Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Sparta B - 13. srpna 2023   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
73' Hodek  • 76' Firbacher
2:2
(0:2)
Sparta B
Sparta B
12' Schánělec   • 40' Horák
Varnsdorf
Pešl – Ambler, Kouřil (C), Kubista, Švanda – Kříž (65. Hodek), Samko – Stránský (54. Dufek), Michal (46. Osaghae), Gembický (86. Omon) – Firbacher (86. Zálešák).
Vaňák – Penc.
Bělák – Pochylý, Dohnálek
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
1049 diváků
Sparta B
Nalezinek – Ševínský, Hodouš, Penxa – Váňa, Horák (88. Jonáš), Kaštánek (C), Goljan – Ševčík (70. Lehocký), Hranoš (73. Cissé) – Schánělec (88. Šilhart).
E. Kolář – Stárek, Tošnar.

90+3'
90'
Varnsdorf ještě v závěru vhazoval, víc z toho ale nevytěžil.
90'
Samko má problémy, chytají ho křeče. Hra je přerušena.
89'
Ambler se dostal do malého vápna, Nalezinka ale nedokázal přehodit ani prostřelit.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Roman Horák, přichází Tomáš Jonáš,
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Filip Šilhart.
88'
Varnsdorf by nutně potřeboval tři body. V letošní sezóně na výhru stále čeká.
87'
Cissé si připisuje faul. Do souboje se Samkem šel šlapákem.
86'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Roman Zálešák,
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Simon Omon.
84'
Samko míří těsně nad.
83'
Míč skončil u Solomona, který byl faulován. Slibná vzdálenost pro standardní situaci.
82'
Hra je opět přerušena. Jeden z hostujících hráčů vyžaduje ošetření.
82'
Přetažený centr Samka letěl až na zadní tyč. Tam druhý roh vybojoval Firbacher.
81'
Ambler si zpracoval míč na hranici vápna Sparty a byl atakován. Sudí ukazuje na roh. Tohle na penaltu není.
80'
Lehocký se prodral přes Kubistu a hledal Schánělce, jehož pokus musel zablokovat Kouřil.
79'
Dufek potáhl míč po lajně, snaha vystřelit ale končí vysoko nad.
78'
Hned je v Kotlině jiná atmosféra. Ožili hráči i tribuna.
76'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Domácí zlomili obranu Spartu i podruhé, když se z levé strany hranice malého vápna prosadil FILIP FIRBACHER a srovnal na 2:2!
74'
Moc nechybělo! Další akci domácích řídil opět Jakub Hodek, jeho střelu do protipohybu vytěsnil Nalezinek tak tak. Roh.
73'
ze hřiště odchází Vojtěch Hranoš, přichází Amath Cissé.
73'
Tak to domácím vyšlo. Po centru do vápna se ve skrumáži nejlépe zorientoval JAKUB HODEK a snížil na rozdíl jedné branky.
72'
A další přerušení je na dohled, Sparta bude znovu střídat. Mezitím má ale Varnsdorf standardní situaci.
71'
Hra je nyní často přerušována, což Spartě vyhovuje.
70'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Maxmilián Lehocký.
69'
Solomon posunul na Samka, jenže jeho nabídka byla dlouhá.
68'
Další ostrý zákrok hostů. Tentokrát žlutou kartu vidí Goljan.
67'
Pešl hledal výkopem Firbachera, Ševinský si pomohl v souboji rukama a je z toho faul.
66'
Hodek si připisuje další faul domácích. Tribuna je ovšem jiného názoru a na bedra sudího se nesou slova, která zde nelze zveřejnit.
65'
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Jakub Hodek.
64'
Váňa z hranice malého vápna míří jen těsně nad. Varnsdorf bude střídat.
62'
Nejlepší střelec Sparty, Tomáš Schánělec vidí žlutou kartu. Faul by mu sudí odpustil, ale následný odkop míče už ne.
61'
Varnsdorf pokračuje ve snaze snížit, ale ani tentokrát Dufek neuspěl. Hrát bude Nalezinek.
60'
Kříž vidí žlutou kartu. Po odpískání odkopl míč do brány hostů.
59'
Firbacher hledal někoho na puntíku, marně.
58'
Váňa nezpracoval centr přes celé hřiště. Hraje Varnsdorf, má aut.
57'
Solomon měl nejspíš k obědu i polévku, protože jeho centr letí až na hřiště s umělým povrchem.
56'
Varnsdorf vybojoval aut. Domácí to chtějí zlomit, nemůžou se však dostat do přímého zakončení.
55'
Dufek zavezl míč přes tři hráče až do vápna. Tam po kontaktu zůstává jeden z domácích hráčů ležet. Tribuna bouří, ale sudí je v klidu.
54'
ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Ladislav Dufek.
52'
Sparta se dostala do velkého vápna, centr na zadní tyč našel pouze Gembického.
Dnešní utkání sleduje 1049 diváků.
50'
Firbacher se tlačil do zakončení hlavou, jeho pokus ale neměl potřebné parametry.
49'
Domácí jsou aktivní a Spartu nepustili na svou polovinu. Další střelu má na svědomí Solomon. Následná dorážka končí na rohu.
48'
Solomon hledal uličku mezi obránci, na Stránského to ale bylo dlouhé.
47'
Gembický utekl po levé straně, na hranici vápna si zasekl míč a vystřelil. Nad.
46'
Domácí začali hned aktivně. Ambler servíroval míč na Stránského, ten se však v malém vápnu neprosadil.
46'
ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Solomon Osaghae.
46'
45+3'
45+3'
Ještě jeden aut pro Spartu.
45+2'
Hraje se převážně na polovině hřiště. Sledujeme nezáživnou část hry.
45'
Hlavní sudí nastavuje 3 minuty.
44'
Hra je přerušena. Jeden ze sparťanských hráčů zůstává na trávníku.
43'
Sparta se teď usídlila na polovině Varnsdorfu.
41'
Varnsdorf hned kombinuje a snaží se s výsledkem něco udělat. Gembickému ale střela vůbec nesedla.
40'
Sparta B právě vstřelila branku!
Hosté se v závěru poločasu dostávají do trháku. Pešl rozehrál na střed hřiště, jenže ROMAN HORÁK byl v souboji důraznější, vybojoval míč, potáhl si jej a osmnáctiletý záložník Sparty zajišťuje hostům dvoubrankové vedení.
39'
Přímá střela na bránu končí těsně nad. Hrát bude Pešl.
38'
Standardní situaci si zkusí také Sparta.
37'
Dnes bude hlášena i slušná divácká návštěva. Na oficiální číslo si ale musíme ještě počkat.
36'
A opět to je rychlonohý Ambler, který vybojoval standardní situaci. Ambler působil ve Spartě od roku 2012, v létě ale podepsal ve Varnsdorfu.
35'
Sparta je zamčená na své polovině a čeká na rychlé brejky.
35'
Střelecký pokus si připisuje Denny Samko. Trefil ale připraveného brankáře.
34'
Švanda hezky našel nabíhajícího Gembického, který rotoval ve vápně. Střela z otočky ale končí vysoko nad.
32'
Varnsdorf sice neuspěl se standardní situací, následně se do zakončení hnal Stránský, ale jeho únik zastavuje ofsajd.
31'
Nechutný zákrok má na starost Penxa, jenž poslal k zemi Stránského. Za svůj počin vidí žlutý kartonek.
30'
Ale i Sparta nemá seřízené mířidla, nabídka z pravé strany končí mimo hřiště.
29'
Další centr do pokutového území likviduje Nalezinek a zakládá akci.
28'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Daniel Kaštánek).
27'
Ambler si udělal výlet do středu hřiště a při zakládání protiútoku byl zastaven nedovoleně.
25'
Hlavní rozhodčí zároveň přerušuje hru a posílá hráček k střídačkám, aby se občerstvili.
24'
Akci Sparty ukončuje hvizd sudího, ofsajd.
23'
Domácí sice mají častěji míč na kopačkách, mají ale problém dostat se do zakončení. Další pokus končí v rukou brankáře.
22'
Goljan, Schánělec a centr do zámezí. Hrát bude Pešl.
20'
Sparta chtěla využít presing domácích a jít do protiútoku, střelu jednoho z útočníků ale zablokoval Kubista.
19'
Další šance Varnsdorfu! Kříž ale špatně vyhodnotil situaci a místo střely zvolil zpětnou přihrávku, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
18'
Stránský dostal nabídku za obranu a rozhodl se vystřelit, jeho pokus ale zastavila tyč!
18'
Varnsdorf si připisuje další faul. Hosté s rozehrávkou nespěchají.
17'
Martin Kouřil se po rohovém kopu prosadil hlavičkou, jeho pokus ale jen těsně končí mimo branku.
15'
Trenér domácích, Miroslav Holeňák, je zatím nespokojený a jeho hlas se line stadionem. Jeho svěřenci zatím v každém zápase dostali první gól.
14'
Varnsdorf je opět na míči, ale zatím nemůže najít recept, podle kterého by prošel do vápna a ohrozil Nalezinka.
12'
Kříž se provinil na polovině hřiště. Mezitím zhruba čtyřicet fanoušků Sparty skanduje týmová hesla.
12'
Ojedinělá akce hostů končí penaltou, kterou střelou k tyči proměňuje TOMÁŠ SCHÁNĚLEC. Hosté se po dvanácti minutách hry ujímají vedení.
11'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Josef Švanda).
11'
Penalta pro Spartu!
10'
Sympatická pasáž Varnsdorfu. Nejprve se po lajně prosadil Švanda, jehož centr se snažil zakončil Gembický, poté zkusil přízemní střelu také Kříž. Ale ani on netrefil zařízení.
8'
Schánělec se na druhé straně snažil utéct domácí obraně, také Pešl musel zasahovat a vyběhl včas.
7'
Další faul Pražanů a centr Kříže na zadní tyč, kde číhal Samko. Jeho pokus, spíše přihrávku do malého vápna, likviduje pozorný Nalezinek.
6'
A Varnsdorf to hned zkusil centrem za obranu, jenže Stránský byl chycen v ofsajdu.
6'
Nic vážného to nakonec není a hra pokračuje.
5'
Hra je přerušena. Ševčík zůstává ležet na hrací ploše.
4'
Centr na hranici vápna našel pouze hráče v rudém. Ti se osvobozují, ale ne na dlouho. Míč zpět vybojoval Michal.
3'
Faul Horáka a následný roh pro domácí.
3'
Varnsdorf to zkusil po lajně, Gembický nakonec zvolil zpětnou přihrávku.
2'
A máme tu první nedovolený zákrok Sparty. Domácí ale rozehrávají až přes Pešla.
1'
Hosté nerozehráli dobře a ihned dávají možnost Varnsdorfu vhazovat.
1'
Úvodní výkop obstará Sparta.
Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu. Domácí mají dnes žluté dresy, hosté tradiční "rudé".
Obě mužstva už jsou na hrací ploše a rozcvičují se.
Mezi tři tyče Varnsdorfu se dnes premiérově postaví Lukáš Pešl, který Severočechy posílil během letní pauzy.

