Házená - MOL liga ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hodonín : Zlín - 18. května 2018   18:00

Hodonín
Blažková, Zichová, Nejezchlebová – Poláchová, Smetková, Jadamíková, Jastrábová, Gätnerová, Pospíšilová, Kalinová, Patrnčiaková, Krejčíková, Nováková, Višňovská, Marková, Vavroušková, Furyová, Slobodová, Bydžovská, Budayová, Ivičičová, Tóthová, Kováčiková, Klásková.
Králíček, Letev
Zlín
Rybníčková, Sedláková, Kryšková, Benedíková, Stojarová – Herbočková, Pavelková, Popelková, Sobieská, Nygrýnová, Očadlíková, Vlková, Hradilová, Mizerová, Ševčíková, Kolářová, Lapčíková, Kamenářová, Birkušová, Polomíková, Brandová, Kříčková, Dufková, Matejíková, Polášková.

Hodonín pouze remizuje se Zlínem v posledním duelu sezony. Dvě vteřiny před koncem zavinila Patrnčiaková sedmičku, dostala navíc přímou červenou kartu. Zkrátka, bylo zjevné, že nechce Zlínu povolit rozehrávku. Házenkářská pravidla jsou jasná – hráčka musí pustit míč víceméně okamžitě z rukou. To se v tomto případě nestalo, takže červená karta právem.

