Fotbalová národní liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Sparta B - 9. března 2024   10:15

Chrudim
Chrudim
0:2
(0:1)
Sparta B
Sparta B
45+2' Rus   • 87' Šiler
Chrudim
Floder – Čolić, Míka, Toml, Kutík – Jan Řezníček (C) – Záviška (57. D. Látal), Skwarczek, Langhamer (73. Kesner), F. Novotný (73. Kosek) – Mašek.
Šerák – Borkovec, Bauer.
Jelínek – Hurych, Dohnálek
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
1235 diváků
Sparta B
Surovčík – Hodouš (80. Váňa), Uhrinčať, Ševínský (57. Jedlička), Večerka – Horák (52. Lilling) – Penxa, Jonáš, Rus (80. D. Michl), Hranoš – Šiler.
Nalezinek – Holoubek, Šilhart.

Duel je u konce. Sparta B předvedla zodpovědný výkon a odváží si z Chrudimi plný počet bodů. Domácí navíc dohráli bez vyloučeného Čoliče. Příjemný zbytek dne přeje Petr Dejnožka.
90+5'
90+4'
Velkou šanci na snížení měl ještě Lukáš Mašek, jeho střelu z otočky ale Surovčík opět zlikvidoval!
90+2'
Hosté dohrávají zápas u branky Chrudimi a kontrolují jeho konec.
87'
Sparta B právě vstřelila branku!
Chrudimští již hráli vzadu vabank a inkasují podruhé! Sám na gólmana mířil RADEK ŠILER, byť předvedl Floder úspěšný zákrok, balon přizvedl jen nad sebe a stejný hráč ho dorazil do prázdné branky – 0:2!
87'
Sparta B se těší na další rohový kop, tentokrát po nepřesné hlavičce Koska.
86'
Dnešní utkání sleduje 1235 diváků.
85'
Pochvala teď mine Kesnera, který nepřesnou přihrávkou daroval Spartě rohový kop.
83'
Chrudimský Benjamin Čolič se dostal do konfliktu se sparťanský střídačkou a nakonec je to pouze on, který si šel pro balon, kdo dostal červenou kartu!
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Daniel Rus, přichází Daniel Michl,
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.
78'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Radek Šiler).
77'
Další centr Koska zapadl přímo do náruče Surovčíka.
75'
David Látal si skvěle naběhl za sparťanskou obranu a postupoval sám na gólmana! Zkusil přímé zakončení na vzdálenější tyč, ale Surovčík skvělým zákrokem podržel své mužstvo!
73'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Daniel Kosek,
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Ondřej Kesner.
72'
Čoličův zajímavý centr našel hlavu Míky, jeho zakončení ale skončilo těsně vedle.
71'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Vojtěch Hranoš).
70'
K zemi se teď pro změnu skácel brankář Surovčík, za což je oceněn pískotem chrudimských fanoušků.
69'
Zajímavý centr na vápno nakonec Uhrinčal na další roh.
68'
Sudí musí ještě v pokutovém území klidnit emoce, na zemi po strkanici leží jeden z chrudimských hráčů.
67'
Tomlova přihrávka sice byla nepřesná, jenže sparťanští zadáci si nerozuměli a bude z toho roh pro Chrudim.
64'
Domácím se příliš nevede a nemohou se dostat do souvislejšího tlaku.
61'
Domácím byl odpískán dvakrát faul, Sparta si zase chvilku užije s balonem.
59'
Sparta si vypracovala zajímavou šanci, Vojtěch Hranoš se napřáhl za šestnáctkou a zamířil těsně nad břevno Chrudimi! Zakončení ještě někdo tečoval, hosté budou zahrávat roh.
57'
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází David Látal.

