MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Slovácko - 7. března 2018   16:00

Jablonec
Jablonec
24' Považanec  • 63' Doležal  • 76' Chramosta
3:1
(1:0)
Slovácko
Slovácko
67' Kubala
Jablonec
Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – V. Kubista, Hübschman (32. Doležal), Považanec – Masoupust (87. Pleštil), Chramosta (83. Breda), Jovovič. Trenér: Petr Rada.
Breda, Diviš, Doležal, Hanuš, Jankovic, M. Kubista, Plestil
Franěk – Wilczek, Vlasjuk.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1142 diváků
Slovácko
Daněk – Šimko, Břečka, Šumulikoski, Divíšek – Petr (46. Rezek), Daníček, Machalik, Havlík (46. Navrátil), Vasiljev – Kubala. Trenér: Michal Kordula.
Heča, Hofmann, Janošek, Navrátil, Rezek, Sadílek

To už je pro dnešek z jablonecké Střelnice všechno. Přejeme vám hezký večer a na shledanou u dalších on-line přenosů.
Domácí trenér Rada odpovídá na otázky novinářů: K aktivní hře: "Máme tu hráče, kteří umějí hned po ztrátě balonu atakovat soupeře a snažit se vybojovat hned míč zpět." K absenci Trávníka: "Michal absolvoval celou přípravu a ukázal, že má velkou chuť do hry a že je to vynikající hráč. Doufám, že se dá brzy do pořádku."
Petr Rada (trenér Jablonce): Jsme moc rádi, že jsme postoupili. Brali jsme to se vší vážností. Po titulu je výhra v poháru druhá nejvýznamnější. Šli jsme do vedení, ale měli jsme dvě další velké šance, které jsme neproměnili. O poločase jsme upozorňovali, že to může být ošemetné, ale Doležal ve druhé půli zvýšil. Pak jsme hodně zbytečně dostali gól, ale rychle jsme zvýšili a měli jsme spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Teď se musíme připravit na Ostravu. Bude těžké odehrát tři zápasy během týdne. Asi jsem bohužel trochu zakřikl to, že hrajeme bez zranění a nemocí. Trávník dostal vysokou horečku, Hanousek má zlomený malíček a dneska se zranil Hübschman, ale šanci dostanou jiní a i oni mají velkou kvalitu.
Michal Kordula (trenér Slovácka): Bylo to hrozně špatné dneska. Musím se omluvit lidem, kteří sem přijeli. Nám onemocněli Zajíc a Juroška, dostali místo nich šanci jiní, kteří tolik nehrávají. Zranil se nám kapitán Šumulikoski, ale doufám, že se dá brzy dohromady a že to nebude nic vážného.
Domácí spíkr ještě pozval jablonecké fanoušky na víkendový zápas s Baníkem Ostrava za 50 Kč a my se ještě přesuneme na tiskovou konferenci, odkud vám nabídneme ohlasy obou trenérů – Petra Rady a Michala Korduly.
Jablonec byl dneska jasně lepší a po zásluze Slovácko porazil. Pro hosty je porážka 1:3 velmi milosrdná. Slovácko skórovalo ze své jediné střely na branku. Mimo branku pak vystřelil už jen Rezek, ale to byl pokus pět metrů nad... Domácí dali tři branky a od ještě většího přídělu je zachránil gólman Daněk. Zápas poznamenala dvě zranění kapitánů. V dresu domácích odstoupil po půlhodině Tomáš Hübschman, za hosty nedohrál Veliče Šumulikoski a hosté od 73. minuty hráli o deseti, protože už předtím třikrát střídali.
90+2'
90+2'
V posledních sekundách ještě vyběhl svým spoluhráčům na pomoc gólman Slovácka Michal Daněk. Hosté přišli o míč a Jaroslav Zelený brankáře přeloboval, ale míč skončil jen těsně mimo branku! To byla obrovská příležitost...
90+1'
Rozehrával ji Sadílek, ale jeho centr domácí obrana odvrátila.
90+1'
Lischka fauloval Kubalu a je tu ještě jedna standardka pro hosty.
