CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 2:0, Slovan zlomil ligovou mizérii

Liberec předvedl parádní druhý poločas a zaslouženě bere všechny tři body. Teplice na góly Folprechta a Breiteho nedokázaly reagovat a Slovan tak během čtyřech minut rozhodl o svém vítězství.

To je ode mě pro dnešek z Liberce vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších onlajn přenosů brzy na počtenou.
90+2
90+1
Hosté zahrávali standardní situaci ze strany pokutového území. Na centrovaný balon ale nikdo v šestnáctce nedosáhl.
90
Dalším karetním hříšníkem je hostující Vondrášek.
90
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
89
Vypadá to, že o třech bodech pro Slovan už nikdo nepochybuje. Teplice už zřejmě na mazání gólového manka rezignovali.
88
Liberečtí se mohli vydat do rychlého brejku. Vůch ale celou akci zbrzdil a počkal na své spoluhráče.
87
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Davor Kukec.
87
Červenka upadl po kontaktu s jedním z domácích hráčů. Žádný faul se ale na hranicí šestnáctky pískat nebude.
86
Domácí tým si nerozumněl v rozehrávce. To ale nemusí libereckým příznivcům až tolik vadit.
85
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Milan Baroš.
85
Liberec už nikam nespěchá a směrem dopředu už vůbec ne. Teplice musí útočit do plných.
84
A hosté teď v pokutovém území Slovanu pořádně zatopili. Nejdříve pálil Kučera a po něm také Fillo. Ani jeden však nedokázali domácího gólmana prostřelit.
83
Hora teď vyzkoušel pozornost Dúbravky, který byl ale u své levé tyče včas.
82
Centr Hory na přední tyč ale nebyl pro domácí žádným nebezpečím. Coufal v poklidu balon odvrací do bezpečí.
81
Červenka se sice k centru nedostal. Pro svůj tým ale vybojoval rohový kop.
80
Před námi je poslední desetiminutovka, ve které budou Teplice dohánět dvoubrankové manko. Zatím drží balon na vlastní polovině.
79
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Igor Súkenník.
77
Další branka byla na spadnutí. Sýkorův přetažerný centr doletěl až k Coufalovi, který mohl narození syna oslavit hodně stylově – vstřeleným gólem. Balon po jeho ráně ale skončil jen na boční síti.
76
Hra se v posledních minutách trochu vyrovnala. Přeci jen hosté se musí mnohem častěji tlačit do útoku, pokud chtějá pomýšlet alespoň na zdramatizování.
75
Teplickou akci zastavuje praporek pomezního rozhodčího, který signalizuje ofsajdové postavení.
74
Exekuci volného přímého kopu provedl Potočný, který to zkusil přímo na branku. Dúbravka ale v poklidu míč chytil do náruče.
73
Na druhé straně si také nevybíravým způsobem počínal Hovorka, který také uviděl kartu žluté barvy.
71
Slovan měl k dispozici standardní situaci z hodně zajímavé pozice a znovu měl Grigar co dělat, aby neinkasoval! Tentokrát musel konečky prstů vytáhnout střelu Bartla.
71
Další žlutou kartu vidí hostující Kučera za faul blízko hranice vlastního pokutového území.
70
Vůch se odhodlal ke střele z velké dálky. Jeho dělovka ale pouze vytloukla teplické bloky.
69
Červenka si zřejmě svůj vstup do utkání za rámeček nedá. Hned při první akci fauloval a vidí žlutou kartu.
68
Vůch se snažil protáhnout podél levé postranní lajny. S míčem se už však dostal mimo hrací plochu.
67
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Marek Červenka.

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Miroslav Marković, přichází Petr Ševčík.
67

