Přeji příjemný zbytek večera a brzy napočtenou. Za několik málo okamžiků začne svůj boj o účast v pohárech také pražská Sparta, proto všechny fotbalové fanoušky zvu k jeho sledování.
Utkání tak končí naprosto zaslouženou výhrou Plzně, která se však nerodila vůbec jednoduše. Hosté museli trpělivě vyčkávat a jejich střelecké trápení utnul až brankou deset minut před koncem Štípek, jenž byl v tu dobu na hřišti pár minut. Pavlu Vrbovi dokonale vyšlo střídání. Druhý gól pak po obrovské hrubici brankáře Peškoviče přidal Ďuriš. Západočeši si tak do odvety odvážejí z Polska velice nadějný výsledek, nezapomínejme však, že je odehrán pouze poločas a rozhodnuto zdaleka není nic.
90+3
Hosté mají míč na svých kopačkách a nikam se neženou. Je rozhodnuto, Plzeň si odveze velmi cennou výhru.
90+1
Ještě tři minuty se budou nastavovat, je však téměř jisté, že Plzeň si tento stav už pohlídá.
90
A doběháno má také střelec druhé branky Ďuriš, který přepouští místo na hrací ploše Hejdovi.
88
Kouč Vrba už své hráče nikam nežene a šetří čas, když střídá Koláře, kterého nahradí Hanousek.
85
Plzeň právě vstřelila branku!
No vida, během pěti minut je tady druhý gól Plzně, ze které zřejmě spadla nervozita. Nutno však říct, že tuhle branku si gólman Chorzówa za rámeček určitě nedá. Nepříliš prudká rána MICHALA ĎURIŠE mu totiž proklouzla mezi rukama do branky. Ovšem i takové góly se počítají, pro český tým jen dobře.
83
Hosté jsou při chuti, další pokus vyslal na svatyni polského týmu Darida, ale s tímto míčem neměl Peškovič žádné problémy.
81
Domácí kouč reaguje posledním střídáním. Místo Piecha příchází Niedzielan.
80
Tak tohle se trenéru Vrbovi povedlo, opravdu vynikající střídání. DAVID ŠTÍPEK si naběhl za obranu na přihrávku a z blízka prostřelil bezmocného brankáře Peškoviče. Důležitý gól.
78
Hezká akce domácího mužstva. Zieňczuk centroval před branku, kde stál přípravený Piech, avšak míč nedokázal trefit pořádně.
76
Balón proletěl pokutovým územím, ale žádné škody plzeňským nenadělal.
75
Následně mají domácí k dispozici další roh. Plzeň se už do útoku zas tolik nepožene, přeci jen zbývá už jenom 15 minut do konce utkání.
73
Ke střídání sahá také Pavel Vrba. Štípek nastupuje místo Hory.
72
A stejný hráč měl o chvíli poté velkou možnost ke skórování. Nedokázal však prostřelit hradbu těl před sebou. Dokonce se zdálo, že někdo z plzeňských zahrál rukou, ale hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
71
Druhá žlutá také na straně Chorzówa. Potrestaným je Piech.
69
Nevím kolikátý, určitě bych je spočítal na prstech jedné ruky, roh pro domácí tým. Po centr se balón snesl ke hostujícímu kapitánovi, který jej odklidil do bezpečí.
67
Velká šance Limberského, který pálil k tyči, ale o centimetry ji minul. Peškovič by byl bezradný. Tohle byla opravdu velká možnost, škoda, že neskončila brankou.
65
Obraz hry se vrátil do starých kolejí. Hosté se snaží dostat do šance, domácí urputně brání a čekají na vhodný okamžik k protiútoku. Na to by si Plzeň měla dát především velký pozor.
63
Přetažený míč končí v zámezí. Peškovič bude odkopávat.
61
V krátké době domácí podruhé střídají. Janoszku nahrazuje Starzynski.
60
Další dobrá příležitost pro Filla, ale ani tentokrát z toho není branka. Domácí jsou hodně zatažení u své branky a obětavě pomáhají svému brankáři, jako právě i v tomto případě.
57
První střídání a postaral se o něj domácí trenér. Straku nahrazuje Lisowski.
56
Ševinský to přehnal s důrazem a po zásluze vidí žlutou kartu.
55
Po Daridově rozehrání se k míči dostal Fillo, jeho následný pokus však končí na protihráči, jenž stál před ním.
54
Rohový kop pro hosty.
53
Další zblokovaný střelecký pokus plzeňského hráče, tentokrát Koláře.
51
Plzeň si svou aktivitu z první půle do začátku té druhé nepřinesla, u míče jsou prozatím domácí, uvidíme co přinesou další minuty.
49
Další centrovaný míč před branku domácích znovu nenašel svého adresáta. U míče hráči Ruchu.
47
Hned v úvodu druhé půle si domácí počínali nedovoleně, po rozehrání se nakonec ke střele dostal Limberský, ale míč se až k Peškovičovi nedostal.
46
V první půli se sice do první šance dostali hned na začátku domácí hráči, ale po zbytek utkání byli jasně lepší plzeňští. Jejich aktivní a nebojácné hře však zatím chybí to nejdůležitější, a sice vstřelený gól. Hosté měli několik hodně slibných možností, přesto se do šaten odchází za bezbrankového stavu.
45+1
Jen pár vteřinek, první půle je u konce.
