Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Brno - 2. března 2024   14:00

Dukla
Dukla
20' Moulis  • 52' Mešanović  • 79' Mešanović
3:3
(1:2)
Brno
Brno
15' Koželuh   • 27' Alijagić   • 62' Potočný
Dukla
Šťovíček – Ullman (16. Vondrášek, 46. Ludvíček), D. Hašek, Peterka (C), Helešic (75. Zeronik) – J. Hora, Kozma (83. Holiš) – Douděra, Kozel (46. J. Jeřábek), Moulis – Mešanović.
Rada – Buchvaldek.
Berka – Vlček, Ježek
Na Julisce, Praha-Dejvice
2176 diváků
Brno
Sváček – Endl, Lu. Pernica (C), Gyamfi (65. Falette) – Koželuh, Hamza, Hellebrand (57. Dav. Jambor), Kronus (76. Smejkal) – Potočný, Fousek (76. Granečný), Alijagić.
Berkovec – Jörgensen, Nový.

Skončil nám zápas 17. kola FNL, který přinesl dost možná nečekanou gólovou přestřelku. Sledovali jsme souboj dvou týmů usilujících o postup do FORTUNA:LIGY, který přinesl hned šest branek! Hosté v zápase třikrát vedli, domácí dokázali třikrát vyrovnat. Zápas končí remízou 3:3.
90+4'
90+3'
V samém závěru zápasu dostal červenou kartu po druhé žluté Roman Holiš, který fauloval zbytečně u lajny Potočného.
90+3'
Po nakrátko rozehraném rohu chyboval Pernica, domácí ale nakonec jeho chybu potrestat nedokázali.
90+2'
Do odraženého míče se po rohu opřel Douděra, jeho tvrdý pokus mířil nad bránu.
90+1'
Po centru Douděry a zákroku hostující defenzivy tu bude ještě roh.
89'
Teď jsou to přeci jen hosté, kteří si vytvořili tlak. Hraje se na polovině Dukly a čekáme na nějaké zajímavější zakončení.
87'
Stále se bojuje hlavně ve středu pole. Opět sledujeme bojovný fotbal o každý metr hřiště.
85'
Konec zápasu se rychle blíží a podle očekávání oba týmy znovu volí spíše opatrnější pojetí své hry.
83'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Daniel Kozma, přichází Roman Holiš.
81'
Domácí nemají dost a ženou se znovu do útoku.
80'
Žlutou kartu teď uviděl Tomáš Smejkal.
79'
Dukla právě vstřelila branku!
Gólová přestřelka nebere konce! Domácí potřetí v zápase srovnávají. Na centr z pravé strany si naběhl MURIS MEŠANOVIĆ a jeho parádní hlavička končí až v síti!
78'
Po rychlém protiútoku dostal balon přesně proti noze Potočný. Ten svou ránu levačkou ale poslal vysoko nad bránu.
76'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Denis Granečný,
ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Tomáš Smejkal.
76'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jakub Jeřábek).
75'
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Jakub Zeronik.
74'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Denis Alijagić).
74'
Domácí začínají hrát logicky vabank a hosté se dostávají k rychlým protiútokům. Teď pálil tvrdě z pravé strany Alijagić, mířil ale mimo.
72'
Na druhé straně nebezpečně pálil Alijagić, gólman Šťovíček ale jeho ránu mířící k tyči vyrazil.
71'
Mešanović a Hora se hnali na polovině soupeře do přečíslední dvou proti jednomu. Jenže celou šanci až příliš překombinovali a Mešanovićova rána byla zblokovaná.
70'
Dnešní utkání sleduje 2176 diváků.
69'
Domácí opět zvyšují své úsilí a budou se pokoušet o třetí srovnání skóre v dnešním zápase.
68'
Domácí kopali přímý kop. Do vápna centroval Hora, míč ale poslal jen přesně do rukavic gólmana Sváčka.
65'
Hostující stoper Gyamfi opustil hřiště na nosítkách.
65'
ze hřiště odchází Foster Gyamfi, přichází Simon Falette.
64'
Po jednom ze soubojů u postranní čáry zůstal na trávníku ležet Foster Gyamfi. Musí být ošetřovaný a nevypadá, že by mohl pokračovat ve hře.
62'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají potřetí v zápase do vedení. Střílený přízemní pas do vápna Dukly lehounce tečoval ROMAN POTOČNÝ a na jeho teč neměl šanci Šťovíček zareagovat – 2:3.
61'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Roman Holiš). Roman Holiš dostal žlutou kartu jako hráč mimo hrací plochu.
59'
Přibyly také ostré souboje a nyní sledujeme zápas, který se hraje pěkně od podlahy.
57'
ze hřiště odchází Jan Hellebrand, přichází David Jambor.
57'
Tempo hry se nyní zvýšilo a je vidět, že oba týmy budou usilovat dnes o tři body.
55'
Jen o malou chvilku později ostře fauloval také Kozma a i on dostává žlutou kartu.
