1. května 2016 • 11:41

V Olomouci končí Vošvrda, Húževka a Valenta, klub chce udržet Eberleho

Autor:
Do olomoucké brány se poprvé v sezoně postavil Vošvrda
TOP VIDEA
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz
VŠECHNA VIDEA ZDE

V kádru hokejistů Olomouce došlo k dalšímu odlivu hráčů. Barvy Kohoutů již nebudou nadále hájit brankář Tomáš Vošvrda a bek Tomáš Valenta, který byl v mužstvu na hostování ze Zlína. Hostování z Vítkovic skončilo rovněž útočníkovi Peteru Húževkovi. Hanáci se naopak podle klubového webu snaží udržet forvarda Jana Eberleho, který je hráčem Kladna a v Olomouci také hostoval.Šestadvacetiletý Vošvrda pomohl v sezoně 2013/14 klubu k postupu mezi elitu a loni také k záchraně. Během uplynulé sezony ale nebyl tolik vytěžovaný a zasáhl jen do 12 utkání základní části a jednou si zachytal ve vyřazovacích bojích.

"Rozumím tomu, že chce ve 26 letech někde chytat. Věděl, že by to za Braněm (Konrádem) zřejmě bylo těžší, a přestože mu bylo nabídnuto, aby zůstal, rozhodl se to zkusit někde jinde," řekl k Vošvrdovu odchodu generální manažer klubu Erik Fürst.

Čtyřiadvacetiletý Valenta se před startem minulé sezony vrátil ke Kohoutům po dvouleté odmlce, jeho hostování nyní ale končí. Za 34 utkání základní části zaznamenal Valenta gól a tři nahrávky. "O Tomáše jsme měli za určitých podmínek zájem, je ale hráčem Zlína, se kterým po skončení hostování nedošlo k dohodě, proto u nás končí," uvedl Fürst.

Devětatřicetiletý Slovák Húževka přišel v rozehraném ročníku z Vítkovic. Zatímco v dresu Ostravanů stihl jedinou asistenci ve 28 utkáních, za Olomouc v 19 startech čtyřikrát skóroval. V pěti duelech play off ale vyšel naprázdno. Hostování mu skončilo zároveň se sezonou.

Již dříve šestý tým extraligy avizoval, že kádr po skončení smlouvy opustí nejproduktivnější hráč Dávid Buc a další útočník Radim Kucharczyk. Kouč Zdeněk Venera, jenž před týdnem podepsal nový roční kontrakt, může naopak počítat s útočníkem Tomášem Fořtem, který přichází na hostování ze Zlína. Nadále probíhají jednání s Kladnem o možném setrvání Eberleho.

Otazník zatím visí nad dvojicí stabilních členů olomouckého útoku. Michal Vodný i Matěj Pekr obdrželi nabídku nových kontraktů, ale zatím je neakceptovali.

Témata:  OlomouchokejextraligaSport