Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Příbram - 1. března 2024   18:00

Opava
Opava
37' Blecha
1:0
(1:0)
Příbram
Příbram
Opava
Číž – Kopečný (C), Pejša, Srubek, Hýbl – Rataj (89. Helebrand), Málek, Přichystal (59. Marzuq), Blecha, Rezek (78. Kadlec) – Vaněček (59. Haitl).
A. Richter – Wehowský, Velička.
Zaoral – Podaný, Pospíšil – Kotala
Stadion v Městských sadech, Opava
1370 diváků
Příbram
Melichar (60. Babka) – F. Matoušek, Fišl, Jahić, Dudl (81. Vokřínek) – Dav. Krch, Švestka – Nečas (73. Fall), Hušbauer (C), V. Hora (46. Nkwinga) – O. Novotný (73. Antwi).
Coňk, Hudec.

Jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odstartovala páteční předehrávkou v Opavě. Ta v televizním utkání 17. kola porazila před svými fanoušky nejtěsnějším rozdílem 1:0 Příbram. O jedinou branku zápasu se postaral ve 37. minutě tvrdou hlavičkou Filip Blecha, jenž těžil z parádního centru Kopečného. Hosté si svou největší šanci schovali na pátou nastavenou minutu. To si do vápna naběhl na rohový kop z levé strany střídající gólman Babka a hlavou rozezvonil pravou tyčku. Slezané se díky výhře posunuli v neúplné tabulce na sedmou pozici. Středočeši jsou nadále čtvrtí.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 2:12.
90+6'
90+5'
Příbram rozehrávala dvanáctý roh, na který přiběhl do vápna i brankář Matouš Babka. A mohl se stát nefalšovaným hrdinou! Po Vokřínkově centru z levé strany totiž hlavičkoval do pravé tyče!
90+4'
Už jedenáctý rohový kop Příbrami. Jaromír Srubek po něm inkasoval úder do hlavy. Na trávníku je také Matěj Hýbl.
90+3'
Filip Blecha centroval na zadní tyč, kde si na míč naskakoval Yahaya Mohammed Marzuq. Na vysoký pas nedosáhl.
90+2'
Emmanuel Antwi podrazil před pravým okrajem velkého vápna v souboji střídajících hráčů Patrika Haitla. Je z toho žlutá karta a standardní situace pro Slezský FC.
90+2'
Lumír Číž si znovu dával načas s rozehrávkou a tentokrát už z toho je očekávaná žlutá karta.
90+1'
Ngagne Fall se hnal za nákopem za obranu. Do zakončení se nedostal, byl pískán ofsajd.
89'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Matěj Helebrand.
89'
Za nějaká peprnější slůvka na adresu rozhodčího inkasoval červenou kartu příbramský trenér brankářů Ladislav Maier.
88'
Jahićův pas z pravé strany vyboxoval Lumír Číž na hranici velkého vápna. Chvíli poté se faulem provinil Filip Matoušek.
88'
Jan Kadlec obdržel poměrně přísnou žlutou kartu. Příbram je usazena na útočné polovině.
86'
Lumír Číž s rozehrávkou znovu nespěchal. Mohl za to ovšem i fakt, že se na trávníku octly dva balony. Další minuta je minulostí.
85'
Josef Hušbauer dostal spoustu prostoru na pravém křídle. Jeho přízemní centr odvrátil autor zatím jediné branky Filip Blecha.
84'
Matěj Hýbl fauloval na příbramské polovině Josefa Hušbauera. Hosté rychle rozehrávají. Čas se jim rychlé krátí.
83'
Vinny Loic Nkwinga se snažil nákopem z hranice šestnáctky oslovit Ngagneho Falla. Pasu scházela větší přesnost.
81'
Na Hušbauerův centr z levé strany si na středu vápna naběhl Ngagne Fall. Střídající Senegalec ve službách středočeského celku hlavičkoval poměrně dost nad branku. Přesto poměrně zajímavá možnost pro Příbram.
81'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Jan Vokřínek.
81'
Josef Hušbauer se snažil z levé strany odcentrovat přes Miloše Kopečného. Ten jeho úmysl tečoval na rohový kop.
