Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Žižkov - 22. července 2023   10:30

Prostějov
Prostějov
37' Bartolomeu  • 87' Elbel
2:1
(1:1)
Žižkov
Žižkov
13' Jirásek
Prostějov
Vejmola – Bolf, Schaffartzik (C), K. Spáčil, Elbel – Slaměna (69. Malec), Habusta – Bartolomeu, Koudelka (84. Macháček), Zapletal (69. Cienciala) – Silný (69. Moučka).
Krynskyj – Zelenka, Bartoš.
Ulrich – Vodrážka, Arnošt.
Stadion 1. HFK Olomouc
520. diváků
Žižkov
Kotek – M. Richter, Březina, Tregler – Petrák – Řezáč, Prošek (58. Voltr), Rosa (58. Hönig) – Jirásek (C) (77. Sixta), Batioja (88. Finěk), Muleme (88. Štrombach).
Řezanina – Kozojed.

Druhý poločas byl oproti první půli výrazněji rozkouskován, Prostějov v něm nakonec v závěru dokázal urvat vítězství na svou stranu brankou v samém závěru.

Jakub Elbel si našel centrovaný míč na zadní tyči a poslal jej přesnou hlavičkou za záda Kotka.

Prostějov tak vstupuje do nového ročníku vítězně, Žižkov odjíždí z Hané bez bodu, ač na půdě soupeře sehrál velmi dobré utkání a minimálně bod by odvážel zaslouženě.
90+3'
90+2'
Bartolomeu odkopává jen do zámezí, Žižkov zůstává na balónu.
90+1'
Prostějov vhazuje na své polovině a pochopitelně si s rozehrávkou nedává příliš na spěch, míč musel domácím hráčům dopravit hostující realizační tým.
90'
Hönig se po standardce snažil propálit celý obranný val soupeře, leč vcelku podle očekávání neúspěšně.
89'
Žižkov se v závěru zápasu ještě pochopitelně tlačí za vyrovnáním, Prostějov už ale zavřel obranný blok se všmi hráči před pokutovým územím.
88'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Daniel Finěk,
ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází David Štrombach.
87'
Prostějov právě vstřelil branku!
A Bartolomeův kroucený centr si nachází na zadní tyči JAKUB ELBEL, který nekompromisní hlavičkou posílá v závěru druhé půle do vedení!
86'
Faul blízko pokutového území otevírá dobrou standardní situaci pro Prostějov.
85'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Bolf).
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Macháček.
83'
Viktoria se vydala do rychlého kontru, z pravé strany bude alespoň vhazovat.
82'
Prostějov je i v závěru druhé půle aktivnějším týmem, ani domácím se po rozkouskovaném průběhu druhé půle nedaří vytvořit důraznější tlak.
81'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Koudelka).
78'
Malec sám faulován ještě dohrál v dalším souboji druhého hráče Žižkova, míč ale budou rozehrávat domácí.
77'
ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází David Sixta.
76'
Střídající Malec rozdal míč do druhé poloviny hřiště a založil dobrou akci Prostějova, ze které plyne rohový kop pro Hanáky.
75'
Bartolomeu velmi důrazně, až za zbytečnou hranou fair-play sejmul ve vzdušném souboji Richtera, ten zůstává na zeleném pažitu otřesen a nelze se mu divit.
74'
Tregler znovu velmi dobře pálil, tentokrát z mnohem lepší pozice! Jeho ránu vytáhl Vejmola na rohový kop.
73'
Voltr se snažil pádem vápně vymodlit penaltu, hlavní sudí mu ale jasně ukazuje, že podobné pády trestat pokutovým kopem nebude.
72'
Tregler to vzal na sebe a pokusil i z velké vzdálenosti o střelu, jeho rána ale neměla razanci ani potřebnou přesnost.
71'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Elbel).
69'
ze hřiště odchází Jan Silný, přichází David Moučka,
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Tomáš Malec,
ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Lukáš Cienciala.
68'
Neuvěřitelný zákrok Vejmoly proti bezprostřední teči Mulemeho! Tohle byl už v 1. kolo skoro zákrok sezóny.
67'
Březina se i z ostrého úhlu pokusil a přímé ohrožení brány a nebyl daleko ke skórování, o pár centimetrů ale bránu minul.
66'
Viktoria si vybojovala velmi slibnou standardní situace z hranice vápna.
65'
Ten ale odvrátil důraznou hlavičkou Elbel a následně zvládl pokrýt i případnou dorážku, před kterou schoval míč do svých rukavic Vejmola.
64'
Ten byl rozehrán na krátko a hosté si vykoledovali faul soupeře, k dispozici nyní mají zkrácený roh.
63'
Rohový kop pro Žižkov po několika nepřesnostech na obou stranách.
62'
Ofsajdová past zastavuje nadějný útok Žižkova. Hosté jsou ale oproti první půli velmi nevýrazní směrem dopředu.
61'
Kotek se s problémy ve svém vápně vůbec nepáral a odpálil míč vší silou na polovinu hřiště.
60'
Domácí velmi krkolomně bránili míč ve svém pokutovém území, načež se ke střele dostal Muleme, jeho dobrý pokus ale jen těsně minul horní růžek brány soupeře.
59'
Žižkov drží míč na svých kopačkách, nemůže ale najít recept na dobře zformovanou obranu soupeře, která funguje o poznání lépe než v první půli.
58'
ze hřiště odchází Bernardo Rosa, přichází Michael Hönig,
ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Radek Voltr.
57'
Brankář Kotek výrazně zariskoval a vyrazil velmi daleko od své brány, aby zastavil v kontru Bartolomea, povedlo se.
56'
Přetažený centr ze standardky ale nenašel žádného adresáta, Prostějov vyráží do rychlého kontru.
55'
Žižkov se postupně propracovává do útoku, poprvé v poločase drží moč delší časový úsek na polovině soupeře.
54'
Prostějov v první půli zatím diktuje tempo hry, nedaří se mu ale vytěžit z celé konstalace nebezpečné zakončení, které by mohlo poslat domácí tým hrající v azylu do vedení.
53'
Hned na začátku druhé půle se výrazně přiostřilo, hlavní sudí si ale nechce nechat utkání v tomhle směru utéct a zaslouženě trestá tvrdé zákroky žlutými kartónky.
52'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Karel Spáčil).
51'
Prostějov se pokusu z velké vzdálenosti dostává k dalšímu rohovému kopu.
50'
Nádherná akce Prostějova nakonec vyústila k zakončení Bartolomea, který ale v těžkém úhlu již poslal míč s tečí pouze do boční sítě.
49'
Prostějov drží v první půli otěže utkání a snaží se být aktivní, nedaří se mu ale zatím najít recept na obranu soupeře.
48'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Isaac Muleme).
47'
Druhá půle nám začíná trochu divoce, několik důrazných střetů ve středu hřiště i hádka Muhemeho s Bartolemeem po faulu na druhého jmenovaného.
46'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Adam Petrák).
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:31.
První půle přinesla na hřišti HFK Olomouc atraktivní podívanou okořeněnou dvěma góly.

