Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Prostějov - 20. října 2023   18:00

Příbram
Příbram
90' Švestka
1:0
(0:0)
Prostějov
Prostějov
Příbram
Melichar – Antwi, Dudl (82. Dav. Krch), Fišl, Jahić – Hušbauer (C) – Jandera, F. Matoušek (69. Vokřínek), Nečas (69. Anih), Nkwinga (82. Wágner) – Švestka.
Smrkovský – Brabec, Andronikou.
Prostějov
Krynskyj – Bartolomeu, Elbel, Habusta (86. Macháček), R. Látal – P. Jaroň, Koudelka (62. Slaměna), Schaffartzik (C), Šimek – Zapletal (68. Bolf), Silný (62. Malec).
Šnajdr – Gábriš, Moučka.

Jak má ve zvyku, tak Příbram urvala další výhru. Už pátou v řadě a opět rozdílem jedné branky. Tentokrát souboj s Prostějovem dlouho vypadal na bezbrankový výsledek. Hosté si nevypracovali jedinou příležitost, domácí zase měli trable ve finální fázi. Byli však aktivnější a dočkali se nakonec vítězné trefy v podání Švestky, který v 90. minutě vystřelil tři body.
90+4'
90+4'
Kterou ale zachytil Melichar a tím utkání končí.
90+3'
Prostějov si ještě vynutil jednu standardní situaci
90+2'
Domácí nechtějí čekat na konec zápasu a dál se hraje na polovině Prostějova. Příbram je blízko k pátému vítězství za sebou.
90'
Příbram právě vstřelila branku! A skutečně se tak stalo. Hušbauer poslal míč do vápna, který spadl přesně k PATRIKOVI ŠVESTKOVI a ten s vypětím všech sil dostal míč za záda Krnyského.
89'
Nyní přichází zřejmě poslední příležitost domácího celku jak skórovat. K dispozici bude mít standardní situaci.
88'
Příbram se marně snaží dostat za obranu. Prostějov víceméně jen vyčkává na konec zápasu.
86'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází David Macháček.
86'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Radek Látal).
84'
Příbram dlouho kombinuje před vápnem Prostějova, ale chybí ji překvapivá průniková přihrávka za obranu. Zformovaná defenziva Prostějova bez problémů situaci ustála.
82'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází David Krch,
ze hřiště odchází Vinny Loic Nkwinga, přichází Tomáš Wágner.
80'
Další roh Příbrami našel Nkwingu, který ale poslal svou hlavu pouze do připraveného soupeře.
79'
Tentokrát centroval Vokřínek a Nkwinga se zavěsil do vzduchu. Branku ale těsně minul.
79'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Habusta).
78'
Že by karma? Volný přímý kop se domácímu kapitánovi vůbec nepodařil a skončil daleko za brankou. Milovníci rugby by ale jeho kop jistě ocenili.
77'
Hušbauer si musel zakřičet, aby mu rozhodčí pískal faul. Je tady standardní situaci od postranní lajny.
75'
Anih přesprintoval půl hřiště, sice se dostal hodně k lajně, ale vybojoval alespoň roh.
74'
Žlutá karta pro tým FK Příbram (Vinny Loic Nkwinga).
73'
Na Prostějovu je naopak vidět, že mu současný stav vzhledem k jeho situaci vyhovuje a pouze odkopává balony.
72'
Anih si vybojoval faul u postranní lajny a Příbram může postupovat dál. Moc daleko se ale nedostala.
70'
Příbram dominuje po změně stran. Stejně jako v prvním poločase se ale do vápna zkouší dostat vzduchem, kde ale zatím Prostějov vládne. Možná by celou situaci změnil příchod Wágnera, který se dává dohromady.
69'
ze hřiště odchází Filip Matoušek, přichází Jan Vokřínek,
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Emmanuel Anih.
68'
ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Jakub Bolf.
67'
Důkazem jest poslední centr Hušbauera, který posílal centr do vápna. Místo spoluhráčů ale našel pouze gólmana Prostějova.