79'
Václav Dudl se po souboji s protihráčem drží za pravou ruku. Krátký příbramský centr z levé strany zachytil ještě před pokutovým územím Yahaya Mohammed Marzuq.
78'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Jan Kadlec.
78'
Žlutá karta pro tým Slezský FC Opava (Jakub Rezek).
76'
Ngagne Fall oslovil na levé straně velkého vápna Václava Dudla. Jeho dělovku vyrazil Lumír Číž na další roh! Hostující fotbalista už to měl poměrně z úhlu.
75'
Filip Matoušek ubránil na levém okraji hrací plochy velice aktivního Jakuba Rezka. Do konce zápasu schází poslední čtvrthodina plus nějaké to nastavení.
74'
Patrik Haitl hasil skluzem na polovině hřiště rozjíždějící se protiútok Příbrami. Jasná žlutá karta.
74'
Zatímco probíhala střídání, opavští příznivci na dálku "pozdravili" Spartu, která dnes byla Slezanům nalosována do semifinále MOL Cupu.
73'
ze hřiště odchází Ondřej Novotný, přichází Emmanuel Antwi.
73'
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Ngagne Fall.
71'
Dnešní utkání sleduje 1 370 diváků.
70'
Ani tento příbramský roh nepřinesl žádné nebezpečí. Lumír Číž poté trochu otálel s rozehrávkou a byl upozorněn, že příště už by to mohl mít za žlutou.
69'
Ondřej Novotný kličkoval s balonem na pravé straně vápna. Místo střely volil ještě přihrávku pod sebe. Ta byla odvrácena na roh Matějem Hýblem.
68'
Yahaya Mohammed Marzuq byl osamocen v šestnáctce. Po centru z pravé strany hlavičkoval ze záklonu velice slabě k Babkovi.
67'
Uvnitř středového kruhu byl faulován Jaroslav Málek, který se jen s obtížemi zvedá na nohy. Balon uvede do hry Jaromír Srubek.
66'
Jakub Nečas nepřešel na pravé straně v souboji jeden na jednoho přes Jaromíra Srubka. Znovu získal pro Příbram alespoň roh, ani tento centr z pravé strany však nebezpečný nebyl.
65'
Další minisouboj Jakuba Rezka s Filipem Matouškem. Tentokrát fauloval prvně jmenovaný. Příbram rozehrává na útočné polovině.
63'
Vinny Loic Nkwinga vyslal pas za opavskou obranu. Unikajícího Jakuba Nečase odzbrojil na poslední chvíli čistým skluzem ve vápně vracející se Jaromír Srubek. Je z toho jen roh.
62'
Po uvolnění Václava Dudla si nabíhali na přihrávku Josef Hušbauer a Vinny Loic Nkwinga. Pískána však byla hra rukou. Z akce Příbrami nic nebylo.
61'
Zničehonic opustil svou branku rovněž Martin Melichar. Toho zřejmě trápí dozvuky čtvrt hodiny starého souboje s Tomášem Ratajem, a přepustil tak své místo mezi příbramskými tyčemi Matouši Babkovi.
60'
ze hřiště odchází Martin Melichar, přichází Matouš Babka.
59'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Patrik Haitl.
59'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Yahaya Mohammed Marzuq.
59'
Opavští jsou nadále natlačeni na útočné polovině. Aktuálně přichází na řadu avizovaná střídání.
58'
Jaroslav Málek to zřejmě zkoušel přímo na bližší tyč. Jeho střelu odvracel Filip Matoušek na rohový kop.
57'
Rozběhnutý Jakub Rezek byl na levé straně hřiště postrčen k zemi Filipem Matouškem. Je z toho zajímavá standardka pro Opavu. Ta brzy pošle do hry dvě čerstvé tváře.
56'
Jakub Rezek se za půlící čárou dostal do kleští dvou protihráčů a skončil na zemi. Rozhodčí Vít Zaoral se v přerušené hře vrátil k zákroku Miloše Kopečného na Davida Krcha, který zpětně ocenil žlutou kartou.
54'
Václav Dudl centroval z levé strany na střed šestnáctky. Míč odvrátil hlavou Matěj Hýbl. Po dalším vzdušném pasu Filipa Matouška hlavičkoval Vinny Loic Nkwinga. Číž vysoký balon prodloužil trochu zbytečně na rohový kop. Z toho takříkajíc "nezapršelo".
