Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Kroměříž - 11. listopadu 2023   10:30

Prostějov
Prostějov
0:1
(0:1)
Kroměříž
Kroměříž
9' M. Jaroň
Prostějov
Krynskyj – Slaměna, Šimek, K. Spáčil, P. Jaroň, Schaffartzik (C), R. Látal (46. Silný), Gábriš (86. Moučka), Bartolomeu (62. Zapletal), Malec, Koudelka.
Šnajdr – Kulig, Bolf, Macháček.
Adámková – Kotík, Mikeska
Stadion 1. HFK Olomouc-Holice
320 diváků
Kroměříž
J. Dostál – Zavadil, Cupák, Hrdlička (69. Gonçalves), Houser, T. Matoušek (C), Jeleček, M. Jaroň (55. Dočkal), Kudela (79. Stoklásek), Chwaszcz, Oulehla.
Gergela – Tiahlo, Chukwudi, Vyhlíd.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 15:10. Rohy: 3:1.
Zápas je u konce. Prostějov celý druhý poločas tlačil, stupňoval obrátky a snažil se, ale k ničemu to nevedlo. Největší šanci měli stejně hosté, skóre se ale už nezměnilo. Prostějov tak další body nepřidá a je možné, že se po dohrání všech zápasů posune níž a přezimuje na sestupových pozicích. Naopak Kroměříž se prozatím vyšvihla na jedenáctou pozici a po dohrání ostatních duelů může být nejhůř třináctá.
90+4'
90+4'
Do vápna si naběhl také brankář Volodymyr Krynskyj. Standardka se sice nepovedla, gólman už ale ve vápně zůstal, a snažil se pomoci svým spoluhráčům.
90+3'
Jakub Dostál si dal s výkopem samozřejmě na čas. Prostějov ale rychle dovedl míč zpět k brance. Pak ho sice nepřesným pasem odevzdal, ale Kroměříž faulovala, a tak budou mít domácí ku prospěchu volný přímý kop.
Dnešní utkání sleduje 320 diváků.
90+2'
Standardka Prostějova nebyla nejhorší, míč totiž propadl do chumlu hráčů, tam se několikrát poodrážel. Nakonec k němu ale přece jen měli blíž Kroměřížští, kteří ho odkopli.
90+1'
Žlutá karta pro tým Hanácká Slavia Kroměříž (Tomáš Matoušek).
89'
Domácí stupňují závar. Nyní odstřelují pokutové území soupeře jedním centrem za druhým. Z pravé strany to znovu zkoušel Jan Koudelka, který utáhl míč na zadní tyč, ale tam se natlačil gólman.
88'
Jan Schaffartzik mířil centrem na malé vápno, tam míč hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů, ale byl zády k brance, a tak nedokázal do hlavičky dát potřebnou intenzitu.
87'
Koudelka kombinoval s Jaroněm na pravém křídle, nakonec je ale soupeř obral o míč. Prostějov ho však rychle získal zpět a už je znovu u vápna.
86'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Šimon Gábriš, přichází David Moučka.
84'
Další střela hostů a opět úplně mimo. Tentokrát Hanácká Slavia pálil o několik metrů nad bránu, a málem dokonce až nad ochrannou síť za ní.
83'
Následně se hra otočila, Jaroň posílal oblouk na branku, ale míč dopadl doslova na branku, tedy na horní síťku. Dostál se ujme výkopu.
82'
Jeden z hostujících fotbalistů měl ve vápně hodně prostoru. Jeho střela ale nebyla vůbec dobrá, zevnitř pokutového území mířil o pár metrů vedle tyčku.
81'
Patrik Slaměna vybojoval míč, když krásně tělem odstavil jednoho ze soupeřů. Prostějov ale před vápnem o míč znovu přišel.
80'
Prostějov se snaží, ale jeho centry nejsou přesné. Pořádné ohrožení branky ještě nepřišlo, a ani to nevypadá, že by v příštích minutách mělo přijít.
