Hlavní rozhodčí Vinčić ukončil dnešní utkání, ve kterém Andorra podlehla Walesu 1:2. Domácí tým šel do vedení už v 6. minutě, když Lima proměnil pokutový kop. Nicméně Wales se nevzdal a ve 22. minutě vyrovnal Bale na 1:1. Stejný hráč se trefil i v 83. minutě a rozhodl dnešní zápas, díky němu si Wales připisuje na své konto důležité 3 body. Andorra se dnes převážně bránila a spoléhala na rychlé brejky, ale do šancí se moc nedostávala. Nicméně hosté z Walesu si příliš moc šancí také nevypracovali, avšak podařilo se jim zvítězit a to je důležité. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+7
90+5
Faulovaný byl Bale, proti kterému se provinil Vales a rozhodčí mu udělil žlutou katu.
90+4
Ramsey nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Huws.
90+3
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Ramsey je ošetřován za postranní čarou.
90+2
Hra je přerušena a na trávník už dorazila lékařská pomoc.
90+2
Na hrací ploše zůstal ležet Ramsey, který se drží za kotník.
90
Druhý poločas bude nastaven o 6 minut.
89
Zápas už se spíše pouze dohrává, hosté kombinují na vlastní polovině a kontrolují jednogólový náskok.
86
Na poslední minuty se na hřiště dostane Sánchez, naopak hrací plochu opouští Ayala.
85
Bale uvízl v ofsajdu, a tak útočná akce Walesu skončila.
85
Faulovaný byl Ramsey, a tak budou hosté rozehrávat.
83
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Cristian Martínez, přichází Óscar Sonejee.
83
Wales právě vstřelil branku!
GARETH BALE si zopakoval volný přímý kop a provedl to opravdu skvěle. Ze své kopačky vyslal nádhernou střelu, která obletěla bránící zeď a zapadla mezi tři tyče. Brankář Pol neměl šanci inkasovanému gólu zabránit, protože BALE to provedl technicky a na jedničku.
81
Bale rozehrál dřív, než zazněla píšťalka sudího a vyfasoval žlutou kartu.
80
Útočná akce Walesu byla zastavena, ale bylo to s faulem a hosté dostanou výhodu standardní situace. Proti pravidlům se provinil Lima.
77
Hrací plochu opustil King, kterého nahradil G. Williams.
76
Faulovaný byl Allen, kterého zastavil Vieira.
75
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili, ale zůstali u míče.
74
Ramsey zahrával rohový kop a před brankou domácích vznikl obrovský zmatek. Nicméně fotbalisté Walesu svoji převahu nevyužili a gólově se neprosadili. Ledleyho střela byla zblokována na rohový kop.
72
Na útočné polovině fauloval Allen, který dostal přihrávku do složité situace, a tak si pomohl nedovoleně.
72
Fotbalisté Walesu se snaží a stále dobývají branku soupeře, ale zatím je to marné.
69
Žlutou kartu vyfasoval i Maneiro.
69
Standardní situaci si vzal na starost Ramsey, ale on ani spoluhráči branku soupeře neohrozili.
69
Před branku dolétl zajímavý centr, ale obránce Maneiro odhlavičkoval balon na rohový kop.
68
Lorenzo se provinil faulem, když zastavil nedovoleně svého protihráče, kterým byl Bale. Rozhodčí neváhal a vytasil žlutou kartu.
67
Ramsey rozehrál nakrátko a do kombinace se mu nabídl Bale, který odcentroval míč před branku. Tam se ke střele snažili dostat hned dva fotbalisté, ale ani jeden balon netrefil.
66
Bale zahrával rohový kop, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali. Nicméně Wales zůstal u míče a bude zahrávat další rohový kop.
65
Druhý poločas zatím nijak zajímavý není. Wales je stále aktivnější, ale že by přišla nějaká úplně vyložená šance, to se říct nedá.
62
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Simon Church, přichází Joe Ledley.
62
Na druhé straně si navedl míč na střelu C. Martínez, ale ani on nezamířil přesně. Stav skóre se tedy v 62. minutě nemění.
60
Bale se znovu ocitl v šanci, když si navedl míč na levačku, avšak jeho pokusu scházela přesnost, a tak balon branku o kousek minul.
58
Church fauloval a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.
58
Z pravé strany přilétl do vápna zajímavý centr, ke kterému se dostal hlavičkující Ramsey, avšak jeho střela byla nepřesná a stav skóre se nemění.
57
Bale se rozhodl o přímou střelu, která byla velmi jedovatá, ale brankář Pol stačil zareagovat a svůj tým podržel.
