Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc!
Zákroky Matúš Kozáčika – 2
Zákroky Jurije Ževnova – 5
Je konec třetího utkání Slovenska v základní skupině a náš bývalý federativní partner si připisuje opět tři body!
V pohledném druhém poločase jsme viděli nespočet šancí a čtyři branky. Nejdříve se v 65. minutě prosadil po dobré akci Weisse Marek Hamšík, ale Bělorusům se jedenáct minut před koncem podařilo vyrovnat zásluhou Kalačeva, který tak byl odměněn za skvěle odehraný zápas. Gólům však nebyl konec, což potvrdil v 84. minutě svou druhou trefou opět Hamšík, na kterou navázal pojišťovací brankou Stanislav Šesták v první minutě nastavení.
Slovensko má tak po třech utkáních devět bodů a pokračuje ve skvělé jízdě touto těžkou skupinou.
90+3
90+3
Běží poslední minuta nastavení a Slováci v poklidu drží výhru.
90+1
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci definitivně rozhodují toto utkání ve svůj prospěch! Dlouhatánský výkop Kozáčika doletěl až ke střídajícímu žolíkovi trenéra Kozáka, STANISLAVU ŠESTÁKOVI, který se dostal za záda svého strážce a prostřelil běloruského brankáře. Asistence: Matúš Kozáčik
90
Ale teď Bělorusové sevřeli hostující obranu. Přetažený centr na zadní tyč jen o centimetry minul Gordejčukovu hlavu. Poté přerušuje domácí snahu ofsajd stejného hráče.
88
Slováci dobře přerušují akce domácích.
87
První žlutá karta na slovenské straně. Gyömbér zajel do protihráče a hlavní rozhodčí ho napomíná právě kartónkem žluté barvy.
86
Naposledy střídají i hosté. Kucku nahrazuje Filip Kiss.
86
Druhá branka Slovenska je pro domácí opravdu velkou ranou a nyní budou mít hodně těžké otočit vývoj utkání.
84
A Slovensko si bere vedení zpět na svou stranu! Miroslav Stoch krásně vypálil z dvacetipěti metrů a jeho bombu Ževnov nechal v domnění, že míří vedle, odrazit od tyče přímo k MARKU HAMŠÍKOVI, který neměl těžkou práci a trefil odkrytou branku. Asistence: Miroslav Stoch
83
Na obou stranách jsme teď viděli centry do vápna, které shodně odvrátili stopeři obou týmů.
82
Několik tvrdých soubojů nyní pustil sudí Gumienny, což se mu v závěru utkání nemusí vyplatit.
81
Domácí jsou jako polití živou vodou, avšak z dalšího rohu si nevypracovali gólovou příležitost.
80
Hosté podruhé střídají. Miroslav Stoch nahrazuje Vladimíra Weisse.
79
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Z rohu gól napadl, jenže po následné akci doputoval míč z Drahunovy kopačky až k úplně volnému TIMOFEJI KALAČEVOVI, který propálil Kozáčika. Stav utkání je tak vyrovnaný 1:1! Asistence: Stanislaw Drahun
78
Bělorusové se snaží a nyní jsou odměněni rohem.
77
Gordejčuk posouval hlavou balón před bránu Kozáčik, kde se však nenacházel žádný z domácích hráčů.
76
Poslední střídání připravil domácí trenér. Místo Igora Šitov přichází na posledních patnáct minut Igor Stasevič.
75
Opět a zase Kalačev. Tentokrát nikoho nehledal, vypálil a jeho dělovka nadělala Kozáčikovi problémy.
75
Domácí mají posledních patnáct minut řádné hrací doby na to, aby něco udělali s tímto výsledkem.
74
Weiss opět u míče, ale tentokrát ho faulem zastavil Věrchovcov.
74
Ve vzduchu opět skvěle zapracovali obránci Slovenska.
73
Ďurica si po delší době připisuje faul. Volný kop pro domácí.
72
I s rohem si bez problémů poradila obrana našich sousedů.
71
Aktivní Kalačev vezl další útok. Jeho zpětnou přihrávku odvrátila slovenská obrana na roh.
