To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Po únavném prvním poločase se v druhé půli Irové rozjeli a zásobili gruzínskou branku jedním zakončením za druhým. Aktivní zůstával skvěle hrající Coleman, zajímavou střelu vyslal i Hendrick.

O jedinou branku utkání se ovšem postaral v 69. minutě po parádní akci Hendricka Jonathan Walters, který se v malém vápně prosadil mezi dvěma protihráči. Pěknou střelu vyslal ještě v závěru McClean.

Irové si tak připisují do tabulky skupiny velmi důležité tři body, kterými se odpoutali od Skotů, kteří dnes prohráli s Německem. Na třetím místě mají tak Irové náskok již čtyř bodů, naopak dva body ztrácí na druhé Poláky.
90+3
90+3
Z rohu nedokázali domácí hráči nic vytěžit a opět spěchají do obranných řad.
90+2
James McClean si vytvořil dobrou střeleckou příležitost, jeho utaženou ránu vytěsnil Revišvili na rohový kop!
90+2
Seamus Coleman dlouhým míčem hledal na útočné polovině Shana Longa, který v souboji se dvěma protihráči vybojoval vhazování pro svůj tým.
90+1
Hlavní rozhodčí Vad nastaví v dnešním zápase tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Po Colemanově autovém vhazování na hranici pokutového území se Irové k žádné nebezpečné situaci nedostali a už opět rychle spěchají do obrany.
89
Shay Given v klidu pohlídal centrovaný míč z kopačky Papunašviliho a s odkopem od branky si rozhodně dá načas.
88
Už dobré dvě minuty hráči Gruzie kombinují, ještě se ale nedokázali ani přiblížit šestnáctce soupeře.
87
Gruzínští hráči se po delší době dostali k míči, přes skvěle poskládaný obranný blok Irů se ale hosté nemohou nikam dostat.
86
Irové už se vůbec nikam neženou, trpělivě kombinují na polovině hřiště.
85
Odstoupení jednoho gruzínského hráče nicméně hraje do karet domácím fotbalistům, kteří už se snaží dohrát utkání především bez chyby.
84
Mčedlidze opravdu nevypadá vůbec dobře a v dnešním zápase už těžko bude pokračovat. Po jeho dlouhém ošetření se už opět hraje.
83
Velká nepříjemnost na gruzínské straně! Levan Mčedlidze si v souboji s Colemanem zřejmě natáhl zadní stehenní sval. Hosté ovšem před malou chvílí dostřídali, a tak budou zřejmě muset dohrát v deseti hráčích.
82
Papunašvili si chtěl dojít pro faul na hranici šestnáctky, jeho teatrální pád maďarský rozhodčí Vad nezbaštil.
81
Poslední střídání na straně Gruzie, slávistický hráč Levan Kenia nahrazuje Zuraba Khizanišviliho.
80
Brady odehrál míč mířící na Papunašviliho z kopačky nejaktivnějšího gruzínského hráče v zápase Okriašviliho.
79
Po faulu na Walterse budou Irové rozehrávat volný přímý kop, který téměř od autové čáry rozehraje Brady.
78
Gruzínští hráči se kombinací opět nikam nedostali, Irové hrají skvěle, kompaktním stylem hry nedávají soupeři moc prostoru.
77
Whelan vystihl rozehrávku hostů, mohl se řítit do velké šance, nakonec akci zbrzdil, přihrál McCleanovi, který centrem hledal Longa, od něhož se nakonec míč jen odrazil mimo branku.
76
Druhé střídání také na straně Gruzie, Guram Kašia má v dnešním zápase dohráno, místo něho přichází Mate Cincadze.
75
A James McClean hned ve stejné minutě po příchodu na hřiště dostává žlutou kartu za tvrdý zákrok na Okriašviliho.
75
Domácí trenér Martin O'Neill podruhé v dnešním zápase střídá, James McClean nastupuje na místo Wesleyho Hoolahana.
74
Glenn Whelan dostává žlutou kartu a je tak prvním potrestaným hráčem v dnešním zápase.
73
Clark dobrým obranným zákrokem zastavil útok soupeře, poté rychle spěchal podpořit naopak vlastní útok, pokazil ale klíčovou přihrávku.
