9. listopadu 2008 • 18:24

Tři finále pro Kapranovovou

SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Vítězka sobotního víceboje Olga Kapranovová z Ruska ovládla i finálový závod letošního osmidílného seriálu Grand Prix moderních gymnastek v Bratislavě, když dnes vyhrála cvičení se švihadlem, kužely i stuhou.

Pouze s obručí skončila druhá za krajankou Věrou Sesinovou. Česká mistryně Nela Radiměřská se probojovala do finálového cvičení s kužely, v němž obsadila osmé místo.

Radiměřské spadl uprostřed skladby kužel, na což doplatila bodovou ztrátou. "Kužel mi proklouzl mezi prsty. Mrzí mě, že zrovna touto chybou skončila moje poslední letošní individuální vystoupení," poznamenala Radiměřská, která se v závěru sezony zaměří na pódiové skladby.

Celkové vítězství v Grand Prix při absenci zraněné Bělorusky Iny Žukovové získala ve cvičení s kužely a se švihadlem Izraelka Irina Risenzonová, s obručí a se stuhou je celkovou vítězkou GP Sesinová.

Mistryně světa z roku 2005 Kapranovová společně se Sesinovou potvrdily v Bratislavě i při neúčasti olympijské vítězky Jevgenije Kanajevové sílu ruské školy moderní gymnastiky. "Je těžké odhadovat, jak bych dopadla, kdyby zde Kanajevová startovala. Slovo kdyby ve sportu neplatí. Až na malé chybičky jsem se cítila v naprosté pohodě," uvedla Kapranovová.

Finálové výsledky:
Kužely: 1. Kapranovová 18,800, 2. Sesinová (obě Rus.) 18,550, 3. Risenzonová (Izr.) 17,725, ...8. Radiměřská (ČR) 14,925.
Celkově: 1. Risenzonová 89, 2. Sesinová 79, 3. Jusupovová (Kaz.) 72, ...18. Radiměřská 8, 29. Mendlíková (ČR) 2.
Švihadlo: 1. Kapranovová 18,100, 2. Sesinová 17,900, 3. Risenzonová 17,675.
Konečné pořadí: 1. Risenzonová 84, 2. Sesinová 80, 3. Kapranovová 66, ...26. Radiměřská 4, 29. Mendlíková 2, 37. Míčková (ČR) 1.
Stuha: 1. Kapranovová 18,350, 2. Sesinová 18,125, 3. Risenzonová 17,400.
Konečné pořadí: 1. Sesinová 96, 2. Risenzonová 84, 3. Žukovová (Běl.) 62, ...23. Radiměřská 4, 27. Mendlíková 2.
Obruč: 1. Sesinová 18,275, 2. Kapranovová 18,050, 3. Mitroszová (Pol.) 17,400.
Konečné pořadí: 1. Sesinová 91, 2. Jusupovová 74, 3. Žukovová 70, ...23. Radiměřská 5, 29. Mendlíková 2, 37. Míčková 1.