70
Nemce hezky vybídl ke sprintu Kucka, avšak rozhodčí píská ofsajd.
69
Začínáme sledovat opravdu pohledný zápas. K zakončení se tentokrát dostal Balanovič, ale jeho pokus z vápna minul slovenskou bránu.
68
Marek Hamšík z brejku hledal kolmicí Weisse, ale Jurij Ževnov skvěle vyběhl a nepustil slovenského rychlíka k míči. Následný pokus Hamšíka o lob do prázdné brány končí vedle.
67
Kalačev se okamžitě snažil něco vymyslet na druhé straně hřiště, s čímž však nepochodil a ze všeho vyplývá vhazování pro Slovensko.
65
Vladimír Weiss rychle vyvezl balón až do velkého vápna Běloruska, nahrál nabíhajícímu MARKOVI HAMŠÍKOVI, který placírkou poslal balón pod břevno Ževnovovy brány. Asistence: Vladimír Weiss
63
První střídání na straně Slovenska. Trenér Kozák stahuje Róberta Maka a na hrací plochu posílá Stanislava Šestáka.
62
Tiomfej Kalačev našel dlouhou přihrávkou Gordejčuka, který pálil a Kozáčik nakonec nechal balón prosvištět kolem své tyče.
61
Škrtel trochu riskantně zahrál hlavou malou domů, ale Kozáčik byl nakonec u balónu včas.
61
Následoval rohový kop, po kterém se míč dostal až k Pekaríkovi, jehož střela mířila vysoko nad.
60
Další velká šance Slovenska. Hamšík našel Maka, který ranou vyprášil Ževnovovy rukavice.
59
Dobře si Mak pokryl balón a vybojoval aut pro své barvy.
58
Podruhé tasí hlavní rozhodčí žlutou kartu a opět na domácí straně. Šitov trefil Weissův kotník, následovat bude rozehrávka Slovenska.
57
Další balón letěl do vápna Sovenska. Dobře ve vzduchu zapracoval Škrtel a po akci Krivece z toho nebude ani roh.
56
Volný kop Běloruska odvrátila hostující obrana.
55
Filipenka není schopen pokračovat a je střídán Denisem Poljakovem.
55
Škrtel tvrdě zastavil postup Bělorusů a je mu pískán faul.
54
Šitov se chystal rozehrát autové vhazování, ale rozhodčí ho ještě posouvá o pár metrů zpět.
52
Jegor Filipenka zůstává ležet na trávníku po střetu s Ževnovem.
52
No a ihned z toho byla šance. Nemec střílel zboku, jeho střela míjí bránu Ževnova.
51
Zatím si mezi sebou přihrávají stopeři Běloruska, což se jim nakonec vymstilo a o balón domácí přišli.
49
Běloruský útok zastavil Škrtel, ale Slováci si taky s míčem příliš neužili.
48
Vidíme první žlutou kartu utkání. Věrchovcov dohrál Weisse a zaslouženě je napomínán.
48
Weissovi se nyní nepovedla klička u pomezní čáry a domácí budou vhazovat.
47
První nebezpečná šance druhého poločasu. Hamšík střílel z hranice velkého vápna, ale brankář Ževnov byl připraven.
46
Poločasové střídání si připravil jen domácí lodivod. Bressana nahradil Gordejčuk.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47 .
Máme za sebou poměrně zajímavý poločas. Největší šanci dosavadního průběhu měl na hlavě Kucka, ale Ževnov předvedl skvělý zákrok a do kabin se tak odchází za bezbrankového stavu.
45+1
45+1
Ževnov v klidu stáhl dlouhý balón a rozhodčí se chystá ukončit první půli.
45
Rozhodčí Gumienny nastavuje jednu minutu.
45
Po rohu inkasoval tvrdý zásah Věrchovcov, ale vše končí odkopem od brány Kozáčika. Šlo o smolnou srážku, který nebyla zaviněna něčím faulem.
44
Standardku tentokrát rozehrávali domácí. Napoprvé se Slovákům podařilo míč odvrátit, avšak po další kombinaci následuje rohový kop.
