To je ode mne pro dnešek vše a někdy příště na shledanou.
Je za námi zajímavý zápas mezi Severním Irskem a Faerskými ostrovy, ve kterém vyhráli domácí borci!

Vše podstatné se stalo v prvním poločase, kdy skóre otevřel McAuley a domácí už v 6. minutě měli jednobrankový náskok. O pár minut později se domácí radovali podruhé, kdy Lafferty si skvěle naběhl a dokázal poslat míč za Nielsenova záda podruhé a naposledy.
Hosté mohli snížit na rozdíl jediné branky. Benjaminsen bohužel penaltu neproměnil a hosté nedokázali ani z následné dorážky poslat míč do branky.

Ve druhém poločase se moc nestalo a domácí tým se snažil kontrolovat hru. Severní Irsko v dnešním zápase tedy vítězí!
90+2
Rozhodčí každou chvílí ukončí dnešní zápas.
90+2
Domácí tým si ale i s tímto poradil a míč posílá daleko od své brány.
90+2
Hostující tým má možnost ještě jedné standardní situace poblíž rohového praporku.
90+1
Klettskarð má dnes odpracováno a své místo přenechá na zbylé minutky hráči Bartalsstovu.
90
Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
88
Na stadionu je úžasná atmosféra a diváci odpočítávají konec zápasu.
87
Ani z tohoto hosté nezískali nic a do brejku mohli jít domácí borci.
87
Přímý volný kop pro hráče z ostrovů.
86
Do konce dnešního zápasu zbývá zhruba pět minut a domácí tým vede za podpory skvělých fanoušků 2:0. Nyní hráči v zelených dresech drží míč na svých kopačkách.
85
I z dalšího rohového kopu nebylo nic a hráči Severního Irska se v pohodě ubránili.
84
Z prvního rohového kopu nebylo nic a hosté mají možnost zahrávat druhý kop po zákroku jednoho z domácích obránců.
84
Roh pro hráče Faerských ostrovů.
83
Domácí naposledy střídají. Ze hřiště odchází střelec druhého gólu Lafferty a na zbylé minuty se do hry podívá Magennis.
82
Hráči z ostrovů nyní přemýšlejí kudy se dostat za obranu domácího týmu a drží míč na vlastní polovině.
81
Hosté podruhé střídají. Hřiště opouští Holst a do hry se podívá Olsen.
80
Ward vyslal jedovatou střelu a Nielsen se musel natahovat aby střelu vytěsnil alespoň před sebe. K dorážce se domácí tým nedostal.
79
Přímý volný kop pro Severní Irsko.
78
To už neplatí a míč mají opět na svých kopačkách hráči v zelených dresech.
77
Hráči Faerských ostrovů drží teď míč na svých kopačkách a okupují útočnou polovinu.
76
McLaughlin si pomohl přidržením soupeře a hosté tak lacino získali míč do své moci.
75
Klettskarð pro dnešní zápas dohrál a jeho místo na závěrečné minuty zaujme Hansen.
75
Střídat budou také hosté.
74
Pro centr si ve svém území došel Nielson a míč v pohodě chytá.
