Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : MFK Vyškov - 28. července 2023   17:15

Dukla
Dukla
20' Moulis  • 65' Peterka
2:4
(1:2)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
3' Metsoko   • 44' F. Štěpánek   • 52' Metsoko   • 90+1' Bayo
Dukla
Šťovíček – Ullman (68. Barac), Hašek, Jeřábek (60. Červenka), Ludvíček – Peterka /K/, Kozel – Moulis (76. Hrubeš), Špatenka (46. Škoda), Zeronik (60. Šebrle) – Matějka.
F. Rada – Douděra.
Adámková – Dohnálek, Líkař
Na Julisce, Praha-Dejvice
902 diváků
MFK Vyškov
Jícha – Ilko, Štěpánek /K/, Ramathan, Lahodný – Mafwenta (90+3. Červeň), Vintr (63. Bayo), Souaré – Diallo (63. Touré), Metsoko (82. Lacík), Kanakimana.
Borek – Němeček, Traoré.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:19.
Minule čtyřku nastříleli venku, teď ji inkasují na vlastním hřišti. Divoký vstup do sezóny zažívají fotbalisté Dukly Praha, kteří se na Julisce museli sklonit před Vyškovem, který dnes tahal za delší konec. Obě mužstva zdobila produktivita, vyložených šancí kromě šesti gólů nebylo mnoho.
Oba poločasy měly vlastně totožný průběh. Hosté udeřili vždy v začátku souhrou dvojice Souaré – Metsoko. Za domácí vyrovnal po rohu Moulis a ve stejné minutě druhé půle snižoval na 2:3 trefou do šibenice Peterka, jenže mezitím přišel polovlastní gól do šatny také po rohu a skóre zpečetil v poslední minutě hlavičkou Bayo.
Vyškov si po Příbrami připsal další skalp silného konkurenta a vede neúplnou tabulku.
90+4'
90+4'
Při poslední akci zápasu si převzal dlouhý míč za obranu Hrubeš, málem se protáhl až před Jíchu, ale stopku mu zastavil čistý skluz dlouhonohého Ramathana.
90+3'
Ještě přichází taktické střídání v celku MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Golden Mafwenta, přichází Adam Červeň.
90+2'
Matějkovu střelu z 22 metrů doprostřed brány pohodlně chytá Jícha. To už vypadá na labutí píseň Pražanů.
90+1'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
V čase 90:02 zvyšuje střídající Uganďan FAHAD BAYO hlavičkou z malého vápna do protipohybu bezmocného brankáře po výborném centru Lukáše Lahodného.
90'
Útočný faul je pískán domácím, navíc na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Vyškova v křečích.
88'
Žlutou kartu za zdržování hry dostává brankář MFK Vyškov Filip Jícha.
88'
Tak tohle byla vyloženě promarněná příležitost. Trestný kop posílá Jiří Hrubeš málem až přes ochrannou síť pro kladiváře.
86'
Odražený míč napálil z 20 metrů vysoko nad břevno Kozel, byl ovšem při střele faulován a ze stejného místa to tak mohou jeho spoluhráči zkusit přes zeď.
85'
Za slovní rozmíšku mezi střídačkami dostávají po žluté kartě oba trenéři, Petr Rada a Jan Kameník.
85'
Ofsajd je máván Červenkovi, ovšem u míče byl stejně dříve Filip Jícha.
84'
Útočníci Dukly se hlásili ve vápně, jenže přesný centr od Barace nedostali.
82'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Barnabáš Lacík.
81'
Touré si narazil s Kanakimanou, vstoupil jim do toho ale Hašek a následný Ilkův centr byl sražen do autu.
79'
Druhou žlutou kartu Dukly Praha dostává za stažení Baya za ruku na útočné půlce Dominik Hašek.
79'
Na pravém křídle si několikrát vyměnili míč Šebrle s Hrubešem, jejich ťukes nakonec přerušil Souaré.
77'
Hosté z něj vytěžili pouze Bayovu hlavičku v pádu, která po dvojím odrazu o trávník doskákala vedle brány.
77'
Hašek šel čistě do skluzu a odehrál míč před nabíhajícím Tourém na roh.
76'
Petr Rada má pro dnešek dostřídáno, využil poslední možnosti ke změně v sestavě Dukly:
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jiří Hrubeš.
76'
Vzápětí další karetní trest pro Vyškov. Žlutý kartonek si prohlédl zblízka Lukáš Lahodný, který taktickým faulem přerušil protiútok Pražanů.
76'
Rohový kop směřoval jen k prvnímu bránícímu hráči na přední tyči.
