Fotbalová národní liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Chrudim - 6. srpna 2023   10:30

Sparta B
Sparta B
39' Schánělec  • 67' Schánělec
2:0
(1:0)
Chrudim
Chrudim
Sparta B
Surovčík – Ševínský, Vydra, Penxa – Váňa, Pavelka (46. Horák), Kaštánek (C) (83. Tošnar), Goljan – Mokrovics (46. Hranoš), Ševčík (83. Cissé) – Schánělec (87. Šilhart).
Nalezinek – Hodouš.
Pechanec – Novák, Cichra
Stadion Na Seifertce, Viktoria Žižkov
334 diváků
Chrudim
Floder – Borkovec, Míka, Skwarczek, Kosek – Kesner (C) – Langhamer (68. Záviška), Bauer (68. Jurčenko), F. Novotný (79. Vrána) – Látal, Huf (79. Hájek).
Šerák – Kutík, Sotorník.

To je z mé strany pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek neděle. Tak brzy zase na počtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:4.
Hosté naopak na první výhru v sezoně stále ještě čekají, zatím zapsali dva body za stejný počet remíz.
Fotbalové dopoledne na Žižkově je u konce, domácí Sparta B slaví první tříbodový zisk v sezoně. MFK Chrudim totiž porazila 2:0, přičemž o obě branky se postaral útočník Tomáš Schánělec. Ten nejprve krátce po vyloučení hostujícího Látala zužitkoval prodloužení Pavelky po rohovém kopu, ve druhém poločase uzavřel skóre poté, co navázal přesným zakončením do odkryté branky po famózním průniku střídajícího Hranoše.
90+4'
90+3'
Skwarczekův dlouhý nákop propadl až k Surovčíkovi.
90+3'
Cissé po Šilhartově přiťuknutí zkusil štěstí z dálky, jeho tečovaný pokus ale bez potíží kryje Floder.
90+3'
Penxa jako buldok připravil tvrdými skluzy o merunu hned dva hráče Chrudimi v krátkém časovém sledu.
90+2'
Šilhartův pas na střed sklepl Cissé před Hranoše, Míka ale rychle zareagoval a o mladého forvarda Sparty zahrál na kop od branky.
90+1'
Míka odvrací centr Váni, Vydra jej pustil až k Ševínskému na půlící čáru.
90'
Kosek sice orazítkoval brankovou konstrukci, jednalo se ale jen o tréninkovou branku, která je položena na vypráznděné protější tribuně.
89'
Cissé pasem za obrannou linii rozeběhl Hranoše, který měl v porovnání se stopery Chrudimi rychlostně navrch. Floder se ale utábořil před šestnáctkou, skvěle tak vyběhl a hlavou odehrává skákavý balon pryč.
88'
Hranoš si pomohl faulem ve vzdušném souboji s Kesnerem.
87'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Filip Šilhart.
87'
Kosek po Tošnarově patičce na okraji vápna raději odkopává merunu mimo hrací plochu.
86'
Penxa si elegantně obhodil presujícího Vránu a rozjel ofenzivní tažení domácích.
85'
Floder si poradil s malou domů od Vrány, která byla všechno, jen ne kamarádská, neboť meruna poměrně jedovatě skákala.
84'
Domácí v poklidu kombinují i poté, co Vydra přihrávkou jen napálil napadjícího Závišku.
83'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Amath Cissé,
ze hřiště odchází Daniel Kaštánek, přichází Jakub Tošnar.
83'
Goljan ale svůj střílený centr do vápna nepropasíroval a následně byl Horákem faulován Borkovec.
82'
Ševčík se vymotal z obležení protihráčů a Sparta si po jeho nástřelu před branku roh zopakuje.
81'
Sparta bude kopat roh poté, co Skwarczek odehrál hlavou Váňův centr do bezpečí.
81'
Proti Vránově hlavičce po Skwarczekově centru se vyznamenal Surovčík, veškeré vzrušení bylo ale zbytečné, neboť hosté se opět chytili do ofsajdové pasti.
