Rozjetý Krčmář se drží mezi elitou. Český biatlonista dojel osmý

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Český biatlonista Michal Krčmář skončil osmý ve vytrvalostním závodu Světového poháru v italské Anterselvě a posedmé v sezoně se vešel do elitní desítky. K tomu mu pomohla jen jedna chyba z dvaceti ran na střelnici. Zvítězil Rus Anton Šipulin o 41 vteřin před lídrem sezony Martinem Fourcadem z Francie, třetí skončil ukrajinský závodník Sergej Semenov.

Z českých reprezentantů už bodoval jen čtyřicátý Jaroslav Soukup. Ondřej Moravec dojel po čtyřech chybách 57., Adam Václavík 70. a Michal Šlesingr, který měl po sedmi nepřesných ranách sedm trestných minut, dokonce až na 85. místě.

Krčmář zvládl první tři zastávky na střelnici perfektně a útočil na stupně vítězů, čímž by navázal na životní třetí místo z předchozího stíhacího závodu v Ruhpoldingu. Na poslední stojce ale minul třetí ránu a z boje o umístění v nejlepší trojici vypadl.

Michal Krčmář slaví svou bronzovou medaili ve stíhačce SP v Ruhpoldingu

V dlouhém závodu na 20 km se Krčmář do desítky dostal potřetí v kariéře. Desátý byl loni v Ruhpoldingu a na šampionátu v Oslu skončil pátý. "Škoda poslední položky. Třetí ránu měl těsnou kalibrovku nahoře, ale musíme kvitovat umístění do desátého místa, což je pěkné a musíme ho jen pochválit," řekl trenér mužů Michael Málek v České televizi.

Fourcade má v čele celkového pořadí SP náskok 278 bodů před Šipulinem. Nejlepší z Čechů Krčmář zůstal průběžně jedenáctý.

O víkendu jsou ve vysoké nadmořské výšce v Anterselvě na pořadu závody s hromadným startem a štafety.

SP v biatlonu v Anterselvě:

Muži - vytrvalostní závod na 20 km:

1. Šipulin (Rus.) 50:38,1 (1 trest. minuta), 2. M. Fourcade (Fr.) -41,0 (2), 3. Semenov (Ukr.) -56,8 (1), 4. Björndalen (Nor.) -1:04,9 (1), 5. Schempp (Něm.) -1:09,8 (2), 6. Anev (Bul.) -1:15,6 (1), 7. Cvetkov (Rus.) -1:28,7 (1), 8. Krčmář (ČR) -1:29,8 (1), 9. Peiffer (Něm.) -1:30,4 (2), 10. Bailey (USA) -1:39,1 (1), ...40. Soukup -4:51,2 (3), 57. Moravec -5:51,6 (4), 70. Václavík -6:39,3 (5), 85. Šlesingr (všichni ČR) -8:17,2 (7).