Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Hranice - 7. října 2017   18:00

Jičín
Jičín
1' Wolski  • 4' Šulc  • 9' Král  • 11' Wolski  • 12' Wolski  • 14' Veverka  • 17' Šulc  • 19' Král  • 20' Horut  • 22' Horut  • 25' Rychna  • 27' Horut  • 29' Šulc  • 32' Kolc  • 37' Bareš  • 40' Šulc  • 43' Bareš  • 45' Král  • 47' Veverka  • 48' Wolski  • 51' Král  • 51' Miľko  • 54' Kubík  • 56' Horut  • 59' Bareš  • 60' Wolski
27:17
(13:12)
Hranice
Hranice
5' Kozlovský   • 8' Kozlovský   • 9' Stržínek   • 16' Pernička   • 18' Andrš   • 20' Stržínek   • 21' Andrš   • 26' Magrla   • 27' Hub   • 28' Kozlovský   • 29' Kozlovský   • 30' Stržínek   • 43' Kozlovský   • 49' Magrla   • 55' Hub   • 58' Hub
Jičín
Veverka, R. Soukup – Rychna, Krahulec, Kubík, Král, Bareš, Horut, Hlava, Vítek, Wolski, Bíšek, Miľko, Šulc, Kolc, Čurda, Herzán.
Tomáš Kozler, Martin Zych
Hranice
Magrla, D. Krupa, Kučerka, Kleisl – Magrla, Stržínek, Zuzaňák, Zemánek, Brož, Čadra, Jan Šmíd, Bechný, Andrš, Hub, J. Mičola, Dohnal, Tůma, Indrák, Mičkal, Kozlovský, Pomahač, Samiec, Pernička, Hlaváč.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.
HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 27:17 (13:12)

