Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Sparta B - 26. srpna 2023   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
56' Metsoko  • 70' Bayo  • 90+2' Vintr
3:1
(0:1)
Sparta B
Sparta B
27' Hodouš
MFK Vyškov
Stejskal – Ilko (C), Souaré, Metsoko (90+3. Lacík), Bayo (87. Diallo), Kanakimana (76. Vintr), Lahodný (90+3. Červeň), Mafwenta, Eneme (87. F. Štěpánek), Ramathan, Coulibaly.
Borek – Němeček.
Opočenský – Leška, Dobrovolný
Sparta B
Nalezinek – Hodouš (75. Váňa), Stárek, Kaštánek (C), Höjer (46. Goljan), Schánělec, Ševínský, Hranoš (75. Šilhart), Penxa, Cissé (65. Mokrovics), Horák.
E. Kolář – Jonáš, Holoubek.

to je ode mne v tuto chvíli vše. Přeji vám krásný zbytek soboty a budu se těšit u dalších onlajnů.
Je dobojováno, Vyškovu se podařilo zápas ve druhém poločase otočit a dostává se díky tomu na první místo tabulky. První branka domácích přišla v 56. minutě po obrovské chybě ve sparťanské obraně, prosadil se Idjessi Metsoko . Otočení skóre zajistil Fahad Bayo, který se prosadil hlavou a pojistku pro domácí přidal v nastavení z penalty Ondřej Vintr. Sparťané tak i přes dobrý výkon v prvním poločase odjíždějí s prázdnou.
Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:7.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Barnabáš Lacík,
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Adam Červeň.
90+2'
ONDŘEJ VINTR to provedl zkušeně, penaltu přesnou ranou proměnil a navýšil vedení!
90+1'
Ondřej Vintr byl faulován ve vápně a rozhodčí nařizuje penaltu pro domácí!
90'
Filip Štěpánek se dostal do vápna a vyzkoušel střelu z úhlu, netrefil však prostor mezi třemi tyčemi.
89'
Filip Štěpánek dostal po pár minutách na hřišti žlutou za nebezpečný skluz.
88'
Sparťané kopali od rohového praporku, situace si jim však znovu příliš nepovedla.
87'
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Filip Štěpánek,
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Amidou Diallo.
84'
Nedorozumění mezi Fahadem Bayem a Kessym Coulibalym, Sparťané se dostali ke střele, Jan Stejskal byl ovšem připraven.
83'
Golden Mafwenta zkusil vystřelil z přímého kopu, byl však příliš daleko a nedokázal brankáře Sparty překvapit.
Dnešní utkání sleduje 1457 diváků.
82'
Ondřej Vintr poslal skvělý pas na Idjessi Metsoko, ten ale míč do sítě nedokázal dostat.
81'
Jan Stejskal výborným zákrokem podržel svůj tým.
79'
Perfektní pas prošel na Fahada Bayoa, ten ale zakončil přesně do rukavic brankáře.
77'
Ondřej Vintr je na hřišti jen pár vteřin a hned se dostal k zajímavé střele, mířil však těsně vedle.
76'
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Ondřej Vintr.
75'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa,
ze hřiště odchází Vojtěch Hranoš, přichází Filip Šilhart.
73'
Fahad Bayo byl tvrdě sražen a sudí píská faul. Domácí zkusili signál, Idjessi Metsoko byl však podle rozhodčích v ofsajdu.
70'
Velmi povedené akce domácích po rohovém kopu! Rozehráli na krátko a jeden z hráčů Vyškova poslal centr do šestnáctky, přesně na hlavu FAHADA BAYOA, který posílá svůj tým do vedení!
68'
Vyškované se tlačí dopředu, jejich snahu ale pokazil Santiago Eneme, jehož centr nebyl přesný.
67'
Máme za sebou pauzu na občerstvení, přestože kvůli deštivému počasí horko není.
65'
ze hřiště odchází Amath Cissé, přichází Roman Mokrovics.
64'
K míči se postavil Cheick Souaré, trefil ale jen dobře postavenou zeď.
63'
Bienvenue Kanakimana byl na hranici vápna bráněn nedovoleně a je z toho velmi dobrý přímý kop pro Vyškov.
62'
Sparťané situaci vyřešili střelou, Jan Stejskal míč nejdřív jen vyrazil, na druhý pokus už však byl úspěšným a skryl míč do rukavic.
61'
Pražané se všem dostávají do zajímavější situace, neboť sudí Opočenský pískl faul nedaleko od vápna.
59'
Sparta má k dispozici rohový kop. Ten se však hostům nepovedl, míč ve vápně nikdo ani netečoval a proletěl do zámezí.
57'
Nebezpečná situace na druhé straně, Jan Stejskal ale svůj tým podržel dobrým zákrokem.
56'
Tak tohle si obrana Sparty za rámeček nedá. IDJESSI METSOKO a Bienvenue Kanakimana šli sami od poloviny hřiště na branku, přičemž první jmenovaný se nakonec rozhodl střílet a propálil Filipa Nalezinka!
54'
Idjessi Metsoko znepříjemnil sparťanskému brankáři práci a míč proskákal za něj. Pohyboval se ale příliš pomalu na to, aby dojel až do sítě.
52'
Bienvenue Kanakimana se dostal do dobré příležitosti, míč po jeho střele ale skončil jen na boční síti.
51'
Fahad Bayo dostal míč na Idjessiho Metsoka, ten si však v šestnáctce počínal poměrně nemotorně a nedokázal zakončit.
50'
Dlouhý nákop Nalezinka poslal Musa Ramathan hlavičkou di rukavic Jana Stejskala.
48'
Filip Nalezinek musel opět do akce, ale zatím díky svým dobrým zákrokům drží čisté konto.
47'
A další velká šance! Idjessi Metsoko dostal z pravé strany hodně prostoru a chtěl poslat křížnou přihrávku na jednoho ze svých dvou volných spoluhráčů. To se mu však nepovedlo, Filip Nalezinek dobře vystoupil z branky.
46'
Hned v první minutě druhé půle velký závar u branky Sparty! Několik odrazů, hráč na zemi, gól z toho ale není!
46'
ze hřiště odchází Casper Höjer, přichází Adam Goljan.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:20.
V prvním poločase padl jen jeden gól, ale určitě se nedá říct, že by utkání nudilo, právě naopak. Vyškov mohl jít do vedení už v sedmé minutě, jinak měla ze začátku utkání o něco více příležitostí Sparta. A byli to právě Pražené, kdo se prosadil. Před třicátou minutou se do branky dostal míč po střele Petra Hodouše a určil tím dosavadní skóre zápasu.
45+4'
45+3'
Zajímavější situace se však odehrála o pár vteřin později. Centrovaný míč nečekaně proskákal až k Cheicku Souarému, to však zřejmě nečekal ani on, takže nedokázal zakončit.
45+2'
K míči se postavil Santiago Eneme, jeho pokus ale skončil několik metrů nad břevnem.
45+1'
Fahad Bayo byl faulován asi tři metry od šestnáctky a Vyškov dostává v nastaveném čase velmi slibnou příležitost.
45'
Lukáš Lahodný ve snaze odehrát míč nejspíš udeřil Daniela Kaštánka do hlavy. Sparta hraje z poloviny hřiště.
43'
Hlouček je rozpuštěn, sudí udělil dvě žluté karty a jde se pokračovat ve hře.
42'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Golden Mafwenta).

Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Casper Höjer).
Přestože jsou Drnovice daleko od Prahy, utkání rezervního týmu přijelo podpořit asi třicet fanoušků Sparty.
40'
Hlouček hráčů se stále nerozprchl, na pomoc hlavnímu rozhodčímu raději přišel i jeho kolega z autové čáry.
39'
Emoce na hřišti. Amath Cissé upadl k zemi a kolem něj se utvořil hlouček hráčů. Situace končí žlutou kartou pro domácího hráče Kessyho Coulibalyho.
38'
Už to vypadalo, že se Lukáš Lahodný řítí do stoprocentní šance, míč však nakonec poslal na levou stranu a přihrávka se mu vůbec nepovedla.
36'
Žlutou kartu obdržel rovněž domácí kondiční trenér na lavičce.
36'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Fahad Bayo).
34'
Mezi hráči se nyní odehrálo několik tvrdších soubojů a plály emoce ohledně vhazování autu, vše je nakonec zažehnáno. Celá akce končí centrovaným míčem domácích, na hlavičku však nikdo v bílém připravený nebyl.
31'
Filip Nalezinek teď předvedl fantastický zákrok, kdy míč pravou rukou vyboxoval z branky! Střílel Cheick Souaré.
30'
Vyškov se snaží odpovědět intenzivním presingem, jeho útočníci se však snaží až příliš – jeden z nich fauloval Filipa Nalezinka a Sparta rozehrává.
27'
Spartě vyšel zajímavý signál a ujímá se vedení! Míč směřoval na PETRA HODOUŠE, který se do míče opřel zpoza šestnáctky a míč se po několika tečích dostal do branky! Na přesné určení střelce si však budeme muset ještě chvilku počkat.
27'
Pražané nebyli daleko od prvního gólu, ve vápně se do zakončení dostal Casper Höjer, byl však tísněn obráncem.
25'
Domácí měli k dispozici rohový kop, obrana Sparty si s ním bez velkých potíží poradila.
24'
Sparťané se zkusili z vlastní poloviny dostat sérií rychlých přihrávek, to se jim však příliš nepovedlo a tak jsou na míči hráči v bílém.
22'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení hráčů.
20'
Petr Hodouš házel do vápna dlouhý aut, míč se po dopadu ještě jednou odrazil vysoko a Roman Horák to vyzkoušel nůžkami! Míč skončil těsně vedle vyškovské branky.
18'
Pražané opět ve vápně, po přihrávce se natahoval Amath Cissé, měl to však příliš daleko.
17'
Sparta se pokouší prokousat se vápna, což se jí nakonec daří! Na centrovaný míš si parádně naběhl Petr Hodouš, jeho sklepávačka na penaltovaný puntík ale nebyla přesná.
15'
Skvělá obranná práce byla k vidění i na druhé straně hřiště, skluzem se prezentoval Adam Ševínský.
13'
Musa Ramathan předvedl výborný obranný skluz a navíc bude Vyškov vhazovat aut. Po právu si vysloužil potlesk tribun.
12'
Roman Horák si teď nerozuměl se spoluhráčem u lajny a Sparta lacino přichází o míč.
11'
Jan Stejskal opět zkoušel hledat Fahada Bayoa, tentokrát jim to nevyšlo tak, jak si nejspíš představovali.
9'
Pražané opět rozehrávají po faulu. Po centru se do odraženého míče opřel Amath Cissé, jeho tvrdou ránu zastavila hradba těl.
8'
Jeden z hráčů Sparty byl faulován na polovině hřiště, Pražené rozehrávají z tohoto místa.
7'
Domácí gólman Jan Stejskal našel dlouhým nákopem Fahada Bayoa na levé straně hřiště, ten si narazil s Santiagem Enemem a Filip Nalezinek měl co dělat, aby míč vyškrábl z branky!
5'
Deset minut před utkáním hustě pršelo, což hráčům znepříjemňuje hru – občas to někomu uklouzne.
4'
Do vápna se protlačil Vojtěch Hranoš a zavařil domácím obráncům, ti nakonec nebezpečí odvrátili.
2'
Sparta se stále drží na útočné polovině, i díky několik autovým vhazováním. Ke střele se ale Pražané nedostali.
1'
Krátce po úvodním výkopu se Sparťané dostali do vyškovského vápna, brankář spolu s obránci první zaváhání vyřešili.
1'