65'
Příbram v posledních minutách tlačí, na Prostějov se valí jeden útok za druhým, domácím ale chybí finální koncovka, ve které zatím v průběhu utkání trápí.
63'
Rohy dnes nejdou ani jednomu týmu. Obrany obou celků je v klidu odvrací.
62'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Patrik Slaměna,
ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Tomáš Malec.
61'
Nkwinga ve slibné šanci uvnitř pokutového území přestřeluje. Domácí budou mít alespoň roh.
61'
Hušbauer tentokrát oslovil Fišla. Jeho přízemní pokus ze střední vzdálenosti ale trefil prvního hráče před sebou.
59'
Hušbauer volil přízemní střelu a zvolil dobře. Trefil ale pouze Krnyského, který nadvakrát zkrotil merunu do rukavic.
58'
Nečas dostal přihrávku mezi dva hráče a vynutil si faul na kapitánoví hostů na hranici šestnáctky. Moc nechybělo a v Příbrami by se kopala penalta.
58'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Schaffartzik).
56'
Ihned vzápětí přišla další akce domácího celku, která ale skončila v rukavicích ukrajinského gólmana ve službách Prostějova.
55'
Andronikou hledal centrem Nkwingu, kterého ale míč přeskočil.
54'
Oba týmy přepnuly na vyšší úroveň a gólmani musí být v pozoru. Naposledy našel Melichar míč až v rukavicích po jednom brejku hostujícího celku.
53'
Neúspěšný byl i následný roh v podání domácího celku, který Krynskyj v pohodě chytil.
52'
A hned vzápětí šla dopředu. Její útok ale skončil zablokován.
50'
Zkraje druhého poločasu jsme se dočkali první střely na bránu. Melichar si s ní ale poradil na jedničku.
48'
V úvodu druhého poločasu se ale příliš nehraje. Na vině jsou fauly. Po jednom z nich bude mít Prostějov standardní situaci.
46'
Domácí hned po výkopu šli dopředu a zastavit je musel až Krnyskyj.
46'
Úvodní dějství skončilo, nicméně žádnou vážnější akci nepřineslo ani na jedné straně. Na začátku zápasu byla aktivnější Příbram, ale nic nevymyslela, nedostala se ani ke střele na bránu. Poté se probral Prostějov, u něhož to zprvu vypadalo, že si sem přijel pro remízu. Také hosté ale Melichara neohrozili a bez střely na bránu na obou stranách odchází oba týmy do šatem.
45'
44'
Domácí brankář opět v akci, nicméně tentokrát díky své obraně, která mu pomohla zneškodnit útok Prostějova a následovat bude odkop od branky.
43'
Bartolomeu se pokoušel sám něco vymyslet. Nakonec zkusil přihrávku za obranu, kterou ale našel pouze Melichara.
42'
Důkazem jest její poslední standardní situace. Hušbauer sice poslal míč do vápna, nicméně nikdo z domácích neměl šanci dostat se do zakončení.
40'
Příbram naopak v poslední desetiminutovce vypadla ze hry a ztratila svůj rytmus. Její energie z úvodu zápasu vyprchala.
38'
Poslední minuty patří spíš Prostějovu, který se dostává do nebezpečných výpadů. Příbram je ale včas eliminuje.
37'
Nakonec se Prostějovští dostali k míči, z auto ale celou akci pokazili a Melichar mohl poslat míč do bezpečné vzdálenosti od své brány.
36'
Právě BArtolomeu byl nyní u postranní lajny faulován a kvůli němu se delší dobu nehrálo.
34'
Nakonec Koudelka oslovil Bartolomeua, který ale šel z úhlu a podle toho střela vypadala. Šla úplně mimo.
32'
Tentokrát se Hanáci dočkali míče, nikam nespěchají a vymýšlí, co s ním.
31'
Příbram teď dlouho kombinuje na vlastní polovině a nemůže si pomoct, když pošle míč dopředu, tak jí Prostějov pošle na začátek.
