Berdych si semifinále Turnaje mistrů nezahraje, padl i s Djokovičem

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Dvořák po generálce na UFC. Zranění je pryč, zkoušel jsem nové zbraně

Šance Tomáše Berdycha na postup do semifinále Turnaje mistrů zhasla hned v prvním setu zápasu s Novakem Djokovičem. Český tenista sice mohl díky výhře Rogera Federera postoupit i přes předchozí dvě porážky, ale světovou jedničku by musel porazit ve dvou setech. Jenže Berdych neuspěl už v prvním setu, který prohrál 3:6. Ve druhém sice bojoval, ale padl 5:7 a neuspěl tak ani v jednom zápase ve skupině. S té s Rogerem Federerem postoupil právě Djokovič.

Vítězem skupiny se stal s třemi výhrami Roger Federer . Švýcarský tenista v odpoledním duelu zdolal Japonce Keie Nišikoriho 7:5, 4:6 a 6:4.

Třicetiletý Berdych prohrál ve skupině Stana Smithe nejdříve ve dvou setech s Federerem a poté ve třech podlehl Nišikorimu.

V duelu s Djokovičem sice získal první fiftýn, ale pak devět ztratil a prohrával 0:2. Srovnal na 2:2, zlepšil se a držel naději, ale podruhé přišel o podání v osmé hře a Djokovič pak sadu doservíroval. Také ve druhém setu Berdych dohnal brejk z úvodu a hrál se suverénem sezony vyrovnaně, ale i tentokrát padl v koncovce.

Berdych si tak zhoršil bilanci s Djokovičem na 2:21. Na tvrdém povrchu s ním prohrál všech osmnáct vzájemných zápasů, pět z toho na Turnaji mistrů.

Šestinásobný vítěz Masters Federer svedl s Nišikorim nečekaně napínavou bitvu. Švýcar, jenž v předchozím londýnském duelu ukončil po 23 zápasech Djokovičovu vítěznou sérii, šel sice vždy do vedení, japonský bojovník ale pokaždé dokázal srovnat krok. V úvodním setu si Federer výhru uniknout nenechal, ve druhém ale promarnil vedení 4:1.

Tatáž situace se pak opakovala i ve třetí sadě. Bývalá světová jednička nechala soupeře dotáhnout z 1:4 na 4:4, poslední dvě hry zápasu ale patřily k radosti bouřlivého londýnského publika Federerovi.

V pátek se rozhodne o čtvrtém semifinalistovi. Ze skupiny Ilieho Nastaseho už postoupil Španěl Rafael Nadal , o druhé místo se v přímém souboji střetnou domácí Andy Murray a Švýcar Stan Wawrinka.

Bolelli, Fognini (5-It.) - Bopanna, Mergea (8-Indie/Rum.) 6:4, 1:6, 10:5,
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - J. Murray, Peers (4-Brit./Austr.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 16:14