To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 4:4. Fauly: 17:15.
Utkání je u konce a týmy si rozdělily po bodu za remízu 1:1. Maďaři ve druhé půli přidali na tempu, dokázali se dostat do šancí a jejich snaha nakonec přinesla své ovoce, když se v 82. minutě z přímého kopu trefil kapitán Dzsudzsák. Hosté tak získali svůj první bod do tabulky, Rumunsko má body čtyři a vede zatím tabulku skupiny F.
90+4
90+4
Domácí se ještě snaží o závěrečný útok, Raţův centr však skončil v Királyho rukavicích.
90+2
... za hosty zase Daniel Tőzsér.
90+2
Za domácí ji dostal Razvan Raţ...
90+2
Sudí Collum si k sobě zavolal nejaktivnější kohouty a budou se udělovat karty.
90+2
A máme tu roztržku přímo na trávníku. Rozhodčího čekají perné závěrečné minuty...
90+1
Za sražení Rusesca dostal žlutou kartu hostující Zsolt Korcsmár.
90
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90
Alexandru Chipciu za atak na Királyho dostal žlutou kartu.
89
Király je v držení míče a rozhodně nebude nikam spěchat. Navíc do něj zcela zbytečně vletěl Chipciu.
87
Tohle byla obrovská šance na otočení skóre! Chiricheş se nechal obejít Nikolićem a ten z ostrého úhlu mířil na zadní tyč. Tătăruşanu vyrazil na roh. Na druhé straně zcela volný Simon se drží za hlavu a pohledem Nikolićovi vyčítá, že mu nepřihrál.
86
Za zdržování hry dostal žlutou kartu Gábor Király.
85
Simon bojoval o udržení míče na hrací ploše jako lev, ale ani akrobatický způsob mu nepomohl, rozehrávat bude Tătăruşanu.
84
Poslední střídání i na straně Rumunska, dolů šel Alexandru Maxim, do utkání nastoupil Bogdan Stancu.
83
Maďarsko tak po 42 letech skórovalo na půdě Rumunska!
82
Maďarsko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! BALÁZS DZSUDZSÁK skvěle obstřelil zeď, zamířil k tyči a byť se Tătăruşanu natahoval a na míč si i sáhl, vytěsnit jej nedokázal – 1:1!
80
Po faulu Chipcia je tu nebezpečný přímý kop pro Maďarsko, míč si už chystá Dzsudzsák.
80
Žlutou kartu za faul u půlící čáry dostal domácí Dragos Grigore.
79
Po krátkém obléhání pokutového území Maďarska se míč dostal těsně za vápno, kde se do něj opřel Hoban, Királyho bránu ale o několik metrů minul.
77
Poslední změna v dresu Maďarska, odstoupil Zoltán Gera, zbývající minuty si zahraje Daniel Tőzsér.
76
Teď si domácí hodně oddechli, neboť Dzsudzsákův centr pouze prolétl pokutovým územím a nabíhající Szalai na něj těsně nedosáhl.
75
Žlutou kartu za nedovolený zákrok si prohlédl hostující Ákos Elek.
73
Další ofsajd, nyní na straně Maďarska. V nedovoleném postavení přijímal přihrávku Simon.
72
Dzsudzsákův centr mířil do ohně, tam si na něj naskočilo hned několik hráčů, domácí jej nakonec zvládli uklidit mimo vápno.
71
Standardka proběhne i na druhé straně, bude to roh.
69
Na neuznané branky je to 1:1, po centru se do míče opřel hlavou Rusescu, gólman Király se po něm marně natahoval, zachránil jej však asistent sudího, který viděl domácího útočníka v ofsajdu.
69
Žlutou kartu za faul na Rusesca dostal hostující Roland Juhász.
68
Hosté v útoku, z pravé strany se o centr pokoušel Simon, míč z jeho kopačky ale skončil zcela mimo.
67
Odchází Lucian Sânmărtean, místo něj se představí Cristian Tănase.
66
Střídání chystají také domácí, čeká se na příhodný okamžik.
65
Trochu riskantní rozehrávka domácího týmu, Tătăruşanu musel velice rychle z branky, aby zvládl odkopnout do bezpečí.
63
Hosté podruhé střídají, Gerga Lovrencsicse nahradil Krisztian Simon.
61
Hosté začínají stupňovat svou aktivit, hráči Rumunska jsou očividné zaskočeni.
60
Dlouhý nákop mířil na Nikoliće, jenže to bylo příliš prudké a míče se tak chopil gólman Tătăruşanu.
59
Maxim byl faulován Elekem, domácí mohou vyrazit kupředu.
57
Kádár vypustil ze své kopačky tvrdou ránu, k jeho smůle ale trefil pouze Szalaie.
55
Na trávníku je v bolestech domácí Vlad Chiricheş, drží se za levé zápěstí a zatím to nevypadá, že by mohl pokračovat.
54
Další akce Maďarska, nyní se do zakončení probíjel Szalai, na poslední chvíli jej ale ubránil Grigore.
52
Po levé straně unikal čerstvý Nikolić, dostal se i do pokutového území, zde mu ale na kličku neskočil Pintilii a čistě mu odebral míč.
51
Žlutá karta pro hostujícího Józsefa Vargu.
49
Nevypadalo to špatně, Dzsudzsákův centr poletoval vápnem a závěrečná střela prolétla kolem Tătăruşanuovy branky.
48
Rohový kop pro Maďarsko.
48
Z velké dálky vypálil Lovrencsics, jeho pokus ovšem skončil vysoko na brankou Rumunska.
46
Hosté udělali do druhé půle jednu změnu, odstoupil Zoltán Stieber, místo něj bude hrát Nemanja Nikolić.

