Hanzal skóroval po dvou měsících, Zacha a Frk brali asistence

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Útočník Martin Hanzal druhým gólem v sezoně nezabránil porážce Dallasu 2:5 v New Jersey. Za domácí se na výhře asistencí podílel Pavel Zacha. Také forvard Martin Frk přihrávkou dopomohl k vítězství Detroitu 3:1 nad Torontem. Slovák Marián Gáborík nastoupil do 1000. zápasu v základní části NHL, gólem a asistencí však nezabránil prohře Los Angeles Kings 2:4 nad New York Rangers. Centr Jack Eichel z Buffala vstřelil první hattrick v kariéře, k němuž přidal nahrávku, Sabres i přesto prohráli s Carolinou 4:5 v prodloužení.

Třicetiletý Hanzal čekal na gól od 10. října. Do sestavy Stars se kvůli zranění podkolenní šlachy vrátil v předchozím duelu proti Islanders po sedmizápasové absenci a v 7. minutě na ledě Devils zařídil v přesilovce vyrovnání. Za záda Coreyho Schneidera dorazil střelu Tylera Seguina, kterou do branky ještě usměrnil bruslí domácí kapitán Andy Greene.

K výhře Devils přispěl dvěma brankami a nahrávkou centr Brian Boyle. U první trefy, jež byla Američanova stá v kariéře, asistoval Zacha. "Nebylo to perfektní. Schneider nám moc pomohl ve chvílích, kdy jsme to nejvíc potřebovali," ocenil brankáře Boyle, zvolený první hvězdou večera.

Trenér Stars Ken Hitchock zůstal jednu výhru od dosažení hranice 800 vítězství, kterou se v dějinách soutěže povedlo překonat pouze současnému kouči Chicaga Joelu Quennevillovi (866) a rekordmanovi Scottymu Bowmanovi (1244).

Frk bodoval po čtyřech zápasech

Toronto se v Detroitu ujalo vedení ve 2. minutě, ale pak už skórovali jen domácí. Na vyrovnávací trefě obránce Dannyho DeKeysera se v 26. minutě podílel Frk a bodoval po čtyřech zápasech. Vítězný gól Red Wings o šest minut později obstaral zadák Trevor Daley v oslabení, pojistku přidal v 50. minutě Tomáš Tatar v početní výhodě.

Martin Frk byl u prvního gólu obránce DeKeysera v sezoněFoto AP Photo/Paul Sancya

Gáborík dosáhl na 1000 utkání

Pětatřicetiletému Mariánu Gáboríkovi z Los Angeles se v krátké době podařilo pokořit třetí milník. V duelu s Minnesotou 5. prosince díky dvěma brankám dosáhl hranice 400 gólů a 800 bodů. Tisící zápas odehrál v Madison Square Garden, kde za Rangers nastupoval v letech 2009 až 2013. "Garden ze všech hal asi nabízí ten nejlepší zážitek ze hry, bez ohledu na to, jestli nastupujete za domácí nebo za hosty," uvedl trenčínský rodák před utkáním. Nerozhodný stav 2:2 zlomil až v 57. minutě domácí útočník Rick Nash.

Eichelův hattrick byl pro Buffalo málo

Páteční hrdina Buffala Jack Eichel se proti Carolině poprvé prosadil v 31. minutě a hattrick dovršil v 50. minutě v rozmezí pouhých deseti vteřin. Smazal tak dvoubrankový náskok Hurricanes, kteří zásluhou beka Jaccoba Slavina v prodloužení vybojovali výhru. Za Sabres zaznamenali po třech bodech obránce Jake McCabe (1+2) a útočník Evander Kane (0+3).

Vancouver porazil San Jose 4:3 v prodloužení a radoval se z první výhry po pěti zápasech. Dvěma góly k tomu přispěl finský útočník Markus Granlund, trefil se i Brock Boeser, se 17 zásahy nejlepší střelec mezi nováčky a zároveň i nejproduktivnější hráč. Vítězný gól Canucks vstřelil Sam Gagner v čase 64:34.

Výsledky:

Buffalo - Carolina 4:5 v prodl. (0:0, 1:1, 3:3 - 0:1)
Branky: 31., 50. a 50. Eichel, 42. McCabe - 31. Williams, 44. Staal, 45. Ryan, 47. Lindholm, 63. Slavin. Střely na branku: 41:34. Diváci: 17.610. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. McCabe (oba Buffalo), 3. Slavin (Carolina).

New Jersey - Dallas 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 37. a 59. Boyle (na první Zacha), 5. Santini, 20. Coleman, 53. Lappin - 7. Hanzal, 29. Radulov. Střely na branku: 26:30. Diváci: 13.171. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Schneider, 3. Lappin (všichni New Jersey).

Detroit - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. DeKeyser (Frk), 32. Daley, 50. Tatar - 2. Borgman. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Daley, 2. Howard, 3. DeKeyser (všichni Detroit).

NY Rangers - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. Kreider, 35. Hayes, 57. Nash, 60. Miller - 24. Gáborík, 48. Mitchell. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17.756. Hvězdy zápasu: 1. Nash (NY Rangers), 2. Gáborík (Los Angeles), 3. Lundqvist (NY Rangers).

Vancouver - San Jose 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. a 15. Granlund, 32. Boeser, 65. Gagner - 11. a 55. Burns, 39. Sörensen. Střely na branku: 40:37. Diváci: 17.278. Hvězdy zápasu: 1. Granlund (Vancouver), 2. Burns (San Jose), 3. Gagner (Vancouver).

Nick Lappin zvýšil prvním gólem sezony na 4:2