Házená - Extraliga muži - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Nové Veselí - 28. února 2024   18:00

Karviná
Karviná
6' Skalický  • 6' Solák  • 8' Plaček  • 17' Solák  • 21' Skalický  • 22' Patzel  • 24' Plaček  • 25' Nantl  • 26' Patzel  • 27' Prašivka  • 28' Nantl  • 29' Solák  • 30' Nantl  • 33' Růža  • 36' Nantl  • 36' Nantl  • 39' Růža  • 40' Ptáčník  • 41' Prašivka  • 42' Ptáčník  • 43' Nantl  • 45' Patzel  • 46' Skalický  • 47' Plaček  • 52' Plaček  • 53' Franc  • 58' Skalický
30:18
(14:9)
Nové Veselí
Nové Veselí
7' Štěpán   • 8' Ogoun   • 11' D. Flajsar   • 17' D. Flajsar   • 18' D. Flajsar   • 21' M. Popela   • 29' D. Flajsar   • 30' Jochman   • 30' Mi. Štohanzl   • 34' Krejz   • 35' Krejz   • 37' D. Flajsar   • 39' Jochman   • 40' Dlouhý   • 44' Navrátil   • 53' Dlouhý   • 58' Dlouhý   • 60' Tomášek
Karviná
Bubeníček, Petruška
STaRS Karviná
Nové Veselí

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 30:18 (14:9)
Nejvíce branek: Nantl 6, Skalický 5/1, Plaček 4 – D. Flajsar 5, Dlouhý 3, Jochman 2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0. Vyloučení: 2:3.
Házenkáři Karviné naplnili proti Novému Veselí roli favorita a výhrou 30:18 si upevnili druhé místo v extraligové tabulce. Hosté se drželi zhruba dvacet minut a do stavu 6:6. Pak Baník nastřílel šest gólů v řadě a o osudu duelu bylo v podstatě rozhodnuto. V poločase Karvinští vedli 14:9 a po změně stran pak svůj náskok ještě soustavně navyšovali. V úplném závěru se fanoušci dočkali i třicáté branky, kterou vstřelil ze sedmimetrového hodu Ondřej Skalický.
60'
Ondřej Skalický proměňuje a završuje tak skóre utkání!
60'
Karviná bude moci vstřelit třicátý gól ze sedmimetrového hodu. Do bude také poslední akce utkání.
60'
Adam Tomášek po průniku z pravé strany ještě koriguje stav.
60'
Začíná už poslední minuta tohoto utkání.
58'
Z křídla navyšuje stav Ondřej Skalický.
58'
David Dlouhý přesnou střelou zleva prostřelil domácího gólmana.
57'
Sedmimetrový hod proměnil Vojtěch Prašivka.
57'
Karviná bude střílet sedmičku...
56'
O osudu zápasu je rozhodnuto. Uvidíme, zda Karvinští budou atakovat hranici třiceti nastřílených gólů.
55'
Oddechový čas Nového Veselí.
55'
Schams vychytal domácího hráče, který se dostal do zakončení z levého křídla.
53'
Do střelecké listiny se zapsal i domácí Václav Franc.
53'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Dlouhý).
52'
52'
Hosté ztratili míč v momentě, kdy hráli bez brankáře a Jan Plaček jim dává snadný gól.
50'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
50'
Domácí Karviná je již v plném počtu.
48'
Na druhé straně vynikající zákrok Matěje Brychlece v domácí bráně! Ten v souboji tváří v tvář se soupeřem vytáhl míč nad břevno!
48'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
48'
Skalického teď výborně vychytal nohama hostující brankář.
47'
Oddechový čas pro Nové Veselí.
47'
Domácí náskok je již desetigólový! Trefuje se Jan Plaček.
46'
Ondřej Skalický si seběhl do koncovky z pozice levého křídla a zamířil k bližší tyči.
45'
Hostující Štěpán přestřelil z levého křídla.
45'
Jonáš Patzel si doběhl do střelecké pozice a zamířil přesně.
44'
Radek Navrátil snižuje domácí náskok. Karviná si bere oddechový čas.
43'
Rychlý protiútok domácích zakončoval Matěj Nantl. Nové Veselí je v plném počtu.
42'
Zapsat mezi střelce se mohl domácí brankář Košťálek, který přes celé hřiště minul bránu!
42'
Adam Ptáčník skóruje do prázdné hostující brány. Sokol to zkoušel bez brankáře.
41'
Domácí zaskočili soupeře rychlou rozehrávkou a Vojtěch Prašivka proměnil svou příležitost. Jubilejní dvacátý gól Baníku.
41'
Miroslav Štohanzl je vyloučen na dvě minuty za faul na Ptáčníka.
40'
David Dlouhý se trefil z dálky pod břevno domácí brány.
40'
Adam Ptáčník ale rychle odpověděl.
39'
Z levého křídla skóroval David Jochman.
39'
Sedmimetrový hod proměnil David Růža.
38'
Ptáčník byl faulována bude z toho sedmička pro Karvinou.
38'
Hra byla nakrátko přerušena kvůli nutnosti úpravy hrací plochy.
37'
Krásná střela Davida Flajsara po rozehrávce devítimetrového hodu. Míč zapadl pod břevno.
36'
Další gól Nantla a je to zase o šest branek.
36'
Matěj Nantl odpověděl na góly Nového Veselí.
35'
Hosté uspali obranu Karviné pomalejší rozehrávkou útoku. Pak za to vzal Lukáš Krejzl, který skóruje podruhé v řadě.
34'
Lukáš Krejz střílí první branku hostů po změně stran.
33'
Domácí dávají svůj patnáctý gól. Průnikem středem se o to postaral David Růža.
32'
Hostující Schams vyrazil střelu domácího hráče do tyče.
32'
Karvinský brankář Vojtěch Košťálek zneškodnil střelu Tomáška. Následně jeho spoluhráč zase minul opuštěnou bránu soupeře.
31'
Hosté to zkoušejí v útoku bez brankáře. Tu nyní Karvinští přes celé hřiště minuli.
31'
Druhý poločas rozehráli hosté.
31'
Po prvním poločase vede Karviná nad Novým Veselím o pět gólů – 14:9. Domácí začali vlažněji a Sokol s nimi držel krok něco málo přes dvacet minut do stavu 6:6. Pak už se Baník rozjel a šesti vstřelenými góly v řadě si vytvořil poměrně komfortní náskok.