66
Na zemi zůstává ležet hostující Jeřábek a hlavní rozhodčí tak raději hru přerušuje.
64
Hosté jsou po dvou brankách jako opaření a zatím to na mazání gólového manka vůbec nevypadá.
Dnešní utkání sleduje 2936 diváků.
63
Folprecht si pomohl v souboji s Kučerou nedovoleným způsobem, což neuniklo ani sudímu Ardeleánimu.
62
A málem z toho byla třetí branka Liberce. Bartl ale zpoza vápna nezamířil přsně.
61
Domácí fotbalisté dokonale využili své převahy z úvodu druhého poločasu. Teplice se zatím směřem dopředu takřka nedostali a zatím se pouze brání.
60
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Roman Potočný.
60
Liberec právě vstřelil branku!
A Liberečtí přidávají další přesný zásah! Jeden z hostujících obránců si nerozumněl s Grigarem, čehož využil RADIM BREITE, který vpádu usměrnil míč za bezmocného teplického brankáře – 2:0.
57
Teplice se snaží o rychlou gólovou odpoveď. Střela Ljevakoviče ale byla pro Dúbravku snadným soustem.
56
Slovan je v druhém poločase jasně lepším týmem a zaslouženě se dostává do vedení! Vůch šikovně sklepl pod sebe na úplně osamoceného Zdeňka Folprechta, který se z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.
56
Vaněček neobešel Hovorku, který neměl v souboji s nejlepším střelcem Teplic žádné problémy.
55
Pěkná liberecká akce vyústila až ve střelu Vůcha, ke kterému doletěl balon po Breiteho centru. Grigar ale znovu předvedl pohotový reflex.
54
Ljevakovičova rána zpoza vápna byla sražena za lajnu. Hosté budou zahrávat rohový kop.
53
Kodeš si pomohl v souboji se Sýkorou proti fotbalovým regulím, čehož si všiml i hlavní rozhodčí.
52
Bartl už balon na hrací ploše nezastihl. Mokrý trávník jej rychle poslal mimo hrací plochu.
51
Nakonec z toho byla dlouhá rozehrávka až na útočnou polovinu, kde si ale své defenzivní povinnosti splnil na jedničku stoper Jeřábek.
50
Liberečtí drží míč a trpělivě kombují na vlastní půlce.
49
Hráči ve žlutých dresech se až nyní dostali na útočnou polovinu. Nic zajímavého z toho ale nebylo.
48
Na příliš dlouho to ale nebylo. Domácí vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně a zatím se hraje pouze na polovině teplického celku.
47
A dlouhý aut Coufala nadělal v pokutovém území Teplic pořádnou neplechu. Nakonec se ale hosté osvobozují.
46
Liberecký Slovan se chopil rozehrávky. Hovorka poslal dlouhý balon na útočnou polovinu, kde navíc Coufal vybojoval autové vhazování.
46
Oba celky již se pomalu trousí z útrob stadionu. Druhý poločas co nevidět začne.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Velmi zajímavý první poločas plný gólových šancí je u konce. Diváci sice branku neviděli, rozhodně se ale nenudili. Jak domácí Slovan, tak hostující Teplice si připravili řadu zajímavých šancí. Vyjímkou nebyly ani břevna obou branek, přesto si na úvodní branku musíme počkat minimálně do druhého poločasu.
45+1
45+1
Přímý volný kop z pětadvaceti metrů rozehrál Karafiát, který nebyl daleko od úvodní branky! Grigar ale předvedl parádní zákrok, kterým vytáhl balon na břevno své branky.
45
Kodeš fauloval Folprechta a hlavní rozhodčí poprvé v dnešním utkání sahá do své kapsičky.
44
Závěr prvního poločasu se pomalu blíží. Vypadá to, že se v prvním dějství branky nedočkáme.
43
Po jednom ze soubojů v šestnáctce upadl Folprecht a dožadoval se penalty. Hlavní rozhodčí ale zůstává v klidu a jasným gestem "desítku" odmítá.
42
Markovič se před Lüfnera nedostal. Domácí tým ale bude mít výhodu rohového kopu.
41
Nakonec z toho byla velmi snadná práce pro Grigara, který si bez problémů došel pro nepřesný centr.
40
Slovan je znovu u míče a rozjíždí další útočnou akci. Uvidíme, co Folprecht vymyslí.
39
Zajímavý centr Sýkory doplachtil až na zadní tyč, kde se ale nenacházel ani jeden z jeho spoluhráčů.
38
Fotbalisté ve žlutých dresech ale nebyli u balonu příliš dlouho. Na vině je totiž ofsajd Vaněčka.
37
Dění posledních minut se odehrává převážně na teplické polovině. Hosté si ale nyní mohou trochu oddechnout, protože budou vhazovat.
36
Gólová nebyla ani střela Markoviče, ten z hodně krkolomné pozice pálil jen do míst, kde stál připravený gólman Grigar.
35
Útok Slovanu po pravé straně vydal hodně zajímavě. To by ale Coufal musel přesněji odcentrovat.
33
V posledních minutách se hra kouskuje častými fauly na obou stranách. Ani jeden z týmů se tak nemůže dostat před branku soupeře.
32
Kučerova rána byla hodně nepřesná a zamířila jen vysoko na tribunu libereckého stadionu.
31
Fillo nyní inkasoval nepříjemný úder do obličeje. Vypadá to ale, že nic vážného to nebude.
30
Na druhé straně hřiště se Sýkora vydal na útočný výlet a snažil se odcentrovat. Fillo ale jeho náběh pohlídal a příhravku před branku nedovolil.
29
Vaněček si míč šikovně pokryl tělem a došel si pro faul od Breiteho, který ho zastavil jen za hranící pravidel.
28
Kompličenko měl po nepřesvědčivém zásahu Grigara na kopačce úvodní branku! Teplický gólman ale svoji chybu napravil a balon vytěsnil mimo tři tyče.
27
Vzdušný souboj Hovorka – Vaněček dopadl lépe pro domácí. Vaněček sice souboj vyhrál, balon však poslal pouze do zámezí.
26
Breite se snažil proniknout do pokutového území. Proti byl však zasahují Ljevakovič.
25
Tahle taktika ale Slovanu moc úspěchu nepřinesla. Naopak Teplice se dostali do rychlého brejku a po něm i k rohovému kopu. Ten ale hosté rozehráli prachbídně.
24
Hráči v modrých dresech jsou znovu u míče. Hovorka posílá dlouhý míč do kraje a roztahuje hru.
23
Komličenko se opřel do balonu a z dobrých dvaceti metrů vypálil. Brankové zařízení ale zůstalo nedotčené.
22
A žlutit se nebude ani po faulu Ljevakoviče na Breiteho. Karafiát bude rozehrávat takřka z poloviny hřiště.
21
Teplice se řítily do rychlého protiútoku. Hovorka zastavil celou akci jen za cenu faulu a může být rád, že rozhodčí Ardeleánu nevytáhl z kapsy žlutou kartu.
20
Coufal poslal do šestnáctky soupeře další nadýchaný balon. Ten ale doletěl pouze na hlavu Lüfnera.
19
Teplickým gólman si připisuje další zásah po střele Sýkory. Rána doprostřed branky ale němala gólové parametry a Grigar si s ní v poklidu poradil.
18
Akce domácího Liberece byla až příliš dlouho a hlavně nepřesná. Balon skončil až u Grigara.
17
Kučera neotálel a v době, kdy měl na středu hřiště trochu času, vypálil. Liberecká obrana ale stačila jeho pokus zblokovat.
16
Hra je opět přerušena. Bartl totiž poslal na mokrý trávník teplického kapitána Ljevakoviče.
15
Kodeš si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl mu odmáván a také odpískán ofsajd.
14
Diváci se zatím rozhodně nenudí. Na obou stranách byla k vidění již jedna velká šance a nevypadá to, že oba týmy chtěly dnes jen bránit.
13
Také Teplice se dočkaly své první gólovky! Kodeš šikovně uvolnil Filla, který technickou střelou trefil břevno liberecké svatyně.
12
Vůch nasadil u levé postraní lajny Vondráškovi dokonce jesličky. Následný nebezpečný centr ale nebyl domácím k ničemu. Píská se totiž útočný faul na teplického brankáře Grigara.
11
Hráči v modrých dresech mají míč ve své moci a pomalu se přesunují na polovinu soupeře.
10
Bartl vyzkoušel pozornost Grigara. Ten ale s přízemní střelou neměl žádné problémy.
9
A scóre se nebude měnit ani po akci Coufala, který ostrým centrem našel Kompličenka. Ten ale balon špatně zpracoval a do zakončení se nedostal.
8
Liberečtí přesto před brankou Grigara zůstali. Rohový kop ale v poklidu odvracel Hora.
7
Sýkora to zkusil přímou střelou na branku. Bohužel pro domácí trefil pouze teplické obránce.
6
Domácí fotbalisté jsou v úvodu utkání o něco aktivější a po faulu jednoho z hostující hráčů budou zahrávat standardní situaci z hodně zajímavé pozice.
5
Fillo to se svým napadáním až příliš přehnal, když skolil k zemi Folprechta, který se jen těžko zvedá z trávníku.
4
Slovan se po pěkné kombinační akci dostal až k první velké šanci! Bartl ostrým přízemním centrem našel u zadní tyče Vůcha, který ale trefil pouze boční síť teplické branky.
3
Nepřesná rozerhávka hostů končí až u gólmana Dúbravky, který bude rozehrávat.
2
Folprecht hledal svoji přihrávkou rozběhnutého Markoviče. Balon však končí za lajnou.
1
Teplice se ujali rozehrávky. Jeřábek ihned posílá míč na polovinu soupeře, kde ale zaúřadoval Karafiát.
1
Oba kapitáni již přivádí obě jedenáctky na hrací plochu. Domácí Liberec nastupuje v modrých dresech. Hosté z Teplic návlekli žlutou barvu.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal (C), Hovorka, Karafiát, Sýkora – Folprecht, Breite – Bartl, Marković, Vůch – Komličenko.

