Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Varnsdorf - 28. července 2023   18:00

Opava
Opava
58' Kadlec
1:0
(0:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
Opava
A. Richter – Hýbl (70. Višňa, 85. Whiffen), Janoščín (C), Helebrand, Kadlec – Omale (34. Rataj), Blecha – Haitl (85. Vincour), Ondráček, Kopečný – Velička (70. Ščudla).
Fojtíček – Hendrych.
Pechanec – Vyhnanovský, Novák
Stadion v Městských sadech, Opava
1 613 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Kouřil (C), Kubista, Švanda – Ambler (76. Zálešák), Kříž, Michal (88. Dufek), Samko, Stránský (88. Osaghae) – Gembický (65. Rudnytskyy), Hodek.
Pešl – Firbacher, Omon.

Opavští dokázali, že umí s Varnsdorfem hrát a získávají páté vítězství z posledních šesti vzájemných střetů. Dlouho vyrovnaný duel rozhodla akce z 58. minuty a přesná rána Jana Kadlece na zadní tyč. Slezané si po těsném vítězství 1:0 připisují první body a přeskakují svého dnešního soupeře. Varnsdorf má stále na bodovém kontě jedničku.

Pro dnešek to bude vše, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou!
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Martin Kouřil).
90+3'
Útočný faul Hodka zastavuje další útočná snažení Varnsdorfu.
90+2'
Pro vysoký centr doskočil nejvýše Richter a ukončuje obranné sevření Opavy.
90+1'
Dufek se probil přes dva hráče na hranici pokutového území, Janoščín mu poté balon upálil.
89'
Dlouhatánský centr doskákal pomaličku po zemi až k Richterovi, který se pro míč příliš nehnal.
88'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Ladislav Dufek,
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Solomon Osaghae.
87'
Ondráček si krásně naskočil pro balon na penaltovém puntíku a hlavičkoval jen těsně nad břevno!
86'
Jednoduchým sraženým nákopem si Slezané dostali k možnosti rohového kopu.
85'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Florián Ashley Višňa, přichází Thomas Whiffen,
ze hřiště odchází Patrik Haitl, přichází Tomáš Vincour.
83'
Standardní situace Janoščína skončila nepovedeným obloučkem na zadní tyč, který proskákal až do zámezí.
82'
Roh Opavy z pravé strany vyboxoval Vaňák daleko mimo své vyhrazené území.
81'
Rudnytskyy si skvěle doběhl pro dlouhý centr na zadní tyč, odkud hlavičkoval těsně vedle tyče. Rozhodčí nakonec i signalizuje ofsajd.
80'
Domácí hrají velmi pasivně, soustředí se momentálně jen na odvracení centrů Varnsdorfu, které přicházejí z každé strany.
79'
Helebrand vystartoval pro odkop vpřed, po otočce však přihrává zpět do zadních řad.
78'
Nadýchaný oblouček do chumlu hráčů orazítkoval jen domácí hlavu.
77'
Po faulu nějakých patnáct metrů od šestnáctky bude Varnsdorf rozehrávat standardní situaci. K míči se staví Rudnytskyy.
76'
Dlouhý centr Michala odvrátil Kadlec nešikovně do autu.
76'
ze hřiště odchází Martin Ambler, přichází Roman Zálešák.
74'
Dobíhajícímu Michalovi jeden z domácích otřel míč od nohy až do zámezí.
73'
Miloš Kopečný sestřelil soupeře v hlavičkovém souboji nevybíravě a rovněž dostává žluté varování.
72'
Jakub Hodek se dožadoval penalty až příliš vehementně a dostává od Pechance žlutou kartu.
71'
Rudnytskyy si počkal na přihrávku na hranici ofsajdu a málem balon zpracoval. Odskočil mu od kopačky, čehož využil Richter k odražení míče do zámezí. Vzal sice cestou i napadajícího protihráče přes nohy, sudí však píská faul proti brankáři.
70'
Čerstvý Ščudla se hned zapojil do hry, k vysokému míči však nedoskočil.
70'
ze hřiště odchází Bohdan Velička, přichází Adam Ščudla,
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Florián Ashley Višňa.
68'
Kopečný skvěle předskočil soupeře u postranní čáry, záhy se však také nechal obehrát a sáhl k faulu.
67'
Dlouhý nákop Kouřila propadl přes všechny hráče až k Richterovi.
66'
Jeden z hostujících hráčů si vyžádal ošetření, Pechanec jej však poslal za lékařským týmem do zámezí.
65'
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Pavlo Rudnytskyy.
64'
Varnsdorf po nepovedeném autu na polovině soupeře odevzdává balon do moci Richtera.
63'
Kříž se probíjel po levé straně až k šestnáctce, na jejíž hranici sice upadl, jenže rozhodčí nedovolený zákrok nepíská.
62'
Přetažený centr zamířil až k zadní tyči, kde kraluje Richter.
61'
Kličkující Kubista byl faulován, a tak vybojoval Severočechům zajímavou pozici na dlouhý nákop.
60'
Velička si nerozuměl se spoluhráčem a zdarma odevzdává hrací předmět soupeři.
59'
Znovu se Opavští tlačili vpřed, tentokrát si Vaňák pro nebezpečný centr došel a vyboxoval jej do autu.
58'
Opava právě vstřelila branku!
Zmatky na pravé straně Varnsdorf sice ještě ustál, míč však po krásném centru zamířil doleva, odkud jej z první uklidil na zadní tyč JAN KADLEC! Vaňák dělal, co jen mohl, ale na svou pozici se nedokázal přemístiti včas. 1:0.
57'
Domácí roztáčí svou ofenzivní kombinaci a tlačí soupeře hluboko do pole.
55'
Gembický nezpracoval přihrávku po lajně a odevzdává balon soupeři.
54'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Adam Ondráček).
53'
Ondráček doběhl dlouhý nákop a odrazem od soupeře alespoň vybojoval aut.
52'
Kroucený centr Rataje se už stáčel na Haitla, jenže toho předskočil Kouřil.
51'
Richterův nákop sklepává Rataj přesně na rozběhnutého Janoščína.
50'
Nebezpečný centr na zadní tyč zakončoval Hodek vysoko nad. V záklonu nedokázal hlavičku sklopit pod břevno.
49'
Ondráček skvěle potáhl míč až k brankové čáře, odkud zajímavou přihrávkou přes malé vápno hledal nabíhající spoluhráče. Míč proskotačil nebezpečným územím až na kopačku Kubisty.
48'