80'
Ševínský zbytečně zahodil Jurčenka, který měl k míči daleko než hráči Sparty, a dal hostům dáreček v podobě volného kopu z pravé strany.
79'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Michal Vrána,
ze hřiště odchází David Huf, přichází Lukáš Hájek.
79'
Pohlednou kolmici na nabíhajícího Hranoše vymyslel Ševčík, Floder ale zaregoval tak, jak se sluší a mladému forvardovi se vrhnul pod nohy, čímž zamezil brankové příležitosti.
78'
Vydra před dotírající Koskem raději odvracel na aut, po které centroval opět Kosek na hlavu Hufa. Host z Pardubic ale v těžké pozici zamířil mimo.
77'
Ševčíkův oblouček na Hranoše neprošel, viníkem byla hlava bránícího Borkovce.
76'
Skwarczek našel z volného kopu trestuhodně volného Míku, jenže ten asi ani fyzikálně nemohl dát hlavičce dostatek razance, takže Surovčík si připisuje úspěšný zákrok.
76'
Chrudim se mezitím připravuje k rozehrání volného kopu.
Dnešní utkání sleduje 334 diváků.
75'
Jurčenko po Koskově přihrávce pronikl po levém křídle, střílený centr ale zachytil Vydra.
74'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Vojtěch Hranoš). Po ne úplně přesné přihrávce Penxy totiž skluzem dojel Hufa, který se těžce zvedá ze země.
74'
V šestnáctce se nejvýše vyšplhal Penxa a odehrál hlavou Skwarczekův centr do bezpečí.
73'
Na druhé straně hrozil obloučkem na zadní tyč Jurčenko, bude z toho roh pro Chrudim.
72'
Ševčík parádní patičkou vyslal do úniku Kaštánka, ten ale naprosto zpackal finální přihrávku na střed.
72'
Penxa vyvezl míč a našel Horáka, jehož pokus zrychlit hru pasem z první do vápna se ale nesetkal s pochopením u spoluhráčů.
71'
Souhru dvou žolíků nabídla Chrudim, jenže Jurčenka po přihrávce Závišky zastavil pomezní sudí signalizací ofsajdu.
70'
Zlatý hattricku, zatím ještě nevítej, i když Schánělec se málem trefil potřetí. Skvělým prvním dotykem si totiž okolo obránce zpracoval střílený centr Goljana na malém vápně a levačkou zakončoval z bezprostřední blízkosti, jenže se proti němu vytáhl Floder, který stoprocentní šanci zneškodnil.
69'
Sparta kombinuje na půli hřiště a snaží se najít skulinky v hostující obraně.
68'
ze hřiště odchází David Bauer, přichází David Jurčenko,
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Jan Záviška.
67'
Sparta B právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Protiútok domácích táhl střídající Hranoš, jenž fantasticky pláchl po levém křídle několika obráncům a s přispění teče Míky našel na zadní tyči úplně volného TOMÁŠE SCHÁNĚLCE. Ten měl snad ještě lehčí práci než před první brankou a zdvojnásobuje vedení Sparty. 2:0!
67'
Další okénko v obraně Sparty! Langhamer si po několika odrazech dostal k balonu na pravé straně a našel Hufa, který si přichystal míč na levačku a snažil se zakončit. Surovčík mu ale zmenšil střelecký úhel tak dobře, že Huf jej propálit jednoduše nemohl.
66'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Ondřej Kesner). Kapitán domácích se protivil výroku rozhodčího, který odpískal Bauerovi faul.
65'
Ševčík se šikovným zpracováním meruny zbavil svého strážce, jeho ambiciózní kolmici ale srazil Míka k Hranošovi. Mladý žolík domácích pak prostrkával na Schánělce, ten si ale nepohlídal ofsajd.
64'
A následný Skwarczekův centr stahuje ze vzduchu Surovčík, jenž zatím dnes moc práce neměl.
