Fotbalová národní liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Žižkov - 5. srpna 2023   18:00

Opava
Opava
10' Omale  • 45+1' Marzuq  • 58' Ondráček
3:3
(2:0)
Žižkov
Žižkov
63' Voltr   • 74' Jirásek   • 87' Sixta
Opava
A. Richter – Kopečný, Vincour, Helebrand, Kadlec – Ondráček, Janoščín (C), Blecha, Ščudla (72. Haitl) – Omale (90+1. Hýbl) – Marzuq (72. Rataj).
Fojtíček – Vaněček, R. Dostál, Whiffen.
Křepský – Pochylý, Lakomý
Stadion v Městských sadech, Opava
1 412 diváků
Žižkov
Kotek – M. Richter, Březina (46. Kozojed), Tregler, Petrák (46. Finěk) – Řezáč (46. Jirásek), Hönig (85. Sixta), Rosa (85. Štrombach), Batioja (C), Muleme – Voltr.
Švenger – Oravec.

Po jasném prvním poločasu přidali domácí zdánlivě pojišťující třetí branku, ale Viktoria Žižkov se ani za nepříznivého stavu nevzdávala a dokázala postupně vyrovnat. Po proměněné penaltě a šťastně propadnutém centru vyrovnal v 87. minutě zapomenutý David Sixta. Utkání končí remízou 3:3, a tak oba celky berou po bodu.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:5.
Střely mimo: 5:4.
Rohy: 1:3.
90+3'
90+2'
Výkop Richtera prodloužil Ondráček naslepo za sebe jen na žižkovské kopačky.
90+1'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Matěj Hýbl.
90+1'
Přetažený centr na zadní tyč se od několika hlav odráží mimo šestnáctku Žižkova.
90'
Rychlý protiútok zastavuje žižkovský Isaac Muleme jen za cenu žluté karty.
89'
Domácí se sice ženou na branku soupeře, jejich snažení se však přesunulo k rohovému praporku.
87'
Žižkov právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné! Tříbrankové manko hosté mažou! DAVID SIXTA přebral krásnou kolmici na penaltovém puntíku a pohotovou ranou kolem těla Richtera vyrovnává! 3:3.
85'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Bernardo Rosa, přichází David Štrombach,
ze hřiště odchází Michael Hönig, přichází David Sixta.
85'
Dravec Rataj se protáhl po levé straně až do vápna, kde přepadl přes jednoho z domácích! Sudí okamžitě rozpažil a hra pokračuje bez přerušení dále.
83'
Opavští se z poněkud jasného vedení musí strachovat o výhru. zatím vyčkávají s kombinací na vlastní polovině.
82'
Před dotírajícím Mulemem ukrývá Richter balon svižně do rukavic.
81'
Po odkopu zachytil míč Omale a u středové čáry vybojoval faul.
80'
Domácí obecenstvo hlasitě nesouhlasí, ale diskutabilní zákrok na Kopečného ve středu pole rozhodčí neposoudil jako nedovolený.
80'
Kopečný od noh dobíhajícího soupeře odrazil míč až do autu.
79'
Za velmi ostrý skluz u postranní čáry dostává žluté varování i hostující Jaroslav Tregler.
78'
Dlouhý odkop z vlastní poloviny tak tak nestihl Voltr před dvojicí dobíhajících stoperů!
77'
Daniel Finěk zbytečně zastavil rozehrávku domácích faulem a vidí žlutou kartu.
76'
Jeden z opavských útočníků spadl po souboji ve vápně na zem, Křepský ale okamžitě ukazuje, aby vstával.
74'
Po faulu na levé straně rozehrával MILAN JIRÁSEK standardní situaci, centr zamířil na zadní tyč, tam však míč nikdo nezasáhl, ale ani mu nikdo nestál v cestě do branky. 3:2.
73'
Ondráček se vytočil na hranici vápna k zajímavé střele, která jen těsně proskákala kolem levé tyče!
72'
ze hřiště odchází Yahaya Mohammed Marzuq, přichází Tomáš Rataj,
ze hřiště odchází Adam Ščudla, přichází Patrik Haitl.
71'
Pražané zakládají svůj útok na pravé straně, tečovaný nákop však končí v zámezí.
70'
Za zdržování hry dostává žlutou kartu i opavský gólman Adam Richter.
69'
Voltr se sice hnal v souboji rameno na rameno za dlouhým balonem, vybíhal však z ofsajdu.
68'
Helebrand už naznačoval vhození míče do hry, nakonec ale úkon předal Kopečnému.
67'
Centr Mulemeho se po odhlavičkování dostal zpět na hráče Žižkova, i druhý pokus o odcentrování však končí marně.
66'
Nakonec rozhodčí přisuzují balon domácímu mužstvu, Richter bude vykopávat.
65'
Únik po pravé straně zakončil Jirásek nepříjemným přízemním pasem na přední tyč, od bojující dvojice se ale míč odráží do zámezí.
64'
Dlouhý nákop domácích končí jen v zámezí. Vhazovat budou hosté.
63'
RADEK VOLTR se postavil k pokutovému kopu a nekompromisní ranou pod horní tyč snižuje! 3:1.
61'
Hosté mají penaltu! Při zakončení byl žižkovský hráč podražen a sudí Křepský neváhal ani vteřinu.
60'
Ke žlutou kartou potrestaným hráčům se na domácí straně přidává čtvrtý Solomon Omale.
59'
Domácí jsou při chuti, Marzuq dostal pas na hranici vápna, do jeho ostré dělovky se však vložil Tregler.
58'
Opava právě vstřelila branku!
Proti dlouhatánskému centru Richtera nešikovně vystoupil mimo vápno Kotek, po odražení míče sice pálil Marzuq jen do hostujícího gólmana, ale celou akci z druhé vlny doběhl ADAM ONDRÁČEK, jenž nadýchaným obloučkem zakončil do odkryté sítě! 3:0.
57'
Helebrand schytal prudký odkop do obličeje, ale ukázal svou tvrdost, oklepal se a okamžitě ve hře pokračuje.
55'
Velmi nepovedený centr proletěl nad hlavami všech až na druhou stranu za postranní čáru.
54'
Po dlouhém nákopu odehrál jeden z domácích raději do zámezí a Žižkov bude kopat roh.
54'
Míč se stále pohybuje v zámezí po pravici Kotka.
53'
Centr z levé strany odkopává Tregler jen za cenu autového vhazování.
52'
Domácí dostávají již třetí žlutou kartu, tentokrát je hříšníkem kapitán Jiří Janoščín.
51'
Nyní to byl Kozojed, kdo předskočil domácího forvarda a posunul míč zpět na Kotka.
50'
Marzuq v souboji jeden na jednoho neuspěl, Finěk na něm vybojoval aut.