ze hřiště odchází Adam Ševínský, přichází Matyáš Jedlička.
53'
Zdá se, že domácí po přestávce výrazně zabrali do ofenzívy. Nepříjemný centr Voliče obrana Sparty z malého vápna odhlavičkovala na roh.
52'
ze hřiště odchází Roman Horák, přichází Ondřej Lilling.
52'
Ondřej Horák ve velkých bolestech opouští hrací plochu na nosítkách a bude muset být vystřídán. Doufejme, že bude co nejdříve v pořádku.
49'
Čolič i Záviška dostali pořádně naloženo u lajny a zejména první jmenovaný se těžko zvedá ze hřiště. Stejně tak na tom je sparťanský hráč, který se při faulu zjevně sám zranil a vypadá to na nosítka..
48'
Po následné standardce kopali chrudimští dva rohové kopy. Bylo z toho zakončení Skwarczeka, kterému ale střela opravdu hodně nevyšla. Místo toho skončil balon u Čoliče, jenž se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
47'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Roman Horák).
46'
Viděli jsme první poločas, který sice příliš fotbalové krásy nepřinesl, oba celky ale měly několik šancí k tomu, aby se dostaly do vedení. Gól nakonec padl až v nastavení a bude o něm mluvit ještě hodně dlouho.
45+2'
45+2'
Jenže z následného rohu se již hosté prosazují! Centr z rohového praporku mířil přímo na brankáře Jiřího Flodera, který se ho snažil vyboxovat a od jeho rukavic zapadl balon do sítě! Domácí hráči se zlobí, že se jednalo o faul na chrudimského gólmana, ale sudí branku uznávají. Autorem gólu je DANIEL RUS – 0:1!
45+2'
Daniel Rus měl na kopačce první branku Sparty B! Po krásné kombinaci na malém prostoru se dostal sám před Jiřího Flodera, který ale včas vyběhl a kvalitním zákrokem zabránil nejhoršímu!
45+1'
Sparťanské béčko je hodně nepříjemné v soubojích a i díky tomu má určitou herní převahu. Nyní to znovu vypadalo na šanci Šileřa, na poslední chvíli mu byl ale míč od nohy odpálen Tomlem.
43'
Souboj Závišky u rohového praporku s obránce Sparty končí odkopem Jakuba Surovčíka.
40'
Hosté se snaží obehrát zformovanou obranu Chrudimi, nakonec se ale sami vytlačili. Petr Hodouš už na pravé straně míč na hrací ploše nezachytil.
39'
Další akce chrudimského týmu skončila nedovoleným zákrokem Novotného.
36'
K hlavičce se ve vápně dostal Lukáš Mašek, jeho pokus ale hosté zablokovali a teď se snaží osvobodit z dalšího tlaku Chrudimi.
35'
Do převbrankového prostoru si sbíhal na centr Skwarczek, před ním ale hostující zadáci odpálili míč na roh.
33'
Sparta B je rozhodně v těchto chvílích nebezpečnější, do šance se hnal Vojtěch Hranoš, kterému na poslední moment překřížil cestu Kutík a společně s Floderem získali míč na stranu Chrudimi.
32'
Další práce pro Jiřího Flodera! Horák sklepl míč na nohu Adam Ševinského, který se pravačkou opřel do míče a prověřil pozornost chrudimského gólmana.
30'
Tomu fauloval Horáka a v chrudimské šestnáctce už se chystá další snaha o otevření brankového účtu.
28'
Nákop po pravé straně na Závišku pro změnu doskákal až do zámezí.
27'
Na druhé straně se zlobí pro změnu domácí, protože Langhamer byl k zemi poslán kousek před vápnem. I v tomto případě ale sudí Jelínek pouze ukázal, že hra bude pokračovat.
25'
Na druhé straně se pokusil s míčem otočit po rohu Mašek, k zakončení se ale nedostal.
24'
Na obrovské šance vyrovnáno, tato byla ale ještě výraznější! Radek Šiler dostal míč poté, co byl Floder venku z branky a on tak zakončoval do poloprázdné branky! Na brankové čáře však stál obránce Daniel Kutík, jenž vytáhl jeho střelu mimo tři tyče! Hosté ještě signalizovali ruku, ale sudí pouze zakroutil hlavou.
23'
Vzápětí bude první rohový kop utkání zahrávat Sparta B.
21'
V jedenadvacáté minutě jsme viděli první zajímavou příležitost! Po centru z pravé strany byla střela Langhamera zablokována, jenže míč se odrazil k Janu Řezníčkovi, jehož skrytá přízemní rána pořádně protáhla Surovčíka!
20'
Na opačné straně si Hodouš v dobrém místě špatně předkol míč, Floder bude vykopávat.
19'
Kombinace domácích skončila neúspěchem, Mašek špatně narazil Záviškovi.
16'
Tomáš Jonáš přistrčil Řezníka, Chrudim bude rozehrávat z klidu.
14'
Chrudimští to zkouší dlouhými balony za obranu na Lukáše Maška, útočná akvizice domácích je ale zatím kvalitně bráněná.
12'
Sympatický průnik po pravé straně předvedl Vojtěch Hranoš, který se nacpal až do šestnáctky a zajímavý centrem na malé vápno hledal spoluhráče. Na poslední chvíli se vrátil Jan Záviška a odpálil balon do bezpečí.
10'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Filip Novotný).
8'
Míč zajímavě poskakoval v pokutovém území Chrudimi, nakonec ho ale domácí dokázali odpálit.
6'
Teď to hosté zkusili středem hřiště a individuálně, což jim vyneslo faul Řeznáčka a zajímavou standardní situaci.
4'
Sparta Praha se snaží hodně držet balon a kombinovat, jenže Chrudimští dobře napadají a zatím jim toho příliš nedovolují.
2'
Domácí znovu vysoko forčekovali, nakonec ale bude vykopávat brankář Surovčík.
1'
Chrudimští začali aktivně, Benjamin Čolič se chrudimským fanouškům představil zajímavým centrem na Maška, ten byl ale ubráněn. Následně se snažil balon do šestnáctky dostat ještě Záviška, ale neuspěl.
1'

MFK Chrudim: Floder – Čolić, Míka, Toml, Kutík – Jan Řezníček (C) – Záviška, Skwarczek, Langhamer, F. Novotný – Mašek.
Náhradníci: Šerák – Borkovec, Kosek, Kesner, Bauer, D. Látal.
Trenér: Radek Kronďák

AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Večerka, Hodouš, Ševínský, Horák, Jonáš, Penxa, Šiler, Rus, Hranoš.
Náhradníci: Nalezinek – Jedlička, Holoubek, Lilling, Váňa, D. Michl, Šilhart.
Trenér: Luboš Loučka

Rozhodčí: Jelínek – Hurych, Dohnálek.
Chrudimští uhráli po podzimu skvělé sedmé místo, které by ale velmi ráda udržela, což se projevilo i v přestupovém období řadou zajímavých posil. V prvním utkání jara Chrudim přivezla cenný bod za remízu z Táborska, kde duel skončil za stavu 0:0.
Příjemnou sobotu z Chrudimi! Druhé jarní kolo obstará na východě Čech zajímavý souboj mezi domácím MFK Chrudim a hostující rezervou pražské Sparty! Věřme, že uvidíme pohledný duel plný branek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.