52'
Ondřej Novotný v krátkém sledu podruhé povalil Jaromíra Srubka. Teď mu zřejmě hodně zatrnulo, druhá žlutá v rozmezí minuty z toho naštěstí pro něj není.
51'
Jaromír Srubek se natlačil před Ondřeje Novotného, který ho v běhu přižduchl k zemi. Příbramský útočník si posléze vylil vztek na pomezním sudím a vykoledoval si žlutou kartu.
50'
A znovu domácí mladík Sebastian Pejša. Tentokrát zablokoval přízemní bombu Josefa Hušbauera z levého okraje pokutového území.
49'
Hra pokračuje. Ondřej Novotný potáhl balon po levé straně. Přes dotírajícího Sebastiana Pejšu neodcentroval. Rohový kop.
48'
Melichar dostává obstřik zad, Ratajovi je zase stejným způsobem ošetřováno pravé koleno. Rozhodčí nic nepískali, rozehrávat budou hosté.
47'
Martin Melichar vyběhl na okraj pokutového území proti rozběhnutému Tomáši Ratajovi. Vzal ho skluzem přes balon. Oba teď zůstávají bezvládně ležet na zemi.
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Hora, přichází Vinny Loic Nkwinga.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Opava vede po prvním poločase nad Příbramí 1:0. Skóre otevřel ve 37. minutě po přesném centru Kopečného z pravé strany údernou hlavou na bližší tyč Filip Blecha. Slezané mohli své vedení vzápětí ještě zvýšit, když se dostali během minuty do dvou obrovských závarů. Žádná ze střel ale zázrakem v síti neskončila.
45+2'
45+2'
Josef Hušbauer faulován na půlce hřiště Jaromírem Srubkem. Jeho nákop byl prodloužen pouze do zámezí.
45'
Josef Hušbauer fauloval v opavské šestnáctce Filipa Blechu, který se hodně zlobí. Je pískán útočný faul.
43'
Dva neuvěřitelné závary před příbramskou brankou! V krátkém sledu bylo k vidění snad nějakých šest zablokovaných střel či dorážek. Dvakrát se do zakončení dostali Miloš Kopečný či David Vaněček, aktivní byl i Filip Blecha. Teď stáli při svěřencích Karla Krejčího všichni svatí.
41'
Hosté se pokusili přenést hru na pravé křídlo. Filip Matoušek byl ubráněn Jakubem Rezkem. Je z toho pro Příbram jen další vhazování.
40'
Aktuálně se nic zajímavého na hrací ploše neděje. Příbram získala po Rezkově nepřesnosti autové vhazování, operuje s míčem ale jen na vlastní půlce.
37'
Opava právě vstřelila branku!
Už to ale neplatí! Miloš Kopečný odcentroval po Rezkově přistrčení balonu z pravé strany na FILIPA BLECHU a ten hlavičkoval nekompromisně na bližší tyč. Opava jde do vedení.
35'
Josef Hušbauer si zpracovával balon na střelu před hranicí šestnáctky. Naštěstí pro domácí promáchl. Deset minut před koncem rádné hrací doby první půle stále trvá bezgólové skóre.
34'
Josef Hušbauer rozehrál standardku centrem z levé strany na střed šestnáctky, odkud byl jeho pas odvrácen opavskou obranou.
33'
Dalším příjemcem žlutého napomenutí je Sebastian Pejša. V souboji o balon trefil do obličeje Vojtěcha Horu, který padl s výkřikem k zemi.
32'
Tomáš Rataj se v šestnáctce dostal do kleští dvou protihráčů. Příbramští posunuli hru k půlící čáře.
31'
Opavskou standardku rozehrál nákopem do šestnáctky Jaroslav Málek. Nabíhal si na něj Sebastian Pejša, pár decimetrů mu ale k zásahu míče chybělo.
30'
Hasan Jahić vytasil svou nohu hodně vysoko a ve snaze zasáhnout balon trefil do obličeje Davida Vaněčka. Žlutá karta.
