Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Brno - 15. září 2023   17:00

Jihlava
Jihlava
0:1
(0:0)
Brno
Brno
80' Alijagić
Jihlava
Soukup – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Peřina (85. T. Franěk) – Tureček, Lacko – Křehlík (85. Křivánek), Selnar (85. Piško), Fila – Araujo-Wilson (58. Chytrý).
Mastný – A. Pešek, Tall.
Batík – Šimáček, Pochylý
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
991 diváků
Brno
Berkovec – Granečný, Endl, Šural, Koželuh – Fousek (69. Alijagić), Mara (46. Dav. Jambor), Texl (69. Smejkal) – Kronus (90+2. Štěrba), Potočný (85. Martinek) – Jak. Řezníček (C).
Šiman – Divíšek.

Vysočina tak má na svém kontě stále 14 bodů. hosté z Brna si pomohli na číslo 19. V příštím kole doma Zbrojovka přivítá Vyškov. Jihlavané pocestují do Prahy, kde je čeká rezerva Sparty.
9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Tři body si domů odváží Brno po nejtěsnější možné výhře 1:0. Po vyrovnaném prvním poločase přišel zlomový moment v 55. minutě, kdy druhou žlutou kartu obdržel Tomáš Svoboda. Výhodu jednoho muže v poli hosté potrestali v 79. minutě, když se trefil po přihrávce Smejkala Alijagić.
90+4'
90+4'
Dopředu se vysouvá na hrot i kapitán Filip Vedral, ale domácí se do zakončení nedostávají.
90+3'
Ve vápně si na hlavičku naběhl Tomáš Smejkal, ale míč zamířil nad bránu.
90+3'
Hosté se usadili na levé straně poblíž rohového praporku.
90+2'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Jan Štěrba.
90+1'
Nicolas Martinek vystřelil zpoza velkého vápna a Pavel Soukup vyráží nad bránu.
90'
Domácí se snažili z pravé strany odcentrovat do vápna, ale obrana Brna si vše pohlídala.
Dnešní utkání sleduje 991 diváků.
88'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Denis Granečný).
87'
Střelu z hranice vápna Pavel Soukup chytá.
85'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Nicolas Martinek.
85'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Tomáš Franěk,
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Milan Piško,
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Radek Křivánek.
84'
Lukáš Fila se dostal s míčem do vápna, ale záhy o něj přišel a ještě fauloval.
82'
Adam Kronus se snažil ve vápně oslovit Tomáše Smejkala, ale Pavel SOukup se překonat nenechal.
80'
Brno právě vstřelilo branku!
Tomáš Smejkal přihrál z levé strany do vápna, kde měl před sebou volnou bránu DENIS ALIJAGIĆ a pro něj již nebyl problém poslat svůj tým do vedení.
77'
Před dobíhajícím Denisem Alijagićem posílá míč do bezpečí Pavel Soukup.
77'
Hosté byli blízko vstřelené brance, ale Jakub Řezníček na Pavla Soukupa nevyzrál.
75'
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Smejkal, svým centrem našel Josefa Koželuha, ale jeho střela byla zblokována Lackem.
74'
Tentokráte z levé strany, ve vápně se dostal do zakončení Jakub Šural, ale Pavel Soukup byl pozorný.
73'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Roman Potočný, ale obrana domácích odvrací na další roh.
72'
Domácí se snažili rozehrát signál, ale Lukáš Fila krátce na to o míč přišel.
72'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Lukáš Endl).
70'
Hosté si nyní na pravé straně nerozuměli, Adam Kronus se vůbec nerozeběhl.
69'
Míč do bezpečí na chvíli odkopl Emir Tonbul.
69'
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Denis Alijagić,
ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Tomáš Smejkal.
67'
Adam Kronus posílal z pravé strany centr do vápna, hosté se sice dostali do zakončení. Ale bude z toho jen odkop od brány.
66'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ve vápně se sice k míči dostal Emir Tonbul, ale jeho zakončení bylo slabé.
64'
Vysočina s míčem kombinuje na vlastní polovině a snaží se tak nejvíce ušetřit čas. Oslabená o jednoho muže v poli, jí síly budou ubíhat rychleji.
62'
Jakub Řezníček mohl poslat svůj celek do vedení, ale gólmana Soukupa na brankové čáře zastoupil Emir Tonbul.
61'
Lukáš Fila byl vepředu osamocen, a tak to nemohlo skončit jinak. DO své brány rozehraje Berkovec.
60'
Pavel Soukup byl ošetřen a můžeme pokračovat ve hře.
58'
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Jan Chytrý.
56'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda). Hráč Vysočiny se na půlce postavil do cesty Potočnému, který byl následně ošetřován.
53'
Brňané dlouho míč neměli, nyní je v držení domácího výběru.
52'
Hosté budou na své útočné polovině rozehrávat.
51'
Tomáš Svoboda je již zpátky na hrací ploše.
50'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Tomáš Svoboda a bude muset být ošetřen.
49'
Matúš Lacko uvolnil na pravé straně Jakuba Selnara, který vystřelil na zadní tyč, ale balón si cestu do brány nenašel.