54'
Rychlý protiútok domácích zastavil faulem za žlutou kartu Jiří Hamza.
54'
Domácí publikum ožilo a hraje se v dobré atmosféře.
52'
Domácí velmi šťastně vyrovnávají na 2:2! Z levé strany dobře odcentroval Moulis a balon směrem do brány posouval MURIS MEŠANOVIĆ. Trefil ale jen brankáře, od kterého se míč odrazil opět do MEŠANOVIĆE a od něj pak definitivně do brány.
49'
Pavel Moulis střílel levačkou zpoza vápna, míč ale poslal jen vysoko nad bránu.
48'
Z pravé strany centroval do vápna Ludvíček, brankář Sváček si ale došel pro balon a nezaváhal.
47'
Jakub Hora kopal další roh. Tentokrát to zkoušel jako nečekaný signál, když poslal polovysoký balon na přední tyč na kapitána Peterku. Hosté se ale dokázali ubránit a míč odvrátili.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází David Ludvíček,
ze hřiště odchází David Kozel, přichází Jakub Jeřábek.
46'
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Duklou a Zbrojovkou. Přestože se hraje první zápas jarní části sezony a přestože jde o důležité utkání, sledujeme velmi zajímavé utkání. Hosté se dostali již v 15. minutě hry do vedení díky Koželuhovi, pak přebrali iniciativu domácí a velmi rychle srovnali na 1:1. Jenže za dalších pár minut vrátil vedení hostům Denis Alijagić a tento stav vydržel až do konce poločasu.
45+4'
45+3'
Hra musela být opět přerušena, protože na trávníku zůstal sedět David Kozel. Po krátkém ošetření se ještě možná před koncem poločasu vrátí na hrací plochu.
45'
Gyamfi se až z pozice stopera dostal po dlouhém nákopu za obranu soupeře. Snažil se skoro až od brankové čáry centrovat do vápna, tam ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.
44'
Oba se vrátili na hrací plochu a pokračuje se ve hře.
43'
Hra je přerušena, protože se hlavami ve vzdušném souboji srazili Vondrášek a Gyamfi. Oba jsou ošetřovaní, ale zdá se, že to nebude nic vážného.
42'
Míč od rohového praporku posílal do vápna Jakub Hora, hosté znovu složitou situaci zvládli.
41'
Do vápna Zbrojovky vnikl Moulis a vybojoval další roh pro domácí.
40'
Na pravé straně zakombinoval Hora s Vondráškem. Druhý jmenovaný pak zkusil nacentrovat do vápna, avšak míč poslal jen do zámezí.
39'
Domácí zahrávali Jakubem Horou rohový kop, hosté ale míč mířící do prostoru malého vápna odvrátili mimo.
39'
Zpoza vápna zkusil štěstí David Kozel, bránu soupeře ale netrefil.
38'
Když už se domácí dostali s míčem na kopačkách na polovinu soupeře, jejich kombinace na levé straně k ničemu nevedla a míč skončil v zámezí.
37'
Balon se dostal až k brankáři Sváčkovi, který nakopával balon na polovinu Dukly. Kousek za půlící čarou ale ve výskoku fauloval Potočný a balon tak získávají domácí.
36'
Hosté jsou na balonu a v pohodě kombinují v okolí půlící čáry.
34'
Domácí trenér Petr Rada je nadále velmi nespokojený s verdikty rozhodčího Ondřeje Berky. Hlasitě to dává najevo a koleduje si o druhou žlutou kartu.
32'
Jakub Hora si seběhl až mezi stopery a následně zkusil dlouhým nákopem hledat Moulise, ten ale ve vápně fauloval.
31'
Defenziva Zbrojovky ale zatím funguje spolehlivě a domácím se po gólu na 1:2 nedaří dostat na dostřel Sváčkovy brány.
29'
Domácí se hned opět nadechují k rychlé odpovědi a tlačí se do útoku.
27'
A trest přišel velmi záhy. Po rychlém protiútoku, který přišel po nepovedeném rohu domácích právě Douděra neuhlídal rychlíka DENISE ALIJAGIĆE, který s notnou dávnou štěstí překonal Šťovíčka. Domácí gólman totiž jeho střelu zasáhl, jenže i když míč částečně zbrzdil, gólu nezabránil.
26'
Martin Douděra mohl nyní poslat domácí do vedení, jenže proti jeho přízemní střele skvěle zasáhl gólman Dominik Sváček.
26'
Po následném rohovém kopu domácí již bránu soupeře neohrozili.
25'
Domácí se dostali k rychlému protiútoku. Míč na střed si navedl Muris Mešanović, který ale přízemní ranou i kvůli teči soupeře zamířil těsně mimo.
24'
Teď jsou to fotbalisté Zbrojovky, kdo určuje tempo hry. Hraje se hlavně na polovině domácího celku.