79'
Střídání v týmu Hanácká Slavia Kroměříž:
ze hřiště odchází Martin Kudela, přichází David Stoklásek.
78'
Kroměříž rozjížděla akci, při souboji si ale počínala nedovoleně. Šimon Gábriš byl poslán k zemi. Nyní se chopí míče při rozehrávce.
77'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (domácí střídačka).
77'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Silný).
76'
Žlutá karta pro tým Hanácká Slavia Kroměříž (Michal Cupák).
75'
Žlutá karta pro tým Hanácká Slavia Kroměříž (Adam Houser).
74'
Jaroně těsně u brankové čáry soupeř totálně přetlačil. Domácí vybuchli vzteky, včetně lavičky. Sudí ale zůstal klidný.
73'
Jaroň se dobře uvolnil na pravé straně. Následně poslal dlouhý oblouk až k zadní tyči. Tam si sice seběhl jeho spoluhráč, který dokázal míč trefit, ale pouze do rukavic Jakuba Dostála.
72'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Tomáš Malec).
71'
Hosté se zlobili na sudího, který neodpískal sražení hostujícího hráče na levém křídle. Ten se ale rychle zvedl a vybojoval míč zpět.
70'
Už už to vypadalo na další samostatný únik Kroměříže, ten ale nakonec zmařilo ofsajdové postavení. Míč si přebral Krynskyj.
69'
ze hřiště odchází Lukáš Hrdlička, přichází Matheus Gonçalves.
68'
Jan Koudelka byl dalším, kdo centroval do vápna. Tentokrát už to vypadalo nadějněji, ale ve šestnáctce se dva hráči v souboji střetli, a oba spadli k zemi.
67'
Spáčil poslal další kolmici do vápna, ale opět bez úspěchu. Vzdušné míče si Kroměříž ve vápně prostě hlídá až příliš dobře.
66'
Spáčil zkoušel přenést hru na pravé křídlo, soupeř ale odkopl za čáru. Následný aut Jaroně šel směrem do obrany.
65'
Lukáš Hrdlička skvěle prošel přes dva hráče na levé straně, povedenou individuální akci ale zakončil nepřesným přízemním centrem do vápna, který odvrátila obrana.
64'
Gábriš vysunul spoluhráče na pravé křídlo, ten pak centroval, ale jeho centr padl pouze k soupeřově obraně, který rychle odkopla až na druhou stranu herní plochy.
62'
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Michal Zapletal.
61'
Další z centrů Prostějovských fotbalistů opět nenašel svůj cíl. Míč byl zablokován po následném znovuzískání ho jiný z domácích poslal o dost výš, než se nachází horní tyčka Dostálovy branky.
60'
Hodina hry je za námi. Skóre se stále nezměnilo i přes ohromnou šanci Jakuba Dočkala z před pár minut. Jinak je ve druhém poločase ale mnohem aktivnějším týmem ten domácí.
58'
Rychlý brejk hostů mohl skončit druhou brankou! Jakub Dočkal totiž přesprintoval obranu domácího celku a běžel na branku sám. Krynskyj ale vyběhl proti němu a nechal se trefit. Po skvělém zákroku se míč odrazil do úhlu zpět k Dočkalovi, který už to neměl na střelu, ale míč chtěl poslat před volnou branku z druhé vlny dobíhajícímu spoluhráči. Perfektním obranným zákrokem se zase ale blýskl jeden z hráčů domácí obrany.
57'
Z rohového kopu už ale žádné ohrožení branky nepřišlo. Prostějov centroval pouze k obraně hostů, která míč rychle vyvezla a odkopla.
56'
Domácí se konečně dostali k nějakému ohrožení branky. Jeden z Prostějovských totiž hlavičkoval tak, že míč musel gólman rukou vytáhnout. PO odrazu a následné hlavičce vytěžili domácí rohový kop.
55'
ze hřiště odchází Marek Jaroň, přichází Jakub Dočkal.