48'
Jaroslav Peřina chtěl na levé straně oslovit Lukáše Filu, ale ten jeho myšlenku nepochopil.
47'
Adam Fousek sice vyhrál hlavičku, ale Filip Vedral Jakuba Řezníčka k míči nepustil.
46'
ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází David Jambor.
46'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Branku sme prozatím neviděli, ale rozhodně nejde o nudný fotbal. Uvidíme, co nám oba celky nabídnou ve druhé půlce.
Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
45'
44'
Jakub Selnar dostal míč do vápna, přihrál jej na Jaroslava Peřinu, ale ten své spoluhráče ve vápně nenašel.
43'
Hlavní rozhodčí přerušil hru neb se na zemi ocitl Roman Potočný, ale ošetření nebude potřeba.
41'
Hosté zahrávali z levé strany rohový kop, ale míč jen proletěl pokutovým územím.
40'
Standardní situaci rozehrál na levé straně Adam Fousek a domácí obrana měla co dělat, aby se po jeho centru ubránila.
40'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda).
39'
Miroslav Tureček rozehrál z pravé strany rohový kop, ale jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.
38'
Domácí byli blízko vstřelené brance, střela Justin Araujo-Wilsona skončila na břevně.
37'
Dlouhý aut do vápna od Jakuba Selnara, ke kterému se míč vrátil, ale jeho střela nebyla přesná.
35'
Domácí kombinovali kolem útočného vápna, ale přímo k zakončení se nedostali.
33'
Justin Araujo-Wilson se přes Jakuba Šurala nedostal a naopak mu byl odpískán faul.
32'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).
31'
Centr z levé strany od Jaroslava Peřiny do vápna, ale své spoluhráče nenašel.
30'
Hosté se drali do dalšího zakončení, ale nakonec se k ohrožení brány Soukupa nedostali.
29'
Hosté rozehráli rohový kop, ve vápně se k hlavičce dostal Jakub Šural, ale míč zamířil nad bránu.
27'
Jakub Selnar dostal míč do vápna, ale bohužel pro něj směrem z vápna, snažil se poté ještě najít své spoluhráče, ale nepodařilo se.
25'
Adam Kronus pronikl do vápna a dostal se do zakončení, ale Pavel Soukup včas vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel.
23'
Jakub Selnar se postavil k rozehrání rohového kopu z pravé strany, ale bohužel pro něj a spoluhráče podklouzl, takže míč skončil v zámezí.
21'
Miroslav Křehlík převzal balón za obranou hostí, ale byl vepředu osamocen, a tak se ani do zakončení nedostal.
20'
Rohový kop rozehrál Adam Fousek, ale obrana domácích byla pozorná a nikoho z hostů do zakončení nepustila.
19'
Tomáš Svoboda zahrál na roh. Hosté jej budou zahrávat z levé strany.
19'
Přihrávka na Křehlíka byla příliš dlouhá.
17'
Miroslav Křehlík se snažil projít přes Denise Granečného, ale nepodařilo se. Od své brány tak rozehraje Berkovec.
16'
Domácí ale obrací a nyní mají oni balón pod svou kontrolou.
15'
Hosté jsou v držení míče, ale kombinují prozatím na vlastní polovině.
13'
Nepovedená rozehrávka Berkovce. Domácí tak budou na polovině hřiště vhazovat.
12'
Domácí mohli jít do nadějné akce, ale vše bylo ukončeno faulem Lacka.
11'
Hosté sice vhodili aut až do vápna, ale tam se Mara provinil faulem. U balónu tak budou domácí.
11'
Hosté jsou nyní v držení míče, ale kombinují s ním kolem poloviny hřiště.
10'
Domácí se ale záhy dostali k míči, na polovině hřiště vhazovali.
9'
Jakub Selnar vhodil dlouhý aut až do vápna, ale tam si obrana Brna poradila.
8'
Do ofsajdu byl na opačné straně vystaven i kapitán Jakub Řezníček.
8'
Následně byli domácí vystaveni do ofsajdu.
7'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar na Jaroslava Peřinu, který se chtěl s míčem otočit, ale nebylo mu dopřáno.
6'
Jakub Selnar rozehrál z pravé strany rohový kop na Tomáše Svobodu, který svým centrem našel jen Berkovce.
4'
Domácí se dožadovali odpískání faulu po zákroku Mary, ale rozhodčí jejich přání nevyslyšel. Neb by domácí poté zahrávali pokutový kop.
2'
Berkovec se snažil rychle rozehrát, ale Řezníček byl v útoku osamocen.
1'
Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje ve žlutobílé kombinaci. Hosté z Brna v červenobílé sadě.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
10 minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.
Dvacet minut do začátku duelu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér David Oulehla učinil oproti duelu ve Vlašimi jednu změnu. Místo Farky nastupuje Peřina. Kouče Luděk Klusáček učinil dvě změny, nehraje Hladík a Jambor. Místo nich nastupují Potočný a Fousek.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Peřina – Tureček, Lacko – Křehlík, Selnar, Fila – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Chytrý, Piško, T. Franěk, Křivánek, A. Pešek, Tall.
Trenér: David Oulehla