29'
Tam se Nkwinga pustil do individuální akce, obešel přes dva hráče, pak si ale špatně narazil se Švestkou a bylo po nadějné akci.
28'
Až nyní musel Melichar zasahovat, nicméně bez problémů a okamžitě posílá míč na druhou stranu hřiště.
26'
Prostějov začíná vystrkovat prsty a čím dál tím ví zlobí Příbram, která zalézá až do vlastního vápna, daří se jí ale tak v klidu odvracet potenciální hrozby.
25'
Silný se nejprve dopustil útočného faulu, následná akce hostujícího celku končí mimo. Melichar bude odkopávat od branky.
24'
Domácí ho však po delší odmlce bez problémů odvrátili.
22'
Ten ale Krynskyj chytá a navíc Prostějov mohl jít hned do brejku, který domácí odvrátili za cenu rohového kopu.
20'
Příbram má jednoznačně více ze hry a tlačí na Prostějov. Hosté teď odvrátili šanci domácího celku alespoň a roh.
18'
Krynskyj musel vypomoci opět své obraně a včasným vyběhnutím uklidňuje situaci.
16'
Víc už ale hraje Příbram, která se snaží využívat silnou levou stranu skrz Antwiho. Ghaňan v domácím dresu ale zatím nemůže centry najít své spoluhráče.
14'
Prostějov se začíná osmělovat a daří se mu zatlačit na Příbram. Melichar dokonce musel předvést první zákrok večera.
12'
Krynskij musel nyní vypomoci své obraně a vyběhnout daleko z branky. Aut pro Příbram.
11'
Příbram dál tlačí na Prostějov. Zatím se ale pokouší dostat do vápna vzduchem, hosté ale zatím odolávají.
10'
Hanáci z ničeho nic zahrozili a Melichar musel být v pozoru. Pomohl mu ale blok jednoho ze stoperu a domácí gólman drží míč v náruči.
9'
S Antwiho pokusy si zatím dokáží hosté poradit a zatím bez problémů je odvrací.
8'
Fišl se ocitl v nesnázích u postranní lajny a musel volil odkop. Nakonec z toho vytěžil aut pro Příbram.
7'
Hanáci mají problém s rozehrávkou a neví si rady, jak se dostat na polovinu soupeře. Pomáhají si pouze prostřednictvím nakopávaných balónů.
5'
Domácí mají od začátku míč více na kopačkách, nicméně zatím s rozehrávkou nikam nespěchají a kombinují spíš na vlastní polovině.
3'
Příbramští se dopustili útočného faulu a musí se rychle stěhovat na vlastní polovinu.
2'
Antwi se pokoušel centrovat z levé strany. Hostující obránci ale jeho premiérový míč do vápna s klidem odvrátili.
1'
Příbram a Prostějov se utkali celkem čtyřikrát. Hned ve třech případech ale vyhráli hosté. Z těchto vzájemných duelů se dvakrát radovala Příbram, jednou Prostějov a chybějící duel skončil remízou. V každém z nich ale padly minimálně dvě branky.
Domácí Příbram je naopak perfektně naladěná. Mezi reprezentačními přestávkami zvládla všechny čtyři utkání a připsala si plný počet 12 bodů, což jí vyšvihlo ze třinácté příčky až na šestou s dohledem na barážové pozice.
Hanáci přijíždějí do Příbrami na aktuálním 13. místě s pouhým bodovým náskokem na momentálně sestupovou Olomouc B. Před reprezentační přestávkou se ale výborně naladili, když doma porazili v důležitém utkání nejprve poslední Varnsdorf 1:0 a naposledy si překvapivě poradili i s Líšní, kterou přetlačili v atraktivním zápase 4:2.
Příjemný páteční večer od řeky Litavky. Podzimní část fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY započne úderem 18. hodiny závěrečnou pasáž. V předehrávce 13. kola vyzve Příbram doma Prostějov.