63'
Na druhé straně to doutnalo po Váňově stříleném centru, který ale doputoval až k bránícímu Borkovcovi.
63'
Vyrovnání viselo ve vzduchu. Langhamer si našel odražený míč po Skwarczekově křižném pasu a prokličkoval až do vápna, jenže jeho rána levačkou se jen prokutálela vedle tyče.
62'
Chrudim se díky Hufovi s Langhamerem jednoduše dostala až na pravé křídlo, odkud centroval Bauer. Dobře postavený Vydra odkopává na aut.
61'
Vydrův centr z hloubi pole se stal jen chutným bonbónkem pro Flodera.
60'
Schánělec dostal centr z kopaček Váni na paty a nezpracoval si jej vůbec ideálně. Akce ale pokračovala a Ševčík už se chystal zakončovat levou, jeho úmysl ale překazil Novotný.
59'
A ten se domácím vůbec nevydařil.
59'
Míka svým odkopem jen daroval míč Spartě na útočné polovině, následně Schánělec našel na puntíku úplně volného Hranoše. Ten pálil z druhého dotyku, jenže jeden z hostujících beků skluzem jeho střelu srazil na roh.
58'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Lukáš Váňa). Příčinou byl nepřijemný souboj s Filipem Novotným.
57'
Vydra si naběhl až do šestnáctky a po přituknutí Kaštánka se uvolnil zasekávačkou, jenže jeho následné zakončení neprošlo přes blok hostujících těl.
56'
Hranoš zabral i směrem dozadu a precizním skluzem vypíchl míč Borkovcovi do autu.
55'
Skwarczek našel centrem na zadní tyč úplně volného Novotného, jenže tomu znemožnil hrát zdvižený praporek pomezního.
54'
Po faulu na Bauera mají hosté k dispozici volný kop pár metrů od rohu pokutového území.
53'
Hranoš prodribloval středem hřiště a předal merunu Horákovi, který obloučkem hledal Schánělce, jenže Borkovec měl k míči blíže.
53'
Kesnerovi se přihrávka z první vůbec nezdařila podle plánu, míří mimo vymezený prostor hřiště.
52'
Kaštánek šikovně pouštěl Vydrovu přihrávku za sebe, ale žádný z kolegů jej nepochopil.
51'
Sparta uzamkla soupeře v jeho vlastním vápně, centr Goljana ale odvrátil mimo šestnáctku Míka a následně Vydra svoji pobídku do pokutového území přetáhl.
50'
Ševínský šel do Hufa příliš důrazně, ozvala se píšťalka sudího.
49'
Chrudim rozehrávala po zemi na Hufa, jemuž upálil při kličce míč Schánělec, načež zakřičel jako postřelený a padl k zemi. O faul se nejednalo a Schánělec už je na nohou, Sparta bude ale vykopávat od branky.
48'
Horák nenechal Langhamera otočit se s míčem, pomohl si ale nedovoleným zákrokem.
48'
Penxa se skvěle vrátil s nabíhajícím Borkovcem a odehrává na aut, čímž přibrzdil útok hostí.
47'
Efektní uvedení se do utkání by Vojtěch Hranuš mohl vyučovat. Po Kaštánkově obloučku se nádherně zavěsil do vzduchu a vypálil nůžkami, jeho skákavý pokus Floderovu branku o metr minul.
47'
Ševčíkovi se nepodařilo přenést hru na Goljana, jenže od hlavy Borkovce putuje meruna opět na kopačky domácích.
46'
Goljan svedl souboj s Borkovcem tělo na tělo, dokázal mu nakonec míč vypíchnout na aut.
46'
ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Roman Horák,
ze hřiště odchází Roman Mokrovics, přichází Vojtěch Hranoš.
46'
Oba celky už se vrátily na hrací plochu, začneme co nevidět.
Druhý poločas začne přibližně v 11:33.