Fauly: 7:8
Je za námi první poločas a lépe na tom jsou zatím domácí hráči. Ti vedou 1:0, když jediná branka padla těsně před poločasem, ve 45. minutě se po Raţově přihrávce prosadil Rusescu. Stav ale mohl být jiný, neboť míč do branky dostali i Maďaři, jenže jejich gól nebyl pro ofsajd uznán. Svěřenci trenéra Dárdaie tak ztrácí a pokud chtějí bodovat, budou muset po přestávce trochu zariskovat a přidat.
45+2
45+2
Po dalším přímém kopu hostů přišlo jejich provinění, Tătăruşanu nebude s rozehrávkou pospíchat.
45
Rozhodčí přidá dvě minuty.
45
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Těsně před koncem první půle jdou domácí do vedení. Na levé straně dostal Raţ krásnou přihrávku, přízemním centrem našel RAULA RUSESCA a ten z hranice malého vápna poslal nekompromisně míč za Királyho!
44
Blíží se konec první části hry, počkáme si, kolik minut přidá rozhodčí Collum.
42
Dzsudzsák rozehrál další přímý kop, byla to hodně podobná situace, ze které hostům nebyl uznán gól, nyní ale jeho centr postrádal kvalitu a pro domácí nebyl problém jej odvrátit.
41
Na druhé straně posouval Chiricheş na Hobana, míč skončil za brankovou čárou, rozehrávat bude Király.
39
Byla to ale velmi hraniční situace a dá se čekat, že bude tématem dlouhých debat.
39
Hostující hráči i fanoušci se už radovali z gólu, když si na Dzsudzsákův centr naskočil Szalai a svou hlavičku poslal přesně k tyči, jenže jejich radost zhatil pomezní sudí, když zvedl praporek – ofsajd.
38
Király si nebojácně vyběhl na vysoký centr, u zákroku byl navíc faulován Grigorem.
37
Rumuni jsou ve velkém územním tlaku, do vápna Maďarska létá jeden centr za druhým, je tu další roh.
36
Sânmărtean obešel hned trojici soupeřů, k centru se ale nakonec nedostal. Je tu tedy alespoň rohový kop.
35
Jasný ofsajd domácího týmu, v něm byl polapený Chipciu.
34
Maxim poslal centr na hranici penalty, odkud hlavičkoval Chiricheş. Jeho pokusu scházela přesnost, míč skončil mimo.
34
Rohový kop pro Rumunsko.
33
Rusescu si naběhl mezi dva obránce, okamžitě dostal přihrávku, Juhász s Korcsmárem jej ale na poslední chvíli odzbrojili.
31
Soupeři si nic nedarují, žlutou kartu za faul na Szalaie dostal domácí Florin Gardoş.
30
Centr nebyl špatný, mířil do prázdného prostoru, celou akci ale ukončil trochu pozdě zvednutý praporek asistenta sudího.
29
Po běžeckém souboji mezi Chipciem a Vargou domácí hráč upadl, rozhodčí zapískal, takže bude následovat přímý kop.
27
Maďarsko už zcela vyrovnala se svým sokem krok, nyní tak sledujeme vyrovnanou bitvu o každý metr trávníku.
26
Další žlutá karta utkání, nyní pro hostujícího Zoltána Geru, kterému rozhodčí dle svých gest sečetl několik zákroků.
24
Dlouhý nákop až před vápno Rumunska, zde si dokázal poradit Gardoş a odkopl do bezpečí.
22
Do odraženého míče se z asi 25 metrů opřel Raţ, míč směřující doprostřed branky se stal snadnou kořistí zkušeného Királyho.
21
Přímý kop měli k dispozici i domácí, centrovali z pravé strany, jenže zamýšlená přihrávka nedolétla ani do vápna.
19
K přímému kopu se postavil Dzsudzsák, měl to být očividně signál, jenže jeho centr skončil zcela neškodně za brankovou čárou.
18
Ovidiu Hoban za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
18
No a teď je tu velice nebezpečný přímý kop pro hosty! Elek byl před vápnem sražen k zemi.
17
Dzsudzsákův centr byl domácí obranou pohodlně odvrácen, Maďarsko však zůstává u míče.
17
Hosté poprvé na delší dobu na útočné polovině, mají k dispozici rohový kop.
15
Velká šance domácích! Maxim dostal přihrávku na ofsajdovou linii, pokusil se o tvrdou střelu pod břevno, z levé strany ovšem přestřelil a nyní se drž´za hlavu.
14
Juházs nekompromisně vybojoval míč u autové čáry. Domácí reklamují faul, rozhodčí to ale odmítá.
13
Po hlavičkovém souboji zůstal na trávníku ležet domácí Pintilii, pokračuje se ale bez přerušení ve hře.
11
Chipciu se dostal do vápna, chtěl ještě akci vyšperkovat přihrávkou na malé vápno, míč nakonec pouze neškodně prolétl pokutovým územím.
10
Obranná čtveřice Rumunska v čele s kapitánem Raţem kombinuje a láká soupeře k vysunutí.
9
Tătăruşanu rozehrává za detonací dělobuchů další postupný útok Rumunska.
8
Rumuni zatím na míči zcela vládnou, k brance, kterou hájí Király to však mají hodně daleko.
7
Faul na Maxima, provinil se Elek, který navíc domácího fotbalistu nabral kolenem do hlavy.
6
Z rohu nic extra nevzniklo, hosté odkopli na půlku hřiště, u míče jsou ale opět hráči Rumunska.
5
A nakonec musí Dorin Goian střídat. Místo něj nastupuje Florin Gardoş.
5
Domácí Goian sedí na trávníku, je potřeba jeho ošetření. Takže další pauzička.
4
3
Před Királym vznikl velký závar, z levé strany přilétl přízemní centr na Rusesca, gólman hostů si společně s obránci nakonec s obtížemi poradil.
2
Menší pauza, rozhodčí odnáší mimo hrací plochu hozený zapalovač. Dnes to bude zřejmě hodně divoké.
1
Domácí zaútočili po pravé straně, rodící se akci ukončil odkopem do autu Kádár.
1
Výkop měli hráči Rumunska.
1