54'
Jan Silný se dostal ke střele z hranice vápna, kam se mu odrazil míč. Jeho rána sice byla silná, ale našla pouze dobře blokující obranu.
53'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Šimon Gábriš).
52'
Po dlouhé době se Kroměříž dostala na útočnou polovinu. Ve druhém poločase je to snad teprve podruhé. Vůbec nic tam navíc nevymyslela.
51'
Domácí jsou ale ve druhé části zatím jednoznačně aktivnějšími. Doplácí ale na to, co se jim nedařilo v prvním poločase, a to nacházet si pozice ke střele nebo k jinému ohrožení branky.
50'
Robert Bartolomeu si ťukl na pravém křídle se spoluhráčem, následně vytěžil aut. Ten byla ale zahrán špatně a Prostějov přišel o míč.
49'
Na začátku druhé půle se dost rozfandili i hostující příznivci, do Holice jich totiž pár dorazilo. Jejich tým ale v druhém poločase není tím dominantnějším.
48'
K dalšímu faulu na domácí došlo už kousek od vápna. Míč si pak na rozehrávku vzal Bartolomeu, ale Prostějov místo dlouhého centru zvolil postupnou kombinaci.
47'
Kroměříž ve středovém kruhu faulovala, sudí ale zůstal klidný, i přes ležícího prostějovského fotbalistu. Hra pokračuje bez přerušení.
46'
ze hřiště odchází Radek Látal, přichází Jan Silný.
46'
První poločas je minulostí. Kroměříž byla od začátku aktivnější, což vyústilo v brzkou branku už v osmé minutě. I po ní hráli spíše hosté. Ti měli ještě jednu velkou příležitost ve 31. minutě, kdy ale domácí celek podržel brankář Krynskyj. Prostějov začal více tlačit až ke konci, ale nenašel si pozice k ohrožení branky.
45+1'
44'
Prostějov ke konci poločasu nabral na obrátkách, posledních pět minut soupeři míč tolik nepůjčuje a hraje spíše na útočné polovině, jenže se mu nedaří vypracovat si pozici k ohrožení branky.
43'
Domácí vytěžili ze své akce rohový kop. Při centru se svalili ve vápně hned tři hráči, dva domácí a jeden hostující, ale sudí to absolutně nebral v potaz, a nechal hru pokračovat.
42'
Prostějov rozjížděl zajímavou kombinaci, jenže pak špatnou přihrávkou tuto akci totálně zazdil. Na druhou stranu se vydala Kroměříž do rychlého brejku, ale i ona se zabrzdila nepřesnou krátkou přihrávkou.
41'
Karel Spáčil zkoušel z levé strany centrovat na střed před šestnáctkou. Tam se pohyboval vysunutý Robert Bartolomeu, který ale míč nezachytil.
40'
Hosté to znovu zkusili dlouhým autem až do vápna. Po pár odrazech se ke střele dostal obránce Petr Zavadil, který ale napálil pouze domácí obranu.
39'
Domácí s i vyzkoušeli další standardku v podobě dlouhého přímého kopu. Ani tentokrát jim to ale nevyšlo vůbec ideálně. Míč poslali až pod světelnou tabuli, která se v Holici nachází několik metrů vedle levé tyče.
38'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Samuel Šimek).
37'
Kroměříž sehrála rychlý protiútok. Z levé strany přišel centr, na zadní tyč dobíhal jeden z fotbalistů zavírat, a přestože se k hlavičce dostal, branku neohrozil.
36'
Ťukec na levé straně vyústil dlouhým centrem Tomáše Malce, který ale nikdo nedokázal ve vápně zachytit, a tak míč proskákal až ke gólmanovi.
35'
Hosté rozehráli roh na krátko, z centru ale našli pouze rukavice brankáře Volodymyra Krynského.
34'
Tomáš Matoušek uvedl míč do hry dlouhým autovým vhazováním, které mířilo až do vápna. Po následné rychle kombinaci vytěžila Kroměříž rohový kop.