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko (C), Souaré, Metsoko, Bayo, Kanakimana, Lahodný, Mafwenta, Eneme, Ramathan, Coulibaly.
Náhradníci: Borek – F. Štěpánek, Červeň, Lacík, Němeček, Vintr, Diallo.

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Hodouš, Stárek, Kaštánek (C), Höjer, Schánělec, Ševínský, Hranoš, Penxa, Cissé, Horák.
Náhradníci: E. Kolář – Jonáš, Goljan, Mokrovics, Váňa, Holoubek, Šilhart.
AC Sparta Praha B

Béčku Sparty se zatím v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY příliš nedaří. Výhru mají Pražané jedinou, když dokázali na domácím hřišti poradit Chrudim (2:0). Zvenku přivezli dva body, které posbírali díky remízám v Prostějově (3:3) a ve Varnsdorfu (2:2). Tyto výsledky posílají Spartu na průběžné 12. místo.

Také Sparta má v týmu ofenzivního hráče, o kterém se mluví v médiích. Michal Ševčík ale zatím po letním přestupu ze Zbrojovky neskóroval. Naopak náramně se daří Tomáši Schánělcovi – jedenadvacetiletý útočník se může pochlubit skvělou bilancí 6 zápasů – 6 gólů.
MFK Vyškov

Jihomoravané zatím válí, z odehraných šesti zápasů získali 14 bodů, což je řadí na parádní druhé místo v tabulce. Na první pražskou Duklu navíc ztrácejí pouze jeden bod. V posledním zápase však ztratili, když z Táborska přivezli pouze 1 bod za remízu 1:1. Na domácí půdě ovšem ještě neztratili.

Z kádru Vyškova se aktuálně nejvíce hovoří o Cheicku Souarém. Není divu, dvacetiletý Francouz původem z Guineje má po šesti zápasech výbornou bilanci 2+3. Nejvíce branek má aktuálně na kontě Idjessi Metsoko z Toga (4 zásahy). V brance strávil nejvíce času Filip Jícha, odchytal čtyři zápasy.
Krásný den z Drnovic. Dnes nás čeká souboj Vyškova s rezervou Sparty. Informace, která občasné fanoušky asi překvapí, pravidelné diváky ovšem nikoliv – favoritem zápasu je domácí Vyškov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.