72
U míče nyní po dlouhé době hosté z Gruzie, kteří zatím nevypadají na to, že by se jim mohlo v závěru utkání podařit vyrovnat.
71
Seamus Coleman se opět snažil proniknout do šestnáctky soupeře, drzá klička mu ovšem nevyšla.
70
Domácím hráčům vstřelená branka výrazně pomohla a i nadále se snaží dirigovat tempo hry.
69
Irsko právě vstřelilo branku!
Irové se dočkali! Po kombinaci na levé straně pronikl do pokutového území Jeff Hendrick, postupně si pohrál celkem s třemi protihráči a perfektní přihrávkou našel před brankou JONATHAN WALTERSE, který se dokázal prosadit mezi dvěma protihráči a poslal míč do sítě!
68
Okriašvili se s ničím nepáral a z velké dálky vyslal střelu, která byla hodně nepřesná.
67
Revišvili měl s Bradyho centrem opět problémy, na odraženém míči tentokrát číhal McCarthy, střela mu ale vůbec nesedla.
66
McCarthy dostal dobrou přihrávku od Colemana, v souboji s Kankavou pak dokázal vybojovat rohový kop, už pátý pro Iry v dnešním zápase.
65
První střídání hostů, Papunašvili nahrazuje Kazajšviliho.
64
Brady poslal do šestnáctky další centr, který Revišvili vyboxoval jen před sebe, McCarthy ovšem z dobré pozice zamířil mimo tři tyče!
63
Brady nerozehrál rohový kop zrovna dobře, na pozici za hranicí šestnáctky ale opět číhal Whelan, do jehož rány ještě lehce vložil hlavu Walters, Revišvili si i s tímto pokusem dokázal poradit.
62
Jeff Hendrick se dostal ke střele zpoza pokutového území, kterou ještě tečoval Amisulašvili, Revišvili dokázal na nepříjemnou změnu směru míče zareagovat a vyrazil míč na rohový kop.
61
Irové v posledních minutách výrazně přidali na aktivní hře. Jestli totiž domácí hráči pomýšlí na postup, měli by dnes bezpodmínečně vyhrát.
60
Brady oklamal na levé straně Lobžanidzeho, následným centrem hledal před brankou Walterse, který si ovšem v souboji s Khizanišvilim pomohl faulem.
59
Brady z přímého kopu nastřelil pouze zeď, následně pálil ještě Whelan, jehož tvrdý pokus bez problémů likviduje Revišvili.
58
Po faulu kapitána Kankavy na Longa budou domácí hráči rozehrávat volný kop ze zajímavé pozice.
57
Vzápětí se Coleman po kombinaci s Waltersem a Hoolahanem dostal až k zakončení uvnitř šestnáctky, Revišvili jeho pokus doprostřed branky bez problému kryje.
56
Pravý obránce Coleman hraje dnes opravdu fantastický zápas, opět získal míč pro své barvy na útočné polovině hřiště.
55
Mčedlidze neměl na pravé straně hřiště moc velkou podporu spoluhráčů, a tak vybojování autového vhazování se může zdát jako úspěch.
54
McCarthy namazal Okriašvilimu, který byl ve snaze rychle uniknout do brejku, takticky faulován Colemanem.
53
Brady je po faulu na Mčedlidzeho rozhodčím důrazně napomínán. Pravdou je, že irský fotbalista, možná schválně, zasáhl svého soupeře nohou do hlavy.
52
Hendrick si neporozuměl s Bradym a domácí tak snadno přišli o míč.
51
Lobžanidze se na pravé straně dostal do velkých problémů, v souboji s Hendrickem byl nakonec nucen odehrát míč jen do zázemí.
50
Shane Long na polovině hřiště tvrdě atakoval Kvěrkeliju, Gruzie tak zůstane u míče i nadále.
49
Hoolahan teď vystihl rozehrávku hostů, v rozhodující chvíli mu ale míč sebral obránce Amisulašvili.
48
Coleman je dnes hodně aktivní na pravé straně hřiště, jeho centr v pokutovém území ovšem nikoho nenašel.
47
Hoolahan se snažil přihrávkou do pokutového území uvolnit Longa, gruzínská obrana situaci zvládla.
46
Do druhého poločasu už nenaskočil Robbie Keane, na jeho místo přišel Shane Long.