33'
Jan Koudelka zatáhl míč na levé křídlo, až k rohovému praporku. Následně centroval na zadní tyčku, ale tam si opět nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů vyskočit.
32'
Radek Látal rozehrál kombinaci na levé straně. Ta vyústila centrem Jaroně z křídla, jenže jeho míč šel přímo na hlavu soupeřova obránce.
31'
Nyní už to ale hosté dokázali, jeden z hráčů se dobře uvolnil na pravé straně a běžel až do vápna. Jenže zvolil špatné zakončení, a míč tvrdě napálil pouze do gólmana.
30'
Půl hodinka hry je za námi. Od brzkého gólu v 8. minutě jsme toho moc neviděli. Kroměříž je jednoznačně aktivnějším celkem, ovšem svou aktivitu nedokáže přetavit v ohrožení branky.
29'
Dlouhý centr Tomáše Jelečka letěl až na hranici malého vápna. Žádné ohrožení ale nepřinesl, protože si na míč vyskočil domácí brankář Volodymyr Krynskyj.
28'
Tomáš Jeleček byl faulován před domácí střídačkou. Sudí udělil Kroměříži k dobru volný přímý kop. Od branky je to ale daleko, a tak se bude centrovat.
27'
Nebezpečný míč se nyní proletěl a proskákal vápnem domácího celku. Nikdo z hostů se k němu ale nedokázal dostat a vypálit ho na branku.
26'
Domácí fotbalista chtěl centr z rohového kopu zatočit těsně k zadní tyčce. Jenže jeho úmysly vytušil Jakub Dostál, který si pro balon vyskočil, a ten mu tak zapadl přímo do rukavic.
25'
Jeden z domácích si naběhl na dlouhý centr před malé vápno, jeho střela byla prudká, ale jeden ze soupeřů jí rychle zablokoval. Domácí vytěžili alespoň rohový kop.
24'
Jaroň se obtočil kolem protihráče před lavičkou Kroměříže. Následně se snažil poslat průnikovku na Malce, což se mu ale nepodařilo.
23'
Jeden z hostů neměl komu nahrát, a tak zkusil z dálky natáhnout a vypálit. Jeho rána šla ale hodně mimo levou tyčku Krynského branky.
22'
Aktivní Kroměříž se nyní snažila zahrozit z levé strany. Tam ji ale soupeř zbrzdil. Akce pokračovala po následném autovém vhazování nepřesnou přihrávkou do vápna.
20'
Jiří Oulehla se snažil pěkným technickým obloučkem přenést hru za obranu Prostějova. Jeho spoluhráč ale tyto úmysly nepochopil, a tak vlastně jen odevzdal míč hráčům Prostějov.
19'
Rohový kop naopak vybojovala Kroměříž. Do hry míč poslal Tomáš Matoušek, který sice našel jednoho ze spoluhráčů, který ale míč poslal mimo.
18'
Zdálo se, že Prostějov vybojoval rohový kop z pravé strany. Nakonec z toho ale bylo pouze autové vhazování kousek od praporku. To nebylo dobře zahrané, soupeř po chvíli přešel do rychlého útoku.
17'
Dlouhý centr mířil až na malé vápno, tam se pohyboval Tomáš Malec, který ale nedokázal balon zachytit. Činila se naopak obrana hostů.
16'
Na středu došlo k faulu na jednoho z domácích fotbalistů. Prostějov si nyní chystá standardku v podobě volného přímého kopu. Je to ale hodně daleko na přímou střelu.
15'
Bartolomeu měl k dispozici autové vhazování, které ale vhodil velice špatně, protože míč hodil soupeři, který ho o něj otřel a poslal zpět do autu. Nyní tak vhazuje Kroměříž.
14'
Prostějov opatrně rozehrál z vlastní poloviny. Po chvíli se dostal do tempa, ale hosté domácí celek vytlačili zpět na jeho obrannou polovinu.