42
Rozehrávku volného kopu si vzal na starosti Vlado Weiss, ale jeho centr vyboxoval Ževnov. Nakonec je navíc pískán ofsajd.
41
Následně se pěkně uvolnil Weiss, ale nedostal dostatek prostoru ke střele. Slováci budou pokračovat v útoku po faulu na Kucku.
40
Rychlý brejk Slovenska vedl Mak, který hledal Nemce ve vápně. Situaci dobře vyhodnotil gólman Ževnov a přerušil šanci hostujícího výběru těsně před Nemcem.
40
Kalačev je hodně aktivní. Nyní jeho snahu zastavuje Škrtel odkopem do autu.
38
Hodně neurovnanou pasáž ukončil střelou ze třiceti metrů Kalačev. Kozáčik byl včas na zemi a balón lapil.
37
Na běloruské polovině zastavil slovenský postup Makův faul.
37
Dvakrát v krátkém čas vhazovali domácí, ale to je tak vše, co udělali.
35
Bělorusové měli možnost rohového kopu, po kterém se ke střele dostal Bardačew. Běloruský obránce vyslal balón na výlet do hlediště.
34
Ta však končí hodně nepřesným nákopem.
34
Kucka získal balón a ačkoliv Hamšík nenašel Maka, mohou Slováci rozvíjet útočnou akci.
33
Weiss v ofsajdu...
32
Slováci jsou po půl hodině aktivnější a Hamšík byl opět faulován.
31
Kucka se vydal na zajímavý výlet, který zastavil až Martynovič na hranici pokutového území. Dobrá práce běloruského obránce.
30
Slováci kombinují na útočné polovině a snaží se vymyslet nějakou finální přihrávku. Zatím neúspěšně.
29
Na druhé straně vyzkoušel střelu z velké vzdálenosti Filipenka. Pokus neznamenal nebezpečí pro slovenského brankáře.
28
Róbert Mak rychle vyvážel míč na útočnou polovinu, avšak na hranici velkého vápna se nedohodl s Hamšíkem a celá akce byla zmařena.
27
Weiss pěkně u čáry uvolnil Pekaríka, kterého však zastavuje zdvižený praporek asistenta na pomezí.
25
Weiss nyní zajel do Věrchovcova a je mu pískán faul. I zde mohl být udělena žlutá karta. Belgický rozhodčí však zatím šetří kartónky na horší časy.
25
Marek Hamšík vybojoval rohový kop, který však Mak namířil pouze na hlavy domácích.
24
V hledišti jde slyšet fandění slovenských fanoušků, kteří jsou po dvou výhrách ve skupině jistojistě namlsaní a přejí si další úspěch svého týmu.
23
Martynovič opět přerušuje kombinaci Slovenska faulem. Hosté tak nyní začínají až od vlastní brány.
21
Většinou to však jsou takové fauly na půlce, po kterých nehrozí nebezpečí v podobě standardní situace. Bělorusové se po špatné rozehře dostávají k míči.
21
A následně sedmý, nyní Krivec nedovoleně zastavil Kucku.
20
Vlado Weiss byl podle sudího faulován a Bělorusko si tak připisuje již šestý prohřešek.
19
Hamšík dobře kolmicí vyzval Nemce, který ještě hledal spoluhráče zpětnou přihrávkou. Našel až Kucku, který ovšem nemířil přesně.
19
Balón šel pěkně po ose Weiss-Hamšík-Kucka a Slováci díky tomu uklidňují hru.
18
Právě po vhazování přišel příliš dlouhý centr, který končí odkopem od Ževnovovy brány.
17
Dlouho letící přihrávku Weiss stihl zpracovat ještě na hrací ploše, ale díky dobrému zákroku Martynoviče z toho bude jen vhazování pro slovenskou repre.
15
Celá akce končí faulem Balanoviče, který šel do předchozího souboje opravdu nevybíravě a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
15
Po nepřesnosti v domácí rozehrávce se sice dostali k míči hostující hráči, ale ti také ztratili a do útoku se řítí Krivec.
13
Ten v pohodě odvrátila hostující obrana. Po další akci je pískán ofsajd Bělorusku.