Úvodní dějství je za námi, a pokud bych vám tvrdil, že se jednalo o oslavu fotbalu bohatou na gólové šance, asi byste mě s klidným srdcem mohli označit za lháře. Důležitým milníkem prvních pětačtyřiceti minut byla ta s pořadovým číslem 36, jelikož právě v ní obdržel svoji druhou žlutou kartu v utkání hostující David Látal.

Početní převahu využila Sparta záhy, po Ševčíkově rohu a Pavelkově prodloužení se mezi střelce zapsal Tomáš Schánělec. Chrudim tak čeká pořádně těžká šichta, neboť bude dotahovat v oslabení.
45+2'
45+2'
Vydrův pokus o kolmici našel jen bránícího Míku, poločasový hvizd je za rohem.
45+2'
Sparta v poklidu kontroluje hru, vypadá to, že oba týmy už se asi spíše těší do šaten.
45+1'
Floder musel po standardce na zem, se Ševčíkovým nástřelem ale nakonec problémy neměl.
45'
Vydra zůstal v pozici falešného křídla a poté, co mu na zem pomohl Huf, získal pro svůj tým standardní situaci, jakýsi zkrácený roh.
44'
Vydra se pokoušel dvakrát v krátkém časovém sledu nasadit jesličky Koskovi, ač mu ani jeden z jeho troufalých plánů nevyšel, budou domácí vhazovat.
43'
Vydra šel do skluzu v souboji s Novotným tak šikovně, že napálil merunu do něj a vybojoval pro své barvy kop od branky.
43'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Roman Mokrovics). Když už se rodil nadějný brejk, Mokrovics zatáhl za záchrannou brzu a byl žlutě napomenut.
42'
Hosté to budou mít šeredně těžké. Potřebovali by začít hrát a více útočit, jenže v početní nevýhodě to půjde jen těžko.
41'
Borkovec z autu hledal Míku ve vápně, jenže defenziva Sparty dokázala nebezpečí zneutralizovat.
39'
Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení. Ševčíkův centr od praporku prodloužil Pavelka za sebe přímo do míst, kde zavíral zadní tyč TOMÁŠ SCHÁNĚLEC. Před forvardem Sparty zívala poloprázdná branka, takže otevření skóre bylo jen rutinní záležitostí. 1:0!
39'
Váňa si našel přihrávku na pravém křídle a pasem pod sebe vybídl Kaštánka ke střele. Ten se do meruny opřel přímým nártem, Floder vyráží na roh.
38'
Podobně jako před pár minutami Kesner, i Pavelka bude v pořádku.
38'
Zkušený středopolař Sparty je nyní ošetřován.
36'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým MFK Chrudim (David Látal). Tak tohle je pro hosty obrovská rána. Látal si zpracoval balon hrudí o trošku dále, než by bylo třeba, a poté ve snaze jej udržet nepříjemně dohrál Pavelku. Druhá žlutá v utkání znamená vyloučení pro mladíka z Chrudimi.
35'
Chrudim měla k dispozici vhazování z nadějné pozice, místo dlouhého autu ale celou akci zbrzdila a hrát tak mohou domácí.
34'
Dokonce si i mírně popoběhl a už je připraven se vrátit do hry.
34'
A Kesner za jeho doprovodu odchází z placu, naštěstí po svých.
34'
Na hřiště už přišel Kesnera ošetřit lékař Chrudimi.
33'
Na trávníku nyní zůstává ležet hostující kapitán Kesner a drží se za levé koleno. Tohle vypadá pro hosty všelijak, jen ne dobře.
33'
Koskovu kolmici na sprintujícího Hufa vystihl dobře postavený Vydra.
32'
Následně propadl centr zleva až k Váňovi, který po zasekávačce pálil z vnitřku vápna levačkou. Jeho střela byla ale zblokována.
31'
Ševínský předskočil Látala a vyvezl míč osou hřiště, načež rozehrál doprava na Ševčíka. Ten se pokoušel obejít Míku a připravit si balon na střelu levačkou, obránce hostí ale jeho úmysl přečetl.
