Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Táborsko - 12. listopadu 2023   10:30

Sparta B
Sparta B
20' Schánělec  • 90+4' O. Novotný
2:1
(1:0)
Táborsko
Táborsko
90+9' Sojka
Sparta B
Nalezinek – Večerka, Ševínský, Lilling – Mejdr, Penxa, Kaštánek (60. Okeke), Hodouš (62. Váňa) – Mokrovics (88. O. Novotný), Schánělec (C), Hranoš.
E. Kolář – Rus, Tošnar, Vitarigov.
Starý – Slavíček, Ježek
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
282 diváků
Táborsko
Pastornický – P. Plachý, Koné, Skopec, Tusjak (C) – Bláha, Zeman (75. Al. Sylla) – Varačka (84. Šplíchal), Sojka, Dordić (75. Kalousek) – J. Matoušek I (75. Svatek).
Kerl – Javorek, Schindler.

Je tu konec zápasu 16. kola FNL mezi béčkem Sparty Praha a Táborskem. Hosté nepotvrdili roli favorita a zápas nakonec prohráli 1:2. Za domácí se trefili Schánělec a Novotný, za hosty v deváté minutě nastavení pouze snižoval Sojka.
90+10'
90+10'
Hosté ale již nebudou mít čas zareagovat.
90+9'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Na přesný centr z hloubi pole si do vápna naběhl ALEXANDR SOJKA. Ten si balon zpracoval na prsou a následně pod brankářem Nalezinkem snížil na 2:1.
90+6'
Po tvrdém střete ve středu pole zůstal na trávníku ležet Adam Ševínský, který je nyní dlouze ošetřovaný na hrací ploše. Zápas se nám natahuje.
90+4'
Sparta B právě vstřelila branku!
Domácí v samém závěru navyšují své vedení. Po sérii odrazů před vápnem Táborska se k balonu dostal Schánělec, který přesným kolmým pasem vyzval ke skórování ONDŘEJE NOVOTNÉHO, který zvýšil na 2:0!
90+2'
Žlutou kartu za zdržování dostal domácí gólman Filip Nalezinek.
90'
Neuvěřitelné šance Sparty. Sám na Pastornického šel z úhlu Novotný, avšak gólmana Pastornického nepřekonal. Míč se ale odrazil k Váňovi, který hned dvakrát zakončoval. Nejprve trefil znovu Pastornického a následně dorážel míč do brány hlavou. Balon mířící do brány ale na brankové čáře zastavil jeden z obránců Táborska!
89'
Hosté se prokombinovali až k bráně soupeře. K zakončení se ale nedostali.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Roman Mokrovics, přichází Ondřej Novotný.
87'
Alioune Sylla fauloval, míč pro domácí.
86'
Nalezinek zůstal ležet po zákroku ve vlastním vápně a nechává se ošetřit.
84'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Jiří Šplíchal.
83'
A žlutou kartu dostal také za protesty hostující trenér Roman Nádvorník.
82'
Varačka dostal navíc za zakončení po odpískání žlutou kartu.
82'
Teď hosté cítili velkou křivdu a dost možná i oprávněně. Dlouhý nákop hostů od vlastního vápna prodloužil za sebe jeden z obránců Sparty, míče se ujal Varačka, který šel sám na Nalezinka. Vypálil přesně do horního rohu brány a hosté se krátce radovali z gólu. Jenže pomezní asistent zvedl praporek signalizující ofsajd.
80'
Po centru Kalouska si do vápna nabíhal Tusjak, ve skluzu ale zakončil úplně mimo. Byl ve velmi složité pozici a lépe snad zakončit ani nešlo.
79'
Mejdr statečně bojoval s přesilou protihráčů. Byl faulovaný a balon mají stále hráči Sparty.
78'
Již se ale pokračuje ve hře. U balonu jsou domácí fotbalisté, kteří se samozřejmě nikam neženou.
77'
Hlavní rozhodčí Starý nyní některému z členů lavičky Sparty udělil červenou kartu. Dotyčný musí opustit střídačku.
75'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Pavel Svatek,
ze hřiště odchází Vladimír Zeman, přichází Alioune Sylla,
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Marek Kalousek.
75'
Po centru do vápna se k zakončení dostal Okeke, mířil sice mezi tři tyče, avšak zároveň slabě a gólman Pastornický v pohodě zakročil.
74'
Teď si rohový kop vyzkoušejí fotbalisté Sparty.
74'
Dnešní utkání sleduje 282 diváků.
73'
Hodně aktivního Varačku nyní na pravé straně zastavil Okeke.
71'
Domácím se teď dařilo držet balon na polovině soupeře. Až nyní jsou u míče hráči Táborska, kteří ale musí rozehrávat z vlastní poloviny.
69'
Další akce hostů skončila ofsajdem Varačky.
68'
Až nyní se k balonu dostali domácí. Ti alespoň na vlastní polovině vytloukli bloky soupeře a budou vhazovat aut.