30'
A do třetice Rezkův centr z levé strany. Tentokrát se stal kořistí Martina Melichara. Ten zvolil bleskovou rozehrávku, avšak pouze za postranní čáru. Hrát bude opět Opava.
29'
Rychlý opavský kontr zazdil hodně nepovedeným centrem z levé strany Jakub Rezek. Více už se po něm nehrálo.
28'
Jakub Rezek nabral rychlost na levé straně, odkud odcentroval na bližší tyč. David Vaněček byl ustřežen Hasanem Jahićem.
26'
Tomáš Rataj se pustil na pravé straně hrací plochy do rychlostního souboje s Václavem Dudlem. Byl ubráněn. Opava bude alespoň vhazovat.
25'
Opavští získali autové vhazování poblíž rohového praporku. Do hry ho uvedl Matěj Hýbl. Slezané se k ohrožení branky nedostali. Jaroslav Málek zajel skluzem do Patrika Švestky a vykoledoval si žlutou kartu.
24'
Jakub Nečas odcentroval z pravé strany na bližší tyč. Daniel Fišl zakončoval ve výskoku akrobaticky zády k brance nad břevno. Byla to každopádně první velká šance Příbrami!
23'
Tentokrát Vojtěch Hora ve zcela odlišné pozici. Střílel po zemi do pravé části branky, jeho střela ale neměla potřebnou razanci, a stala se tak snadnou kořistí Lumíra Číže.
22'
Vojtěch Hora dostal loktem do obličeje od Jaroslava Málka. Hned zkraje jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se rozhodně nehraje v rukavičkách.
21'
A znovu Josef Hušbauer. Tentokrát vyhrál hlavičkový souboj, po němž běžel na branku Jakub Nečas. Ke střele se nedostal, pískán byl jeho ofsajd. Rozehrává Lumír Číž.
20'
Josef Hušbauer rozehrál rohový kop centrem z levé strany. Opavská obrana si nepohlídala Jakuba Nečase. Ten naštěstí pro ni na míč nedosáhl.
19'
Josef Hušbauer procpal balon zleva až před malé vápno. Vznikla nebezpečná skrumáž, kterou definitivně ukončil odkopem Filip Blecha.
18'
David Krch natlačil Tomáše Rataje do brankáře Martina Melichara, který po odehrání balonu inkasoval menší úder loktem. Hostující gólman je v pořádku.
17'
Josef Hušbauer nastartoval na pravé straně Ondřeje Novotného. Ten adresoval před branku prudký pas na Vojtěcha Horu. Před tím zasáhl na poslední chvíli skluzem Sebastian Pejša, jenž odvracel na rohový kop.
16'
Je za námi úvodní čtvrthodina zápasu. Opava po pomalejším vstupu do utkání převzala iniciativu a je momentálně aktivnějším celkem.
14'
Miloš Kopečný odzbrojil v běžeckém souboji těsně před hranicí pokutového území Vojtěcha Horu. Hosté si žádali odpískání faulu a kartu, podle rozhodčího Zaorala šlo o čistý zákrok.
13'
Filip Blecha odcentroval z pravé strany na hlavu Tomáše Rataje. Ten zakončoval do pravé boční sítě. První solidní možnost pro Opavu.
12'
Málkův centr z pravé strany odklidil za brankovou čáru Filip Matoušek. První rohový kop rovněž pro Opavu, žádné nebezpečí z něj ale nebylo.
11'
Další náznak opavské ofenzivní akce zastavil v zárodku zdvižený praporek pomezního sudího. V ofsajdu byl načapán David Vaněček.
10'
Jakub Přichystal se snažil přihrávkou do běhu vysunout na levém křídle svého jmenovce Rezka. Balon zachytil Hasan Jahić. Ten zatím působí na trávníku hodně sebejistě.
9'
Filip Matoušek získal pro Příbram první rohový kop. Josef Hušbauer rozehrál z pravé strany přízemním balonem na Ondřeje Novotného. Tomu se nepodařilo protečovat balon z pravé strany šestnáctky pod sebe.
8'
Dlouhý nákop Martina Melichara prodloužil Ondřej Novotný v hlavičkovém souboji se Sebastianem Pejšou pouze k druhému brankáři Lumíru Čížovi.