Nováček ze Žižkova nepřijel na Hanou vůbec s žádným strachem a aktivní hrou většinu poločasu diktoval tempo hry. Do vedení se celek z Prahy dostal už ve 13. minutě díky Milanu Jiráskovi, Prostějov ale zvládl z jednoho ze svých kontrů a po pohledné akci vyrovnat z nohy Roberta Bartolomea.
45+1'
45+1'
Prošek si nedokázal narazit se spoluhráčem a Prostějov může ještě vyrazit do útoku.
45'
Prostějov se snaží být ještě v závěru poločasu aktivní směrem kupředu, s jednominutovým nastavením toho už ale nejspíše příliš nevymyslí.
44'
Prošek se výrazně ohradil proti výroku sudího, spíše se ale jednalo o souhru už několikáté situace, kterou neposoudil dle jeho představ. Ulrich si ale jeho chování nenechává líbit a důrazně mu domlouvá.
43'
Nebezpečný stříelný centr Bolfa jen rychle prolétl i malým vápnem bez jakékoliv součinnosti jeho spoluhráčů, velká škoda pro Prostějov.
42'
Richter se octil v ideálním prostoru pro zakončení na malém vápně, nakonec ale i díky dobré obranné práci soupeře nedokázal míč dopravit do brány soupeře.
41'
Žižkovští mají po rychlé akci po pravé straně k dispozici alespoň rohový kop.
40'
Prostějov drží balón na svých kopačkách na své polovině hřiště a trochu zklidňuje tempo hry, vysoký presink Žižkova ale způsobuje znovu domácím nemalé potíže.
39'
Habusta se po souboji ve vápně chvíli zlobil na sudí pro přisouzení rozehrávky od brány soupeře, byl to ale skutečně on, od koho míč našel svou cestu do zámezí.
37'
Hanáci ale po krásné akci srovnává! Habusta nejprve skvěle podržel míč ve středu pokutového území po přihrávce na jeho osobu a následně jej předložil zcela volnému ROBERTU BARTOLOMEOVI, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a ranou na bližší tyč srovnává stav utkání.
36'
Ten ale pro bránu Vejmoly příliš nebezpečí nepřinesl, Prostějov rozehrává od své brány.
35'
Rychlý přechod do útoku po skvělém uvolnění Březiny ve středu hřiště a Viktoria těží z celé akce alespoň roh.
34'
Hlavní sudí nakonec přece jenom dopískl vysokou nohu proti Rosově hlavě. Žižkov se znovu může zmocnit míče.
33'
A Slaměna nakonec po secvičeném signálu také střílel, ovšem jeho pozemní pokus byl absolutně bez jakékoliv potřebné razance.
32'
A domácí těží z nenápadná akce slibnou standardku. Tohle si říká o přímou střelu na bránu a Patrik Slaměna několikrát v loňském ročníku prokázal, že z podobných pozic umí gól vstřelit.
31'
Nešťastný střet před pokutovým územím ale přisuzuje hlavní rozhodčí Prostějovu, který tak může hledat cestu za vyrovnáním.
30'
Žižkov aktivní hrou vůbec nepouští Prostějov do hry. Hosté kombinují u postranní čáry.
29'
A Viktoria se dostala do přečíslení 3 na 2, Mulemeho centr ale sbírá do svých rukavic brankář Vejmola.
28'
Aktivní presink je dnes chloubou Žižkova. Nyní znovu donutil Prostějov ke ztrátě míče zbrklým nákopem.
27'
Prostějov dokázal několik momentů držet tlak okolo vápna soupeře, k výraznějšímu ohrožení brány Žižkova se ale nedostal.
26'
Slaměna našel na hranici vápna Habustu, který i přes stín soupeře dokázal vystřelit pozemní ranou na vzdálenější tyč, brankář Kotek ale vytáhl míč na rohový kop.
25'
Nebezpečný centr, který se kroutil na vzdálenější tyč, jen těsně nestačil doběhnout Řezáč. Prostějovští ale nejsou v obraně vůbec jistí.
24'