30'
Následně se poprvé dostala výrazněji ke slovu obávaná levačka Ševčíka, jenže jeho pokus o obstřel se mezi tři tyče nevešel.
29'
Skwarczekův centr propadl až k Ševčíkovi a ten parádním pasem do běhu vyslal do úniku Goljana. Skvělou defenzivní práci ale v roli posledního odvedl Langhamer a zbrzdil postup slovenského křídelníka.
29'
Šajtlí á la Tomáš Rosický našel Langhamer Látala na pravém křídle, ten se pokoušel přejít přes Penxu a odcentrovat. Domácí obránce si ale poradil a vypíchává na rohový kop.
28'
Bauerova kolmice na rozeběhnutého Látala nevypadala vůbec zle, z rychlostního souboje mladé krve ale vyšel jako vítěz stoper Sparty Ševínský.
27'
Vydra se vydal na útočný výlet a prošel středem hřiště, zezadu jej ale za použití horních končetin obtěžoval Látal. To nemohlo skončit jinak než odpískáním faulu a žlutou kartou.
26'
Jenže Látal si nepohlídal postavení mimo hru.
25'
Schánělec ve snaze ukořistit míč přišlápl Kesnera, budeme svědky standardky ze skoro stejné pozice, jako před pár desítkami sekund po faulu na Hufa.
25'
Chrudim překvapila rychlou rozehrávkou a Míkovi chyběly možná tak dva decimetry k tomu, aby usměrnil adresný centr Langhamera za Surovčíka.
24'
Huf si chytře počkal na kontakt se Ševínským a ustlal si na zeleném pažitu, k nevoli domácích fandů to Pechanec posoudil jako nedovolený zákrok.
23'
Schánělec při zkrocení míče gymnasticky vystrčil nohu směrem vzhůru těsně před obličej Kesnera, ozvala se tedy píšťalka hlavního arbitra.
22'
Po rozehrávce nakrátko končí střílený centr Ševčíka ve Floderově náruči.
21'
Kaštánek se dostal k odražené střele na rohu malého vápna, zápasnicky odhodil soupeře a zkoušel vracet míč do ohně. Jeho pokus o přihrávku, či snad možná i střelu, rezultoval v rohový kop.
21'
Vydra tentokráte zkoušel překvapit Chrudim dlouhým pasem za beky, po odkopu Míky vhazuje Sparta.
21'
Letenští budou opět budovat ofenzivní tažení až od Surovčíka.
20'
Morkovicsovo prostrčení na Kaštánka mělo myšlenku, to bylo ale pohříchu všechno. Příliš prudká přihrávka znamená odkop od chrudimské svatyně.
19'
Langhamerova ruka zraku sudího Pechance neunikla.
18'
Po něm se snažil Mokrovics oslovit některého z kolegů zpětnou přihrávkou, Chrudim měla ale prostor před Floderem dobře pokrytý.
18'
Borkovec dostoupil Goljana při zpracování míče, bude z toho aut pro Spartu.
17'
Goljan zakombinoval s Mokrovicsem, Sparta bude opět hrát do zatažené defenzivy hostí.
16'
Chrudim ze obranného bloku vyrazila do kontru, po němž poslal Huf rohlík přímo na hlavu Látala. Toho ale při pokusu o zakončení zradila nepřesná muška.
15'
Borkovec na pravém křídle zamotal Kaštánka a odcentroval, ale nepodařilo se mu najít nikoho ze spoluhráčů v bleděmodrém.
14'
Novotný si poradil s dlouhým pasem Flodera, jenže se ocitl v neřešitelné pozici a byl okraden o balon Váňou. Ten ale následně zaváhal a provinil se faulem na Hufa po ztrátě míče.
13'
Měkkoučký centr Novotného mířil do nebezpečného prostoru, kde si s ním hlavou poradil Penxa. Obdobně dopadlo i repete v podání Koska.
