Schick hrál poločas, ale neskóroval. Fiorentina remizovala s Neapolí 3:3

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalový útočník Patrik Schick ze Sampdorie Janov vyšel poprvé po čtyřech zápasech gólově naprázdno a jeho tým hrál v 18. kole italské ligy s Udine bez branek. Neapol po třech výhrách za sebou na poslední chvíli odvrátila porážku a remizovala s Fiorentinou 3:3. Na druhý AS Řím, který si poradil s Chievem, ztrácí tři body.

Schick se i přes střeleckou formu posledních dnů ani tentokrát nedostal do základní sestavy. Na hřiště přišel hned po změně stran a osm minut před koncem se dostal do velké šance, ale neproměnil ji. Hostující Jakub Jankto zůstal celý zápas na lavičce.

Neapol ve Florencii dvakrát vedla, ale nakonec byla ráda za bod, který jí zajistila proměněná penalta Gabbiadiniho ve čtvrté minutě nastavení. Obdobným způsobem zachraňovala remízu i Pescara v Palermu, přesto zůstala poslední. Do třetice byl proměněný pokutový kop v nastaveném čase k vidění i v Římě, kde Perotti zpečetil výhru AS nad Chievem 3:1.

Sedm gólů padlo v Cagliari, domácí nakonec zvítězili 4:3. Duely Boloni s AC Milán a Crotone s vedoucím Juventusem Turín byly kvůli pátečnímu Superpoháru mezi AC a Juventusem odloženy.

Inter zničil Lazio

Inter o svém vítězství na San Siru rozhodl až ve druhém poločase. V 54. minutě otevřel skóre tvrdou střelou Éver Banega, krátce po něm zvýšil hlavou další Argentinec Mauro Icardi, který se podruhé trefil v 65. minutě po standardní situaci Banegy.

Nejlepší střelec Serie A má v této sezoně na kontě 14 gólů. Interu patří sedmá pozice, Lazio je v neúplné tabulce čtvrté.

Cagliari - Sassuolo 4:3
Branky: 73. a 76. Farias, 14. Sau, 62. Borriello - 30. Adjapong, 33. Pellegrini, 58. Acerbi z pen.

FC Turín - FC Janov 1:0
Branka: 49. Belotti

Fiorentina - Neapol 3:3
Branky: 52. a 69. Bernardeschi, 82. Zárate - 25. Insigne, 68. Mertens, 90.+4 Gabbiadini z pen.

Palermo - Pescara 1:1
Branky: 33. Quaison - 90.+3 Biraghi z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.