90'
Budou se nastavovat dvě minuty.
90'
Před dotírajícím Holešem zasáhl Daněk. Ten tak na chytrou přihrávku spoluhráče nedosáhl.
88'
Domácí pokračují v tlaku na Daňkovu branku. Hraje se teď skutečně na jednu branku.
87'
Domácí potřetí střídají. Na hřiště přišel místo Lukáše Masopusta Dominik Pleštil.
87'
Téměř vzápětí měl Doležal další obrovskou šanci, když si naskočil na centr a hlavičkou poslal míč těsně nad branku Slovácka.
86'
Další vyloženou šanci měl domácí Doležal! Z otočky pálil a Daněk jen konečky prstů míč vyrazil mimo!
86'
Výborně se uvolnil domácí Zelený, tvrdě vypálil, ale trefil jen jednoho z hostujících obránců do zad.
83'
Chramosta už další gól nepřidá, na hřišti ho nahradil David Breda.
82'
Masopust krásně našel Chramostu, který tvrdou ranou z malého vápna prověřil Daňka! Ten si připsal skvělý reflexivní zákrok a zabránil téměř jistému gólu!
81'
Hosté rozehrávali roh a k odraženému míči se dostal Rezek, který vystřelil, ale mířil pánu bohu do oken.
78'
Hosté bojují jen o deseti hráčích, Šumulikoski se do hry zatím nevrátil.
76'
Jablonec právě vstřelil branku!
Nádherná akce Jablonce! Krásnou akci vymyslel Jovovič, Doležal pak pálil do tyče a odražený míč vrátil do sítě krásným volejem JAN CHRAMOSTA.
73'
Na hřišti zůstává po ostrém obranném zákroku ležet hostující stoper Šumulikoski. Ten je nakonec ošetřován za postranní čarou a viditelně kulhá, ale hosté již nemohou střídat.
71'
Nebezpečný pokus vyslal hlavou po centru domácí Lischka, ale minul branku. Domácí se z šoku v podobě hostující branky otřepali a mají stále jasnou převahu.
70'
Rychle hozený aut zpracoval Holeš, který se pokusil vyslat centr na malé vápno, ale hosté odkopli.
67'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Navrátil centroval z pravé strany a FILIP KUBALA špičkou kopačky poslal míč k bližší (levé) tyči a naprosto nečekaně snižuje. Pro hosty to byla první střela na branku...
66'
Hosté potřetí střídají. Místo Josefa Divíška přichází Lukáš Sadílek.
65'
Další akce tří Jabloneckých proti nezformované obraně Slovácka, ale tentokrát to pokazila chybná rozehrávka.
63'
Nejprve obrovská šance Vojtěcha Kubisty, který šel sám na gólmana Daňka. Ten pádem dokázal nohama střelu vyrazit. Akce domácích však pokračovala a po centru Lischky hlavičkoval do sítě MARTIN DOLEŽAL. Ten si skvělým výkonem říká o místo v základní sestavě.
60'
Domácí jsou nadále daleko aktivnější a hraje se v podstatě pořád na jednu bránu.
57'
Zápas sleduje 1142 diváků.
56'
Nádherná akce domácích! Martin Doležal nádherně posunul centr hlavou na Jana Chramostu, který ve vyložené šanci vystřelil vedle levé tyče Daňkovy branky. Střela měla opačnou faleš, než by měla mít a vytočila se ven z branky.
55'
Ránu na Daňkovu branku vyslal Považanec, ale končí vedle pravé tyče.
53'
Po ose Šumulikoski -Navrátil se dostal míč k Vasiljevovi, ten ale proti obraně Jabloneckých neuspěl.
50'
Chramosta pouštěl míč na Doležala a ten kdyby se dostal k míči, mohlo to znamenat pro Slovácko velké nebezpečí. Šumulikoski však problémy zažehnal.
48'
Velká šance Jablonce! Paradoxně však za ní stál jeden z domácích obránců, která zahrál vysokou a dlouhou "malou domů" a protože Daněk byl hodně vyběhnutý, musel se rychle vracet, aby hlavičkou odvrátil míč alespoň na roh.
