Mrázek bere výhru i díky Frkovi, Pastrňákova bodová série skončila

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN | Poprvé od 5. listopadu se brankář Petr Mrázek z Detroitu znovu radoval z vítězství. Jeho kořistí se stal tým NY Islanders, který Red Wings i díky brance Martina Frka porazili 6:3. Sedmý gól sezony vstřelil Ondřej Kaše z Anaheimu, bohužel se k němu nikdo nepřidal a Ducks padli na ledě NY Rangers 1:4. Skončila dvanáctizápasová bodová šňůra Davida Pastrňáka, Boston však přesto porazil Buffalo 3:0.

Mrázek čelil druhému nejproduktivnějšímu útoku soutěže a už v sedmé minutě ho překonal zblízka Anders Lee. Detroit ještě do konce první třetiny otočil góly Frka, který zužitkoval krásný křížný pas Jonathana Ericssona, a Gustava Nyquista. Český útočník, jenž v listopadu vynechal osm zápasů kvůli potížím s třísly, skóroval po měsíci a půl.

"Musel se vypořádat s nepříjemným zraněním. Ale je to hráč, který si nestěžuje na svou roli. Jde a udělá, co je potřeba. Dnes dal velmi důležitý gól," řekl Dylan Larkin o Frkovi, který po návratu po zranění zaznamenal dvě přihrávky v šesti zápasech a zkrátil se mu i čas strávený na ledě.

Islanders překlopili v prostřední části vedení na svou stranu v přesilovkách. Ryan Pulock našel střelou z levého kruhu mezeru mezi betony českého gólmana a z dorážky se poté prosadil Josh Bailey. Více gólů Mrázek, který v této sezoně dostává v brankovišti mnohem méně prostoru než Jimmy Howard, nepustil a Detroit ještě před druhou přestávkou vyrovnal. Nerozhodný stav platil až do 51. minuty, poté hosté třemi góly rozhodli.

"Měli jsme štěstí, že jsme vstupovali do třetí třetiny za stavu 3:3. Nehráli jsme dobře, ale Petr nás několikrát podržel výbornými zákroky," uvedl kapitán Henrik Zetterberg, který stejně jako Larkin nasbíral v utkání tři asistence. "Často jsme po prohraných utkáních nadávali na špatné odrazy, ale říkal jsem, že štěstí si musíte zasloužit. Ve třetí třetině jsme už hráli podle našich představ a přiklonilo se k nám," podotkl.

Kaše uspěl jako jediný z Anaheimu

Kaše připravil Henrika Lundqvista v 55. minutě o čisté konto. Český útočník se trefil z pravého kruhu mezi betony zkušeného gólmana a snížil sedmou trefou sezony na 1:3. Švédský brankář zbývajících 39 střel v zápase chytil a stal se hlavní hvězdou utkání. Dalším strůjcem výhry Rangers byl Paul Carey, který vstřelil dvě branky.

Bodová série Davida Pastrňáka se zastavila na čísle dvanáct. Český útočník vyšel naprázdno na ledě Buffala, nejslabšího týmu Východní konference, kde se ale radoval s Bostonem z výhry 3:0. Bodová šňůra Pastrňáka, který si během ní připsal pět gólů a devět asistencí, byla nejdelší, jakou v této sezoně NHL některý z hráčů zaznamenal.

Po asistenci Tomáše Plekance zpečetil Phillip Danault gólem při power play výhru Montrealu 7:5 ve Vancouveru. Domácím nepomohl ani hattrick Thomase Vaneka. Toronto si doma otevřelo v utkání s Carolinou střelnici. Maple Leafs vedli už ve 14. minutě 4:1, další čtyři zásahy přidali ve třetí třetině a zvítězili 8:1. Mitch Marner a Tyler Bozak zaznamenali shodně gól a tři přihrávky.

Výsledky:

NY Islanders - Detroit 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Branky: 7. Lee, 23. Pulock, 33. Bailey - 10. Frk, 17. Nyquist, 36. Mantha, 51. Daley, 55. Green, 60. Glendening. Střely na branku: 37:21. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procenta. Diváci: 10.511. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg (Detroit), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Mrázek (Detroit).

NY Rangers - Anaheim 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 20. a 33. Carey, 21. Hayes, 57. Grabner - 55. Kaše. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Carey, 3. Desharnais (všichni NY Rangers).

Ottawa - Minnesota 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Branky: 3. a 21. Karlsson, 26. Pageau, 59. Brassard - 12. a 57. Staal, 31. Stewart, 40. Koivu, 42. Prosser, 45. Brodin. Střely na branku: 32:40. Diváci: 13.804. Hvězdy zápasu: 1. Prosser, 2. Staal, 3. Suter (všichni Minnesota).

Buffalo - Boston 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. DeBrusk, 59. Schaller, 60. Backes. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17.811. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. DeBrusk, 3. Marchand (všichni Boston).

Nashville - Winnipeg 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Branky: 20. Järnkrok, 20. Fiala, 28. Subban, 41. Weber - 29. a 36. Ehlers, 9. Lowry, 27. Laine, 59. Tanev, 60. Wheeler. Střely na branku: 34:35. Diváci: 17.432. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Winnipeg), 2. Järnkrok, 3. Fiala (oba Nashville).

Dallas - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Benn, 32. Smith, 56. Radulov - 11. a 62. Burakovsky, 34. Orlov, 57. Connolly. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.112. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky (Washington), 2. Radulov (Dallas), 3. Orlov (Washington).

Arizona - Florida 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 16. Fischer, 39. Stepan - 40. Bjugstad, 44. Malgin, 46. Matheson. Střely na branku: 41:26. Diváci: 10.203. Hvězdy zápasu: 1. Matheson (Florida), 2. Stepan (Arizona), 3. Reimer (Florida).

Vancouver - Montreal 5:7 (1:1, 2:3, 2:3)
Branky: 12., 34. a 59. Vanek, 38. D. Sedin, 54. Boeser - 28. a 38. Deslauriers, 17. Carr, 40. Petry, 42. Byron, 58. Galchenyuk, 60. Danault (Plekanec). Střely na branku: 39:32. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Vanek (Vancouver), 2. Deslauriers, 3. Petry (oba Montreal).

Vegas - Tampa Bay 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Branky: 31. Neal, 39. Marchessault, 45. Haula, 60. Theodore - 8. Stamkos, 20. Namestnikov, 57. Hedman. Střely na branku: 36:38. Diváci: 17.813. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Haula, 3. Perron (všichni Vegas).

Toronto - Carolina 8:1 (4:1, 0:0, 4:0)
Branky: 3. Komarov, 6. Marner, 11. Van Riemsdyk, 14. Bozak, 50. Marleau, 50. Kapanen, 55. Nylander, 59. Carrick - 10. Skinner. Střely na branku: 35:30.
Diváci: 19.288. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Bozak, 3. Andersen (všichni Toronto).