22'
Hosté mohli nyní získat rychle vedení zpět. Po velkém závaru na malém vápně poskakoval balon téměř na brankové čáře, avšak v bráně domácích nakonec neskončil.
20'
Právě PAVEL MOULIS zakroutil přímý kop přesně přes zeď hostujícího týmu a ranou na zadní tyč překonal brankáře Sváčka – 1:1!
20'
K míči se postavili pravák Jakub Hora a levák Pavel Moulis.
19'
Domácí teď svého soupeře zatlačili a díky tlaku získali přímý kop. Je to zajímavá střelecká pozice.
17'
První nebezpečnou střelu domácího celku zaznamenal David Kozel, gólman Sváček byl ale pozorný.
16'
Ullman se hned v úvodu zápasu zranil a až nyní po gólu Zbrokjovky domácí vystřídali.
16'
ze hřiště odchází Ondřej Ullman, přichází Tomáš Vondrášek.
16'
Domácí trenér Petr Rada velmi rychle odstartoval jaro žlutou kartou. Hodně se zlobil na rozhodčí, protože měl pocit, že jeho tým měl mít možnost před gólem střídat.
15'
Hosté se dostávají do vedení! Centr z pravé strany domácí defenziva zblokovala jen k JOSEFU KOŽELUHOVI, který přízemní ranou k pravé tyči překonal Šťovíčka – 0:1!
13'
Teď se domácí nadechovali k rychlému protiútoku. Přečíslení tří proti dvěma ale skončilo u Mešanoviće, kterému míč odskočil.
12'
Domácí nakonec kopali rohové kopy dva, ani jeden ale k přímému ohrožení brány soupeře nevedl.
11'
Jakub Hora poslal na pravé straně lehkým lobíkem míč na Moulise, ten vybojoval první roh pro Duklu.
10'
Na dlouhý pas za obranu si nabíhal Alijagič. K míči měl ale blíže domácí brankář Šťovíček.
8'
Fouskův pas do pokutového území ale nebezpečný nijak nebyl, domácí se v klidu ubránili.
7'
Po faulu na Koželuha budou nyní zahrávat hosté přímý kop. Je to takový lehce zkrácený rohový kop.
6'
Domácí se ale přeci jen dostali k prvnímu zakončení. Na pravé straně se prostor otevřel Douděrovi, jeho rána byla ale hodně nepovedená a mířila zcela mimo.
4'
Úvod zápasu je extrémně opatrný. Oba týmy si uvědomují důležitost utkání a hraje se ve středu pole.
2'
Poprvé na balon si sáhl domácí gólman Šťovíček, ve velké pohodě jen snadno schoval do rukavic balon, který mířil směrem k němu.
1'
O výkop se postarají hosté, kteří mají žluté dresy a černé trenýrky. Domácí jsou v tradiční červenožluté kombinaci.
Hráči Dukly a Zbrojovky právě za doprovodu rozhodčích nastoupili na hrací plochu.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, D. Hašek, Peterka (C), Helešic – Moulis, Kozma, J. Hora, Kozel, Douděra – Mešanović.
Náhradníci: Rada – Ludvíček, Holiš, Vondrášek, J. Jeřábek, Zeronik, Buchvaldek.
Trenér: Petr Rada

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Endl, Lu. Pernica (C), Gyamfi – Koželuh, Hamza, Hellebrand, Kronus – Potočný, Alijagić, Fousek.
Náhradníci: Berkovec – Granečný, Jörgensen, Nový, Smejkal, Dav. Jambor, Falette.
Trenér: Tomáš Polách

Rozhodčí: Berka – Vlček, Ježek.
Oba týmy během zimní pauzy přivedly do svých kádrů zajímavé posily. Domácí Dukla bude spoléhat na zkušenost Jakuba Hory, rychlonohost Matěje Helešice nebo gólový instinkt Murise Mešanoviče. Dres Zbrojovky budou na jaře oblékat mimo jiné nově také Luděk Pernica nebo brankář Dominik Sváček. V týmu jsou nově také zahraniční hráči Kristoffer Jörgensen nebo Foster Gyamfi. Hodně si trenér Polách slibuje také od Simona Falleteho.
Při pohledu na tabulku po podzimní části sezony se dá konstatovat, že lépe jsou na tom fotbalisté Dukly Praha, kteří dokázali na podzim v šestnácti zápasech získat velmi slušných 30 bodů, což se s čtyřbodovou ztrátou řadí na druhé místo za vedoucí Vyškov. Ambiciózní Zbrojovka zůstala na podzim lehce za očekáváním a s pětadvaceti body je aktuálně pátá.
Hezké sobotní odpoledne z pražské Julisky! Právě dnes nám startuje jarní část sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a los soutěže si hned na úvod pro fanoušky připravil jeden velmi zajímavý šlágr v podobě souboje dvou týmů, které se netají postupovými ambicemi. Domácí Dukla v rámci 17. kola FNL vyzve na domácím hřišti Zbrojovku Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.