49'
Nepovedený nákop na Voltra byl až příliš dlouhý. Vykopávat bude Richter.
48'
V souboji u středového kruhu Marzuq upadl, a tak měl Jirásek dost prostoru na rozehrávku.
47'
Kopečný byl v pokusu o centr zablokován a vpřed mohou vyrazit hosté.
46'
ze hřiště odchází David Březina, přichází Jan Kozojed,
ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Milan Jirásek,
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Daniel Finěk.
46'
Domácí odskočili do vedení již v desáté minutě, kdy využil velkého zaváhání hostující obrany Solomon Omale. Aktivnější pasáž nedokázali Žižkovští přetavit v žádnou větší šanci, a tak se Opavě naskytla příležitost na druhou branku, o kterou se postaral v nastavení Yahaya Mohammed Marzuq. Po prvním poločase vedou Slezané 2:0.
45+2'
45+1'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Centr z pravé strany mířil nebezpečně na první tyč, kam si pro hlavičku seběhl YAHAYA MOHAMMED MARZUQ a zakončil nechytatelně k brankové konstrukci! 2:0.
45'
Omale potáhl rozehrávajícího hráče Žižkova za dres, což rozhodčímu neuniklo.
44'
Do dobré šance se probojoval Marzuq, který se po převzetí míče na hranici šestnáctky vytočil a okamžitě pálil. Jen těsně míjí levou tyč.
43'
S přetaženým rohem měl Richter co dělat, nakonec však hrací předmět zalepil do rukavic.
42'
Míč se na hranici šestnáctky odrazil přesně na kopačku Mulemeho, jenž dělovkou orazítkoval záda blokujícího hráče.
41'
Nákop domácích pomalu doplachtil až do náruče brankáře Kotka.
40'
Omale chtěl šajtlí přihrát za obránce na nabíhajícího Marzuqa, jenže kop se mu technicky příliš nepovedl.
39'
Žlutou kartu dostává i Matěj Helebrand, který zastavil slibně se rozvíjející akci hostů faulem na půlící čáře.
37'
Středočeši rozehráli rohový kop na krátko velmi špatně, po menším presu odkopávají míč do zámezí.
36'
Ščudla nepříjemně napadal bránící dvojici Žižkova, ta si však s pomocí Kotka poradila.
35'
Petrák se vysunul po pravém křídle až téměř k rohovému praporku, jenže svůj centr zamířil pouze do vytrčené nohy Kadlece.
34'
Po menším závaru u svatyně Opavy se Viktoria rozhodla zatáhnout útočné snažení a několika přihrávkami se dostal balon až na Kotka.
33'
Při ojedinělé šanci Pražanů unikl po pravé straně Řezáč, ale jeho centr do malého vápna si našel Richter.
32'
Gólman Richter posunul míč na Kadlece, která se efektní zasekávačkou zbavil napadajícího hráče.
31'
Za dlouhým nákopem uháněl Voltr, jenže balon na hrací ploše už nedostihl.
30'
Nepovedený centr dokázal odvrátit hned první blokující hráč Žižkova.
29'
Aktivita domácích je utlumována pouze za cenu častých zákroků za hranou pravidel, Slezané budou kopat přímý kop nějakých patnáct metrů od vápna soupeře.
29'
Janoščín dobrými kličkami obešel statického protihráče, kterému nezbývalo nic jiného než faulovat.
28'
Nyní se Kadlec vydal vpřed, jenže jeho nadýchaný centr od rohového praporku sebral do rukavic Kotek.
27'
Kadlec to dnes schytává ze všech stran, znovu byl na levém kraji obrany podražen.
26'
Hönigův dlouhatánský centr od půlící čáry odhlavičkoval jeden z domácích do bezpečí.
24'
Richter poslal přes napadajícího Omaleho dobrý centr na druhou stranu hřiště.
23'
Miloš Kopečný zbytečně strhl soupeře u půlící čáry na zem a dostává žluté varování.
22'
I Žižkov se musí více soustředit na své defenzivní řady, a tak si s míčem hraje každý bek.
21'
Marzuq se dostal k míči na hranici šestnáctky, oběhl vystupujícího Kotka a z úhlu zakončoval do prázdné branky, jenže na čáře zasáhl skvělým zákrokem Březina!
21'
Kadlec po faulu raději posouvá míč znovu zpět, Richter se zase prezentuje dlouhým nákopem.
20'
Proti napadajícímu Mulememu vystoupil i Richter, který efektním obloučkem soupeře přehazuje.
19'
Průnikový pas na Marzuqa vystihl Petrák, který okamžitě míří malou domů na Kotka.
18'
Muleme ve snaze obskočit soupeře podrazil Kadlece, a tak může Opava v klidu rozehrávat.
17'
I když se to domácímu publiku nezdá, sudí Křepský píská faul na Březinu u půlící čáry.
16'
Muleme si rozmyslel riskantní pas přes celou šířku hřiště a raději zvolil variantu zadovky na Kotka.
15'
Po nepřesném nákopu Žižkova bude z blízkosti rohového praporku vhazovat Vincour.
14'
Dlouhý výkop Richtera hrotoví útočníci nezachytili, pro míč si došel Kotek.
13'
Hosté byli opět až moc netrpěliví a vybíhali z ofsajdového postavení.
11'
Slezané nepolevují na aktivitě, další dalekonosný projektil však končí nad břevnem.
10'
Obrovská chyba hostující obrany! Do kombinace mezi stopery vlétl SOLOMON OMALE a po zisku míče na hranici šestnáctky okamžitě vypálil k levé tyči! 1:0.
9'
Na druhé stranu měli standardku i Pražané, ale přetažený míč doplachtil až do rukavic Richtera.
8'
Standardní situaci Ondráčka vystihl již první bránící hráč Žižkova, který balon odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Žižkovskou kombinaci u rohového praporku dobře přečetla domácí obrana, která nastražila přesnou ofsajdovou past.
6'
Faul na Řezáče zastavuje protiútok Žižkova již v zárodku.
5'
Batioja si dobře nabíhal na dlouhý balon, ale nacházel se v ofsajdu.
4'
Po odhlavičkování přišla jen nepřesná střela zpoza vápna v podání Opavy.
3'
Ščudla se prohnal po levé straně a zablokovaným centrem vybojoval roh.
2'
Po výkopu Richtera doputoval balon až k jeho protějšku Kotkovi.
1'
Voltr byl u půlící čáry stržen k zemi, a tak musí hosté začít útok od znovu.
1'

