Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Strakonice - 20. dubna 2024   18:30

Nové Veselí
Nové Veselí
2' M. Popela  • 3' Halíček  • 4' Krejz  • 6' Ogoun  • 7' Halíček  • 11' Halíček  • 13' D. Flajsar  • 16' D. Flajsar  • 17' Ogoun  • 17' R. Navrátil  • 18' Mi. Štohanzl  • 20' Jochman  • 21' Jochman  • 23' Krejz  • 24' Melichar  • 28' Jochman  • 30' M. Popela  • 30' Jochman  • 32' Halíček  • 36' Ogoun  • 38' M. Popela  • 39' Halíček  • 42' Halíček  • 43' Krejz  • 45' Halíček  • 47' Halíček  • 49' R. Navrátil  • 52' Mi. Štohanzl  • 55' R. Navrátil  • 57' R. Navrátil  • 58' R. Navrátil  • 59' Ogoun
36:23
(20:12)
Strakonice
Strakonice
2' Wildt   • 6' Bičiště   • 6' Sedláček   • 7' Zdychynec   • 9' Wildt   • 12' Němec   • 18' Brůha   • 21' Brůha   • 23' Bičiště   • 25' Sedláček   • 29' Němec   • 30' F. Lukeš   • 32' Bičiště   • 35' Bičiště   • 38' Wildt   • 40' Němec   • 44' Wildt   • 46' Sedláček   • 48' Zdychynec   • 50' Sedláček   • 52' F. Lukeš   • 58' Bičiště   • 59' Sedláček
Nové Veselí
Michal Hanák, Luboš Pavlíček
ZDT Aréna, Nové Veselí
120 diváků
Strakonice

