20. dubna 2016 • 16:36

Česká řež ve Stuttgartu. Karolína Plíšková zdolala po bitvě Šafářovou

Karolína Plíšková porazila po velké bitvě Lucii Šafářovou (archivní foto)
Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona

Karolína Plíšková vyhrála souboj elitních českých tenistek na antukovém turnaji ve Stuttgartu. Lucii Šafářovou zdolala za dvě a půl hodiny 7:6, 4:6, 7:5 a postoupila do druhého kola. Šafářová po dlouhé zdravotní pauze na první singlové vítězství v tomto roce stále čeká.

digi tv

Plíšková naopak přijela do Stuttgartu povzbuzena postupem do finále Fed Cupu, které Češky o víkendu vybojovaly ve Švýcarsku. V oficiálním zápase nastoupila proti Šafářové počtvrté a potřetí v řadě uspěla. Vzájemnou bilanci vede Plíšková 3:1, v dalším kole ve Stuttgartu narazí na zkušenou Srbku Anu Ivanovičovou.

Jméno příští soupeřky už zná i Petra Kvitová, jež v úterý postoupila bez ztráty gamu. O čtvrtfinále si zahraje proti Rumunce Monice Niculescuové a může jí vrátit porážku z únorového Fed Cupu.

Český souboj byl od začátku vyrovnaný. První set rozhodl až tie-break, ve druhé sadě ztratila servis jako první Plíšková, vzala si ho zpět, ale následně se Šafářové podařil další brejk. Rozhodující set zahájila lépe Šafářová, vedla 3:1, ale záhy 3:5 prohrávala. Odvrátila pak ještě šest mečbolů, jenže první letošní výhry ve dvouhře se nedočkala.

V deblu se přitom rodačce z Brna daří, neboť s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou získaly nedávno titul v Miami a naposledy hrály finále v Charlestonu.

Úspěšný návrat v noci ve Stuttgartu prožila deblová specialistka a bývalý světová jednička Květa Peschkeová. Čtyřicetiletá česká tenistka se představila na akci WTA po více než roce a společně s domácí Annou-Lenou Grönefeldovou prošly do čtvrtfinále po vítězství 6:2 a 6:4 nad čtvrtým nasazeným americko-polským párem Atawová, Rosolská.