73
Hráči v zelených dresech kombinují na útočné polovině.
72
Z rohu nebylo nic, jelikož se na zemi ocitl domácí brankář Caroll. Rozhodčí vše viděl a zastavuje tak hru.
72
Roh pro hosty.
71
Ferguson se skvěle vrátil a obětavým zákrokem dokázal vybojovat odkop od brány.
70
Do konce dnešního zápasu zbývá necelých dvacet minut. Hráči Severního Irska mají dvoubrankový náskok. Nyní jsou u míče domácí borci.
69
Do zakončení se dostal Lafferty, jeho střela míří mimo tři tyče.
68
Nato odpovídají domácí, kteří se nenechali zastrašit vysokým napadáním a kombinují na útočné polovině.
67
Aktivitu zvyšují hostující hráči a tlačí se více do zakončení.
66
Dnes má odpracováno McGinn. Jeho místo nahradí po zbytek zápasu McCourt.
64
V permanenci musel být brankář Caroll. Næs poslal do jeho území centr, který se snášel do brány. Caroll nakonec zasahovat nemusel.
64
Justinussen se vrací s omotanou hlavou a je schopen pokračovat ve hře.
61
Střídat možná budou hosté. Jeden z hráčů utrpěl poranění hlavy a musí být ošetřen za postranní čárou.
60
McLaughlin stál na malém vápně zcela osamocen ale míč poslal metr vedle pravé tyče! Gesta zmaru, hlava v dlaních v podání McLaughlina.
59
Z rohu nebylo nic a hosté z ostrovů se v ubránili.
58
Domácí šli do brejku. K míči se poté dostal Norwood, který svou střelou po zemi vystrašil brankáře. Střela byla předtím zasažená jedním z obránců a bude z toho roh.
57
Na stadionu panuje opravdu dobrá atmosféra!
56
Ze hřiště odchází McAuley a jeho místo nahradí McCoullough.
55
Připravené je první střídání domácího týmu.
54
Justinussen si počínal teď lišácky a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
53
Opět tu máme pasáže z prvního poločasu, kdy domácí tým drží míč na polovině soupeře.
52
Do zakončení se dostal Norwood ale jeho střela míří několik metrů od pravé tyče Nielsonovi brány.
51
Z rohového kopu nebylo nic a hosté mohou v klidu odkopávat míč od brány.
50
McGinn vybojoval rohový kop pro svůj tým.
49
Hráči Severního Irska uklidňují postupem času hru a snaží se kombinovat.
48
Hosté zatím sympaticky bojují. Do druhého poločasu přišli s jasným cílem a to vyrovnat nepříznivý stav.
47
Na druhé straně bylo k vidění zakončení Warda. Jeho střela ale mířila přesně do míst, kde se pohyboval Nielsen.
46
Caroll si došel v pohodě pro nadýchaný centr.
46
Do druhého poločasu vstoupili zatím aktivněji hosté z Faerských ostrovů a snaží se kombinovat. Tento moment byl k vidění zatím poprvé za celý zápas.
46
Je za námi první poločas duelu mezi Severním Irskem a Faerskými ostrovy.

