Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vlašim - 12. dubna 2024   18:00

Jihlava
Jihlava
63' Vedral
1:1
(0:1)
Vlašim
Vlašim
45+1' Osuagwu
Jihlava
Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka (72. T. Svoboda) – Piško (90+5. Tureček), A. Pešek – Křehlík, Lacko (64. Shudeiwa), Selnar (64. Šancl) – Araujo-Wilson (72. T. Franěk).
Mastný – Ogiomade.
Kvítek – Slavíček, Ježek
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
Vlašim
Vágner – Kareem, Heppner, Breda, Kulhánek (C) – Beran (90+7. Kneifel), Nogha, Planka, Pikul (68. Musil) – Šubert (68. Vachoušek) – Osuagwu (90. Biegon).
M. Kolář – Kurka, Onije.

Vysočina má nyní na svém kontě 27 bodů. Vlašim stále o čtyři více a tedy 31. V přístím kole, které se bude hrát ve středu 17. dubna přivítá Vlašim Líšeň a Vysočina míří do Brna.
22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Vysočina se dočkala srovnání stavu v 63. minutě, když se po rohovém kopu Selnara trefil kapitán Filip Vedral. Po oboustranném střídání byli aktivnější hosté z Vlašimi, ale do vyložené šance se nedostali. Závěr utkání už bylo přehlídkou žlutých karet. Oba celky si tak po remíze 1:1 připisují do tabulky jeden bod.
90+7'
90+7'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Jonáš Kneifel.
90+6'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (David Oulehla).
90+5'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Milan Piško, přichází Miroslav Tureček.
Dnešní utkání sleduje 695 diváků.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Pavel Soukup).
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Jiří Kulhánek).
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Erik Biegon).
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Matyáš Vágner).
90'
ze hřiště odchází Victor Osuagwu, přichází Erik Biegon.
89'
Tomáš Svoboda se postavil k rozehrávce standardní situace zpoza velkého vápna, ale jeho střela šla nad bránu.
87'
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Štěpán Beran, ale jeho pokus byl ztečovaný a tím zpomalený. Pavel Soukup tak neměl problém.
85'
Emir Tonbul vyslal příliš zbrklou přihrávku, tohle nikdo z jeho spoluhráčů nemohl zachytit.
84'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).
81'
Hosté jsou v posledních vteřinách aktivnějším celkem. Střídající hráči jsu prozatím více vidět na straně Vlašimi.
80'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Fares Shudeiwa).
78'
Zpoza velkého vápna se ke střele odhodlal Filip Šancl, ale jeho pokus byl zblokován.
76'
Z pravé strany jej rozehrál David Planka. Obrana Vysočiny se překvapit nenechala a Emir Tonbul hlavou odklízí míč do bezpečí.
76'
Victor Osuagwu vybojoval pro své barvy rohový kop.
75'
Vlašim se po levé straně pomocí autových vhazování posouvá na útočnou polovinu.
73'
Vysočina se provinila útočným faulem. Na své polovině tak u míče zůstane Vlašim.
72'
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Tomáš Svoboda,
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Tomáš Franěk.
71'
Vlašim jej rozehrála z levé strany, domácí se nakonec s menšími problémy ubránili.
71'
Střela Štěpána Berana zpoza hranice velkého vápna byla zblokována. Bude z toho roh pro hosty.
69'
Adam Pešek se omlouvá spoluhráčům, že místo přihrávky volil prudký odkop do autu.
68'
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Tadeáš Vachoušek,
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Lukáš Musil.
66'
Dvě přihrávky krátce po sobě posílal z pravé strany do vápna Peter Kareem, ale jeho spoluhráči Pavla Soukupa ohrozit nedokázali.
64'
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Fares Shudeiwa,
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Filip Šancl.
63'
Jihlava právě vstřelila branku!
Jakub Selnar rozehrál z levé strany rohový kop, ve vápně si na hlavičku naběhl FILIP VEDRAL a srovnává stav zápasu.
62'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale obrana hostí odvrací na další roh.
61'
Z pravé strany hosté rozehráli rohový kop, ale obrana domácích si dala pozor.
60'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Matúš Lacko).
57'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Peter Kareem).
56'
Z levé strany centroval Dominik Farka, ale svého spoluhráče na pravé straně nenašel.
54'
Bartosz Pikul z levé strany centroval do vápna, ale míč šel mimo vymezené území.
52'
Justin Araujo-Wilson dostal ve vápně na levé straně míč, ale místo střely volil přihrávku na obsazeného Matúše Lacka.
51'
Hra se nám v posledních vteřinách hodně kouskuje.
49'