Nejvíce branek: Král 5/1, Wolski 5, Šulc 4 – Kozlovský 5, Hub 3, Andrš 3/1.
Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych.
Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1.
Vyloučení: 2:7.
ČK: Brož (HRA).
Je dobojováno! Po prvním poločase byl stav velmi vyrovnaný a šlo se tedy do půle druhé. V jejím úvodu jsme mohli vidět poměrně hluchou pasáž, kdy se prosazovali jen domácí, byť jen sporadicky. Hranice daly svou první branku ve druhém poločase až ve 43. minutě a Jičín svůj náskok postupně navyšoval. Navíc se mohl v tomto duelu spolehnout na skvěle chytajícího Filipa Veverku, který svůj parádní výkon korunoval dvěma góly. Jičín dnes zaslouženě zvítězil 27:17 a připsal si další dva body do tabulky extraligy.
60'
V poslední sekundě se ještě prosadil Mateusz Wolski, který dává výsledku konečnou podobu.
60'
Matěj Andrš o tyčku proměňuje sedmičku a alespoň kosmeticky upravuje skóre.
60'
V poslední minutě si ještě Hranice vyzkouší sedmimetrový hod.
59'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Bareš).
58'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Michal Hub).
56'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
55'
54'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Zdeněk Kubík).
54'
Radek Brož po tvrdém zákroku je znovu vyloučen, a proto, že to je jeho třetí vyloučení, tak vidí červenou kartu.
54'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
52'
Stržínek si opět vylámal zuby na Veverkovi, který si připisuje dvacátý zákrok v dnešním utkání.
51'
Martin Miľko dává svou první branku v zápase. ale odnesl si po této akci lehké zranění, a tak odchází na střídačku.
51'
Radek Král v rychlém kontru byl úspěšný a je to již 22:14.
50'
Dobré bloky zafungovaly proti střele Martina Stržinka. Hranice sice zůstaly u míče, ale vzápětí o něj technickou chybou přišly.
49'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
48'
Mateusz Wolski zyvšuje svou ranou na 21:13 a o výsledku duelu je troufám si říct rozhodnuto.
48'
Veverkovi nyní při devítce pomohla vysoká zeď, kterou vytvořili domácí hráči a brankář Jičína poté míč v pohodě lapil.
47'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Michal Indrák).
47'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Martin Stržínek).
47'
Filip Veverka je klíčovou postavou Jičína v dnešním duelu. Dalším gólem přes celé hřiště dává dvacátý gól Jičína.
46'
Radek Král pohodlně proměňuje sedmimetrový hod – 19:13.
46'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož).
45'
Filip Veverka chytá skvělý zápas! Jeho úspěšnost je již přes 50%, což je skvělá vizitka domácího brankáře, který si nyní připsal další parádní zásah.
45'
Radek Král šikovně vystihl přihrávku na pravé křídlo a uháněl do trháku. Ten s přehledem zakončil a Jičín už vede 18:13.
44'
Oddechový čas pro domácí.
43'
Martin Bareš ovšem bleskurychle vrací Jičínu náskok čtyř gólů.
43'
Kozlovský se přeci jen nakonec prosazuje a po dlouhé odmlce se radují i hosté.
42'
Domácí trefili v rychlém kontru jen tyčku Kučerkovy brány. Hranice jsou opět na tahu a určitě by ve 12. minutě druhé půle daly první branku v této části hry.
41'
Kučerka však skvěle zasáhl proti střele z pravé spojky a Hranice mohou přejít do postupného útoku.
41'
Navíc Filip Veverka vypomohl svému týmu dobrým zákrokem a Jičín může nyní odskočit na rozdíl pěti branek.
40'
Ondřej Šulce hraje dnes výborný zápas a svou brankou zvyšuje na 16:12.
39'
Tato rána měla pramalou šanci na úspěch. Přišla totiž z velkého úhlu na levém křídle a Veverka si prostor u své bližší tyče pohlídal.
39'
Šulc skvělou přihrávkou za zády vybídl ke skórování Kolce, který minul bránu hostů.
38'
Žlutá karta pro realizační tým TJ Cement Hranice.
38'
37'
Vynikající prostčení Šulce do pivota na Martina Bareše, jenž si v této pozici věděl rady – 15:12.
36'
Jan Šmíd nastřelil z levé spojky jen břevno za Veverkou. Do útoku jdou tedy opět Jičínští.
35'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Mateusz Wolski).
35'
Ani teď to není gól. Kolc ve vyložené pozici na pravém křídle ztroskotal na vynikajícím Kučerkovi.
35'
Poslední okamžiky jsou ve znamení technických chyb a faulů na obou stranách. Uvidíme, kdo tuto pasáž utne vstřelenou brankou.
34'
Hlava skvěle zapracoval v obraně, když čistě připravil svého soupeře o míč. Z následného protiútoku se ovšem Jičín nedokázal prosadit a u míč budou znovu Hranice.
33'
Na druhé straně se zaskvěl i brankář Kučerka do útoku už tak spěchají jeho spoluhráči.
32'
Veverka měl nyní velké štěstí, když po ráně Stržínka zazvonila za domácím brankářem tyčka.
32'
Tomáš Kolc nádherným přehozením z pravého křídla dává svou první branku zápasu a zároveň zvyšuje vedení Jičína na 14:12.
31'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jiří Kozlovský).
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:46.
Je za námi úvodní poločas zápasu. V něm si domácí dokázali několikrát vypracovat až čtyřbrankový náskok, který však hosté vždy umazali. Hranice mohou v první půli mrzet neproměněné sedmimetrové hody a naopak Jičín se může spolehnout na dobrý výkon Filipa Veverky, který svou formu korunoval i jedním gólem. Domácí tedy vedou po 30 minutách 13:12.
30'
30'
Vzápětí se však dostal k odraženému míči a tentokrát se již nemýlil.
30'
Martin Stržínek napálil ze sedmičky jen FIlipa Veverku.
30'
Půl minuty před koncem mají Hranice výhodu sedmičky!
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jiří Kozlovský).
29'
Ondřej Šulce se dobře probil na brankoviště, odkud zvyšuje na 13:10.
28'
Kozlovský využil rozhozené obrany Jičína a přidává desátý gól Hranic.
28'
Domácím se sehrávka do pivota nepovedla a hosté již spěchají do protiútoku.
27'
27'
26'
Petr Magrla využívá přesilovku přesnou střelou z pravého křídla. Veverka byl proti jeho pokusu bez šance.
25'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Dominik Čurda).
25'
Lukáš Rychna se z pravé spojky prosazuje poprvé v zápase a jeho mužstvo odskakuje na rozdíl čtyř branek.
24'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Martin Stržínek).
24'
Nakonec se prosadit nedokázali a na druhé straně neuspěli ani hosté díky výbornému zákroku Veverky proti střele z levého křídla.
23'
Domácí byli při střele faulování, tak zůstávají u míče. Je jim však signalizována pasivita.
22'
Libor Horut po oddechovém času domácích dává desátou branku svého týmu.
21'
21'
Andrš si také počínal velice dobře na střední spojce a po rychlé kličce propálil Veverku v bráně Jičína.
20'
Martin Stržínek ale prokázal své zkušenosti a velmi rychle snižuje na 9:6.
20'
Libor Horut tvrdou střelou ze střední spojky nedal Kučerkovi žádnou šanci.
19'
Radek Král svým dalším gólem znovu dává svému celku tříbrankový náskok.
18'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Matěj Andrš).
18'
Tomáš Mičkal ovšem trestuhodně selhal při pokusu o přehození. Veverka jeho záměr velmi dobře přečetl.
17'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Bareš).
17'
Sedmimetrový hod pro hosty!
17'
Oddechový čas pro hosty.
17'
Neuvěřitelná akce domácích! První nahazovačku do brankoviště Radek Král místo střely ještě vyšperkoval další nahazovačkou ze vzduchu na střed, kde Ondřej Šulc zvyšuje vedení na 7:4.
16'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Tomáš Pernička).
15'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
14'
Brankář Jičína Filip Veverka si všiml prázdné brány hostů a střelou přes celé hřiště ji s přehledem trefuje.
13'
Radek Král si naskočil na levém křídle, ale Kučerku v bráně Hranic překonat nedokázal.
12'
12'
Mateusz Wolski je dnes při chuti a dává dnes již svou třetí branku.
11'
Mateusz Wolski si počínal velmi zkušeně v trháku a technickou ranou dává čtvrtý gól domácích.
9'
Martin Stržínek ovšem bleskově odpovídá a skóre je opět nerozhodné.
9'
Radek Král však posílá Jičín znovu do vedení o jednu branku.
8'
Kozlovský z levé spojky krásně trefil vzdálenější kout domácí brány.
7'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Jiří Kozlovský).
5'
4'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Mateusz Wolski).
4'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc).
3'
Domácí se v rychlém brejku nedokázali prosadit. Fantastický zásah totiž předvedl brankář Hranic.
2'
První zákrok domácího gólmana, který získává míč pro své barvy.
1'
Mateusz Wolski otevírá svou brankou gólový účet tohoto duelu.
1'
Poslední tři vzájemná utkání

