Házená - Extraliga muži - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Dukla - 24. února 2024   18:00

Plzeň
Plzeň
4' Kosteski  • 5' Beneš  • 6' J. Douda  • 8' Šindelář  • 9' Šindelář  • 10' Beneš  • 12' Kosteski  • 13' Ćurčić  • 15' Bláha  • 15' Kosteski  • 16' Nový  • 17' Bláha  • 21' Šindelář  • 22' Stehlík  • 23' Šindelář  • 24' Kosteski  • 26' Kaplan  • 28' Kosteski  • 29' Stehlík  • 30' Nový  • 31' Bláha  • 33' Ćurčić  • 34' Bláha  • 35' Beneš  • 36' Šindelář  • 37' Bláha  • 38' J. Douda  • 44' Šindelář  • 46' Ćurčić  • 48' Bláha  • 51' Bláha  • 51' Kosteski  • 52' Vinkelhöfer  • 54' Bláha  • 54' Kosteski  • 55' Vinkelhöfer  • 56' Vinkelhöfer
38:37
(21:18)
Dukla
Dukla
2' Dokoupil   • 4' Dokoupil   • 6' Březina   • 7' Krušberský   • 9' Josef   • 11' Dokoupil   • 12' Dokoupil   • 12' Březina   • 14' Březina   • 16' Josef   • 21' M. Rakouský   • 22' Josef   • 25' J. Rakouský   • 27' Josef   • 28' Tonar   • 29' M. Rakouský   • 33' Křístek   • 34' Dokoupil   • 36' Krušberský   • 38' Dokoupil   • 39' Josef   • 41' Josef   • 43' Dokoupil   • 45' Josef   • 49' Dokoupil   • 49' J. Rakouský   • 50' Křístek   • 52' Dokoupil   • 53' Josef   • 56' M. Rakouský   • 58' Josef   • 60' Josef
Plzeň
Šlezingr, Špunar
SH Lokomotiva Plzeň
Dukla

Házenkáři Plzně přestříleli v bláznivém zápase Duklu 38:37. V zápase promarnili vedení o pět branek. Ještě před minut před koncem drželi vedení o čtyři góly, ale Dukla si nakonec málem odvezla cenný bod. To ovšem nepřipustil Herajt zákrokem při posledním útoku Pražanů. Výhra proti Dukle znamená, že Plzeň má vzhledem k remíze Karviné v Lovosicích jistotu vítězství v základní části a duely na palubovce Králova Pole a Hranic už pro ni budou přípravou na play-off.
Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha 38:37 (21:18)
Nejvíce branek: Kosteski 8/1, Bláha 8, Šindelář 6 – Josef 10, Dokoupil 9, Tonar 6/5. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/5. Vyloučení: 5:3.
60'
Herajt skočil proti střele z levé spojky k zadní tyči a Plzeň vyhraje.
60'
Dukla jde do hry sedm na šest, rozehraje Martin Rakouský u vlastního brankoviště.
60'
Petržala zastavil zakončení Doudy z levé spojky na vzdálenější tyč, Dukla si bere jedenáct sekund před koncem timeout.
60'
Josef dostává Duklu ranou ze střední spojky pod víko na kontakt.
60'
Bláhova střela letěla z pravé spojky vedle zadní tyče.
59'
Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje.
59'
Michal Tonar nezaváhal mezi nohama Šmída.
59'
Stehlík kroutí hlavou, ale dostane dvě minuty za zákrok na levé křídlo.
59'
Doudova šance šla do horní tyče, útočí Dukla.
58'
Josef snižuje ze střední spojky.
58'
Douda byl zastavený na levé spojce, po rozehrávce volného hodu zkazil přihrávku na Šindeláře na pivotu.
57'
Talent srazil zakončení Tonara z levé spojky doprostřed brány k Herajtovi.
56'
Vinkelhöfer si naskočil na levém křídle pro gól na protější tyč.
56'
Martin Rakouský se dostal rychlou kličkou na šest metrů.
56'
Bláha udělal útočný faul na levé straně a hrát bude Dukla.
55'
Bláha posouval na levé křídlo Vinkelhöfera a ten se trefil na zadní tyč.
55'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jiří Dokoupil).