Přetažený centr z levé strany dává příležitost Prostějovu po čase znovu ohřát míč na svých kopačkách.
23'
Viktoria přenesla rychle hru na pravou stranu k Proškovi, ten byl ale rychlým dostoupením o míč připraven.
22'
Tregler skvělým skluzem zastavil potenciální útok Prostějova ve středu hřiště, Žižkov se následně dostal k nebezpečnému pokusu zpoza šestnáctky, mířidla hostujícího hráče ale poslal balón mimo tři tyče.
21'
Jeden z prostějovských hráčů si po pádu v pokutovém území snažil říct u sudího o pokutový kop, Ulrich ale zůstává ledově klidný a nechává hru pokračovat.
20'
Bartolomeu vybojoval pro svůj tým rohový kop, Prostějov se po dlouhé odmlce ocitá na útočné polovině na delší časový úsek.
19'
Prostějovští se tlačili do vápna, hosté jim ale zavřeli všechny možné cesty k průnikové přihrávce do střelecké pozice. Žižkov bude rozehrávat od své brány.
18'
Prostějov se pokusil o rychlý kontr, narazil ale na zformovanou obranu soupeře už na středové čáře.
17'
Řezáč byl nepříjemně dohrán u postranní čáry a zpět na vlastní nohy se mu příliš nechce. Jeho pokračování v utkání by ale nemělo nic zabránit.
16'
Žižkovští aktivně napadají rozehrávku Hanáků a dělají jim svým aktivním přístupem nemalé potíže. Domácí se nemohou vymanit ze své obranné poloviny.
15'
Vejmola rozehrává od své svatyně, Prostějov je ale po obdržené brance při kombinaci velmi nepřesný.
13'
Žižkov právě vstřelil branku!
A aktivní hosté těží z tlaku po rohovém kopu první branku po svém návratu do druhé nejvyšší soutěže! Ač byla branka dosažena spíše pomocí síly než pomocí fotbalové šikovnosti, tlak na malém vápně se nakonec hostům vyplatil a MILAN JIRÁSEK dotlačil balón až za brankovou čáru.
12'
Richter ale ve zhuštěném prostoru znovu přenesl hru na druhou stranu, kde hledal Mulemeho, ten nakonec získává pro svůj alespoň rohový kop.
12'
Několik tvrdých soubojů ve středu pole nakonec znamená zisk míče pro Žižkov, ten nyní přesouvá hru na pravou stranu hřiště.
11'
Elbelův centr přeletěl všechny přítomné a skončil až za bránou Kotka. Viktoria může rozehrávat od své brány.
10'
Prostějov opětovně uklidňuje hru až u svého brankáře a vyčkává na vhodný okamžik k útoku.
9'
Petrák zastavil ve středovém kruhu slibně se rozvíjející akci, prozatím se to obejde bez žlutého ohodnocení a pouze s domluvou hlavního sudího.
8'
Několik nepřesností ve středu pole a v držení míče je Prostějov, který postupně rozehrává od brankáře Vejmoly.
7'
Prošek se skvěle protáhl 1 na 1 a už přítomen ve vápně soupeře se pokoušel poslat střílený centr na malé vápno, balón ale končí v zámezí a Žižkov bude rozehrávat roh.
6'
Zapletal hledal v přehuštěném prostoru ve vápně Habustu, vysoký míč si ale druhý jmenovaný nedokázal ideálně zpracovat.
5'
Hanáci znovu zahrozili z rychlého přechodu do útoku a centrovaným míčem, tentokrát z celé akce vytěžili alespoň rohový kop.
4'
Zapletalův centr z levé strany nenašel žádného adresáta v modrobílém dresu, Žižkov bude rozehrávat zpoza autové čáry.
3'
Pěkné kroucený centr do vápna nakonec odvrací na rohový kop Elbel, Žižkov má skvělý vstup do utkání.
2'
Viktoria zůstává v držení míče, hostům se otevírá první příležitost standardní situace.
1'
Žižkovští se ihned po rozehrávce snažili překvapit obranu Prostějova rychlým nákopem, ten byla rychle odvrácen zpět do středu pole.
1'