Haitl si dobře nechal propadnout skákavý centr, obránce jej však se štěstím přeci jen zastavil.
47'
Roh mířil na hranici vápna, kam však velmi rychle vystoupil Hodek a hlavou posílá míč daleko do bezpečí.
47'
Opava se po jednoduchém nákopu dostala až k možnosti rohového kopu.
46'
Domácí zatím v poklidu kombinují v obranných řadách, zahraje si i Richter.
46'
V úvodní půli byli aktivnější domácí, do tlaku se dostali především na samotném konci poločasu. I tak měl ale zatím největší šanci na kopačce Varnsdorf, nepokrytý Kříž však nedokázal z blízkosti propálit Richtera, a tak platí nerozhodné skóre 0:0.
45+1'
45'
Domácí zkoušeli hned třikrát vypálit z rohu pokutového území soupeře, ale každá rána narazila na blok.
44'
Dlouhý nákop domácích končí autovým vhazováním hluboko na obranné polovině Varnsdorfu.
43'
Ostrý centr Opavy z pravé strany letěl skvěle na zadní tyč, kam si už sbíhal Kopečný, ale Vaňák míč skvěle srazil mimo dosah domácího hráče!
42'
Richter přeskočil Hodka a zachytil vysoký centr z levé strany do rukavic.
41'
Pro kolmici po čáře sprintoval Gembický, chyběly mu však dva kroky navíc.
40'
Dlouhý centr Rataj proti přesile nedokázal zpracovat a jen posunul míč do zámezí.
39'
Jeden z hostujících útočníků zůstává ležet v šestnáctce Opavy, Pechanec však faul neviděl, a tak může Richter pokračovat ve hře.
38'
Varnsdorf zkouší rozhýbat napadání domácích, kombinuje v obranných řadách.
36'
Švanda se odhodlal ke steči a skvěle se prokličkoval až do šestnáctky, odkud po zemi jen těsně míjí zadní tyč!
35'
Hosté zamkli domácí do šestnáctky, ale nadýchaný pas do druhé vlny skvěle vystihl Haitl.
34'
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Tomáš Rataj.
34'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Solomon Omale).
33'
Janoščínova rána sice přeletěla blokující zeď, ale přeletěla také břevno soupeřovy svatyně.
32'
Faul v hlavičkovém souboje posunuje Slezany do těsné blízkosti šestnáctky. Nyní už jsou ve střelecké pozici.
32'
Kristian Michal sestřelil v hlavičkovém souboji Haitla a dostává žluté varování.
31'
Opava má po faulu u půlící čáry k dispozici možnost na dlouhý nákop do šestnáctky soupeře.
31'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Martin Ambler).
30'
Janoščín napřáhl ke skákavé střele z obrovské vzdálenosti a málem překvapil Vaňáka u pravé tyče!
29'
Helebrand kombinuje s Janoščínem v obranných řadách. Hýbl se snaží hru posunout po čáře vpřed.
28'
Rychlý protiútok na druhé straně zakončili Opavští přízemním pasem do vápna, tam byli ale Varnsdorfští v jasné převaze.
27'
Prudký centr z pravé strany letěl přesně na hlavu Gambického, na poslední chvíli zakročil Helebrand.
26'
Omale získal míč v blízkosti vlastní šestnáctky, ale ještě, než stihl vykličkovat do bezpečí, byl podražen.
25'
Stránský byl při zasekávačce podkosen a vybojoval balon u půlící čáry.
24'
Pro dlouhý aut hostů skvěle vystoupil Janoščín, rozběhnutý Hodek se musí vracet zpět.
23'
Nepovedená kolmice Varnsdorfu končí pouze odkopem od domácí svatyně.
22'
Skákavý míč chtěl Ondráček odehrát ještě před soupeřem, jenže toho zasáhl nepříjemným šlapákem.
21'
Dlouhatánský centr Omaleho téměř od půlící čáry proletěl jen do rukavic připraveného Vaňáka.
20'
Vaňák dlouhým nákopem přesně našel hlavu Gembického, který jen prodlužoval míč za sebe na domácí stopery.
19'
Hra je rozrušena dlouhým čekáním a spoustou autových vhazování na obou stranách.
18'
Nepovedená narážečka Opavských končí pouze v zámezí.
17'
Velička si pohlídal soupeře na zádech a vynutil si faul u půlící čáry.
16'
Stránský rozjel rychlý protiútok po pravé straně a dostal se až do šestnáctky domácích, kde ale celou akci zazdil nepovedenou zpětnou přihrávkou.
15'
Hýbl chtěl z nějakých třiceti metrů překvapit Vaňáka vysokým obloučkem na zadní tyč, branku však kompletně přestřeluje.
14'
Po faulu na pravé straně mají domácí k dispozici zajímavou standardní situaci.
13'
Pokus o rychlé přenesení hry Varnsdorfu vůbec nevyšel. Dlouhý centr vysoko přeletěl hlavy nabíhajících hráčů a celá akce končí jen odkopem od branky Richtera.
12'
Hosté se po chvilce obranných povinností dostávají k zahrání autu, s nímž vůbec nespěchají. Dokonce je musí popohnat rozhodčí Pechanec.
11'
Ondráček chtěl patičkou zády k brance zakončit střílený pas na penaltový puntík, byl však těsně bráněn Kubistou.
11'
Domácí nikam nespěchají, chtějí rozehrát bez chyby, a s tím vypomáhá i Richter.
10'
Kříž dobře zapracoval v obraně a nadvakrát odvrací centr domácích daleko od Vaňáka.
9'
Všechna ofenzivní snažení ale hatí útočný faul, po němž může v poklidu rozehrávat Vaňák.
8'
Po menším kontru do šestnáctky Varnsdorfu si aut nakonec zopakují ještě jednou.
7'
Po dlouhém nákopu přes celou šířku hřiště vybojovali Opavští autové vhazování v blízkosti soupeřovy svatyně.
6'
Velké zaváhání v domácí obraně mohl potrestat nepokrytý Kříž, jenže ranou těsně za malým vápnem napálil jen ruku Richtera!
5'
Do kombinace Haitla s Omalem u postranní čáry vlétl přesný Kouřil.
4'
Stránský si dobře obhodil bránícího hráče na hranici šestnáctky a po zasekávačce nepříjemně pálil na zadní tyč. Richter byl však na zemi včas a míč přikrývá.
3'
Hýbl sice proklouzl bránícím soupeřům na levé straně, ale svůj centr namířil vysoko nad brankou až do hlediště.
3'
Napadání Gembického Slezany příliš nerozptyluje, posunují balon do strany.
2'
Kapitán Janoščín s vypořádal s napadajícím hráčem a rozehrává po lajně.
1'
Menší komplikace v obraně Opavští ustáli a dlouhým centrem se ženou směrem vpřed.
1'
Úvodní výkop budou mít na svých kopačkách hosté z Varnsdorfu.