55'
Josef začíná přesilovku průrazem na levé spojce.
54'
Žlutá karta pro realizační tým Talent tým Plzeňského kraje.
54'
Dvě minuty pro Šindeláře za zákrok na levou spojku.
54'
Sviták bude ještě vyloučen za faul na severomakedonského reprezentanta.
54'
Kosteski převzal nahrávku od Beneše a zakončil plzeňský brejk.
54'
Bláha prostřelil Petržalu z levé strany mezi nohama.
53'
Střela Josefa z levé spojky se odrazila od vzdálenější tyče.
52'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha.
52'
Vinkelhöferova loženka z levého křídla propadla kolem bližší tyče až k té zadní.
52'
Sviták předložil křižný pas z levé spojky na pivota Dokoupila.
51'
Kosteski vyřešil rychlý brejk z pravého křídla.
51'
Bláha ze spojky.
50'
Křístek z brejku obstřelil Herajta. Lavičce Plzně se něco nelíbilo.
48'
Bláha pálil z pravé spojky pod víko.
49'
Jiří Rakouský utekl z levé strany a prudkou střelou k pravé tyči se mu povedlo srovnat.
49'
Dukla propasírovala míč na Dokoupila na pivotu.
49'
Plzni byla odpískána pasivita.
47'
Krušberský spálil šanci z pravého křídla mezi nohy Herajta a potom se vrhl Nový po míči.
46'
Proti možnosti Březiny z pravé spojky zachránila Plzeň bližší tyčka.
46'
Dukla se hnala do brejku, ten přečetl Bláha a předložil míč na pravou stranu, kde byl Čurčič sám proti gólmanovi.
45'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Šindelář).
45'
Josef vystřelil ze středu k levé tyči.
45'
Bláha zablokoval pokus z pravé spojky, míč bude nadále patřit Dukle.
44'
Douda udělal kličku, ještě připravil míč do levého křídla na Vinkelhöfera, ten z úhlu nahrál na šest metrů Šindelářovi před prázdnou bránu.
43'
Lob Dokoupila z levé strany skončil na břevnu.
43'
Petržala se přesunul rukama k pravé tyči, ale Herajt vyběhl a nepřipustil rychlý kontr Dukly.
43'
Dokoupil z brejku donutil domácí k timeoutu.
42'
Douda se otočil, ale střela z šestky šla o zem do břevna.
42'
Rakouský vypíchl přihrávku a Křístek postupoval zleva na Herajta, ten si poradil s tutovkou Dukly.
41'
Josef využil nahrávky ze středu k ráně z levé spojky.
40'
Petržalovi pomohlo při šanci Stehlíka z pravé spojky břevno, rozehraje Petržala.
40'
Vinkelhöfer zabránil dohrávce do pravého křídla. Následná střela Josefa z levé spojky přes blok dopadla vedle zadní tyče.
39'
Beneš si naskočil na levém křídle na pas od Doudy z levé spojky a přehodil Petržalu vedle vzdálenější tyče.
39'
Josef se protáhl na pravé spojce k zakončení na bližší tyč.
38'
Douda poslal míč k levé tyči do protipohybu Petržaly.
38'
Po nahrávce z levé spojky překonal Dokoupil technicky brankáře.
37'
Bláha vypálil z výskoku na pravé spojce na první tyč.
36'
Dukla kontruje do pravého křídla na Krušberského.
36'
Šindelář skóroval v pádu po nahrávce Bláhy ze spojky.
36'
Petržala zakročil proti Šindelářovi na pivotu, nicméně Křístek trefil z pravé spojky boční síť.
35'
Michal Tonar napálil sedmičku do levé šibenice kolem Šmída.
35'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Marko Ćurčić).
35'
Beneš z levé spojky.
34'
Dokoupil na pivotu.
34'
Bláha nachytal Petržalu z levé spojky na přední tyč.
34'
Michal Tonar proměnil k pravé tyči.
34'
Po zákroku na Jiřího Rakouského nakonec sudí přisuzují balón Dukle.
33'
Čurčič rozvlnil síť pokusem z levé spojky na bližší tyč.
33'
Křístek zakončil brejk slajzem z levé strany na zadní tyč.