FK Varnsdorf: Pešl – Ambler, Kouřil (C), Kubista, Švanda – Kříž, Samko – Stránský, Michal, Gembický – Firbacher.
Náhradníci: Vaňák – Penc, Omon, Osaghae, Dufek, Hodek, Zálešák.
Trenér: Miroslav Holeňák

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Ševínský, Hodouš, Penxa – Váňa, Horák, Kaštánek (C), Goljan – Ševčík, Hranoš – Schánělec.
Náhradníci: E. Kolář – Stárek, Lehocký, Jonáš, Tošnar, Cissé, Šilhart.
Trenér: Petr Janoušek

Rozhodčí: Bělák – Pochylý, Dohnálek.
AC Sparta Praha B

Také rezervní mužstvo Sparty nemělo ideální vstup o soutěže. Výrazně obměněný kádr prohrál hned ve dvou úvodních kolech. Nejprve na domácím hřišti s Duklou Praha 1:4, o týden později 0:1 v Táborsku. První bodová radost přišla začátkem srpna za remízu 3: v Prostějově. Plný počet bodů na konto Sparty připlul minulou středu, kdy si poradila s Chrudimí 2:0.

Varnsdorfská obrana by se měla dávat pořádný pozor na Tomáše Schánělce, který vévodí tabulce střelců se čtyřmi zásahy. Velkým talentem je i sedmnáctiletý Roman Mokrovics. V uplynulém ročníku se FK Varnsdorf s rezervou Sparty utkal dvakrát a vždycky z toho byl výsledek 2:0. Ovšem jednou vyzněl lépe pro Varnsdorf, podruhé pro Pražany.
FK Varnsdorf

Fotbalisté Varnsdorfu po čtyřech kolech disponují dvoubodovým ziskem a v neúplné tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se nachází na čtrnáctém místě.

Družina Miroslava Holeňáka vstoupila do nového ročníku remízou 1:1 s rezervou Olomouce., po které následovala porážka 0:1 v Opavě. Gólová přestřelka s Vlašimí skončila další remízou, tentokrát 3:3. V posledním kole následovaly další hody. Byť Severočeši po poločase prohrávali s Duklou 1:4, nakonec z toho bylo drama a utkání skončilo těsnou prohrou 3:4.

Varnsdorf potřebuje nutně bodovat a ví to i obránce Martin Ambler, který ve Spartě působil od roku 2012. „Vymlouvat se na to, že jsme úplně nový tým, už nemůžeme. Musíme zkrátka zlepšit defenzivní fázi, hlavně v prvních poločasech. Zatím jsme vždycky v každém zápasu prohrávali, to se pak těžko dohání a stojí to hodně sil,“ řekl pro klubový web.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.