Petr Heppner ve spolupráci s gólmanem uklidňují hru.
49'
Justin Araujo-Wilson se odhodlal ke střele zpoza vápna, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
47'
Emir Tonbul odvracel míč, ale trefil jen Štěpána Berana. Od něj se však míč odrazil zase ke stoperovi domácích.
46'
Zpoza hranice velkého vápna vystřelil Peter Kareem, ale míč šel vysoko nad.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Máme zasebou první poločas. Hosté po něm vedou 1:0, když se prosadil Victor Osuagwu. Do vedení mohli jít přitom domácí, ale Matúš Lacko ve své šanci selhal. V 45. minutě ještě odvrátil míč z brankové čáry Filip Vedral, ale o minutu později přišel trest.
45+1'
45+1'
Vlašim právě vstřelila branku!
Hosté jdou v závěru poločasu do vedení. VICTOR OSUAGWU z levé strany poblíž brankové čáry prostřelil Pavla Soukupa.
45'
Hosty mohl poslat do vedení Bartosz Pikul, ale z brankové čáry odvrací míč Filip Vedral.
43'
Jakub Selnar se dožadoval zisku rohového kopu, ale hlavní rozhodčí je neoblomný a rozehrávat bude Matyáš Vágner.
41'
Střelu Petera Kareema z pravé strany chytá do náruče Pavel Soukup.
40'
Z levé strany rozehrál rohový kop Martin Šubert, ale svým centrem našel jen Emira Tonbula.
40'
Na opačné straně se do šance dostal Martin Šubert, ale Pavel Soukup jeho střelu vyškrábl na roh.
39'
Do velké šance a dokonce dvojité se dostal Matúš Lacko, ale ani jednou tváří tvář gólmana Matyáše Vágnera nepřekonal.
38'
Z hranice velkého vápna se ke střele dostal Dominik Farka, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.
36'
Bartosz Pikul si v souboji Adamem Peškem pomohl faulem.
33'
V souboji dvou čtyřek si Jan Chytrý proti Petru Heppnerovi pomohl faulem.
31'
Hostím byl odpískán ofsajd. Na polovině hřiště tak bude rozehrávat Vysočina.
29'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, našel sice Emira Tonbula na zadní tyči, ale gólmana hostí neohrozil.
28'
Hosté z levé strany rozehráli rohový kop. Pavel Soukup nadvakrát likviduje.
28'
Ve vápně se do šance dostával Štěpán Beran, ale vybojoval roh pro své barvy.
27'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Petr Heppner).
24'
Z pravé strany posílal centr do vápna Miroslav Křehlík, ale našel jen náruč Matyáše Vágnera.
23'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar. Na hranci vápna hlavičkoval Emir Tonbul, ale jeho pokus šel mimo bránu.
22'
O minutu později totožná situace, hosté opět pozorní.
21'
Jakub Selnar vhodil na pravé straně dlouhý aut, ve vápně ale našel jen hráče Vlašimi.
20'
Miroslav Křehlík si vepředu nerozumněl s Justin Araujo-Wilsonem.
18'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Farka, ale obrana hostí si dala pozor.
16'
Domácí jsou v posledních vteřinách aktivnějším týmem.
14'
Útočná akce Vysočiny zastavena neb Justin Araujo-Wilsonovi byl odmáván a následně odpískán ofsajd.
12'
Jakub Selnar na polovině hřiště rozehrál standardní situaci, našel svým centrem Filipa Vedrala, ale jeho hlavička mezi tři tyče nemířila.
11'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Bartosz Pikul).
8'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, míč ve vápně propadl až k Filipu Vedralovi, ale ten jakoby byl překvapen, že k němu míč dostal.
8'
Dominik Farka dostal přihrávku na levé straně do vápna, ale hledal ještě lépe postaveného spoluhráče a bude z toho roh.
6'
Z levé strany rozehrál rohový kop Martin Šubert, ale i tentokráte si obrana Vysočiny dala pozor.
5'
Na střed před velkým vápnem si míč navedl Miroslav Křehlík, ale jeho pokus zamířil mimo bránu.
4'
Po levé straně pronikal Justin Araujo-Wilson, ale byl zastaven na polovině hřiště. Domácí budou vhazovat.
3'
Z levé strany jej rozehrál David Planka, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
2'
Martin Šubert rozehrál standardní situaci, poslal centr do vápna, domácí se ubránili za cenu rohu.
1'
Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje v tradiční v žlutobílé kombinaci, hosté z Vlašimi v modré sadě dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Duel začne za deset minut. Hráči již zamířili do kabin.
Trenér David Oulehla učinil oproti zápasu v Chrudimi jednu změnu. Místo Shudeiwy hraje Piško. Kouč Martin Hyský učinil čtyři změny. Nehrají Kurka, Dostál, Onije a Musil. Místo nich nastupují Kareem, Heppner, Kulhánek a Planka.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka – Piško, A. Pešek – Křehlík, Lacko, Selnar – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Šancl, Tureček, T. Svoboda, Ogiomade, T. Franěk, Shudeiwa.
Trenér: David Oulehla

