Tkachukem zakončil nádhernou akci při přečíslení tři na dva. Zvýšil na 2:0 pro Flames, přestože po dvou třetinách vedli Penguins na střely 21:14.

Teprve ve třetí třetině dokázali domácí svou střeleckou převahu vyjádřit góly a dvoubrankové manko smazali. V penaltovém rozstřelu ale rozhodl o vítězství hostů Kris Versteeg. Mužstvo Flames vyhrálo čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce Západní konference se drží na poslední postupové příčce do play off.

Hlavním hrdinou utkání byl brankář Chad Johnson, který zneškodnil 31 střel a všechny tři nájezdy Phila Kessela, Sidneyho Crosbyho a Krise Letanga. "Podle mě jsme odehráli dobrý zápas. Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli. Myslím, že jsme si zasloužili víc než jen bod," řekl Crosby, který přihrál na první gól Pittsburghu a připsal si 998. bod v NHL.

Mrázek třetí hvězdou

Petr Mrázek byl zvolen třetí hvězdou utkání mezi Detroitem a Columbusem. Český gólman zlikvidoval 24 z 27 střel a pomohl Red Wings získat bod za prohru 2:3 v prodloužení.

Vítězný gól vstřelil v 64. minutě Seth Jones, jenž se prosadil tvrdou ranou z pravého kruhu pro vhazování, která prolétla Mrázkovi nad lapačkou a skončila v levém horním růžku branky. "Dobře jsem tu střelu viděl, ale trefil to až moc přesně," uvedl Mrázek.

Jeho tým prohrál šestý z posledních sedmi zápasů, které skončily po základní hrací době nerozhodně. "Potřebujeme výsledky. Získali jsme bod, ale nutně bychom potřebovali dva," řekl trenér Detroitu Jeff Blashill.

Pavelec musel odstoupit

Další český brankář Ondřej Pavelec nedochytal duel Winnipegu s Minnesotou. Ve 27. minutě za stavu 1:3 odstoupil ze hry kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla. Jeho náhradník Connor Hellebuyck už ve zbytku večera neinkasoval, porážku 2:4, kterou hosté pečetili trefou do prázdné branky při power play, ale neodvrátil.

Minnesota vyhrála pátý z posledních šesti zápasů a potvrdila pozici nejlepšího týmu Západní konference. Hlavními strůjci úspěchu byli útočník Jason Pominville, který dal dva góly a na další dva přihrál, a brankář Devan Dubnyk, jenž zaznamenal 38 zákroků a s 29 výhrami se dělí o první místo mezi gólmany se Sergejem Bobrovským z Columbusu.

Sedmou porážku z posledních deseti zápasů utrpěli hokejisté Montrealu, kteří prohráli na ledě nejslabšího týmu ligy Colorada 0:4. Naopak pozici lídra soutěže potvrdil Washington výhrou 5:0 nad Carolinou.

Výsledky:

Buffalo - San Jose 5:4 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 52. a 62. Kane, 8. Moulson, 50. R. O'Reilly, 53. Okposo - 15. Ward, 18. Couture, 32. Karlsson, 47. Pavelski. Střely na branku: 36:40. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. R. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Burns (San Jose).

NY Rangers - Anaheim 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 44. a 60. Grabner, 5. Lindberg, 22. Zuccarello - 27. Silfverberg. Střely na branku: 20:44. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Grabner, 3. Miller (všichni Rangers).

Pittsburgh - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 46. Kunitz, 56. Guentzel - 37. Ferland, 39. Frolík, rozh. nájezd Versteeg. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.556. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Frolík (oba Calgary), 3. Letang (Pittsburgh).

Washington - Carolina 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Ovečkin, 14. Connolly, 47. Eller, 47. Kuzněcov, 55. Johansson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Johansson, 3. Niskanen (všichni Washington).

Toronto - Dallas 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Gardiner, 38. Matthews, 48. Zajcev - 45. Seguin. Střely na branku: 34:40. Diváci: 19.233. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Gardiner (oba Toronto), 3. Seguin (Dallas).

Colorado - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1., 34. a 47. Rantanen, 3. Martinsen. Střely na branku: 26:27. Diváci: 12.667. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Barberio, 3. Pickard (všichni Colorado).

Detroit - Columbus 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Jensen, 30. Vanek - 10. Dubinsky, 16. Atkinson, 64. Jones. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 26:27. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Mrázek (Detroit).

Tampa Bay - Los Angeles 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 27. a 39. Kučerov (na první Šustr), 8. Drouin, 32. Dumont, 54. Coburn. Střely na branku: 21:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Bishop, 3. Naměstnikov (všichni Tampa).

Nashville - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 13. Arvidsson, 17. Järnkrok, 50. Forsberg, 60. Fisher - 7. Granlund, 53. Edler. Střely na branku: 33:33. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Järnkrok, 3. Rinne (všichni Nashville).

Winnipeg - Minnesota 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 26. Little, 37. Armia - 12. a 59. Niederreiter, 20. a 23. Pominville. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 26 minut, z 14 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 78,6 procenta. Střely na branku: 40:25. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Minnesota), 2. Armia (Winnipeg), 3. Coyle (Minnesota).

Ottawa - St. Louis 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Branky: 27. a 54. Tarasenko, 22. Pääjärvi, 42. Berglund, 51. Steen, 56. Barbašev. Střely na branku: 30:30. Diváci: 16.787. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko, 3. Steen (všichni St. Louis).

Jiří Hudler naskočil poprvé od 19. ledna, proti Maple Leafs zapsal jen jeden záporný bod