46'
Dvojí střídání v dresu hostí. Na hřiště přišli Jakub Rezek a Jan Navrátil. Opustili ho Marek Havlík a Jakub Petr.
46'
Domácí jsou jasně lepší. Na góly vedou 1:0, na střely 7:0 a na rohy 7:1. Jejich převaha na hřišti je velká a hosté se budou muset hodně zlepšit, jestli s výsledkem budou chtít něco udělat.
45+1'
45+1'
Nastavovala se jedna minuta, ale nic vzrušujícího v ní diváci neviděli.
45'
Další krásný moment předvedl na levé straně domácí Masopust! Ten zkoušel obstřelit Daňka, mířil do pravého vinglu, ale těsně ho minul, a stav tak zůstává 1:0.
44'
V obrovské šanci byl Jovovič, který se uvolnil na malém vápně, ale nezbyly mu síly na prudkou střelu, takže ji Daněk s přehledem pokryl.
43'
Na druhé straně centroval hostující Divíšek, ale domácí obrana míč bezpečně odvrátila.
42'
Standardku rozehrál Považanec, pěkně našel Chramostu, ale ten si nešťastně ukopl míč do autu.
41'
Jovovič pronikal po pravé straně obranou Slovácka, ale podťal ho Josef Divíšek dostal po právu žlutou kartu.
39'
Obrovská šance domácích! Po rohu Jovoviče odhlavičkovával před Chramostou míč Šimko, ale míč málem skončil v hostující brance. Daněk se po něm natahoval marně, ale míč skončil těsně mimo.
39'
Centr domácích sražen, je z toho další roh.
38'
Hosté se těžko dostávají k útočení. Trochu zoufalý pokus Petra o nákop končí v autu.
36'
Holeš ve výskoku fauloval hostujícího Petra. Ten se těžce zvedá ze země, ale i tohle se obešlo bez žluté karty.
34'
Teď Šumulikoski v obraně hodně zariskoval, ale jeho hlavičku nakonec Břečka uklidil do bezpečí.
32'
Je tu vynucené střídání v domácím dresu. Tomáš Hübschman se drží za stehno a opouští hřiště. Nahrazuje ho Martin Doležal.
30'
Opět útočí domácí, kteří jsou v prvním poločase jasně aktivnější. Výbornou obranou práci odvedl hostující kapitán Šumulikoski. Následný centr Holeše do vápna si pokryl Daněk.
29'
Zahrozili hosté. Na pravé straně se uvolnil Divíšek, hezky odcentroval, ale před gólmanem Hrubým bylo prázdno.
27'
Vojtěch Kubista se snažil na pravé straně něco vymyslet, ale nakonec sudí odpískali útočný faul a míč má Slovácko.
24'
Jeden z nejaktivnějších a nejlepších hráčů zápasu JAKUB POVAŽANEC se dostal jako první k dlouhému výkopu brankáře Hrubého, unikl obránci po pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči překonává Michala Daňka! Hostující gólman neměl proti polovysoké střele žádnou šanci zasáhnout!
23'
Velká šance domácích! Masopust hledal ve vápně Chramostu, ale míč se k němu jen těsně nedostal. Hosté odvrátili na roh. Domácí ho nekopli dobře.
22'
Považancovi se roh nepovedl, ale dostal možnost reparátu a na jeho druhý centr si naskočil Lischka. Jeho hlavička však byla slabá a Daněk ji chytil.
21'
Centr Holeše odvrátil Břečka jen na roh.
18'
Těžko se po faulu zvedá z trávníku hostující Břečka. Hosté však následující přímý kop nevyužili správným způsobem.
17'
Roh byl dobře kopnutý, ale žádný z Jabloneckých nedokázal zasáhnout míč.
16'
Jablonečtí nejdříve nesmyslně ztratili míč, ale stejně šťastně ho získali. Krásnou střelu vyslal Považanec, který trefil jednoho z bránících hráčů do hlavy a bude se kopat roh.
