Je tady konec dnešního utkání, který nám nabídl mnoho krásných gólů a šancí. Mnohem šťastnější odcházejí domácí hráčky, které doslova přejely Švédky a ukončily tak jejich rok trvající sérii bez porážky.

Děkuji za sledování tohoto onlajn přenosu a u příštích zápasů z Ria de Janeira napočtenou!
90+2
90
Hlavní sudí se rozhodla nastavit ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Švédsko právě vstřelilo branku!
No a Švédky se přeci jen dočkaly! LOTTA SCHELINOVÁ se dostala do úniku a zapisuje tak alespoň čestný úspěch na dnešním utkání.
86
Brazílie právě vstřelila branku!
No tak Švédky se neubránily a dostávají "bůra", o což se zasloužila BEATRIZ ZANERATTO krásnou technickou střelou z hranice pokutového území.
82
Fabiana da Silva Simões (BRA) je dnes poslední hráčkou, která odchází střídat a místo ní nastupuje Poliana Barbosa Medeiros (BRA).
80
A je to už o čtyři branky. MARTA se dostala na hraně pokutového území k míči a možná trochu se štěstím a i svou šikovností se dostala až před Lindahlovou, kterou nekompromisně propálila.
78
Debinha to teď trochu uspěchala. Chtěla sice dobře centrovat před bránu, ale nepočkala si na náběh svých spoluhráček.
77
A znovu domácí hráčky, které za potlesku tribun kombinují na vlastní polovině.
75
Další pokus o nákop do útočných řad, ale Bárbara si po dlouhé době sáha na balon, když ho v klidu stáhla do svých rukavic.
74
Kosovare Asllaniová (SWE) také pro dnešek doběhala a nahrazuje je jí na závěr zápasu Emília Appelquistová.
73
Berglundová se pokoušela vysunout jednu ze svých spoluhráček, ale pozorná byla Thaisaová, který sebrala centrovaný balon ze vzduchu.
71
Znovu v akci Hedviga Lindahlová, která teď proti Martěvyběhla až k rohovému praporku, aby zabránila možnému centru.
70
Posledních zhruba dvacet minu plus nějaké nastavení a tempo oproti prvnímu poločasu trochu opadlo.
69
Střídající Debinha se hnal proti Lindahlové, ale švédská brankářka to tentokrát zvládla na výbornou.
65
Další střídání, tentokrát na brazilské straně. Odchází zřejmě zraněná Cristiane Rozeiru (BRA) a nahrazuje jí Debinha (BRA) vlastním jménem Débora Cristiane de Oliveira.
62
Fridolina Rolföová (SWE) pro dnešek dohrála a nahradí jí na zbylou půlhodinku Olivia Schoughová (SWE).
61
Brazilské hráčky kombinují na polovině hřiště a v klidu a s rozvahou se posunují krůček po krůčku směrem ke švédské bráně.
60
Je za námi hodina hry a stav je stále stejný a nevypadá t, že by se hostující hráčkychystaly k nějakému velkému obratu.
57
Držení míče 55% – 45%

Střely cekem 7 – 4

Střely na bránu 5 – 1
56
Střídají i Brazilky. Odchází Formigaová (BRA) vlastním jménem Miraildes Maciel Mota a nahrazuje jí Andressa Alves da Silva (BRA).
54
A jelikož jsme si ještě hlavní sudí nepředstavili, tak je jí mexická rozhodčí Lucila Venegas, která má za sebou zatím šest zápasů na mezinárodní ženské reprezentační scéně.
53
Cristiane Rozeiru teď až moc teatrálně zkoušela pro svůj tým získat další penaltu, ale hlavní sudí byla pozorná.
52
Pro změnu to postupným útokem zkoušejí domácí hráčky, které opravdu nikam pospíchat nemusí.
51
Hráčky Tre Kronor kombinují na polovině hřiště, ale stále to není nic, co by mělo ohrozit branku domácích.
49
Kosovare Asllaniová (SWE) teď ostře u postranní čáry sestřelila Formigaovou a obdržela po právu žlutou kartu.
48
Švédky jsou z úvodu poločasu aktivnější asnaží se rychle snížit, což jde velice těžko přes zformovanou brazilskou obranu.
46
Do druhého poločasu přichází hostující hráčky s jednou změnou v poli. Magdalenu Ericssonovou (SWE) nahradila Jonna Andersson (SWE).
46
Je za námi první půle, ve které jsme nakonec viděli hned tři branky a všechny v podání brazilských hráček. Dlouho to vypadalo, že by Švédky mohly držet s domácími krok, ale po prvním vstřeleném gólu šla jejich hra rapidně dolů. Vše dovršila proměněná penalta v poslední minutě poločasu, kterou proměnila Marta. Uvidíme, co nás bude čekat ve druhém poločasu, který začne přibližně ve 4:01.
45
44
Nejzkušenější hráčka na place a faulovaná MARTA VIEIRA DA SILVA si vzala na starost penaltu a s ledovým klidem posílá domácí do tříbrankového vedení.
43
Tak to je neštěstí pro švédské hráčky. Marta v pokutovém území zavadila o nohu Magdaleny Ericssonové (SWE) a je nařízen pokutový kop!
42
Domácí hráčky kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.
40
Blíží se pomalu konec prvního poločase a hra se trochu uklidnila. Vypadá to, že Brazilky půjdou do šaten s dvoubrankovým náskokem.
38
Byla to nakonec domácí hřáčka Thaisa, která byla donesena na nosítkách, ale vzápětí se vrací do hry, takže to nebude asi nic vážného.
35
Jedna z domácích hráček je nyní ošetřována na hrací ploše a chvíli se asi hrát nebude.
33
Ericssonová natáhla zpoza pokutového území, ale její ne příliš prudká střela skončila na první bránící hráčce.
32
A Asllaniová si teď málem sama zlomila nohu, když chtěla odkopnout balon, ale nakopla pouze drn na trávníku.
31
Brazilky jsou zatím jasně lepším týmem a nepouštějí Švédky k ničemu, což je znát i na statistikách.
30
Držení míče 59% – 41%