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Endl, Šural, Koželuh – Fousek, Mara, Texl – Kronus, Potočný – Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Alijagić, Štěrba, Divíšek, Smejkal, Dav. Jambor, Martinek.
Trenér: Luděk Klusáček

Rozhodčí: Batík – Šimáček, Pochylý.
„Probíhal intenzivní tréninkový proces s důrazem na nabrání nových sil, a dotrénování či plné uzdravení některých hráčů. Zátěž tak logicky byla rozložená podle předchozí zápasové vytíženosti. Zcela kompletní však v pátek nebudeme,“ dodal pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Davida Oulehly.
„Předností Zbrojovky jsou jednoznačně zkušenosti a individuální schopnosti hráčů. Navíc tým je velmi dobře složený právě pro náročné postupové boje. Stačí zmínit gólmana Berkovce, stopery Endla, Šurala a Štěrbu nebo střeďáky Texla a Maru. V ofenzívě to rozhodně Brno nemá postaveno jen na zkušeném střelci Řezníčkovi. Pozor si musíme dát na Potočného, Smejkala, Kronuse a další fotbalisty,“ upozornil pro web fcvysocina.cz asistent Pavel Mazánek.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Tomáš Batík. Na čarách mu budou asistovat Jakub Šimáček a Stanislav Pochylý. Čtvrtým rozhodčím je Adam Trska. Delegátem fotbalové asociace bude Karel Vidlák a technickým delegátem Michal Tandler.
Oba týmy se spolu v lize naposledy utkaly v Jihlavě v pátek 11. března 2022. Brno se dostalo do vedení v 34. minutě, když se trefil Blecha. Po hodině hry vedli hosté o dvě branky, vlastní gól si dal Lacko. Na konečných 3:0 pro Zbrojovku upravil v 76. minutě Řezníček.