67'
Varačkův pas do vápna ale nikdo ze spoluhráčů stejně jako v předchozích případech nedokázal usměrnit.
66'
Hosté teď zahrávali sérii rohových kopů. Do vápna Sparty šly od rohového praporku již tře centry, po zásahu Nalezinka bude následovat pátý roh v krátkém sledu.
64'
Alexandr Sojka se dostal k zahrávání rohu, avšak centr poslal do vápna hodně nepovedený a domácí se ubránili.
62'
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.
61'
Ondřej Bláha nyní trochu zkratovitě zahrál rukou na polovině hřiště a dostává žlutou kartu.
61'
Domácí velmi šikovně kouskují hru. Máme za sebou patnáct minut prvního poločasu a neviděli jsme prakticky nic zajímavého. To je přesně to, co vyhovuje hráčům Sparty.
60'
ze hřiště odchází Daniel Kaštánek, přichází Nelson Okeke.
58'
Po centru do vápna od rohového praporku uviděl rozhodčí faul a hra je přerušena. Míč budou mít domácí.
56'
Matouš Varačka se dostal až do vápna, jeho střela z dobré pozice byla ale zblokovaná na roh.
53'
Hosté se zatím nemohou dostat k potřebnému tlaku. Sledujeme spíše boj ve středu pole.
51'
Hodně ostře u lajny fauloval nyní také Jakub Matoušek a také on dostává žlutou kartu.
49'
Dordič dohrál souboj na polovině hřiště a dostal za faul žlutou kartu.
47'
Skopec posílal dlouhým nákopem míč na Matouška, ten byl ale v ofsajdu.
47'
Po rohovém kopu se Jihočeši k ohrožení brány nedostali.
46'
Hned v první minutě druhé půle se do vápna dostal Dordič. Nabídku před bránu nakonec Nalezinek srazil na rohový kop.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi béčkem Sparty a Táborskem. Sledujeme průměrné druholigové utkání, které zatím nebylo přehlídkou gólových šancí. V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, kteří se navíc ve 20. minutě dostali do vedení Schánělcem. Pak převzali iniciativu hosté, avšak branku nevstřelili a do kabin se odchází za stavu 1:0.
45+3'
45+3'
Hosté se k přímému ohrožení brány ale nedostali. I když v závěru nastavení drželi balon, až k zakončení se neprobojovali.
45+2'
Po faulu na Dordiče budou hosté zahrávat v závěru poločasu ještě jeden přímý kop. Je to ale daleko, pozice spíše na centr do vápna.
45'
Varačka poslal nyní z pravé strany do vápna ideální centr na Zemana, ten byl zcela sám na malém vápně. Jenže ve velké gólové šanci hlavičkoval slabě a gólman Nalezinek si v pohodě došel pro balon.
43'
Další pokus o útočný výpad Táborska skončil ofsajdem.
43'
Teď se k balonu uvnitř vápna dostal Mokrovics. Pokoušel se i vystřelit, trefil ale jen Koného a Táborsko se ubránilo.
42'
Táborsko je v závěru poločasu přeci jen o něco aktivnější, defenziva Sparty ale zatím drží na pevných základech.
40'
Hosté se dostali k další zajímavé akci. Jenže míč mířící do vápna na pokrytého Matouška si domácí pohlídali a situaci zvládli tak, že je z toho nakonec jen odkop od brány.
39'
Dordič se nyní dostal s balonem uvnitř vápna až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Varačku. Ten se snažil okamžitě zakončit, jenže ve velmi slibné pozici poslal míč zcela mimo.
37'
Mejdrův přímý kop zastavila zeď. Balon se znovu odrazil k Mejdrovi, který pohotově vypálil směrem k bráně. Míč ale mířil přesně doprostřed brány, kde byl připravený Pastornický, který s lehkými problémy nadvakrát míč zastavil.
35'
Mamadou Koné kousek za vápnem fauloval a také po jeho zákroku je tu žlutá karta. A navíc velmi zajímavá palebná pozice pro domácí.
34'
Nakonec ale Plachý pokračuje ve hře. Právě on se pokoušel dlouhým nákopem hledat Matouška, ten sice balon těsně stihl na hrací ploše, avšak jeho zpětná přihrávka od brankové čáry zamířila jen do rukavic Nalezinka.
33'
Plachý se při zákroku Hodouše očividně zranil a musí být ošetřovaný.
32'
Petr Hodouš skluzem zastavil rozběhnutého Plachého a dostává žlutou kartu.
31'
Domácí jsou nadále nebezpečnější. V kombinacích jsou silnější a poměrně snadno se dostávají až k vápnu soupeře. To hosté volí spíše dlouhé nákopy.
30'
Do vápna Táborska vnikal Mejdr, proti přesile ale neuspěl a navíc se jako poslední dotkl balonu a bude z toho jen odkop od Pastornického brány.
