Smrt Spartě! Kotel Komety protestoval proti pokutám za vulgarismy

Autor: Daniel Ryl
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Třikrát a dost? Kdeže. Fanoušci Komety Brno v pátečním šlágru 19. kola se Spartou (3:2pp) zareagovali na druhou pokutu od vedení Tipsport extraligy za vulgární pokřiky a v první třetině zápasu vystavili svá chorea s vulgárními výrazy proti soupeři i řediteli soutěže Josefu Řezníčkovi. K vulgaritám přidali i cenovku, na kterou je jejich gesto podle jejich názoru vyjde.

Vymýtit ze stadionů vulgární pokřiky i tvrději trestat přestupky diváků. To byl jeden z cílů vedení Tipsport extraligy před startem nové sezony, ale v její druhé čtvrtině se stále nesetkal s pochopením fanoušků. Zejména ti Brněnští stáli svůj klub už 15 tisíc korun a další pokuta je téměř jistě nemine.

Vše začalo už po třiceti vteřinách hry, kdy se pod kotlem domácí Komety objevil nápis „Sparta zajebaná je“ a s cenovkou dvou tisíc. O dvě a půl minuty později už byli sparťané pražskými kurvami za tisíc korun a za pokřiku „Smrt Spartě“ z páté minuty zápasu otevřel skóre útočník Martin Nečas.

BLOG: Vtip za jedna, celkové provedení za pět. Fanoušci Komety ukázali svoji malost »

Brněnští fanoušci si během utkání se Spartou připravili speciální choreo

Tím ovšem protesty domácích fanoušků neskončily. V osmé minutě završili svou ukázku výtvorů choreem „Řezníčku, Ty si hovado!“ a s řečnickou otázkou, za kolik to tedy bude. To určí až disciplinární komise ČSLH, která už Kometě udělila napomenutí za vhazování předmětů na hrací plochu a pokuty pět a deset tisíc korun za vulgární pokřiky.

Ty neustály ani ve zbývajícím průběhu zápasu, kdy domácí tribuny nadále pokračovaly v pokřicích proti Spartě. A jihomoravský celek už by mělo jejich chování vyjít dráž.

Fanoušci Komety však mohli odcházet spokojeni, protože jejich tým pokazil návrat Františka Výborného na lavičku Pražanů a obstaral mu porážku 2:3 po prodloužení.

Barinka pomohl zdolat "svou" Spartu. Vulgarity k hokeji patří, bránil kotel Komety

Kometa Brno - Sparta: Domácí kotel vytáhl další hanlivý transparent

Kometa Brno - Sparta: Domácí vytáhli vulgární transparent proti pražskému klubu

Domácí: 05:07. Nečas, 25:16. H. Zohorna, 61:49. Hruška

Hosté: 17:28. Kudrna, 34:54. Forman

Domácí: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Štencel, Bartejs – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Dočekal – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Nahodil, V. Němec, Haščák.

Hosté: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Piskáček (A) – Kumstát, Pech (C), Forman – Rousek (A), P. Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Uher.