FC Vysočina Jihlava – FC Zbrojovka Brno 0:3 (0:1)
Branky: 34. Blecha, 62. Lacko (vla.), 76. Řezníček (pen.).
ŽK: 39. Křivánek, 44. Tureček, 74. Belaid – 41. M. Ševčík, 87. Hlavica.
Rozhodčí: Kvítek – Novák, Černoevič.
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Krčík, Vlček, Svoboda – Selnar (63. Fila), Lacko (C), Tureček (68. Tall), Křivánek (46. Belaid) – Ritter (79. Peřina), Vedral (79. Arroyo).
Náhradníci: Jágrik – Písačka.
Trenér: Jan Kameník.
FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Endl, Štěrba, Jan Moravec – Texl (84. Hlavica) – M. Ševčík (79. Ad. Čermák), A. Fousek (27. Hladík), Blecha (84. Štepanovský), Přichystal (79. Nečas) – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Kohoutek.
Trenér: Richard Dostálek.
A jak si oba celky vedly v uplynulém 8. kole?
Brno doma v sobotu 2. září přivítalo Varnsdorf, který porazilo 1:0 gólem Potočného z 67. minuty.

FC Zbrojovka Brno – FK Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 67. Potočný.
ŽK: 12. Šural, 27. Dav. Jambor – 53. Kubista.
Rozhodčí: Rouček – Arnošt, Cichra.
FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Endl, Šural (46. Štěrba), Koželuh (87. Divíšek) – Dav. Jambor, Mara (46. Gaszczyk), Texl – Kronus (56. Fousek), Hladík (56. Potočný) – Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Smejkal.
Trenér: Luděk Klusášek.
FK Varnsdorf: Pešl – Ambler (82. Omon), Kouřil (C), Kubista, Zálešák – Kříž, Samko – Stránský (82. Rudnytskyy), Dufek (60. Gembický), Michal (73. Osaghae) – Firbacher (73. Hodek).
Náhradníci: Vaňák – Podzimek.
Trenér: Miroslav Holeňák.

Vysočina cestovala v sobotu 2. září do Vlašimi. Domácí se prosadili na konci prvního poločasu, když se ve 45. minutě trefil Labík. Hosté se na vyrovnání nezmohli, a tak všechny tři bodů zůstaly Vlašimi.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 45. Labík.
ŽK: 86. Labík – 79. Tonbul, 84. Svoboda, 86. Araujo-Wilson.
Rozhodčí: Volek – Dohnálek, Žurovec.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Sanneh (58. Toula), Kričfaluši, Breda, Heppner – Labík, Nogha – Onije, Šubert (67. Janda), Šmiga (90+2. Tavares) – Biegon.
Náhradníci: M. Kolář – J. Franěk, Šimeček, Ndiaye.
Trenér: Martin Hyský.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Svoboda (87. Křivánek), Vedral, Tonbul, Farka (73. Chytrý) – Tureček (87. Tall), Lacko – Křehlík (73. Ogiomade), Selnar (73. Franěk), Fila – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Piško.
Trenér: David Oulehla.
V rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá šestá Vysočina páté Brno. Zbrojovka má na svém kontě pět vítězných duelů a jeden nerozhodný výsledek, získali tedy šestnáct bodů. Doposud vstřelili dvanáct branek a osm jich obdrželi.
Jihlavané se radovali z výhry ve čtyřech případech, dva zápasy skončily nerozhodně. Na svém kontě tak mají čtrnáct bodů. Doposud vstřelili sedmáct branek a jedenáct jich inkasovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.