33'
Sviták přihrával, proti Březinovi zasáhl Herajt levou nohu.
32'
Herajt vytahuje možnost Josefa z levé spojky. Při kontru posílá Kosteski míč z pravého křídla do přední tyče.
31'
Bláha vyskočil na levé spojce pro trefu na protější tyč.
31'
Plzeň rozehrála druhý poločas.
31'
Zatím se hraje házená nahoru-dolů. Oba celky disponují velmi slušnou souhrou s pivotem. Plzeň odskočila do vedení o pět branek, ale nakonec je po trefě Nového plus tři. Utkání probíhá bez větších emocí, ale co není, může být. Pokud Talent dnes vyhraje, tak vzhledem k remíze Karviné v Lovosicích, bude mít jisté vítězství v základní části.
30'
30'
Nový se dožadoval faulu na svou osobu. Vzápětí brejk Dukly zastavil Douda a nahrál přímo za obranu Novému, který se nevrátil, z otočky ještě stačil skórovat v prvním poločase.
30'
Tonar si dovolil sedmičku mezi nohama Herajta.
30'
Josef byl faulovaný na levé spojce, nařízena sedmička pro Duklu.
29'
Stehlík vystřelil přesně z devíti metrů vedle levé tyče.
29'
Martin Rakouský ovšem propálil postaveného Herajta z pravé spojky na zadní tyč.
29'
Jiří Rakouský si netroufl na dorážku z levého křídla.
28'
Kosteski posílá míč do sítě z pravého křídla.
28'
Tonar zkusil střelu po ruce z levé spojky.
27'
Kaplanův pokus z pravé spojky skončil vedle bližší tyče.
27'
Žlutou kartu dostal kouč Dukly Michal Tonar.
27'
Josef snížil z levé strany.
26'
Kaplan si našel svou odraženou střelu a dorážel z pravé strany na druhou tyčku.
25'
Novému vypadla přihrávka na pivota a Rakouský běžel na Herajta, trefil se mezi nohama.
25'
Herajt vyrazil střelu z pravé spojky a Plzeň může vést o pět branek.
24'
Kosteski zaznamenal branku z brejku.
24'
Po sklepnutí od Martina Rakouského přestřelil Josef branku Plzně.
23'
23'
Souhrou Stehlíka se Šindelářem odskakuje Talent na rozdíl tří branek.
23'
Dokoupil nasměroval možnost z pivota do břevna a nepřekonal tak Šmída.
22'
Teď už Stehlík skóruje z pravé spojky.
22'
Dukla srazila střelu Stehlíka z pravé spojky a Josef trefil z dálky prázdnou bránu.
21'
Martin Rakouský udeřil z pravé spojky do vzdálenější šibenice.
21'
Šindelář se na pivotu položil do nahrávky Stehlíka z pravé spojky.
20'
Herajt zneškodnil vyloženou příležitost ze sedmi metrů a Plzeň tak jde do postupného útoku.
20'
Po faulu zezadu na Martina Rakouského dostal Kaplan dvě minuty.
19'
Kosteski zvolil sedmičku k pravé tyči.
19'
Po zákroku na Doudu na levé straně uvidíme i sedmičku pro Talent.
18'
Tonar umístil sedmičku na svou levou stranu.
18'
Sedmička pro Duklu, do brány jde Šmíd.
18'
Talent přerušil akci soupeře faulem na Březinu na pravé spojce.
17'
Po pasu od Beneše šel Bláha na levé straně sám na Petržalu.
16'
Stehlík poslal nahrávku ze středu na pivota Nového, ten směřoval k levé tyči.
16'
Josef odpovídá z levé spojky.
15'
Na Kosteskiho trhák si Petržala sáhl.
15'
Bláha obstřelil gólmana křížem zleva.
14'
To byla nádhera! Filip Březina skóruje náhozem na pravou spojku.
14'
Dukle nevyšla nahrávka na Jiřího Rakouského na levé křídlo, vzápětí hraje Plzeň i s Novým na pivotu.
13'
Čurčič vyrovnal z pravé spojky.
13'
12'
Březina naběhl na pravou spojku do druhé vlny.
12'
Kosteski zakončuje z pravého křídla na druhou tyč.