Házenkáři Nového Veselí rozstříleli v utkání, v němž už o nic nešlo, Strakonice a oplatili jim poslední dvě porážky výrazným třináctigólovým rozdílem. Diváci si užili pěknou házenou a teprve druhé vítězství hráčů z Vysočiny ve skupině o udržení.
TJ Sokol Nové Veselí – HBC JVP Strakonice 1921 36:23 (20:12)
Nejvíce branek: Halíček 8, Popela 7/4, Navrátil 5 – Bičiště 5, Sedláček 5, Wildt 4. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 120.
60'
V poslední vteřině ještě vychytal šanci Strakonic brankář Doležel.
59'
Ač tahán za dres, dokázal z brankoviště zakončit přesně Pavel Ogoun.
59'
Ondřej Sedláček se blýskl překvapivým řešením spodem, které končí v síti.
58'
Popáté střílí přesně Radek Navrátil, opět to bylo tváří v tvář.
58'
David Bičiště dalekonosnou tvrdou střelou zmírnil debakl.
57'
Radek Navrátil si počíhal na pravém křídle na přihrávku a prostřelil brankáře o zem mezi nohy.
56'
Strakoničtí házenkáři ještě podrželi míč, ale střelu z levého křídla zastavuje zadní tyč.
55'
Doležel likviduje jednou rukou Vondrovu ránu k tyči.
55'
Radek Navrátil převzal na brankovišti prudkou přihrávku a uprostřed svého kotoulu vyslal pěknou gólovou střelu.
54'
Marek Popela využívá i čtvrtou příležitost sedmimetrového hodu.
54'
Vyloučen byl Tomáš Brůha (Strakonice).
52'
Vzápětí snižuje z podobného místa strakonický Lukeš.
52'
Přesnou souhru na jeden dotek zakončil z pivota Miroslav Štohanzl a domácí vedou poprvé v zápase o 11 branek.
51'
Vondrova rána se od země odráží s přispěním gólmana do břevna domácí brány.
51'
Popela byl při střele faulován a sám i potřetí proměňuje nařízenou sedmičku.
50'
Ondřej Sedláček se protáhl osou hřiště a z šestky prostřelil Doležela.
49'
Po dvojici výborných zákroků rozehrál domácí brankář Jiří Doležel protiútok, který zakončil efektně ze vzduchu Radek Navrátil.
49'
Na druhé straně z devítky přestřeluje Melichar.
48'
Zdychyncově ráně z devítimetrové čáry pomohla do sítě lehká teč.
47'
Krejzovu přihrávku zpracoval Halíček až na podruhé a poté z pravého křídla propálil brankáře.
46'
V domácí síti končí dalekonosná pumelice Ondřeje Sedláčka.
45'
Doležel vyráží Tíkalovu pumelici, hosté ovšem zůstávají na míči.
45'
Pohlednou kombinaci domácích házenkářů završil svým sedmým gólem z brankoviště Halíček.
45'
Oddechový čas pro TJ Sokol Nové Veselí.
44'
Jihočeši pěkně obehráli brankoviště a po dvojici zadovek skóruje z pravého křídla Eduard Wildt.
43'
Rychlý protiútok Nového Veselí zakončuje přesnou střelou Krejz.
43'
Miroslav Štohanzl chtěl tváří v tvář zakončit technicky, jeho rotovaný obstřel však končí na tyči.
43'
Nové Veselí střídá brankáře, místo Schamse přichází mezi tyče Doležel.
42'
Michal Tíkal neprostřelil Schamse a ze samostatného protiútoku zavěsil Robert Halíček.
41'
Melichar pálil z výskoku o zem, ale prudký míč přeskočil strakonickou bránu.
40'
Němec se protáhl na pravé spojce a po rychlé souhře na jeden dotek z hranice brankoviště trefuje domácí síť.
39'
Vzápětí skóruje ze stejného postu také na druhé straně efektně Halíček.
38'
Skulinku našel z těžkého úhlu na pravém křídle hostující Wildt.
38'
Marek Popela se protáhl individuálně do zakončení z levé spojky a nezaváhal.
37'
Dnešní utkání sleduje 120 diváků.
36'
Pavel Ogoun se v oslabení protáhl až na brankoviště a zavěsil.
35'
Sedláčkovu křížnou přihrávku převzal Bičiště přímo do dlaně a švihem na zadní tyč z mezery na pravé spojce využívá přesilovku.
35'
Vyloučen byl Lukáš Krejz (Strakonice).
34'
Na palubovce teď vládnou obrany.
32'
Robert Halíček převzal Popelovu přihrávku a z pravého křídla vyslal gólovou střelu.
32'
David Bičiště z pravé spojky prostřelil brankáře technicky o zem.
31'
30'
30'
Domácí to ještě stihli a současně se sirénou zavěsil z levého křídla Jochman.
30'
13 vteřin před sirénou snižuje pěkným lobem Filip Lukeš, který zachytil na pravém křídle Vondrovu vyraženou střelu.
30'
Na začátku poslední minuty na sebe natáhl protihráče Melichar a předal míč do mezery Popelovi, který z proskoku nezaváhal.
29'
Martin Němec snižuje z pivota, kam mu míč prostrčil Zdychynec.
28'
Po nepřesné střele hostů rozehrál Schams dlouhým výhozem na rozběhnutého Jochmana, jenž tváří v tvář brankáři skóruje.
27'
26'
Schams přisedl střelu na čáře a vyslal do brejku Jochmana, který sám v nájezdu přestřeluje ranou o zem.
25'
Nemýlil se ani na druhé straně Ondřej Sedláček.
24'
Za Sokol Nové Veselí zvyšuje premiérovým zásahem David Melichar.
23'
Ten vzápětí koriguje strakonický Bičiště.
23'
Lukáš Krejz zvyšuje na osmibrankový rozdíl.
22'
Schams vyráží tvrdou ránu z devítky.
21'
Pohlednou souhru házenkářů z Vysočiny zakončil z levého křídla opět Jochman.
21'
Brůha si na druhé straně naskočil na pravé spojce a z bezprostřední blízkosti propálil Schamse.
20'
Po nepřesných zakončeních na obě strany se prosazuje až domácí David Jochman obstřelem z křídla na zadní tyč
18'
Porada zřejmě zabrala, hned po jejím skončení zakončuje přesně Tomáš Brůha.
18'
Oddechový čas pro HBC JVP Strakonice 1921.
18'
Strakonická hra se vyloženě sesypala, další ztrátu okamžitě po rozehrání trestá z rychlého brejku ranou k zadní tyči Miroslav Štohanzl.
17'
Strakoničtí házenkáři vyrazili proti odraženému míči, který ale nezachytili a z volného prostoru na pravé straně skóruje Radek Navrátil.
17'
Vzápětí zvyšuje z rychlého protiútoku Ogoun.
16'
David Flajsar proskočil mezerou na pravé spojce a prostřelil strakonického brankáře.
15'
Vít Schams vychytal v oslabení tutovku Jihočechů.
14'
Vyloučen byl Miroslav Štohanzl (Nové Veselí).
13'
Poprvé se do střelecké listiny zapisuje domácí David Flajsar.
12'
Tvrdou ranou pod břevno se v oslabení prosadil Martin Němec.
11'
Halíček zakončil svůj průnik střelou, po které šel do kotrmelce, zatímco se míč již třepal v síti.
10'
I svou druhou sedmičku proměňuje Popela.
10'
Vyloučen byl Michal Tíkal (Strakonice).
9'
Strakonickou akci zakončil Wildt z pravého křídla obstřelem brankáře na bližší tyč.
8'
Hostující brankář skvěle vychytal úplně volného Jochmana.
7'
Na druhé straně se prosadil Filip Zdychynec.
7'
Vzápětí po rozehrání dává svůj druhý gól Halíček.
6'
V domácí síti se vlní rána Ondřeje Sedláčka pod břevno.
6'
O snížení se postaral David Bičiště.
6'
Po technické chybě Strakonic dostal skvělou přihrávku zprava na pivota Pavel Ogoun a v pádu zavěsil.
4'
A Marek Popela navíc jeho prohřešek trestá ze sedmimetrového hodu.
4'
Vyloučen byl David Bičiště (Strakonice).
4'
Krásnou akci předvedl Lukáš Krejz, který zmátl obránce, prosmýkl se na brankoviště a prostřelil brankáře o zem.
3'
A Robert Halíček otáčí skóre ve prospěch Nového Veselí.
2'
Marek Popela vyrovnává přesnou střelou přes obránce k tyči.
2'
Domácí se z první útočné akce neprosadili střelecky a sólový protiútok využívá k otevření skóre Eduard Wildt.
1'