29'
Kaštánkův centr ale na hranici velkého vápna bezpečně odehrála hostující defenziva.
28'
Po faulu Varačky budou nyní u míče domácí fotbalisté. Ti budou rozehrávat přibližně z poloviny hřiště.
26'
Hosté zvýšili své úsilí, avšak k bráně soupeře se dostávají jen velmi obtížně.
24'
Pastornický dlouhým nákopem našel rozběhnutého Zemana, který si dokázal obhodit brankáře Nalezinka a následně střílel do odkryté brány. Byl ale ve velké rychlosti a navíc ve značném úhlu, takže nezakončil přesně.
22'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Daniel Kaštánek).
22'
Hosté měli možnost v podobě přímého kopu, centr do pokutového území se ale nakonec ukázal jako málo nebezpečný a domácí se ubránili.
20'
Domácí se dostávají do vedení, když od Hodouše přišel tentokrát velmi přesný pas do vápna, kde nejprve jeden z hráčů na přední tyči balon lehce nadzvedl a TOMÁŠ SCHÁNĚLEC následně ve velké pohodě na malém vápně míč uklidil do brány – 1:0!
19'
Až do vápna Táborska vnikl Mokrovics, svým nástřelem před bránu ale nikoho nenašel.
18'
Z plného běhu se pokusil z pravé strany do vápna odcentrovat Plachý, jenže vysoký balon mířil nakonec do zámezí a bude z toho odkop od domácí brány.
17'
Ke střele zpoza vápna se dostal Hranoš, míč ale poslal vysoko nad a gólman Pastornický zasahovat nemusel.
16'
Hosté měli delší čas míč ve své moci, jenže k zakončení se opět nedostali.
15'
Hodoušův dlouhý aut až do vápna Táborska odvrátil Sojka. Míč mají teď hosté.
13'
Na pravé straně se otevřel prostor hostujícímu Matouškovi. Ten postupoval s míčem směrem k bráně, ale nedokázal nabrat potřebnou rychlost a cestu mu nakonec zkřížil Lilling. Balon je v zámezí, následuje odkop.
12'
Teď to Hodouš zkoušel centrovaným balonem do vápna, opět byl ale připravený Koné, který míč odhlavičkoval mimo vápno.
12'
Hodouš se snažil posílat přízemní přihrávku do vápna, tam byl ale pozorný Koné, který balon odvrátil.
11'
Když už hosté díky dobrému presinku získali balon, okamžitě ho špatnou přihrávkou vrátili soupeři.
10'
Hosté to po zisku balonu zkusili dlouhým nákopem na polovinu Sparty. Balon doputoval až k Nalezinkovi.
9'
Fotbalisté rezervy Sparty rychle získali balon zpět, ve středu pole byl následně faulovaný Kaštánek.
8'
Domácí poměrně dlouho drželi balon, jejich kombinace na pravé straně ale nakonec k ničemu nevedla. Aut pro Táborsko.
7'
Varačka posílal z pravé strany ostrý centr do vápna na Matouška, ten byl ale pokrytý a k hlavičce se nedostal.
6'
Oba fotbalisté jsou očividně velmi otřesení, budou ale pokračovat ve hře.
5'
Po velmi nepříjemné srážce zůstali na hrací ploše ležet Hodouš a Skopec. Oba musí být ošetřovaní.
3'
Na levé straně měl hodně prostoru domácí Mokrovics, nakonec ale nezakončil a ani nepřihrál.
2'
Brankář Nalezinek se dostal pod tlak Dordiče. Ne úplně jistě odkopl skákavý balon, nakonec se ale domácí ubránili.
1'
Hned vzápětí to nákopem zkoušeli také Jihočeši, ti ale pro změnu poslali míč jen do ofsajdu.
1'
O výkop se postarali domácí, kteří hned nákopem na pravou stranu poslali balon do autu.
1'
Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích nastoupili na hrací plochu.
Oba týmy dokončily své rozcvičky a odebraly se do kabin.

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Večerka, Ševínský, Lilling – Mejdr, Penxa, Kaštánek, Hodouš – Mokrovics, Schánělec (C), Hranoš.
Náhradníci: E. Kolář – O. Novotný, Váňa, Rus, Okeke, Tošnar, Vitarigov.
Trenér: Tim Sparv

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Koné, Skopec, Tusjak (C) – Bláha, Zeman – Varačka, Sojka, Dordić – J. Matoušek I.
Náhradníci: Kerl – Šplíchal, Kalousek, Javorek, Schindler, Al. Sylla, Svatek.
Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Starý – Slavíček, Ježek.
Hezké nedělní dopoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 16. kola FNL mezi domácím B-týmem Sparty Praha a FC SILON Táborsko. Zatímco domácím patří předposlední patnáctá příčka a aktuálně se chtějí odpoutat od sestupových příček, hosté jsou v tabulce třetí a drží se na místa zajišťující účast v baráži o FORTUNA:LIGU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.