45
První půle se chýlí ke svému závěru, uvidíme kolik minut hlavní rozhodčí nastaví.
43
Domácí ovšem odvrací míč do bezpečí.
42
Na opačném konci hřiště vybojovala Plzeň rohový kop.
41
K míči se následně postavil Sadlok, s ničím se nemazal a pálil na branku, avšak jeho rána byla zblokována.
40
Druhá žlutá v zápase a první žlutá na straně Plzně. Potrestaným je David Limberský za faul na Piecha.
37
Stejný hráč rozehrával, míč nakopl až k brance a nadělal soupeři velké nepříjemnosti, plzeňští nakonec odkopávají od své branky.
36
Opět malé uklidnění situace pro polský tým, tentokrát po faulu Koláře na Zieňczuka.
34
Na druhé straně jej napodobil Ďuriš, s tím rozdílem, že jeho rána byla lépe mířená, míč jen těsně minul břevno.
33
Straka pálil z velké vzdálenosti, avšak branku přestřelil hodně vysoko.
31
Hlavičkový pokus končí v rukavicích brankáře Chorzówa.
29
Fillo se málem dostal do velké šance, chyběl mu kousek k úspěšnému zakončení, takto však má míč ve své moci brankář Peškovič.
27
Limberský si teď počínal nedovoleně a domácí aspoň na chvíli můžou zklidnit hru.
26
Další střelecký pokus, tentokrát z kopačky Hory, jenže balón znovu míří mimo. Což o to, Plzeň se snaží, jenže smůla a nepřesnost se jejím hráčům lepí na kopačky.
25
Horváthův pokus se však mezi tři tyče nevešel. Peškovič bude odkopávat od branky.
24
Šanci mají nyní, když budou zahrávat rohový kop.
22
Peškovič stále zasahovat nemusel, Plzeň sice hraje aktivně a zřejmě i lépe než soupeř, přesto bez střely nemůže padnout gól.
20
Na druhé straně je pískán ofsajd, ve kterém stál Zeiňczuk.
19
Darida se na pravé straně už už připravoval ke střele, ve které mu na poslední chvíli zabránil Szyndrowski.
17
Nyní po delší době zahrozili domácí, Piech však nedokázal obehrát jednoho z hostujících hráčů a u míče jsou tak nyní západočeši.
16
Daleká rána Sadloka nemohla Bolka nikterak vystrašit. Polský hráč chtěl spíš jen uklidnit hru.
14
Velká šance hostujícího mužstva, jeden z domácích hráčů špatně odehrál míč z pokutového území, Kolář vystartoval jako raketa, dokázal si položit protihráče před sebou, ale na střelu mu už nezbyly síly. Asi největší šance Plzně v dosavadním průběhu.
13
Limberský a Ďuriš se málem dostali do šance, ovšem jejich úmysl hráči soupeře přečetli a z nadějné akce tak znovu nebylo nic.
11
Na levém křídle si nabíhal Hora, avšak míč se k němu nedostal. Škoda, mladý hráč se mohl dostat do dobré pozice.
10
Plzeň pomalu přebírá iniciativu zápasu. Začíná být smělejší, ovšem stále chybí střely na branku.
8
Vzápětí se nám žlutí. První žlutou kartu v zápase vidí Straka.
7
Jenže to se rázem mění. Janoszka pěknou ránou přinutil gólmana Plzně k parádnímu zákroku, následně odkopl radši míč na roh Ševinský. Tohle bylo varování pro české mužstvo.
6
Další akce hostí, ale tentokrát se hráči Plzně nedokázali prodrat přes pozornou obranu soupeře. Peškovič zatím nezasahoval, stejně tak ani Bolek.
4
Plzeň nyní držela míč na kopačkách, ovšem poté následovala přihrávka, která svého adresáta nenašla a balónu se tak ujali domácí. Škoda, docela odevzdané.
2
Do útoku vyrazili opět domácí, Ďuriš se faulem postaral o to, aby akci nedokončili.
1
Domácí si hned na začátku vybojovali rohový kop, po jeho zahrání hlavičkoval Szyndrowski, ale Bolek zasahovat nemusel.
1
Západočeši polského vicemistra rozhodně nechtějí podcenit. "Určitě to bude nejsilnější soupeř, na jakého jsme v této sezoně narazili," uvedl například stoper Václav Procházka. Hlavním cílem loňského účastníka Ligy mistrů bude určitě neinkasovat gól, a pokud možno, tak i skórovat.
Plzeň do třetího předkola postoupila po výborném výkonu nad gruzínským celkem Metalurgi Rustavi, kterého porazila na jeho hřišti 3:1 a poté doma 2:0. Její protivník si naopak poradil s makedonským Metalurgem Skopje, nad kterým zvítězil 3:1 a 3:0.
Příjemný dobrý srpnový podvečer. Evropská liga pokračuje třetím předkolem a ve hře jsou i tři české celky, Plzeň, Mladá Boleslav a Sparta. V tomto onlajnu budeme sledovat zápolení prvního jmenovaného mužstva s polským týmem Ruch Chorzów.

Ruch Chorzów: Peškovič - Stawarczyk, Djokič, Szyndrowski, Sadlok, Zieňczuk, Jankowski, Straka, Malinowski, Janoszka, Piech.

FC Viktoria Plzeň: Bolek - Limberský, Ševinský, Procházka, Rajtoral, Horváth, Darida, Kolář, Fillo, Ďuriš, Hora.

Rozhodčí: Antonio Damato - Nicola Nicoletti, Francesco De Luca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.