15'
Petr Rada zápas opravdu prožívá. Hodně gestikuluje a hlasitě udílí pokyny. Často vybíhá až k lajně.
13'
Masopust se hezky uvolnil a vystřelil tvrdě levou nohou. Trochu však při střele podklouzl a jeho pokus skončil vysoko v nebi.
12'
Kubala uvolnil hezky Břečku, ale domácí stoper zatáhl za záchrannou brzdu a nedovolil mu přejít do rychlého protiútoku.
11'
Teď nevelké množství jabloneckých fanoušků povzdechlo po střele Chramosty, jehož tvrdá střela se však mezi tyče nevešla.
10'
Výborný obranný zákrok jabloneckého Lischky. Slovácko vybojovalo první roh. Ten však poslal centrující hráč do země nikoho a Považanec bezpečně odkopl.
8'
Masopust v těžké pozici dokázal na vlastní půlce pokrýt míč a vybojoval faul. Následně přišly tři odkopy přes půl hřiště za sebou. Následně se srazili dva hráči Slovácka při pokusu odhlavičkovat míč z obrany, ale Jablonec z toho nic nevytěžil.
6'
Špatná rozehrávka hostí! Masopust našel Chramostu, který se uvolnil a vystřelil. Jeho pokus však byl zblokován do zámezí.
4'
Domácí Masopust se snažil vyslat za hostující obranu spoluhráče, ale zůstal nepochopen a míč skončil v autu.
3'
Hosté se pokusili o rychlý protiútok, ale přihrávku do volného prostoru v klidu pokryl Hrubý.
2'
Stále ještě ve druhé minutě kopali domácí první roh. Rozehráli ho na krátko a centr Jovoviče přikryl bez problémů do náruče gólman Daněk.
2'
Domácí Holeš se snažil obejít Jankoviče, ale ten odvrátil do autu.
1'
Prvním útokem zahajují fotbalisté Slovácka, které hlasitě povzbuzuje asi patnáctičlenný kotel.
1'
Jablonec hraje v téměř plné sestavě v čele s Tomášem Hübschmanem, který teď o víkendu načal třetí stovku ligových zápasů a poprvé se trefil v lize. Domácím chybí jen Matěj Hanousek a Michal Trávník. Hostům chybí klíčový útočník Tomáš Zajíc.
Nejvýraznější změnou MOL Cupu oproti loňské sezóny je, že odpadají odvetné zápasy, které se hrály počínaje osmifinále. Nově je také zavedeno v případě nerozhodného výsledku prodloužení 2x15 minut, pokud nerozhodne ani to, pak přicházejí teprve na řadu pokutové kopy. Dosud rozhodovaly – a to i ve finále – rovnou penalty!
Ve stejný čas se navíc v televizi vysílá další zápas MOL Cupu Slavia – Liberec. Uvidíme, jak se to promítne na návštěvnosti. V Jablonci už ale neprší a není ani taková zima, jaká region sužovala minulé týdny.
Zdravíme vás ze Střelnice, kde se dnes ve čtvrtfinále MOL Cupu střetnou dva celky naší nejvyšší fotbalové soutěže HET ligy FK Jablonec a 1. FC Slovácko. Vzhledem k tuhé konkurenci v podobě extraligového předkola Liberec – Sparta a zápasu play-off druhé hokejové ligy Jablonec – Bílina se hraje již od 16:00.

FK Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – V. Kubista, Hübschman, Považanec – Masoupust, Chramosta, Jovovič
Náhradníci: Breda, Diviš, Doležal, Hanuš, Jankovic, M. Kubista, Plestil. Trenér: Rada.

1.FC Slovácko: Daněk – Šimko, Břečka, Šumulikoski, Divíšek – Petr, Daníček, Machalik, Havlík, Vasiljev – Kubala. Trenér: Kordula.
Náhradníci: Heča, Hofmann, Janošek, Navrátil, Rezek, Sadílek

Rozhodčí: Franěk – Wilczek, Vlasjuk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.