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Kareem, Heppner, Breda, Kulhánek (C) – Beran, Nogha, Planka, Pikul – Šubert – Osuagwu.
Náhradníci: M. Kolář – Vachoušek, Musil, Kneifel, Kurka, Onije, Biegon.
Trenér: Martin Hyský

Rozhodčí: Kvítek – Slavíček, Ježek.
Čtyřicet minut před začátkem duelu se oba celky rozcvičují na hrací ploše.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Michael Kvítek. Na čarách mu budou asistovat Lukáš Slavíček a Václav Ježek. Delegátem fotbalové asociace je poté Jan Zahradníček a technickým delegátem Martin Pech.
Změny, k nimž jsme Chrudimi přistoupili, opravdu v první půli přinesli svůj efekt. Teď intenzivně zvažujeme, zda sestavu ponecháme nebo přistoupíme k některým korekcím. Boj o místo mezi klukama probíhá na každém tréninku. Každopádně můžeme vybírat z kompletního kádru, z něhož není k dispozici pouze zraněný Křivánek, uzavřel pro web fcvysocina.cz asistent kouče Davida Oulehly.
Budu zcela upřímný. Jsme si plně vědomi kvalit a předností hry našeho soupeře. V přípravě na utkání však klademe důraz na naši hru, na tu se nyní soustředíme. Vlašim vyznává ofenzivní kombinační fotbal, což je styl, který by nám mohl vyhovovat. Věříme, že nadcházející bitvu zvládneme a odrazíme se do dalších zápasů, popsal pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.
Oba týmy se spolu v Jihlavě naposledy utkaly v důležitém zápase v posledním kole v neděli 28. května roku 2023. Vysočina po poločase vedla o dvě branky, když se trefil Miroslav Křehlík již ve 3. minutě a po půl hodině hry Justin Araujo-Wilson. Tentýž hráč se prosadil po hodině hry. V 69. minutě se poté trefil Tomáš Svoboda. Minutu před koncem vstřelil branku Marvis Amadin Ogiomade. Domácí zvítězili vysoko 5:0 a v lize se zachránili.