Vše začalo již v 6. minutě, kdy otevřel skóre domácí McAuley.
Tlak domácího týmu neutichal a za pár minut přišlo navýšení skóre. K nacentrovanému balónu se dostal skvěle hrající Lafferty a nekompromisně poslal míč za záda soupeře.
Hosté se mohli dotáhnout na jednobrankový rozdíl, kdyby ale Benjaminsen při nařízené penaltě neposlal míč do domácího brankáře.
Domácí tým poté už kontrolovat hru a vyčkával na konec prvního poločasu.
Druhý poločas začne zhruba 21:48
45+1
Baird převzal míč a navedl si ho na střed. Jeho střela mířila do středu brány, kde byl připraven Nielsen a míč raději odvrátil na roh.
45
Nad rámec řádné hrací doby rozhodčí přidal jednu minutu.
44
Do konce prvního poločasu zbývá necelá minutka a uvidíme, jestli rozhodčí nastaví něco nad rámec řádné hrací doby.
43
S centrovaným balónem si hostující obrana poradila.
43
Přímý volný kop pro hráče v zelených dresech.
42
Hughes si udělal útočný výlet ale o míč ho připravil ležící obránce. Navíc od Hughese se míč odrazil za autovou čáru a míč tak získali hosté.
40
Hráči Severního Irska se snaží dohrát poločas na polovině soupeře a drží tak míč daleko od svého brankáře
40
Nyní útok hostí zastavil praporek rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
39
Do konce prvního poločasu zbývá zhruba nějakých 6 minut a Severní Irsko vede 2:0. K vidění byla i neproměněná penalta na straně Faerských ostrovů.
37
Hráči v zelených dresech se snaží uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách.
36
Hosté to nevzdávají a snaží se snížit i přes neproměněnou penaltu.
35
Míč si postavil na penaltový puntík Benjaminsen, který poslal míč do míst kam skočil domácí brankář! K následné dorážce se hosté nedostali, jelikož míč poslal na roh domácí obránce!
35
Ferguson navíc za tento faul vidí žlutou kartu.
34
Byla nařízena penalta.Faerské ostrovy po faulu Fergusona budou zahrávat penaltu!
33
Hosté nabrali odvahu a snaží se útočit.
32
Lafferty si naskočil na skvělý centr a hlavou posílá míč jen těsně okolo levé tyče!
31
Opět tu máme pasáž, kdy domácí tým nepůjčuje hostům z ostrovů míč a snaží se v poklidu kombinovat.
30
Domácí to teď zkoušejí po pravé straně.
28
Davis se dostal k odraženému balónu na velkém vápně. Jeho střela bohužel pro něj ale míří nad bránu Nielsena.
27
MgGinn se skvěle uvolnil po levé straně a dokázal nacentrovat do vápna. Nielsen byl ale pozorný a dokázal míč vyboxovat.
27
To už teď neplatí a míč opět mají borci v zelených dresech.
26
Po dlouhé době mají míč na svých kopačkách i hosté z Faerských ostrovů a z hlediště se ozývá pískot.
25
Na stadionu panuje opravdu skvělá atmosféra!
24
Lafferty se dostal do zakončení ale jeho střela míří vysoko nad.
24
Domácí tým teď kontroluje balón na vlastní polovině a nikam se příliš nehrne.
23
Výborný zákrok teď hostujícího brankáře Nielsena! Roho pro domácí tým
21
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
KYLE LAFFERTY se dostal na skvělý centr Fergussona a Kyle Lafferty neměl problém poslat míč za brankářova záda!
20
Hezké uvolnění Fergussona po levé straně uvidíme co z toho dokáže vytěžit.
19
Držení míče je v tuto chvíli 71:29 ve prospěch domácího týmu.
16
Hostující obránce Næs dostává za svůj faul žlutou kartu zcela poprávu.
13
Hosté z Faerských ostrovů jsou na své polovině a za cenu dlouhých odkopů se zbavují míče.
11
Tak zatím to vypadá na jasnou záležitost dnešního zápasu. Domácí zatím nepůjčili hostům vůbec míč.
10
Tak domácí stále nepolevili v tempu a jdou za další vstřelenou brankou.
7
Domácí po vstřelené brance jsou stále aktivní a ženou se za další vstřelenou brankou.
6
Tak tohle je perfektní vstup domácího týmu do dnešního utkání! Po rohovém kopu nejvýše vyskočil ve vzduchu McAULEY a hlavou střílí první gól tohoto střetnutí!
4
Domácí celek je aktivnější, nyní se pouští do nebezpečného útoku.
2
Utkání začalo velmi opatrně, ani jeden z celků se nežene nikam dopředu.

Faerské ostrovy

Hostující celek je outsiderem celé skupiny F. V prvním kole hostil Finsko a překvapení se nekonalo, protože Finové potvrdili roli favorita a nakonec vyhráli nad nepříjemným soupeřem 3:1. Uvidíme, zda dnes Faerské ostrovy překvapí a získají nějaký ten bod.
Severní Irsko

Domácí celek hrál úvodní zápas kvalifikace v Maďarsku, kde ho nečekalo nic lehkého. Irové to ale zvládli na výbornou a po výborném a hlavně bojovném výkonu překvapivě vyhráli 2:1. Irsko má tedy na svém kontě tři body a dnes bude chtít přidat další vítězství.

6. Severní Irsko 1:3 0 bodů
Zdravím všechny příznivce kopané. Kvalifikace na Mistrovství Evropy má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Severním Irskem a Faerskými Ostrovy. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.