75'
Hosté uháněli do přečíslení a Idjessi Metsoko nebyl daleko od hattricku. Jeho střela k tyči nepříjemně skočila a Šťovíček ji s námahou vyškrábl na roh.
74'
Druhá žlutá karta pro MFK Vyškov, za faul přímo na středovém putníku ji vidí Fahad Bayo.
72'
Dnešní utkání sleduje 902 diváků.
72'
Nebezpečná hlavička Filipa Štěpánka po rohovém kopu směřovala křížem na zadní tyč, ale končí několik metrů od brány.
71'
Bylo to jen krátké přerušení, Vyškov si znovu zahrál házenkářsky kolem pokutového území a Ilkův centr byl sražen na roh.
70'
Vyškovští teď obléhali domácí šestnáctku, ale prosadit se nedokázali . Metsokovo prostrčení dostává pryč Peterka a proti míči musel vystartovat jejich brankář Jícha, aby ho odkopl do zámezí.
68'
Dukla Praha počtvrté střídá:
ze hřiště odchází Ondřej Ullman, přichází Jakub Barac.
68'
Žlutou kartu za skluz na útočné polovině dostává kapitán Dukly Praha Jan Peterka.
67'
Pražané útočí ze všech sil, Ramathan teď ovšem čistě vypíchl míč Moulisovi.
65'
Žlutou kartu za protesty dostává vyškovský Musa Ramathan.
65'
Dukla právě vstřelila branku!
JAN PETERKA vypíchl míč před velkým vápnem Mafwentovi, přes Škodu a Červenku se k němu vrátil a domácí kapitán ho nádhernou ranou z hranice šestnáctky umístil do šibenice.
63'
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Fahad Bayo,
ze hřiště odchází Amidou Diallo, přichází Fandje Djibril Touré.
63'
Kanakimana unikl po křídle a centrem ve vápně nachází Vintra, jemuž střela sedla, jenže se jí připletl do cesty vlastní spoluhráč Diallo.
61'
Diallův průnik šikovně přerušil Ludvíček, míč se odráží za čáru od útočícího hráče.
60'
Dukla Praha dál posiluje střídáními ofenzívu:
ze hřiště odchází Jakub Jeřábek, přichází Marek Červenka,
ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Štěpán Šebrle.
60'
Zatímco rozhodčí Adámková ukazuje Škodovi, aby po pádu vstal, opřel se do odraženého míče Kozel a jeho bomba proletěla opět nad břevnem. Faktem je, že Škodu lehce zasáhl špičkou boty do nohy hostující Ilko, ale dalo se to ustát.
58'
Ke střele na levačku si navedl míč do pokutového území Ullman, jenže byl to jen další z řady pokusů s upilovanou muškou.
57'
Protiútok Dukly nejdříve zbrzdil nepřesností Ullman, nicméně Peterka vybojoval na Štěpánkovi míč zpět a přihrál na levé křídlo Zeronikovi. Hrdina úvodního kola však mizernou přihrávkou do zámezí akci zazdil.
56'
Lahodného kolmice byla příliš prudká, Souaré neměl nárok a kope se od brány pražského klubu.
55'
Souarého pas přerušil Ludvíček odkopem, do kterého vložil takovou sílu, že se míč po odrazu od betonové ochozy k stání za atletickou dráhou vrací přímo na trávník.
53'
Přihrávka do vyškovského vápna odskakuje Moulisovi, domácí pouze vhazují.
52'
Hostům opět zafungovala spolupráce Cheick Souaré – IDJESSI METSOKO. Ten si naběhl na přesně načasovanou uličku, vyhnul se skluzujícímu Haškovi i brankáři a přestože se dostal mimo optimální úhel, dokázal i z takřka nulového překvapivě po zemi zasunout.
50'
Vintr vysunul Dialla, který pořádně provětral obranu Dukly. Ta měla štěstí, že k centru před odkrytou bránu dalším hráčům Vyškova chyběl krok.
48'
Po rohu hlavičkuje Dominik Hašek výrazně nad břevno.
48'
Souaré se zjevil v obraně a odhlavičkoval na roh centrovaný míč.
47'
Obrana Dukly si poradila s nepříjemným přízemním centrem Souarého. Přesně takto udeřil Vyškov v úvodu utkání.
46'
O přestávce vystřídala Dukla Praha:
ze hřiště odchází Filip Špatenka, přichází Michal Škoda.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 57% – 43%, střely na bránu 1:2, střely mimo 2:2, rohy 5:3, ofsajdy 1:0, fauly 2:10.