Rumunsko: Tătăruşanu – Chiricheş, Goian, Grigore, Raţ (C) – Pintilii, Hoban – Maxim, Chipciu, Sânmărtean – Rusescu.
Náhradníci: Lung, Pantilimon – Moţi, Luchin, Torje, Prepeliţă, Enache, Stancu, Keșerü, Gardos, Latovlevici, Tănase.

Maďarsko: Király – J. Varga, Korcsmár, Juhász, Kádár – Gera, Elek – Lovrencsics, Dzsudzsák (C), Stieber – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Megyeri – Korhut, Gyurcsó, Tőzsér, Kovács, Kalmár, Nikolić, Priskin, R. Varga, Fiola, Simon.

Rozhodčí: William Collum – William Conquer, Graham Chambers (všichni SCO).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, probíhá společné focení, zápas za pár okamžiků začne.
V Bukurešti vládne vskutku pekelná atmosféra, fanoušci rozjeli pyroshow.
Zápas na Arena Naţională v Bukurešti začne v 18 hodin a vy jste k jeho sledování všichni srdečně zváni. Rozhodně si nenechte tento třaskavý zápas ujít.

Zápas povedou pánové ze Skotska. Hlavním bude William Collum, kterému budou pomáhat William Conquer a Graham Chambers. Čtvrtým sudím bude Francis Connor a u branek budou hlídkovat John Beaton a Brian Colvin.
Poslední vzájemné zápasy

Soupeři se naposledy utkali v kvalifikaci na MS v Brazílii a lépe se vedlo Rumunsku. To nejprve v Maďarsku remizovalo 2:2 a na domácí půdě jasně zvítězilo 3:0.
Maďarsko

U hostujícího týmu se o dobrém vstupu mluvit rozhodně nedá, na domácí půdě v Budapešti totiž podlehl Severnímu Irsku 1:2! Maďarsko sice od 75. minuty vedlo po gólu Priskina, ale závěr patřil hostům. V 81. minutě srovnal McGinn a v 88. minutě rozhodl o exportu bodů Lafferty. Maďaři tak hned od úvodu skupiny ztrácí a dnes je čeká velice obtížný soupeř...
Rumunsko

Domácí tím vstoupil do kvalifikace dobrým způsobem, v úvodním zápase hrál v Řecku a odvezl si všechny body za výhru 1:0. O výsledku tak rozhodla jediná branka, kterou už v 10. minutě vsítil Marica. Dnes tak Rumuny čeká druhý zápas skupiny F a rádi by pokračovali v příjemně zahájeném kvalifikačního cyklu.
Dobrý sobotní podvečer u fotbalu, i dnes pokračuje kvalifikace na fotbalové ME a my se společně podíváme na duel mezi Rumunskem a Maďarskem.