Červené karty: 0:0
V závěru poločasu se na hrací ploše začal v bolestech svíjet domácí záložník Hendrick, maďarský sudí mezitím ukončil první poločas bez nastavení.

V první půli jsme sledovali hodně opatrný zápas s minimálním počtem střeleckých příležitostí. Do první šance se dostal na začátku Robbie Keane, po centru ale branku přestřelil.

Na druhé straně se nejdříve dvakrát neprosadil Mčedlidze, poté se o akrobatické zakončení pokusil Okriašvili, branku o kousek minul.

Nejblíže ke vstřelení branky byl v 37. minutě irský obránce Coleman, jehož dělovku z voleje vytlačil Revišvili na rohový kop. Irsko tak po prvním poločase hraje s Gruzíí bez branek.
45+1
45
Po faulu O'Shea na Kašiu budou mít hosté ještě možnost rozehrávky volného kopu z nějakých 35 metrů od branky.
44
Coleman si při útočném výpadu pomohl v souboji s Navalovskim faulem, míč tak získávají hosté z Gruzie.
43
Okriašvili teď svým napadáním nadělal Givenovi značné problémy, domácí brankář s míčem téměř na brankové čáře hodně hazardoval, nakonec situaci zvládl.
42
Walters se sice dožaduje rohového kopu, maďarský rozhodčí ale jasně ukazuje na odkop od Revišviliho branky.
41
Po odraženém míči se do šestnáctky za míčem cpal Robbie Keane, dvojice hostujících hráčů ho ubránila. Následný centr McCarthyho žádné další nebezpečí pro hosty neznamenal.
40
Coleman hledal dlouhou přihrávkou zabíhajícího Bradyho, který se z pozice pravého obránce ocitl u levé postranní čáry, míč na hrací ploše už nestihl, vhazovat tak budou hosté.
39
S blížícím se závěrem prvního poločasu Irové výrazně přidali na aktivitě.
38
Z rohového kopu Irové nic nevytěžili, jelikož faulovali brankáře Revišviliho.
37
McCarthy se do šestnáctky nedostal, akce pokračovala, centr Hoolahana dokázali sice hosté odvrátit na hranici šestnáctky, kde ovšem číhal Coleman, jehož parádní dělovku z voleje musel Revišvili likvidovat na rohový kop!
36
Gruzínští hráči teď nepůjčili Irům dobré tři minuty míč, domácí hráči stejně jako jejich soupeř příliš nenapadají rozehrávku soupeře.
35
V posledních minutách je Gruzie více u míče, což je vzhledem k motivaci obou týmů minimálně zvláštní.
34
Lobžanidze se sérií autových vhazování dostal až na útočnou polovinu soupeře, kde po kombinaci s Okriašvilim vybojoval další vhazování, už ale u pokutového území soupeře.
33
Given pod tlakem rozehrál míč nepřesně, Coleman ve skluzu zažehnal veškeré nebezpečí.
32
Brady těžkou přihrávkou hledal před pokutovým územím Walterse, který si nedokázal s míčem poradit.
31
Navalovskimu se vůbec nepovedl centr do pokutového území, vysoký míč končí daleko v zázemí.
30
Hoolahan byl faulován na polovině hřiště, Irové by potřebovali mimo soustavné kombinace také zahrozit nějakou střelou.
29
Po ošetření jednoho z hostujících hráčů se opět pokračuje ve hře, u míče jsou Irové.
28
McCarthy dalším dlouhým pasem hledal na levé straně naběhlého Hoolahana, který se k míči přes pozornou obranu hostů nedostal.
27
Hendrick parádním pasem za obranu hledal Keana, který si zaběhl za gruzínskou obranu, na míč ale nedoskočil.
26
Domácí fotbalisté teď doslova obklopují šestnáctku soupeře, Colemanův centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, nicméně Irové u míče zůstávají.
25
Okriašvili se akrobaticky opřel do centru Lobžanidzeho z pravé strany, nůžky se mu celkem povedly, jen míč skončil mimo tři tyče!
24
Clark přeskočil Mčedlidzeho, na kterého mířila přihrávka od obránce Kvěrkeliji, míč se dostal zpátky k Revišvilimu.
23
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, míč vyboxoval do bezpečí od jeho branky Revišvili.
22
Po pěkné kombinace Irů, do které se zapojili McCarthy, Walters a Brady bude následovat první rohový kop domácích, který míří rozehrát Whelan.
21
Walters opět skvěle udržel těžký míč pro své barvy, Whelan si pak ale nerozuměl s Colemanem a Irové o balon přišli.
20
Kazajšvili se snažil lobem za obranu uvolnit Mčedlidzeho, míč ovšem hlavou bez problémů odvrátil John O'Shea.
19
Shay Given vyslal dlouhý výkop až ke gruzínské brance, Hendrick už ale míč nestihl na hrací ploše.
18
Zatím nejvíc viditelným hráčem na hřišti je dlouholetý hráč Stoke City Jonathan Walters, který se snaží režírovat hru svého týmu.
17
McCarthy si při presování u šestnáctky soupeře počínal nedovoleně, maďarský sudí Vad tak uděluje míč hostujícímu týmu.
16
Irové opět v absolutním klidu kombinují na polovině hřiště, hosté vůbec nepresují, jen čekají v obranném bloku na vlastní polovině.
15
Revišvili se výkopem snažil najít na levé straně Navalovskiho, levý obránce Gruzie už ovšem míč na hrací ploše nestihl.
14
Další centr z kopačky Bradyho mířil do pokutového území na Robbieho Keana, gruzínská obrana si s menšími problémy poradila.
13
Lobžanidzemu se vůbec nepovedl centr z pravé strany, míč proletěl pouze napříč pokutovým územím.
12
Po autovém vhazování se málem do střelecké příležitosti dostal Walters, v poslední chvíli před ním odehrál míč Kvěrkelija.
11
Poprvé v dnešním zápase se gruzínští hráči dostali ke kombinaci, ze které vyplynula další slibná příležitost Mčedlidzeho, kterému v rozhodující chvíli nevyšla střela podle představ.
10
Irové zatím diktují tempo hry, na obou týmech je znát nervozita.
9
Mčedlidze se z ničeho nic dostal v pokutovém území k zajímavé střele, kterou skvělým obranným zákrokem zablokoval stoper Clark.
8
Kašia si příliš neporozuměl s Kazajšvilim, hosté odehráli míč jen do zázemí. Následovat bude odkop od Givenovy branky.
7
První vážnější situace v dnešním zápase! Hoolahan si dobře narazil v pokutovém území s Waltersem, následným centrem našel Keana, který po zpracování zamířil nad Revišviliho branku!
6
Po sérii nepřesných přihrávek na obou stranách trochu uklidnil hru na pravé straně Coleman.
5
Coleman krásnou přihrávkou vyslal dopředu Walterse, který se centrem snažil v šestnáctce najít Robbieho Keana, míč ale odvrátili gruzínští hráči do bezpečí.
4
Levý obránce Brady nezačal zrovna nejlépe, nejdříve přihrávkou namazal hostům do brejku, poté další těžkou přihrávkou odehrál míč na první rohový kop pro Gruzii v dnešním zápase.
3
Okriašvili faulován Colemanem na polovině hřiště, hosté si tak mohou poprvé trochu užít míče.
2
Coleman se snažil přihrávkou vysunout Hendricka, to se mu nepovedlo a míč končí v zázemí.
1
Utkání začalo hodně opatrně z obou stran, irští hráči v klidu kombinují na vlastní polovině hřiště.
1
Před úvodním výkopem ještě proběhne minuta potlesku.
Za bouřlivého potlesku fanoušků v Dublinu dozněla irská hymna, následuje podání rukou.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, zazní státní hymny.