Náhradníci: Hladký – Ekpai, Baroš, Bartošák, Súkenník, Navrátil, Ševčík.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma – Ljevakovič (C) – Hora, Fillo, Kodeš, Kučera – Vaněček.

Náhradníci: Chudý – Vachoušek, Červenka, Kukec, Dressler, Ciskaridze, Potočný.

Rozhodčí: Ardeleánu – Pelikán, Boček.
Vzájemná bilance obou celků je pomerně vyrovnaná. V minulém ligovém ročníku ale vládl na hřišti jen jeden tým a to liberecký Slovan. Ten zvítězil v obou zápasech a teplickému soupeři nedovolil vstřelit ani branku (2:0, 3:0). Jak severočeské derby dopadne tentokrát?
Ani jednomu týmu se zatím nevede podle představ. Tradiční účasník bojů mezi pohátovou Evropu Liberec má na svém kontě pouhých pět bodů a je až na čtrnáctém místě. Teplice jsou na tom o něco lépe. Za dvě výhry a tři remízy sesbíraly devět bodů, což stačí na jedenáctou pozici.
Hezký nedělní podvečer ze severu Čech. Na programu je 9. kolo české nejvyšší soutěže, ve kterém se na stadionu U Nisy střetne domácí FC Slovan Liberec a hostující FK Teplice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.