13
Zatím sledujeme hodně aktivní pojetí hry obou týmů, díky kterému budou Bělorusové rozehrávat svůj první rohový kop v zápase.
12
Z velké vzdálenosti teď zakončoval domácí kapitán Kalačev. Nutno říci, že tímto pokusem výrazně ohrozil diváky v patnácté řadě za branou Kozáčika.
11
Po levé straně Makovi unikl Bordačew, dokázal odcentrovat, ale pro balón si došel Matúš Kozáčik.
10
Nyní však dobře vykombinovali míč až k Šitovovi, který však fauloval Ďuricu.
9
Bělorusové uklidňují hru po dvou velkých šancích Slovenska.
8
Na druhé straně přišel nepovedená přihrávka domácích a rozehrávat bude od vlastní branky Kozáčik.
7
A právě po rohu přišla obrovská šance. Škrtěl sice namířil hlavičku příliš do země, ale po odskoku zakončoval z bezprostřední blízkosti Juraj Kucka, kterého skvěle vychytal Ževnov.
7
Pěkně rozehraná standardka. Weiss jen přisunul balon Ďuricovi, který dělovkou otestoval Ževnovovu pozornost. Následovat bude rohový kop.
6
První zajímavá šance k ohrožení branky. Kucka byl faulován zhruba ve vzdálenosti 25 metrů od branky a Slováci tak budou rozehrávat standardní situaci.
5
Jenže ti se také nepotkali s přesností a Kozáčik zahrál raději do autu.
5
Nepřesná kombinace domácích a hrají Slováci.
4
Po rychlé rozehrávce letěl míč právě k Makovi, který ho však nedokázal zpracovat a následný Nemcův centr sbírá brankář Ževnov.
3
První nedovolený zákrok utkání si připsal Bardačov, který trefil loktem Róberta Maka.
1
Úvodní výkop obstarali domácí Bělorusové a rozvíjí tak první akci.
1
Týmy se spolu vyfotily na podporu kampaně No to racism a pomalu se blíží začátek utkání.

Bělorusko: Ževnov – Šitov, Martynovič, Filipenka, Bordačew – Věrchovcov, Drahun – Kalačev (C), Krivec, Balanovič – Bressan.
Náhradníci: Černik, Klimovič – Alexijevič, Gordejčuk, Kisljak, Kornilenko, Macvejčik, Aljachnovič, Poljakov, Savickij, Sivakov, Stasevič.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel (C), Ďurica, Gyömbér – Pečovský, Kucka – Mak, Hamšík, Weiss – Nemec.
Náhradníci: Mucha, Novota – Hubočan, Guédé, Ďuriš, Michalík, Kiss, Jakubko, Sabo, Šesták, Stoch.

Rozhodčí: Sergej Gumienny – Frank Bleyen, Jimmy Cremers (vš. BEL).
Vzájemné zápasy
Oba týmy se dnes utkají vůbec poprvé.
Slovensko
Slováci jsou v naprosto odlišném rozpoložení. Na začátek kvalifikace je čekali dva největší favoriti na postup, Ukrajina a Španělsko, nicméně Slováci jsou po těchto dvou zápasech na prvním místě skupiny, když dokázali porazit jak Ukrajinu, tak úřadující mistry Evropy ze Španělska. Ukrajinu porazili slovenští hráči 0:1 a Španělsko na domácí půdě 2:1, zásluhou gólu Miroslava Stocha pět minut před závěrečným hvizdem.
Bělorusko
Domácí Bělorusko nevstoupilo do kvalifikace příliš dobře. V prvním zápase pouze remizovalo v Lucembursku 1:1 a ve čtvrtek podlehli na domácí půdě sousední Ukrajině 0:2. První gól si dal do vlastní branky Martynovič osm minut před koncem a vítězství Ukrajiny korunoval v druhé minutě nastavení hostující Sydorčuk.
Po dvou zápasech jsou tedy Bělorusové na posledním, šestém místě skupiny C. O skóre je před nimi i Lucembursko!
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu třetího kola Kvalifikace na ME 2016 mezi Běloruskem a Slovenskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.