Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Opava - 12. listopadu 2023   14:00

Varnsdorf
Varnsdorf
18' Kubista  • 56' Hodek
2:1
(1:1)
Opava
Opava
45+1' Janoščín
Varnsdorf
Vaňák – Ambler (90+1. Dufek), Kouřil, Kubista, Zálešák – Osaghae, Kříž (70. Kosař) – Švanda, Stránský (59. Samko), Rudnytskyy (C) (69. Gembický) – Hodek (90+1. Podzimek).
Pešl – Michal.
Bartík – Dobrovolný, Mojžíš
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
455 diváků
Opava
A. Richter – Kopečný, Vincour (88. Velička), Janoščín (C), Blecha – Rezek, Omale (78. Kadlec), Málek, Ondráček (88. Wehowský) – Hýbl (88. Haitl), Vaněček (59. Rataj).
Číž – Kostka.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:11.
90+3'
90+3'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Martin Vaňák).
90+3'
Běží poslední minuta. Domácí tahají čas.
90+1'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Jakub Hodek, přichází Ondřej Podzimek,
ze hřiště odchází Martin Ambler, přichází Ladislav Dufek.
90'
Wehowský hlavičkou jen těsně míjí!
90'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Denny Samko).
89'
Vaňák musel z brány a odkopává až na druhou polovinu.
88'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Patrik Haitl,
ze hřiště odchází Tomáš Vincour, přichází Bohdan Velička,
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Patrik Wehowský.
87'
Varnsdorf po delší době na polovině soupeře. Gembický pálí nad branku.
85'
Hosté vyslali na Vaňáka další střelu, ovšem bez úspěchu.
83'
Další závar před domácí svatyní. Kouřil odvrací.
83'
Hýbl zakončoval a Vaňák vytáhl zákrok zápasu! Další roh.
82'
Opava tlačí, má další roh.
79'
Rezek se prosmýkl kolem Osaghaeo a ve velké šanci minul zadní tyč.
78'
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Jan Kadlec.
76'
Rezek se dostal do úniku, skvěle se ale vrátil Gembický, který mu znemožnil přesné zakončení.
74'
Omale byl na druhé straně v souboji s Vaňákem a fauloval.
73'
Tohle bude Varnsdorf mrzet! Samko zavezl míč až do vápna a zpětnou přihrávkou našel Kosaře, který ve vyložené šanci neprostřelil.
72'
A ten si zopakují, Kouřil odvrací.
71'
Hosté mají rohový kop.
70'
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Jakub Kosař.
69'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Dominik Gembický.
68'
Nenápadná střela domácích, kterou konečky prstů chytá Richter!
67'
Ondráček si připisuje faul a vidí žlutou kartu.
67'
Vaňák vyráží přímou střelu!
66'
Kouřil musel zatáhnout ruční brzdu a vidí žlutou kartu. Standardní situace pro Opavu jen těsně za vápnem.
Dnešní utkání sleduje 455 diváků.
64'
Opava má tlak, po jedné ze střel ale zůstává na zemi Osaghae. Je přivolán lékař.
63'
Kouřil zakončoval rohový kop nad branku Opavy.
62'
Nádherná akce domácích! Samko si převzal míč, potáhl ho po lajně a hledal centrem Hodka, který špičkou nohy vypálil razantní střelu pod břevno. Richter drží svůj tým! Roh.
59'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Tomáš Rataj.
59'
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Denny Samko.
58'
Domácí hrají až přes stopery a hledají místo, kudy by míč vyslali dopředu.
56'
Varnsdorf právě vstřelil branku! Sudí nechal domácím výhodu a Osaghae skvěle uvolnil JAKUBA HODKA, který obešel Richtera a poslal míč mezi tři tyče.
55'
Na druhé straně teď Osaghae hledal někoho na zadní tyči, jeho nabídku ale nikdo nevyužil.
54'
Přízemní střela proskákala vápnem až za záda Vaňáka, jenže pomezní signalizuje ofsajd kapitána a gól není uznán.
53'
Vaňák musel na zem! Střelu k tyči vytáhl na roh.
52'
Hosté se snaží udeřit. Díky faulu Kouřila teď mají standardní situaci těsně za vápnem.
50'
Žlutou kartu vidí Omale za faul na polovině hřiště.
48'
Hodek zakončoval bodlem, Richter připraven.
47'
Další akce, tentokrát z druhé strany. Po zablokované střele je z toho roh pro Varnsdorf.
46'
Domácí začali aktivně, centr z pravé strany adresáta nenašel.
46'
45+2'
45+2'
Domácí chtěli odpovědět, Hodek se ale nedokázal prosadit.
45+1'
Opava právě vstřelila branku! Varnsdorf nedokázal odkopnout míč, kterého se zmocnil JIŘÍ JANOŠČÍN a z otočky posílá míč na vzdálenější tyč – 1:1.
45'
Ještě jeden roh pro Opavu.
45'
Hosté jsou teď více na míči.
44'
Varnsdorf se osvobozuje výkopem na polovinu hřiště.
43'
Opava bude zahrávat roh. Čeká se na ošetření Kouřila.
42'
Závar také na druhé straně. Po jednom ze soubojů zůstává na zemi Kouřil. Hra je přerušena.
41'
Varnsdorf se hnal do rychlého protiútoku, Švanda ale centroval nepřesně.
40'
Pět minut před koncem první půle se hosté nadechují a mají větší tlak. Zatím ale nenašli recept na domácí obranu.
38'
Hosté se snažili projít po levé straně, Zálešák musel zasáhnout skluzem. Navíc tam byla teč, takže získal aut.
37'
Ze slibné standardní situace je útočný faul Osaghaeho na brankáře Richtera, za což vidí také žlutou kartu.
36'
První žlutá karta v utkání. Za faul na Amblera ji vidí kapitán Janoščin.
35'
Opava se po půlhodině hry dostala více do tempa. Zatím ale naráží na zajištěnou obranu domácích.
34'
Teď se moc nehraje. Oba týmy si připisují faul.
33'
Janoščin si pomohl nedovoleně a musí se vracet.
32'
Když už to vypadalo, že hosté zakončí, udeřil Kouřil skluzem a odvrací míč do bezpečí.
31'
Po delší době se provinil také Varnsdorf. Konkrétně Osaghae na polovině hřiště.
30'
Stránský neprošel do pokutového území a díky teči má Opava aut.
29'
Domácí centr na přední tyč hosté odvrací.
28'
Opava ihned ztrácí míč a čelí dalšímu útoku. Je z toho faul.
27'
Další zaváhaní hostů! Špatnou rozehrávku zachytil Osaghae a namířil si to do vápna. Na poslední chvíli mu míč ale utekl.
26'
Hodek servíroval další míč do malého vápna, opavští odvrací.
24'
Tutovka pro domácí! Další rychlá akce po lajně, kterou po centru zakončoval hlavou nikým nehlídaný Rudnytskyy. Ve vyložené šanci ale minul odkrytou bránu.
22'
Omale si připisuje další faul. Domácí zatím dominují.
20'
Ambler zkusil střelu do šibenice, Richter chytá!
19'
Stránský se dral středem hřiště, ovšem Omale ho zatáhl za ruku a je z toho standardní situace.
18'
Varnsdorf právě vstřelil branku! Domácí jdou po zásluze do vedení! Po kombinaci se na pravé straně uvolnil přes Ondráčka Osaghae, který přesným centrem na přední tyč našel osamoceného MATĚJĚ KUBISTU, jenž posílá Varnsdorf do vedení.
16'
Další rohový kop pro Varnsdorf.
14'
Domácí se drží na polovině hostů, k ohrožení branky ale nedochází. Může za to řada nepřesných přihrávek.
12'
Varnsdorf zahrával první rohový kop, ovšem Kříž zakončoval vysoko nad branku Opavy.
10'
Až teď se dostala Opava na polovinu Varnsdorfu, ale o míč hned přišla.
9'
Opava, jenž má v hledišti zhruba tři desítky fanoušků, je zatím bezzubá.
8'
Autor poslední střely se chtěl odpoutat od útočníka, nicméně ho fauloval.
7'
Kotlina jen zahučela! Švanda si navedl míč na střed hřiště a zpoza vápna vystřelil, orazítkoval však břevno.
5'
Hosté z první akce málem udeřili. Ondráček píchl míč podél Vaňáka a jen těsně minul tři tyče.
4'
Další centr Varnsdorfu do vápna, hostující brankář chytá bez problémů.
3'
Osaghae chtěl poslat míč za obranu, ale nepřihrál přesně. Hrát bude Richter.
2'
Domácí si připisují útočný faul.
1'
Varnsdorf začal aktivně, Stránský ale nenašel nikoho ve žlutém ve velkém vápně.
1'

FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kouřil, Kubista, Zálešák – Osaghae, Kříž – Švanda, Stránský, Rudnytskyy (C) – Hodek.
Náhradníci: Pešl – Kosař, Dufek, Samko, Gembický, Michal, Podzimek.
Trenér: Miroslav Holeňák

SFC Opava: A. Richter – Kopečný, Vincour, Janoščín (C), Blecha – Rezek, Omale, Málek, Ondráček – Hýbl, Vaněček.
Náhradníci: Číž – Rataj, Velička, Kadlec, Wehowský, Haitl, Kostka.
Trenér: Miloslav Brožek

Rozhodčí: Bartík – Dobrovolný, Mojžíš.
FK Varnsdorf

Varnsdorf se stále oklepává z nevydařeného vstupu do letošní sezóny, když dvanáct kol za sebou nedokázal zvítězit a body sbíral pouze sporadicky. První vítězství přišlo až v Kroměříži. Hned v následujícím střetnutí si svěřenci Miroslava Holeňáka vyšlápli i na pražskou Viktorii, kterou porazili 4:2.

Z posledních pěti utkání mají Severočeši devět bodů, nicméně stále jim patří šestnácté místo v tabulce.
Slezský FC Opava

Opavě patří v neúplné tabulce devátá příčka s jednadvaceti body. Slezané prožili úspěšné září, ve kterém ani jednou neprohráli. Kouč opavského celku Miloslav Brožek také obdržel ocenění pro trenéra měsíce.

Opavští pak ale dvakrát za sebou prohráli, když nestačili na Chrudim a Táborsko (shodně 0:1). Po dvou nepovedených zápasech, ve kterých nedokázali ani jednou skórovat, ovšem zabrali. Překvapili totiž na půdě druholigového lídra z Vyškova, kde zvítězili v poměru 3:1.

V posledním kole ale přišlo další zaváhání, když v domácím prostředí podlehli Prostějovu 1:2. O jedinou branku Slezanů se postaral Adam Ondráček, který do Opavy přešel v létě právě z Varnsdorfu, kde působil řadu let. Varnsdorf má Opavě co vracet, v prvním vzájemném duelu letošní sezóny s ní prohrál jedna nula.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.