Za hosty udeřil na Julisce hned ve třetí minutě premiérovým zásahem v českých soutěžích Tožan Metsoko a druhý, zatím rozdílový úder v podobě polovlastního gólu po rohovém kopu si schovali těsně před přestávku. Uvidíme, jestli vydrží Štěpánkovi, nebo bude nakonec připsán domácímu Peterkovi jako vlastní. Dukla předtím též po rohu vyrovnala Moulisem, ale zatím nenavazuje na výkon z pražského derby na béčku Sparty a prohrává.
45+2'
45+2'
Domácí brankář sice při výběhu na vysoko odražený míč nebyl zrovna jistý, ale Diallovi se Štěpánkem balon také propadl a domácí situaci pojistili.
45+1'
Mafwenta dostal míč od Vintra, narazil si s Metsokem a pronikl do šestnáctky, jeho střílený centr Šťovíček raději vyráží na další roh.
44'
Centr Pavola Ilka z rohového kopu zasáhl přímo z voleje FILIP ŠTĚPÁNEK a s notnou porcí štěstí dostává míč o stehno domácího kapitána Peterky a levou tyč do protipohybu brankáře Štovíčka.
44'
Druhý roh vybojovali fotbalisté Vyškova.
43'
Centrovaný míč z kopačky Ondřeje Ullmana po vhozeném autu se stal kořistí vyškovského brankáře Jíchy.
42'
Na sklonku poločasu se hra odbývá bez většího vzruchu uprostřed hřiště.
39'
Premiérový roh však hostům překazil útočný faul.
39'
Vintr si obíhal obranu Dukly zleva a na Moulisovi získává první roh pro Vyškov.
37'
Vyškov přestál dvouminutové oslabení jako v hokeji, Kanakimana se již po ošetření hlásí do hry.
35'
Po rychlé narážečce se uvolnil Kanakimana, od koncové čáry však posílá zpětný centr jen do náruče domácího brankáře a ještě se zdá, že si natáhl při sprintu sval.
33'
Ondřej Vintr si zacouval na tartanový ovál a vhodil dlouhý aut do vápna. Míč odhlavičkoval domácí kapitán Jan Peterka přímo na kopačku číhajícího Lukáše Lahodného, který z velkého vápna vysoko přestřelil.
31'
Petra Radu ale ani tato standardka nepotěšila. Hosté mířili do protiútoku, který zakončil Golden Mafwenta z 25 metrů vysoko nad.
30'
Vyškov se ubránil čtvrtému rohu a vzápětí se koná pátý, když domácí Špatenka vyvezl míč po křídle.
30'
Do volného prostoru na pravém křídle naběhl Moulis, jeho centr do vápna srazil všudypřítomný Štěpánek.
29'
Kombinace Vyškova končí Mafwentovou přihrávkou přímo na kopačky domácího Jeřábka. Ten přiťukává Ludvíčkovi, který posílá míč do autu...
27'
Z třetího rohu Pražanů vzešel jen rychlý protiútok hostů, domácí obrana se však stačila vrátit v plném počtu.
27'
Ullman hledal dlouhým nákopem Matějku, před kterým zasáhl opět Štěpánek hlavičkou na roh.
25'
Štěpánek vstoupil do křížného pasu do vyškovské šestnáctky a sklepává míč pro brankáře Jíchu.
23'
Kozel trefil míč přímo ze vzduchu zpoza velkého vápna, skákavá střela končí vedle vyškovské pravé tyče.
22'
Diallo posouval míč hlavou na rozběhnutého Metsoka, domácí Ludvíček byl ale rychlejší a ještě šikovně vytloukl bloky na autové vhazování.
20'
Tentokrát již fanouškům červenožlutých nikdo radost nezkazí. David Kozel centroval do vápna od rohového praporku a nikým nehlídaný PAVEL MOULIS se opřel do míče halfvolejem, který zastavuje až napnutá síť.
19'
Zeronik ťuknul míč do uličky Špatenkovi, před ním ho odehrál za cenu rohu Štěpánek.
18'
Nabíhajícího Vintra zakřižoval Jeřábek a pouští míč brankáři Šťovíčkovi, který ihned posouvá hru dopředu.
17'
Kanakimana přetáhl centr naslepo, Ilko již míč nestihl ani u protější lajny a po nepotrestaném souboji se Zeronikem skončil na tartanu. Slovenský obránce odmítá podanou ruku, domácí budou vhazovat.
15'
Předčasná radost z vyrovnání, Matějka rozvlnil hlavou síť z ofsajdu.