57
Volný přímý kop si bere na starost Bale.
56
Faulovaný byl Bale, a tak dostane Wales výhodu standardní situace.
56
Bale dostal přihrávku do vápna, ale míč si nedokázal zpracovat a přišel o něj. Nicméně jeho spoluhráči získali balon zpět ve svůj prospěch.
55
Po delší době se Andorra vydala na soupeřovu polovinu, ale snažení domácích skončilo celkem rychle, protože Lorenzo se zapomněl v ofsajdu.
53
Dohráno má Peppe, kterého vystřídal Vieira.
51
Gunter se snažil vybojovat balon ve velkém vápně, ale pomohl si faulem a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Andorra bude rozehrávat.
50
Volný přímý kop si vzal na starost Bale, ale jeho pokus nebezpečný nebyl.
50
Faulovaný byl Gunter, proti kterému se provinil Peppe.
49
Wales zůstává u balonu a pohybuje se s ním stále na útočné polovině.
49
Rohový kop si vzal na starost Allen, ale on ani spoluhráči ze standardní situace nic nevytěžili.
48
Allen se prezentoval zajímavým centrem do velkého vápna, ale připravený protihráč odehrál balon na rohový kop.
46
Wales se podél pravé postranní čáry dostal na útočnou polovinu a poté Bale odcentroval míč před branku, ale domácí tým se ubránil.
46
Míč do druhého poločasu uvedl Wales.
46
Rozhodčí Vinčić ukončil první poločas za stavu 1:1. Úvodní gól padl už v 6. minutě, když se Lima proměnil pokutový kop. Nicméně Wales byl aktivní na míči a na soupeře vyvíjel tlak. Sladké odměny se Wales dočkal ve 22. minutě, když Bale nádhernou hlavičkou vyrovnal na 1:1.
45
Faulem se totiž provinil Chester a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal. Allenovi se to nelíbilo a řekl k tomu své a vznikla potyčka.
45
Na hřišti vznikla menší potyčka a rozhodčí si k sobě volá hráče.
43
Bale chtěl přidat druhou branku, ale tentokrát balon ve vzduchu netrefil, a tak vyšel střelecky naprázdno.
42
K vidění toho opravdu moc není, protože hra probíhá pouze mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Wales je hodně aktivní na míči, ale branku soupeře neohrožuje, protože Andorra hraje ze zajištěné obrany.
41
Hra je znovu přerušena, tentokrát se proti pravidlům provinil Ramsey.
40
Nicméně domácí tým z volného přímého kopu nic nevytěžil, protože bránící protihráč odhlavičkoval centrovaný balon do bezpečí.
39
Teď byli hosté přinuceni se vrátit na vlastní polovinu, kde ve vzdušném souboji fauloval A. Williams, a tak dostane Andorra výhodu volného přímého kopu.
39
Wales se aktivně pohybuje na soupeřově polovině, ale Andorra se brání opravdu velmi pozorně a nerada by inkasovala další branku.
37
Nicméně i domácí tým se provinil proti pravidlům, fauloval totiž Riera.
36
Davies se snažil získat balon ve prospěch svého týmu, ale pomohl si faulem a sudí si toho všiml. Rozehrávat bude tedy Andorra.
35
Nejprve fauloval C. Martínez a poté i Peppe, u míče je tak Wales.
34
Wales sice často drží balon na kopačkách, ale šancí si příliš moc nevytváří, protože fotbalisté z Andorry dobře vykrývají prostor a své protihráče těsně obsazují.
32
Teď už se hostům podařilo přesunout na útočnou polovinu, ale King se provinil faulem a útočná akce Walesu skončila.
31
Hosté kombinují na vlastní polovině a pomalu se přesouvají do středu hřiště. Andorra ale rozehrávku napadá, a tak se Wales vrací na vlastní polovinu.
29
Andorra rozehrála, ale po nepřesné přihrávce o balon přišla.
28
Chester se provinil faulem u postranní čáry a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.
26
Faulovaný byl Allen, proti kterému se provinil Ayala, a tak dostal Wales výhodu standardní situace. Nicméně hosté rozehráli nakrátko a poté o míč přišli.
25
Ramsey opět odcentroval balon do pokutového území, ale tentokrát byl centr přetažený a skončil mimo hřiště.
25
Ramsey odcentroval balon do pokutového území, ale Andorra se ubránila, avšak za cenu dalšího rohového kopu.
24
Wales je opět na útočné polovině a právě bude zahrávat rohový kop.