15.3.2017 Hranice – Jičín 27:30
19.11.2016 Jičín – Hranice 23:21
13.2.2016 Jičín – Hranice 27:24
TJ Cement Hranice

Hranice jsou na tom o něco hůř než jejich dnešní protivník. Ze čtyř duelů vyhrály jediný a krčí se na předposledním 11. místě tabulky.
Tým z Moravy by měl určitě zapracovat na defenzivní činnosti. V dosavadním průběhu inkasoval 113 gólů a v tomto ohledu se řadí k nejhorším celkům extraligy.
Na palubovkách soupeře si taky vedou vcelku mizerně. Po dvou zápasech mají na kontě 0 bodů a i v tabulce venkovních mužstev se řadí na 11. příčku.

Poslední tři utkání

1.10.2017 Hranice – Frýdek-Místek 21:22
17.9.2017 Hranice – Karviná 33:28
10.9.2017 Plzeň- Hranice 35:31
HBC Ronal Jičín

Jičín je v letošním ročníku úspěšný na 50%. Ve čtyřech zápasech vyhrál jen dvakrát a se čtyřmi body mu patří 6. místo v soutěži.
K průměru extraligy se prozatím řadí ve statistice obdržených a vstřelených branek. Se skóre 109:101 se drží ve středu tabulky, která monitoruje právě tuto bilanci.
Také před vlastním publikem jsou jen z poloviny úspěšní. Ze dvou střetnutí získali 2 body a náleží jim právem 10. pozice v tabulce domácích týmů ligy.

30.9.2017 Brno – Jičín 31:28
23.9.2017 Jičín – Dukla Praha 22:20
16.9.2017 Strakonice – Jičín 26:36
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.