SFC Opava: A. Richter – Hýbl, Janoščín (C), Helebrand, Kadlec – Omale, Blecha – Haitl, Ondráček, Kopečný – Velička.
Náhradníci: Fojtíček – Rataj, Ščudla, Vincour, Višňa, Whiffen, Hendrych.
Trenér: Miloslav Brožek

FK Varnsdorf: Vaňák – Kouřil (C), Kubista, Švanda – Ambler, Kříž, Michal, Samko, Stránský – Gembický, Hodek.
Náhradníci: Pešl – Dufek, Firbacher, Omon, Osaghae, Rudnytskyy, Zálešák.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Pechanec – Vyhnanovský, Novák.
SFC Opava

Opavští minulý týden zavítali do Jihlavy, kde se také po hodině hry dostali do vedení. Radost jim však zhatila vyrovnávací trefa a následný rozhodující gól v nastavení. Po těsné porážce mají zatím na kontě nulu, ale doma jsou s novým trenérem Miloslavem Brožkem zatím neporaženi. Uvidíme, jestli slezské fanoušky potěší.
FK Varnsdorf

Varnsdorf si to v úvodním duelu soutěže rozdal se zálohou olomoucké Sigmy. Brzy prohrával, ale ještě do poločasu stihl srovnat a skóre 1:1 nakonec platilo i v konečném výsledku. V součtu i se závěrem minulé sezony dokázali Severočeši zvítězit jen dvakrát z deseti předešlých utkání.
Kuriozitou také je, že ve třinácti z posledních patnácti soutěžních duelů Varnsdorfu skórovaly oba týmy alespoň jednou.