12'
Ševčík rozvinul útok do pravé strany, jenže Váňovi centr vůbec nesedl a prolétl vysoko nad břevnem.
11'
Další přízemní míč mířil před Surovčíka z kopaček Koska, ten jej ale v poklidu skryl do rukavic.
11'
Langhamer přihrávkou do křídla vybídl ke střílenému centru Látala, tomu se ale najít Hufa nepodařilo.
10'
Borkovec udržel na zádech Goljana, ale Floderův odkop byl příliš prudký a odskočil mu do autu.
9'
Skwarczek si poradil s dlouhým nákopem Ševínského ve vzdušném souboji.
9'
Jenže nic nebezpečného se Spartě od praporku vymyslet nepodařilo.
8'
Schánělec si našel chytrou kolmici Mokrovicse a nabil k centru Goljanovi, Novotný rybičkou tečovaný pas odvrátil mimo vápno. Následně útok Sparty pokračoval a rezultoval v rohový kop zleva.
7'
Kaštánek vybojoval míč na Novotném a utíkal po pravém křídle, jeho finální přihrávka bohužel pro domácí nebyla dost přesná.
7'
Langhamerův centr od praporku vyplaval před Bauerem, ten pálil z nadějné pozice, ale jeho zakončení bylo sraženo na roh.
6'
Langhamer přenesl hru křížnou přihrávkou na Borkovce, ten se pokoušel vlétnout do vápna a vybojoval sympatickým průnikem rohový kop.
5'
Chrudim vysunula presink, Látalovi se podařilo dostat soupeře do úzkých a poté zblokovat Ševínského odkop. Sparta vhazuje z hloubi obranné poloviny.
5'
Goljan si troufl na individuální průnik do šestnáctky, prvního oponenta obelstil, ale ztroskotal zřejmě na Míkovi.
4'
Floder musel na zem po střele ze střední vzdálenosti, vše ale pro Chrudim dopadlo dobře a bude vykopávat od branky.
3'
Kaštánek navedl míč středem a posunul jej Goljanovi, který následně pasem na hranici vápna oslovil Ševčíka. Jeho rána pravačkou byla ale zblokována.
2'
Míč zatím drží de facto pouze Sparta, Chrudim se pohybuje v obranném bloku.
1'
S balonem se poprvé může pomazlit Surovčík, domácí rozehrávají až od zadních řad.
1'
Rozehrávky se ujali domácí v tradiční rudé, hosté oblékli bleděmodré dresy.
1'
Stadionem se rozezněly bubny z kotle Chrudimi. Co ztrácí na nepříliš hojném počtu, to příznivci hostí zatím vynahrazují hlasitostí a obrovskou chutí fandit.
Srdce žižkovských fanoušků možná teď mírně krvácí, neboť stadionem, kde obvykle na tribunách dominují oni, zní píseň „Zpívej, kdo jsi Sparťanem". To značí jediné – za pár minut tu máme úvodní hvizd.
Postupně se zaplňuje jak hlavní tribuna, tak hostující sektor za brankou. Fanoušky Chrudimi bychom zatím v poklidu spočítali na prstech jedné ruky, přivezli s sebou ale velmi solidní množství vlajek, takže za vizuální stránku ode mne dostávají cenné, ale bezvýznamné plus.
Fotbalisty obou celků, kteří se momentálně rozcvičují na hrací ploše, při nedělním dopoledni přivítalo řádně sychravé počasí. Sparta, jako tradičně, v rotaci využila několik méně vytížených hráčů A-týmu. V brance se představí Jakub Surovčík, v momentální hierarchii gólmanská trojka ligového celku. Před ním budou čistit prostor mimo jiné i bývalý reprezentant David Pavelka a Patrik Vydra, ofenzivní kouzla by pak měla předvést letní posila z Brna, Michal Ševčík.