Nejlepším střelcem Karviné je se čtyřmi zásahy Dominik Solák. Za hosty je na tom stejně David Flajsar.
30'
30'
A hosté stačili skórovat! Miroslav Štohanzl překvapil Mokroše přímo z rozehrávky střelou z otočky. Zřejmě to letělo i přes bránícího hráče a gólman Karviné tak neměl ideální výhled.
30'
Po uplynutí normální hrací doby byl ještě nařízen devítimetrový hod pro hosty... Rozhodčí navíc nechal vrátit ještě dvě sekundy.
30'
V závěru první půle se ještě prosadil Matěj Nantl.
30'
David Jochman zakončil akci z levého křídla.
29'
Rychle se ale prosadili také hráči Karviné, konkrétně Dominik Solák.
29'
Hosté po delší době skórovali a snižují. Zásluhu na tom má David Flajsar.
28'
Po gólu Matěje Nantla vede Baník už o šest branek!
28'
Utkání se začíná výrazně lámat ve prospěch Karviné. Ta se rozjížděla pomaleji, ale nyní už je duel v očekávaných kolejích.
27'
Hosté útočili bez brankáře, ale chybovali a za to je z vlastní poloviny potrestal Vojtěch Prašivka.
26'
Domácí se začínají rozjíždět! Jonáš Patzel zamířil ze střední vzdálenosti k pravé tyči z pohledu brankáře.
25'
Mokroš navíc založil protiútok, který skončil trefou Matěje Nantla. Tříbrankový náskok Karviné! To tu dnes ještě nebylo.
24'
Hosté v plném počtu. Karvinou podržel kvalitním zákrokem Mokroš.
24'
Hezká souhra do pravého křídla a Jan Plaček posílá Baník do dvougólového náskoku.
23'
Oddechový čas si vybrala lavička Nového Veselí.
22'
Po gólu navíc přišel faul Adama Tomáška, který dostal dvouminutový trest.
22'
Středem se protlačil do zakončení Jonáš Patzel, který prostřelil Schamse.
21'
Karviná rychle srovnává stav. Postaral se o to Ondřej Skalický.
21'
Nové Veselí jde do vedení po chytré střele Marka Popely o zem. Mokroš nestačil zareagovat.
20'
Domácí se stále nemohou dostat do tempa a Nové Veselí tak drží na půdě favorita krok.
18'
Domácí už hrají v plném počtu.
18'
Další gól Davida Flajsara, který se trefil na konci přesilovky Sokola.
17'
Dominik Solák vrací domácím těsný náskok.
17'
Hosté rychle vyrovnávají. Prosadil se David Flajsar.
17'
Dominik Solák sedmimetrový hod proměnil a poslal Baník do vedení. Gól po dlouhé době.
16'
Nyní ale uvidíme sedmičku Karviné.
16'
Adam Ptáčník je vyloučen a Karviná bude muset dvě minuty pokračovat v pěti hráčích v poli.
15'
Další útočná ztráta domácích. Dopředu se následně řítil Štěpán, který ale únik na levém křídle nezakončil.
15'
Při signalizované pasivitě hostí musel střílet Flajsar. Obrana Karviné ho výborně zablokovala.
14'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Adam Ptáčník).
13'
Domácí vpředu zatím hodně kazí. Nyní zapsali další ztrátu.
12'
Hostující Halíček zakončoval z pravého křídla. Mokroše chytře přehazoval, ale míč zastavilo břevno!
12'
Střelu Patzela z devíti metrů vyrazil brankář Nového Veselí Schams.
11'
Domácím se hra zatím nedaří tak, jak by chtěli a Michal Brůna si proto bere oddechový čas.
11'
David Flajsar se individuálně protlačil do zakončení, které procedil za záda domácího gólmana. Vyrovnáno.
8'
Pavel Ogoun překonává Mokroše a snižuje na rozdíl jedné branky.
8'
Domácí odskakují trefou Jana Plačka.
7'
Skórují také hosté. Jejich první gól střílí z levé strany Ondřej Štěpán.
6'
Druhý gól Baníku střílí Dominik Solák.
6'
Konečně první gól zápasu! Ondřej Skalický ho zaznamenal z trháku.
5'
Další střela Flajsara z pivota minula branku.
4'
Na úvodní gól zápasu čekáme už tři a půl minuty.
3'
První útok hostí. Střelu Flajsara vyrazil nad břevno brankář Petr Mokroš.
2'
Sehrávka do levého křídla, ovšem domácí hráč zakončil jen do bližší tyče!
2'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
2'
Solákova střela letěla do rukou hostujícího brankáře Víta Schamse. Sudí však viděli faul a to znamená rozehrávku z devítky.
1'
První útok má k dispozici Karviná.
1'