14'
O chvilku později to zkusil z otočky Špatenka, ale byl to naprosto vychýlený pokus.
14'
První roh zápasu kopali domácí, brankář Jícha jednou rukou ostře letící centr vyboxoval.
12'
Lahodný napadal zdlouhavou rozehrávku Dukly, míč se od něj odráží za čáru a další pokus o odkop již provede do dálky Jan Šťovíček.
10'
Moulisův centr akrobaticky odkopává vyškovský kapitán Štěpánek, další dlouhý nákop do vápna hostů odvrací hlavou vysoký Ramathan.
10'
Dukla bude kopat krátký roh z pravého křídla.
6'
Na půlící čáře fauloval Mafwenta, rozehrávka Dukly k ničemu nevedla a míč se vrací až ke Šťovíčkovi.
5'
Domácí se pokoušejí odpovědět, jenže křížný pas z pravého křídla proletěl pokutovým územím bez teče až do zámezí.
3'
Cheick Souaré prostrčil míč z levého křídla po zemi před prázdnou bránu, kde snadno doklepl do sítě IDJESSI METSOKO, útočník z Toga, který hrál poslední dvě sezóny čtvrtou francouzskou ligu za béčko Auxerre.
1'
Metsokovo sklepnutí Diallo přeběhl, míč míří do autu a vhazuje Dukla.
1'
Domácí nastupují v červeno-žlutých dresech, hosté celí v bílém. Do nástupu se ozval zvláštní rachotivý zvuk, pohledem přes rameno hráči zjišťují, že se zřítila konstrukce reklam za bránou blíže hlavnímu vstupu.
V Praze panuje v pátek odpoledne krásné fotbalové počasí, návštěva ovšem odpovídá prázdninám i konkurenci televizního přenosu. Diváci na hlavní tribuně i několik smělců, kterým nevadí se péct na sluníčku v ochozech proti, čekají na nástup obou mužstev.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Hašek, Jeřábek, Ludvíček – Peterka /K/, Kozel – Moulis, Špatenka, Zeronik – Matějka.
Náhradníci: F. Rada – Douděra, Barac, Hrubeš, Červenka, Škoda, Šebrle.
Trenér: P. Rada.

MFK Vyškov: Jícha – Vintr, Ramathan, Štěpánek /K/ – Lahodný, Mafwenta, Kanakimana, Ilko – Metsoko, Souaré, Diallo.
Náhradníci: Borek – Červeň, Němeček, Lacík, Traoré, Touré, Bayo.
Trenér: Kameník.

Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Líkař.
V předchozích dvou sezónách získal Vyškov proti Dukle pouze jeden bod doma. Na Julisce prohrál předloni 1:2 a loni 0:2 góly Matějky a Buchvaldka ještě v prvním poločase. Potřetí za sebou tak letos přijede do Dejvic o letních prázdninách.
MFK Vyškov
Jihomoravský klub s mixem domácích a afrických hráčů se loni málem postaral o senzaci, když se dostal hned ve druhé sezóně ve F:NL do baráže o nejvyšší soutěž, kterou jen jeden obdržený gól ji rozhodl ve prospěch Zlína.
Sportovní úspěch měl stinnou stránku v podobě odchodu několika klíčových hráčů. Dweh si vybojoval angažmá v Plzni, Alégue v Jablonci, Matys v Olomouci a brankář Kinský v Pardubicích. Vyškovští lovili náhrady v Makedonii, Izraeli, Libérii či Ugandě a uvidíme, jak si nově složené mužstvo sedne.
Začátek mělo slibný, druhého z poražených účastníků prolínací soutěže Příbram zdolalo doma v Drnovicích 2:1, když rozhodl v nastaveném čase Fandje Touré.
Dukla Praha
Pátý pokus o návrat mezi fotbalovou elitu zahájila Dukla ve velkém stylu. Svěřenci Petra Rady skončili na jaře čtvrtí těsně za barážovými příčkami, na úvod druholigové sezóny ovšem zvítězili v pražském derby na hřišti Sparty B 4:1. Dvěma brankami se blýskla jedna z letních posil Jakub Zeronik, který loni hostoval ze Slavie v Příbrami.
Na Julisce se poprvé mohou představit i další posily v čele s ligou ostřílenými borci Dominikem Haškem z Chrudimi, Tomášem Vondráškem z Teplic či Michalem Škodou z Českých Budějovic.
Naopak z loňských opor chybí obránce Jiří Piroch (Odra Opole) a záložník Filip Havelka (Teplice).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.