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Doležel, Mar. Štohanzl – Jochman, Ogoun, Halíček, Navrátil, Popela, Bartůněk, Flajsar, Melichar, Mir. Štohanzl, Krejz.
Trenér: Běloch

HBC JVP Strakonice 1921: Mráz, Mir. Tíkal – Bernhard, Zdychynec, Němec, Lukeš, Landsinger, Nejdl, Bičiště, Brůha, Vondra, Sedláček, Mich. Tíkal, Wildt.
Trenér: Zbíral

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Historická vzájemná bilance je příznivější pro Nové Veselí (7-0-4, 312:269), ale poslední dva zápasy se Strakonicemi prohrálo, v obou případech venku – 22:24 v základní části a 24:29 v bojích o udržení.
JVP Strakonice rovněž o nic nehrají, k předposlednímu utkání ročníku jedou s jistotou záchrany, když po výhře v Hranicích a domácí remíze 31:31 s Maloměřicemi již nemohou být touto dvojicí dostiženy a obsadí jedenácté místo. Jestliže v základní části vybojovali Jihočeši jen 8 bodů, v play-out přidali už dalších sedm.
Sokol Nové Veselí obsadí v letošním extraligovém ročníku bez ohledu na výsledky zbylých tří kol desáté místo. Rozhodla o tom jeho středeční těsná porážka 28:29 v Jičíně. Ve skupině o udržení hrají házenkáři z Vysočiny tak trochu na půl plynu a prohráli počtvrté z pěti zápasů, v samostatné tabulce jsou jen o skóre před posledními Hranicemi, ale samozřejmě mají nahráno díky přeneseným bodům ze základní části.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.