Irsko: Given – Coleman, O'Shea, Clark, Brady – Whelan, McCarthy – Walters, Hoolahan, Hendrick – Keane (C).
Náhradníci: Forde, Randolph – Doyle, Keogh, Christie, Long, McClean, McGeady, Meyler, Quinn, Ward, Wilson.

Gruzie: Revišvili – Lobžanidze, S. Kvěrkvelija, Amisulašvili, Navalovski – Kašia – Kazajšvili, Okriašvili, Khizanišvili, Kankava (C) – Mčedlidze.
Náhradníci: Loria, Makaridze – Daušvili, Kakabadze, Kenia, Merebašvili, Papunašvili, Popchadze, Cincadze, Cchadadze, Vacadze.

Rozhodčí: Vad – Berettyán, Viszokai (všichni Maďarsko).
GRUZIE

Samostatná Gruzie působí na mezinárodním fotbalovém poli po rozpadu Sovětského svazu od roku 1990. Ještě nikdy se Gruzie nedostala na závěrečný šampionát ať MS nebo ME, nejinak tomu bude s největší pravděpodobností i v případě kvalifikace na Euro 2016.

Se šesti body na svém kontě patří Gruzii v kvalifikační skupině páté místo, dnes musí ovšem bezpodmínečně vyhrát, aby ještě zachránili možnost postupu. Po zápase v Irsku čeká ještě svěřence kouče Tskhadadzeho domácí zápas s Gibraltarem a utkání na půdě Německa.
IRSKO

Irský fotbalový tým patří v Evropě mezi ty průměrné. Největším úspěchem Irů v historii je čtvrtfinálová účast na MS v roce 1990 v Itálii. Evropského šampionátu se zúčastnili Irové dvakrát (1988 a 2012), vždy ale vypadli už v základní skupině.

Svěřenci trenéra Martina O'Neilla budou mít v zamotané skupině ještě co dělat, aby zabojovali o postup. V současné době na třetím místě ztrácí dva body na druhé Polsko, zároveň ale mají jen bod náskok na Skoty.

V pátek Irové vyhráli na půdě Gibraltaru jednoznačně 4:0, v dnešním domácím utkání s Gruzií musí v podstatě bezpodmínečně vyhrát, jelikož je za měsíc čekají poslední dvě těžká utkání s Poláky a Němci.

6. Gibraltar – 7 zápasů, 0 bodů, skóre 1:38
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky! Kvalifikace na evropský šampionát v roce 2016 už pomalu vrcholí, pár týmů si už zajistilo postup. Ve skupině D je ale ještě všechno otevřené, v rámci této skupiny budeme dnes sledovat utkání mezi Irskem a Gruzií. Zápas začíná v 20:45!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.