1. SK Prostějov: Vejmola – Bolf, Schaffartzik (C), K. Spáčil, Elbel – Slaměna, Habusta – Bartolomeu, Koudelka, Zapletal – Silný.

Náhradníci: Krynskyj – Cienciala, Macháček, Malec, Moučka, Zelenka, Bartoš.

Trenér: Michal Šmarda.

FK Viktoria Žižkov: Kotek – M. Richter, Březina, Tregler – Petrák – Řezáč, Prošek, Rosa – Jirásek (C), Batioja, Muleme.

Náhradníci: Řezanina – Štrombach, Voltr, Hönig, Sixta, Kozojed, Finěk.

Trenér: Michal Horňák.

Rozhodčí: Ulrich – Vodrážka, Arnošt.
1. SK Prostějov

Hanáci rozhodně nevzpomínají na uplynulou sezónu v nejlepším světle, ač se jim nakonec ve F:NL podařilo svoji přítomnosti uhájit i pro nadcházející ročník.

Prostějov se navíc minimálně na podzim nebude moci opřít o sílu domácího prostředí, neboť stadion Za Místním nádražím bude procházet rekonstrukcí. Zástupci klubu na proběhlé tiskové konferenci uvedli, že by se úvodní dvě etapy rekonstrukce měly stihnout tak, aby Prostějov mohl odehrát jarní část soutěže na své půdě, podle vývoje prací ale mohou Hanáci strávit v azylu v Holici na stadionu HFK Olomouc klidně celou sezónu.

Zda nakročí do nového ročníku ve svém azylu hráči Prostějova správnou nohou napoví už první kolo soutěže, ve kterém přivítají nováčka soutěže ze Žižkova.
FK Viktoria Žižkov

Žižkovští se hned po jednom roce stráveném v ČFL dokázali bleskově obdobně jako v roce 2016 vrátit do druhé nejvyšší soutěže.

Po dominantní sezóně si museli svou místenku ve F:NL vydobít ještě ve zrádném play-off, které ale nakonec rozhodli jednoznačným vítězstvím na domácí půdě 4:0 proti Domažlicím, které se ucházeli o postup ze druhé skupiny třetí nejvyšší soutěže.

Spolu s Žižkovem se z MSFL dostal o patro výše Kroměříž, lze tak podotknout, že postupem těchto dvou týmů se nám ve F:NL bude o něco více červeno-bělat, neboť právě to jsou dvě hlavní klubové barvy obou týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.