7'
Martin Melichar si pohodlně stáhl do rukavic centrovaný balon z jeho levé strany.
6'
Tomáš Rataj se snažil z pravé strany prodrat s míčem do pokutového území. Dobře se vrátil Patrik Švestka, míč odehrál za pravou postranní čáru.
5'
Opava je v úvodu pod soustavným příbramským tlakem. Trenér Miloslav Brožek se snaží své svěřence povzbudit.
4'
Z levé strany odcentroval do šestnáctky Josef Hušbauer. Hasan Jahić byl v obklíčení opavských hráčů. Pomalý balon skončil u Lumíra Číže.
3'
Vojtěch Hora střílel po zisku míče zpoza šestnáctky po zemi daleko vedle levé tyče. Ztráta domácí obrany potrestána nebyla.
2'
Jakub Přichystal se na pravé straně hřiště neprocpal před Hasana Jahiće. Příbram má k dispozici autové vhazování.
1'
Oba týmy nastoupily do zápasu ve svých tradičních dresech – Opava v modro-žluté kombinaci, Příbram v zeleno-černé.
1'

Slezský FC Opava: Číž – Kopečný (C), Pejša, Srubek, Hýbl – Rataj, Málek, Přichystal, Blecha, Rezek – Vaněček.
Náhradníci: A. Richter – Wehowský, Velička, Helebrand, Kadlec, Haitl, Marzuq.
Trenér: Miloslav Brožek

FK Příbram: Melichar – F. Matoušek, Fišl, Jahić, Dudl – Dav. Krch, Švestka – Nečas, Hušbauer (C), V. Hora – O. Novotný.
Náhradníci: Babka – Coňk, Vokřínek, Nkwinga, Antwi, Hudec, Fall.
Trenér: Karel Krejčí

Rozhodčí: Zaoral – Podaný, Pospíšil – Kotala.
Opava porazila Příbram naposledy v roce 2019. Od té doby se týmy utkaly devětkrát a hned v pěti případech se rozešly smírně. Čtyřikrát pak slavila výhru Příbram, jež v soubojích s Opavou momentálně drží sérii tří vítězství v řadě. Naposledy triumfovala Příbram v rámci 3. kola doma nejtěsnějším rozdílem 1:0, čtvrt hodiny před koncem rozhodl o její výhře Nečas.
Příbram nasbírala za šestnáct kol 26 bodů a patří jí v průběžném pořadí čtvrtá pozice, na níž má stejně bodů jako třetí Táborsko. Na druhou Duklu ztrácí čtyři body, na vedoucí Vyškov pak osm. Rovněž Středočeši odehráli během zimy devět přípravných utkání. Zaznamenali pět výher, jednu remízu a tři prohry. Také Příbram se posílila o hráče z nejvyšší soutěže. Ze Slavie dorazil obránce Michal Hošek, z Českých Budějovic útočník Vojtěch Hora a z Plzně další forvard Pavel Hašek. Nejlepším střelcem týmu byl v první polovině ročníku pětibrankový Jakub Nečas.
Opava se nachází po podzimní části druhé nejvyšší soutěže na devátém místě se šestibodovým náskokem na patnáctý Žižkov. V zimním mezidobí odehráli Slezané celkem devět přípravných zápasů s bilancí čtyř výher, dvou remíz a tří porážek. K nejvýraznějším posilám patří třiadvacetiletý stoper Jaromír Srubek, jenž přišel na přestup z prvoligového Slovácka. Zkušenosti s nejvyšší soutěží má rovněž útočník Jakub Přichystal, jenž bude v Opavě hostovat do konce sezony z olomoucké Sigmy. Svěřenci trenéra Brožka se na vstup do jarní části naladili nedělní výhrou 2:0 nad pražskou Duklou, po níž slavili postup do semifinále domácího poháru. Nejlepším opavským střelcem byl na podzim se čtyřmi góly Filip Blecha.
Hezký podvečer. Dlouhé čekání je u konce. Jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odstartuje páteční předehrávkou 17. kola, kterou na stadionu v Městských sadech obstarají týmy Slezský FC Opava a FK Příbram. Roli mírných papírových favoritů budou zastávat fotbalisté domácího celku.