FC Vysočina Jihlava – FC Sellier & Bellot Vlašim 5:0 (2:0)
Branky: 3. Křehlík, 30. Araujo-Wilson, 61. Araujo-Wilson, 69. T. Svoboda, 89. Ogiomade.
ŽK: 29. Araujo-Wilson, 54. Piško, 55. Tureček, 89. Ogiomade – 23. Onije.
Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Piško – Tureček (76. Šancl), Lacko (C) – Křehlík (88. Křivánek), Selnar (76. Ogiomade), L. Fila (76. Vítek) – Araujo-Wilson (88. Tall).
Náhradníci: Jágrik – Christodoulou.
Trenér: David Oulehla.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Kolář – Musil (46. Heppner), D. Vala II, Halinský (41. Nogha), Kulhánek – Smejkal, Suchan (C), Rigo (71. Šimeček), Onije (52. Křišťan), Horský – Biegon (46. Solomon).
Náhradníci: Vágner – Janda.
Trenér: Martin Hyský.
A jak si oba celky vedly v posledním odehraném kole?
Vlašim doma v pátek 5. dubna přivítala Žižkov. V 8. minutě poslal hosty do vedení Jiří Sodoma. Jelikož po zbytek utkání již žádná branka nepadla zvítězili hosté 1:0.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)
Branka: 8. Sodoma, 90+3. Onije.
ŽK: 17. F. Dostál.
Rozhodčí: Černý – Podaný, Pochylý.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Kurka (74. Li. Pernica), F. Dostál (46. Heppner), Breda, Onije – Beran, Nogha, Musil (46. Vachoušek), Pikul (46. Planka) – Šubert (82. Biegon) – Osuagwu.
FK Viktoria Žižkov: Bajza – Klusák, M. Richter, Broukal, Kozojed – Petrák, Tregler, Sixta (61. Hönig) – Prošek (61. Muleme), Batioja (C) (74. Rosa) – Sodoma (74. Toula).
Trenér: Marek Nikl.

Vysočina cestovala v sobotu 6. dubna do Chrudimi. V 38. minutě poslal hosty do vedení Filip Vedral. V 51. minutě srovnal stav David Látal. A v minutě 66. se prosadil Václav Míka. Domácí tak po obratu ve druhém poločasu zvítězili 2:1.

MFK Chrudim – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 51. D. Látal, 66. Míka – 38. Vedral.
ŽK: 29. Míka, 44. D. Látal, 61. Skwarczek, 90+3. Kutík – 34. Chytrý, 42. Lacko.
Rozhodčí: Kotala – Dresler, Bureš.
MFK Chrudim: Floder – Kutík, Toml, Míka – Jan Řezníček (C), Skwarczek, Záviška (87. Borkovec), Langhamer (87. Bauer), F. Novotný – D. Látal (70. Kesner), Mašek (90. Zvolánek).
Náhradníci: Šerák – Čolić, Koukola.
Trenér: Radek Kronďák.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka (70. T. Svoboda) – Lacko (70. Tureček), Křehlík (77. Ogiomade), Shudeiwa (70. Šancl), A. Pešek – Araujo-Wilson, Selnar (77. T. Franěk).
Náhradníci: Mastný – Piško.
V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá jedenáctá Vysočina šestou Vlašim. Hosté si za 21 odehraných kol připsali sedm výher a devět remíz. Doposud vstřelili dvacet pět branek a dvacet dva jich obdržela. Na svém kontě mají 30 bodů.
Domácí odehráli stejný počet zápasů, také vyhráli sedm duelů, v pěti případech skončil jejich zápas remízou. Doposud vstřelili třicet jedna branek a třicet jich inkasovali. Na svém kontě tedy mají 26 bodů.