12'
Další trefa Dokoupila z rychlé akce.
11'
Sviták vymyslel přihrávku na Dokoupila na pivotu.
11'
Jiří Rakouský byl jako první u odraženého míče na levém křídle a Dukla pokračuje v útoku.
10'
Bláha viděl na levém křídle Beneše, ten mířil mezi nohy Petržaly.
9'
Josef poslal parádní střelu z pravé spojky přes blok na vzdálenější tyč.
9'
Šindelář otáčí vývoj zápasu z brejku.
9'
Pravá spojka přihrála Dokoupilovi, Herajt se nenechal přehodit.
8'
Douda s Čurčičem sehráli signál na pivota Šindeláře.
5'
Petržala vykopl pravou nohu proti Doudovi.
8'
Po faulu na Kosteskiho na pravém křídle se bude házet sedmička, Sviták dostane dvě minuty.
7'
Hosté posouvali míč až do pravého křídla, kde se nacházel Krušberský.
6'
Douda vyslal přesnou střelu kolem pravé ruky Petržaly.
6'
Březina překonal Herajta pokusem ze země.
5'
Bláha postrčil na levé křídlo Benešovi.
4'
Po pasu ze spojky zakončil Dokoupil z pivota pod pravou nohou Herajta.
4'
Kosteski srovnává mezi nohama gólmana.
4'
Čurčič zablokoval pokus Josefa z levé spojky.
3'
Dukla minula branku, Čurčič pak střílel z levé spojky na bližší tyč.
3'
Pokus Bláhy se odrazil k Jiřímu Rakouskému a útočit bude Dukla.
2'
Petržala vyrážel střelu ze spojky, vzápětí skóroval na pivotu Dokoupil.
1'
Dukla se z prvního útoku neprosadila.
1'

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Ćurčić, J. Douda, Kaplan, Kosteski, Nový, V. Dubský, Bláha, Vinkelhöfer, Stehlík, Voves, Melich, Beneš, Štochl, Šindelář.
Trenér: Petr Štochl

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Vojtela, Josef, Sviták, Březina, Bolehovský, Krušberský, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Tonar, Moravčík, M. Rakouský, Hrubý.
Trenér: Michal Tonar

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.
Vzájemné zápasy
Jedná se o reprízu semifinále 2021, kdy Plzeň postoupila v pěti zápasech. V prvním duelu letošní sezony zvítězila v 10. kole v Řepích 33:30.
Talent tým Plzeňského kraje
Plzeň má nakročeno k tomu, aby stejně jako loni ovládla základní část. Zvládla velmi důležitý zápas v Karviné. Ve středu porazila Nové Veselí, ačkoli ji scházel Šafránek na křídle, Škvařil na spojce či Nový na pivotu. Západočeši zůstali tak nadále stoprocentní v domácím prostředí. Debut absolvoval Lukáš Melich, který přišel na hostování z pražské Dukly do konce sezony. K dispozici byl i brankář Karel Šmíd, jenž se po tomto ročníku Chance Ligy s Plzní po dlouhých letech rozloučí. To bývalý reprezentant Šindelář a Milan Škvařil prodloužili smlouvu.
HC Dukla Praha
Mistr z roku 2017 je v tabulce momentálně pátý. V loňské sezoně vypadl ve čtvrtfinále a po dlouhé době se jej netýkaly boje o medaile. Přes léto posílil například Michalem Tonarem. Spojka s reprezentačními zkušenostmi přišla do Dukly z Plzně a vydala se za svým otcem. V posledních letech se Tonar potýkal se zdravotními problémy a po návratu už v nabité sestavě Talentu nedostával tolik prostoru. Jeho otec trénoval Západočechy v titulové sezoně 2018/19, kdy Plzeň otočila finále s Karvinou z 1:2 a Tonar mladší rozhodl sedmičky pátého zápasu. Mimochodem dalším pohybem mezi hlavním městem a Plzní byl kdysi Jan Blecha, jenž si v dresu Plzně zahrál na straně poražených i ono finále v roce 2017.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 23. kola Chance Extraligy, ve kterém se střetnou Talent tým Plzeňského kraje a HC Dukla Praha. Začínáme v 18:00.