SFC Opava: A. Richter – Kopečný, Vincour, Helebrand, Kadlec – Ondráček, Janoščín (C), Blecha, Ščudla – Omale – Marzuq.
Náhradníci: Fojtíček – Vaněček, Rataj, R. Dostál, Haitl, Hýbl, Whiffen.
Trenér: Miloslav Brožek

FK Viktoria Žižkov: Kotek – M. Richter, Březina, Tregler, Petrák – Řezáč, Hönig, Rosa, Batioja (C), Muleme – Voltr.
Náhradníci: Švenger – Finěk, Jirásek, Kozojed, Oravec, Sixta, Štrombach.
Trenér: Michal Horňák

Rozhodčí: Křepský – Pochylý, Lakomý.
SFC Opava
Opavští sice na hřištích soupeře příliš nezáří, za to na domácí půdě jsou pod vedením trenéra Miloslava Brožka nepřemožitelní. Zatím skončily všechny jejich dosavadní ligové zápasy rozdílem jediné branky. Jak si povedou proti Žižkovu?

První tři kola F:NL:
Příbram 1:0 Opava
Opava 1:0 Varnsdorf
Jihlava 2:1 Opava
FK Viktoria Žižkov
Pražané mají na hřištích soupeře veliké problémy. Z posledních 13 druholigových zápasů přivezly domů pouhé dva body a proti Opavě to rozhodně nebudou mít lehké. Dokáží navázat na výhru s Líšní i na území Slezska?

25. 4. 2018 Opava 3:0 Žižkov
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny fotbalové fanoušky, zvláště ty opavské a žižkovské, u čtvrtého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Příjemnou zábavu!