AC Sparta Praha B: Surovčík – Ševínský, Vydra, Penxa – Váňa, Kaštánek (C), Pavelka, Goljan – Mokrovics, Ševčík – Schánělec.
Náhradníci: Nalezinek – Hodouš, Tošnar, Hranoš, Cissé, Šilhart, Horák.
Trenér: Petr Janoušek

MFK Chrudim: Floder – Kesner (C), Míka, Skwarczek, Borkovec – Kosek – Langhamer, Bauer, F. Novotný – Huf, Látal
Náhradníci: Šerák – Záviška, Kutík, Sotorník, Vrána, Jurčenko, Hájek.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Pechanec – Novák, Cichra.
Zajímavost

Na mančaft z Letné má spadeno dvacetiletý ofenzivní univerzál Chrudimi David Látal. Ten zatím v kariéře vstřelil tři branky, dvě z toho právě rezervě Sparty.
Vzájemná bilance z posledních pěti soutěžních utkání

19.3.2023 Sparta B – Chrudim 0:0
27.8.2022 Chrudim – Sparta B 1:2 (85. Látal – 24. Pudhorocký, 52. Goljan)
14.5.2022 Sparta B – Chrudim 2:2 (58. a 84. Kozák – 4. Látal, 62. Juliš)
24.7.2021 Chrudim – Sparta B 0:1 (55. Sejk)
14.6.2014 Chrudim – Sparta B 1:0 (18. Radouš)
MFK Chrudim

Východočeši na tom v porovnání se Spartou nejsou o moc lépe. Řečí čísel vlastně o pouhý bod. Ve třech utkání dokázali remizovat s Líšní a Vlašimí, naposledy podlehli 0:3 rozjetému Táborsku. A gólů, tedy koření fotbalu, zatím nabídli pramálo. Všehovšudy zatím mohli oslavit jen jednu trefu do černého ve druhém kole proti Vlašimi (1:1), jinak si zatím žádnou radost z dosažené branky neužili.

Jediným chrudimským střelcem v tomto soutěžním ročníku je zatím David Huf. 24letý forvard patří prvoligovým Pardubicím, za něž v sezoně 2020/21 dokonce vsítil hned devět ligových gólů. Od té doby se mu ale daří o poznání méně, jeho ústup ze slávy demostrovalo i loňské hostování v Dukle, během něhož v deseti utkáních ani jednou neskóroval, a stejnou bilanci zapsal i na jaře v Pardubicích. Střelecky se tak vytáhlý bijec se šikovnou levačkou probudil až v Chrudimi, která na jeho gólový apetit bude spoléhat.
AC Sparta Praha B

Narozdíl od béčka konkurenční Slavie se Sparta dokázala v minulém ročníku ve Fortuna národní lize poměrně v poklidu udržet, díky čemuž mohou její mladíci pokračovat ve fotbalovém rozvoji v kvalitnější soutěži. Vstup do sezony ale obměněný kádr neměl vůbec ideální, ze tří duelů vybojoval jeden jediný bod za remízu v Prostějově před týdnem (3:3). Sparťané se tak momentálně krčí na dně tabulky a bodový zisk by se jim náramně hodil.

Oči všech zájemců o mladé talenty budou, jako obvykle, upřeny mimo jiné i na Romana Mokrovicse. Sedmnáctiletý šikula v Prostějově nastoupil až z lavičky, i přesto dokázal ale vstřelit svoji první branku v dospělém fotbale, když v 81. minutě zvyšoval na 3:1. V tuzemském fotbalovém rybníčku platí za jednoho z nejtalentovanějších hráčů ve své věkové kategorii, čili se od něj dají rozhodně očekávat zajímavé věci.
Krásné nedělní dopoledne všem příznivcům české druholigové kopané. Žižkovská Seifertka, sloužící jako azyl rezervě Sparty Praha, bude hostit souboj dvou celků, které v dosavadním průběhu druholigové sezony ještě nezvítězily. AC Sparta Praha B bude čelit týmu MFK Chrudim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.