HCB Karviná: Mokroš, Vo. Košťálek, Brychlec – Růža, Prašivka, Živanov, Patzel, Plaček, Fulnek, Harabiš, Solák, Skalický, Nantl, Ptáčník, Franc.
Trenér: Michal Brůna

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl, Dufka – Štěpán, Jochman, Ogoun, Halíček, Navrátil, M. Popela, D. Flajsar, Melichar, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Dlouhý, Tomášek.
Trenér: Jan Běloch

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
HCB Karviná:
Předloňský mistr a loňský vicemistr je v aktuální tabulce extraligy na druhém místě. Na vedoucí Plzeň ztrácí Karviná už šest bodů, takže bude chtít toto postavení především uhájit. Zezadu se snažily dotírat ještě třetí Lovosice, kde však Karvinští naposledy remizovali 29:29 a udrželi tak čtyřbodový náskok na konkurenta. Před tím Baník zvládl duely v Brně a doma s Hranicemi. Jinak určitě mrzí domácí porážka 26:28 právě s Plzní ze začátku února. Nejlepším karvinským střelcem je se 102 zásahy Dominik Solák. Brankářskou jedničkou je Petr Mokroš, místo kterého mohou zaskočit také legendární Martin Galia, či mladý Ondřej Mira.
TJ Sokol Nové Veselí:
Nové Veselí je v tabulce deváté. Na osmý Frýdek-Místek ztrácí tři body. K naději na play-off by Sokol potřeboval v Karviné bodovat, protože pak už budou zbývat jen dva duely základní části. Naposledy Novoveselští doma přehráli Jičín jasně 38:23. Před tím naopak utrpěli tři porážky. Nejlepším střelcem týmu je s 88 góly David Flajsar. V brance trenéři spoléhají hlavně na Víta Schamse.
Vítám tu všechny milovníky kvalitní házené! V rámci 22. kola házenkářské Chance Extraligy mužů se utkají také Karviná a Nové Veselí. Karvinští jsou v tabulce druzí a toto postavení se budou snažit do play-off udržet. To Sokol je devátý, ovšem naděje na průnik mezi osmičku pro play-off už jsou spíše teoretické.