27
Teď mohla na druhé straně snížit Jakobssonová, ale její pokus končí několik metrů vedle brány.
26
Pomalu se nám to začíná rozjíždět a Švédky jsou nyní jako opařené.
24
Tak tohle byla ale velká paráda! Marta si naběhla po levé straně a následně našla v pokutovém území CRISTIANE ROZEIRU, která krásně patičkou posílá domácí do dvoubrankového vedení.
23
Tak to byla obrovská sprcha pro švédské hráčky, které nehrály vůbec špatně.
21
Tak jsme se nakonec dočkali! Obrovskou minelu teď vyrobila Berglundová, která spoléhala na svou brankářku, ale u míče byla velice rychle BEATRIZ ZANARATTO a posílá domácí hráčky do vedení.
20
Asllaniová se tlačila středem hřiště do pkutového ůzemí, ale než stihla vystřelit, tak jí balon ukopla od nohy Fabianová.
19
Brazilky kombinují na polovině hry, ale nika mse příliš netlačí.
17
Rubenssonová se teď skvěle vrátila a dokázala čistě zastavit rozvíjející se akci domácích fotbalistek.
15
Je za námi přibližně čtvrthodina hry a nemůžeme říci, že bychom se nudili, ale žádná hitparáda šancí to zatím také není.
14
Andressaová si počínala při svém bránění až příliš agresivně a píská se proti domácím fotbalistkám na půli hřiště.
13
Marta se nyní tlačila po levé straně jako lokomotiva do brány, ale její střeu dokázala švédská brankářka vyrazit na roh.
11
První větší šance hráček ze Skandinávského poloostrova. Asllaniová dostala balon do pokutového územ, kde ovšem netrefila svůj pokus ideálně a Bárbara si v klidu balon vezme do rukavic.
9
Centrovaný balon letěl na vzdálenější tyč, kde ho odehrála jedna ze švédských obránkyň do bezpečí.
8
Fabianová vybojovala první roh zápasu, který bude rozehrávat domácí kapitánka Marta.
7
K balonu se opět dostávají domácíhráčky, které kombinují na polovině hřiště.
6
Rolföová centrovala na nabíhající spoluhráčk, ale její nadýchaný balon byl až příliš dlouhý a knčí v zámezí.
4
Marta se dostala k odraženému balonu v pokutovém území a postarala se o první střelu na bránu, se kterou si ovšem Lindahlová poradila.
2
Domácí fotbalistky hned ze začátku začínají koombinovat na polovině soupeřek.
1

Brazílie: Bárbara – Fabiana, Thaisa, Rafaelle, Monica – Marta (C), Formiga, Tamires, Beatriz – Andressa Alvesová, Cristiane.
Náhradníci: Aline – Bruna Benitesová, Érika, Poliana, Debinha, Andressa, Raquel Fernandesová.

Švédsko: Lindahlová – Berglundová, Dahlkvistová, Asllaniová, Fischerová – Ericcsonová, Jakobssonová, Rubenssonová, Segerová (C) – Rolföová, Schelinová.
Náhradníci: Carlénová – Blacksteniusová, Schoughová, Appelquistová, Sembrantová, Anderssonová, Samuelssonová..
Sluší se určitě říci, že i když jsou Brazilky favoritkami, tak Švédky již 12 zápasů v řadě neprohrály.

Obě dvě družstva zahájila olympijské tažení vítězně. Brazilky na úvod porazily 3:0 Čínu a Švédky ubojovaly těsnou výhru 1:0 nad Jihoafrickou republikou.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu fotbalového turnaje žen mezi Brazílií a Švédskem. Utkání začíná ve 03:00 a bude vás jím provázet David Košinár.