22
GARETH BALE potvrzuje roli kanonýra a přesnou trefou vyrovnává na 1:1. Z levé strany poslal do pokutového území nadýchaný centr Davies, kterému se nabídl právě hlavičkující BALE a nádhernou střelou k tyči nedal Polovi šanci.
21
Na útočné polovině dostal přihrávku Bale, který v souboji s protihráčem upadl a dožadoval se odpískaného faulu, avšak sudí byl proti a nechal hru pokračovat.
20
V úvodních minutách sledujeme velmi opatrné utkání, ve kterém příliš moc šancí k vidění není. Doufejme, že oba celky svůj výkon zlepší a zápas bude pohlednější.
18
Na druhé straně se ke střele dostal Ayala, ale i ten pálil velmi nepřesně.
17
Allen zahrával rohový kop a k centrovanému balonu se dostal Bale, avšak v zajímavé pozici branku netrefil a stav skóre se nemění.
16
Wales je v úvodních minutách aktivnější a na soupeře vyvíjí tlak, avšak Andorra se velmi pozorně brání a váží si vedoucí branky z 6. minuty.
14
Proti pravidlům se provinil Vales a hosté budou rozehrávat.
13
Nicméně hosté ze standardní situace nic nevytěžili, a tak se stav skóre ve 13. minutě nemění. Na zadní tyči číhal Chester, ke kterému se dostal prodloužený balon, ale v zajímavé šanci trefil pouze boční síť.
12
Rubio se provinil faulem, a tak bude Wales rozehrávat.
8
Faulovaný byl Lima, proti kterému se provinil King. Rozehrávala Andorra, ale s míčem na kopačkách se příliš dlouho nepomazlila.
6
Andora právě vstřelila branku!
Penaltu si vzal na starost ILDEFONS LIMA, který se nemýlil a poslal Andorru do vedení.
6
Davies se v pokutovém území provinil proti pravidlům a rozhodčí nařídil pokutový kop.
4
Do šance se dostal také Church, ale ten mířil nepřesně, a tak teď zůstal Pol bez zákroku.
1
Gunter dostal dobrou přihrávku, ukázkově si zpracoval balon a poté ze své pravačky vyslal zajímavou střelu, avšak Pol byl na místě.
1
Na vlastním území tak kombinuje Wales.
1
O úvodní výkop se postarala Andorra, která se okamžitě přesunula na vlastní polovinu hřiště, ale pak o míč přišla, protože rozehrávka se domácím fotbalistům nepovedla.
1
-4
Hlavní sudí Vinčić přivedl dnešní aktéry na zelený pažit a nyní následují státní hymny obou zemí.
-8
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Andorra: Pol – Rubio, García, Lima (C), Maneiro – Ayala, Vales – Lorenzo, Peppe, Martínez – Riera.
Náhradníci: Gómes – Sonejee, Rodrigues, Vieira, Clemente, Moreno, Sánchez.

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, Williams (C), Davies – Bale, King, Allen, Taylor – Ramsey – Church.
Náhradníci: Williams, Letheren – Gabbidon, P. Dummett, Huws, Ledley, Williams, Vaughan, Williams, Taylor, Lawrence.

Rozhodčí: Vinčić – Žunič, Ul.
Na Euro postupují z každé skupiny 2 nejlepší týmy automaticky, pak je ještě celková tabulka třetích týmů, odkud z 1. místa postupuje tým automaticky a dalších devět celků sehraje baráž.
Wales odehrál přípravné utkání před pár dny, když změřil síly s Nizozemskem, kterému podlehl 2:0.
Andorra odehrála poslední utkání 26. března 2014, když v přátelském zápase narazila na Indonesii, které podlehla 0:1.
Ani jeden tým si nezahrál na Mistrovství světa ve fotbale, které letos pořádala Brazílie, a tak určitě oba celky mají velkou motivaci se dostat na Mistrovství Evropy, které se v roce 2016 uskuteční ve Francii a poprvé v historii se jej zúčastní 24 týmů.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Slavko Vinčić, na čarách mu budou asistovat Matej Žunič a Bojan Ul. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Tomaž Klančnik. Dále tu máme brankové rozhodčí, kterými jsou Matej Jug a Mitja Žganec.
Bosna a Hercegovina, Belgie, Izrael a Kypr, to jsou další čtyři týmy, které figurují ve skupině B.
Příjemný nedělní podvečer, dnes máme na programu kvalifikační utkání na Mistrovství Evropy, které bude v roce 2016 pořádat Francie. Dnes na sebe mimo jiné narazí i Andorra a Wales, tyto týmy bojují ve skupině B. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.