13'
Dobré zachycení míče v podání zálohy Kroměříže. Ta ale nevěděla, co s ním dále dělat, a tak ho pouze vrátila do obrany.
12'
Jakub Dostál nyní předvedl odvážný výkop, útočník domácího celku totiž naběhl asi metr před něj, ale gólman Hanácké Slavie to nakonec zvládl.
11'
Kroměříž zkusila míč povézt po levé lajně, jeden z hráčů pak chtěl téměř od rohového praporku centrovat, ale domácí obránce ho nepustil a hráči hostů balon propadl za čáru.
10'
Prostějov to zkoušel dlouhým centrem na zadní tyč, tam si ale míč našel jeden z obránců a vykopl ho. Po chvíli přišel další nákop, ale tentokrát jen ke gólmanu Jakubu Dostálovi.
9'
Kroměříž právě vstřelila branku! Hosté se ujímají vedení už v deváté minutě! Po centru do vápna si míč našel MAREK JAROŇ, který ho zevnitř šestnáctky už dokázal uklidit do branyk.
8'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Petr Jaroň).
6'
Petr Jaroň potáhl míč středem až na levé křídlo, kde se zjevil Robert Bartolomeu. Mladý hráč Prostějova ale míč na Bartolomeua špatnou přihrávkou nedokázal dostat.
5'
Jeden z hostů poslal na branku střílený centr z pravé strany, ale jeho pokus končil pouze v náručí brankáře Volodymyra Krynského.
4'
Kroměříž do zápasu vstoupila aktivněji. Míč hodně tahá po pravé straně, ale zatím se jí nedaří najít správnou pozici pro střelu.
3'
Hosté se dostali hned z úvodu k rohovému kopu. Ten byl zahrán na malé vápno, ale míč se po pár odrazech dostal mimo branku.
2'
Zápas už je v plném proudu, úvodní výkop byl proveden. Prostějov nastupuje v klasické modrobílé kombinaci, Kromeříž zvolila žlutou variantu.
1'

1. SK Prostějov: Krynskyj – Slaměna, Šimek, K. Spáčil, P. Jaroň, Schaffartzik (C), R. Látal, Gábriš, Bartolomeu, Malec, Koudelka.
Náhradníci: Šnajdr – Silný, Kulig, Bolf, Zapletal, Moučka, Macháček.
Trenér: Josef Mazura

Hanácká Slavia Kroměříž: J. Dostál – Zavadil, Cupák, Hrdlička, Houser, T. Matoušek (C), Jeleček, M. Jaroň, Kudela, Chwaszcz, Oulehla.
Náhradníci: Gergela – Tiahlo, Stoklásek, Dočkal, Chukwudi, Vyhlíd, Gonçalves.
Trenér: Martin Onda

Rozhodčí: Jana Adámková.
Vzájemné zápasy

Kroměříž – Prostějov 3:0 (29.7.2023, FNL)
Prostějov – Kroměříž 0:1 (3.2.2023, přátelský zápas)
Prostějov – Kroměříž 2:1 (29.1.2022, přátelský zápas)
Kroměříž – Prostějov 2:6 (26.5.2018, MSFL)
Prostějov – Kroměříž 2:3 (21.10.2017, MSFL)
Kroměříž

Kroměříž zažívá velmi špatné období, už čtyři zápasy nevyhrála, v posledních pěti duelech získala pouze čtyři body, a propadla se až na sestupové pozice. Aktuálně je se 14 body patnáctá. Vstřelila v 15 duelech pouze 16 branek, inkasovala už 25.
Prostějov se po poslední výhře, kdy venku porazil Opavu, dokázal vyšvihnout na třináctou pozici. Aktuálně má na kontě již patnáct bodů a opustil sestupové pozice. Velký náskok ale nemá, na poslední dva týmy má náskok pouze jeden, respektive dva body. Zatím skóroval 20krát, přičemž inkasoval o osm branek více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.