Následně nechybělo mnoho, aby Zichová zajistila domácím dva body. I tak ovšem dnešní utkání vítěze nepoznalo. Znamená to, že Hodonín si na palubovce setrvání v ženské lize neuhrál. Tudíž by měl sestoupit. Otázkou zůstává, jestli nahoru bude chtít vítěz první ligy Plzeň.
60'
Zichová neměla daleko k tomu, aby nohou vykopla sedmičku Hradilové. Ta ovšem i tak rozhoduje o remíze!
60'
To jsou věci, to jsou věci! Patrnčiaková (HOD) vyfasovala přímou červenou kartu, když zamezila dohrávce do levého křídla... Jenže zároveň udělala (zřejmě) přešlap a rozhodčí nařídili míč pro hosty. Poté odmítla pustit míč z rukou, aby Zlín nemohl rozehrát. Dvě vteřiny před koncem je tady sedmička proti domácím házenkářkám.
60'
Jedna z domácích hráček zamezila dohrávce do levého křídla, ale k naštvání hodonínských házenkářek by měl hrát ještě Zlín.
60'
Vyloučení v týmu HK Hodonín.
60'
Hostům nezafungovala souhra s pivotkou, zhruba patnáct vteřin do konce.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Zakončení z levé spojky vychytala domácí brankářka.
59'
Patrnčiaková zleva dostala Hodonín při rychlém kontru do vedení.
59'
Útok hostů končí na levé straně.
59'
Faul na Ševčíkovou na levé spojce.
58'
Jenže střela z levé spojky neskončila brankou.
58'
To už ovšem neplatí a hraje Hodonín.
58'
Nováková stínovala protihráčku, Zlín je nadále v útoku.
57'
Vyrovnáno po zakončení Poláchové z levého křídla na přední tyč.
57'
Herbočková navíc přidává trefu z šestky při brejku.
56'
Tvrdá střela Herbočkové při samostatném úniku po pravé straně znamená vyrovnání.
56'
Rozhodčí viděli faul na levou domácí spojku, v brance je připravena Rybníčková.
55'
Zvláště, když Očadlíková křížem na pravou stranu vyzvala ke snížení z trháku svojí spoluhráčku Hradilovou.
55'
Hradilová levačkou o zem proměnila sedmičku a čeká nás zajímavý závěr.
54'
Do pravého dolního rohu branky udeřila Pospíšilová.
53'
Levačka Hradilové a je to o dvě branky.
53'
Zlín poslal do hry Ševčíkovou, Hodonín zase například Novákovou.
53'
Po útočném faulu levé spojky domácích chystá Zlín svojí odpověď.
52'
Smetková měla míč na pravé spojce, ale tou dobou už nastal konec domácího útoku.
52'
Smetková začala postupný útok domácích.
52'
Oddechový čas pro domácí.
52'
Střela Ševčíkové z levé spojky byla sražena doprostřed branky do rukou brankářky.
51'
Kalinová však poslala míč ze sedmičky do ruky brankářky.
51'
Faul na levou domácí spojku znamená sedmičku.
50'
Je to o tři branky po rozpohybovaní domácí obrany a brance Hradilové.
50'
Zlín je v útoku se střední spojkou Ševčíkovou.
50'
Zakončení zlínské pravé spojky mělo k ideálu daleko.
49'
Nováková dostala míč mezi tři tyče z brejku do levé poloviny branky.
49'
Rychlá akce hostů, ale střelu z pravého křídla přečetla domácí brankářka.
49'
Levá spojky hostů obešla Novákovou a poté získala faul na vlastní osobu.
48'
Razantní střela Kalinové na středu zapadla pod víko.
48'
Zlín se zlobí, ale v době, kdy držela míč Baumbachová na pravé straně, tak je pískáno proti hostům.
47'
Matejíková byla zablokovaná na levé spojce, ale útok hostujícího celku pokračuje.
47'
Hodonínská souhra se Smetkovou na pravé straně brankou neskončila a Zlín se může dotáhnout na rozdíl jednoho gólu.
46'
Patrnčiaková měla velkou šanci při trháku na levé straně, ale minula krátkou tyč.
46'
Navíc po domácí chybě je na tahu opět Zlín.
45'
Nygrýnová z levé spojky do předního dolního rohu branky snižuje.
45'
Po faulu na zlínskou pivotku budeme svědky devítky.
45'
Útok domácích však končí po pár sekundách.
44'
Hostující hráčka prolétla na šest metrů ze spojky a skóruje tvrdou střelou.
44'
Zlín má na levé spojce Nygrýnovou.
43'
Další rychlý kontr a střela Patrnčiakové z pravé strany na druhou tyč.
43'
Po nahrávce z levé spojky umístila Jadamíková střelu z pivotky do levého dolního rohu branky.
43'
Hodonín vsadil na obranu 1:5, v útoku je například Očadlíková či Polomíková.
42'
42'
Další hodonínský brejk a Patrnčiaková zakončuje tentokráte ze středu do levého dolního rohu branky.
42'
Kalinová z levé spojky z druhé vlny do dolní části branky vrací domácím vedení.
41'
Hradilová z trháku levačkou srovnala. Zichová loví míč ze sítě.
41'
Vidíme postupný domácí útok se Smetkovou na pravé spojce a proti obraně 1:5.
40'
Po špatné zlínské nahrávce na střední spojku utekli do brejku dvě domácí hráčky, načež Patrnčiaková zakončila zprava na zadní tyč.
39'
Smetková z pravé spojky levačkou přelobovala brankářku k druhé tyči.
39'
Rychlá zlínská dohrávka na levé křídlo, kde Očadlíková překvapila brankářku zakončením k přední tyči.
38'
Gól Pospíšilové nemůže pro technickou chybu v závěru útoku platit.
38'
Po technické chybě hostů útočí na pravé spojce Smetková.
38'
Pospíšilová fauluje střední spojku, devítka proti domácím.
38'
Patrnčiaková mířila levačkou do levé poloviny branky, ale tam byla Rybníčková při sedmičce.
37'
Po faulu na pravé straně bude mít domácí celek sedmičku.
37'
Nepřesná souhra hostů s pivotem, následuje útok domácích s Patrnčiakovou na pravé straně, stejně tak Smetkovou.
36'
Střední spojka přihrála na pivotku, kde zakončila Pospíšilová do levé části branky.
36'
A posléze útočný faul hostů na pravé straně.
36'
Kroky domácích na levé spojce.
35'
Střední spojka hostujícího celku byla zablokovaná.
35'
Očadlíková využila chyby Smetkové a z trháku narvala míč do sítě výskokem na šesti metrech na střední spojce.
34'
Hradilová srovnala levačkou do levé poloviny branky ze sedmičky do protipohybu brankářky.
34'
Z levé spojky z druhé vlny kontruje Gärtnerová.
33'
Herbočková vystihla nahrávku soupeřky a utekla do trháku, který zakončila ze středu do levého dolního rohu branky.
33'
Zlín hraje s obranou 1:5, na pravé spojce je Smetková.
33'
Faul na levou spojku domácích, devítka.
32'
Zakončení hostů z pravé spojky minulo branku.
32'
Ševčíková z levé spojky z druhé vlny otřela své zakončení o nohu brankářky.
31'
Smetková si seběhla do levé části brankoviště a lobem dostala míč do branky.
31'
Pospíšilová se jako první dotkla míče ve druhém poločase.
31'
Hodonín vstoupil do zápasu dobře, ale nakonec v poločase je rád za remízu. K vidění je hodně chyb na obou stranách. Krásnou brankou do levého horního rohu branky skórovala Matejíková. To byl asi nejhezčí moment úvodního dějství. Domácí sází na pivotku Pospíšilovou. Hostující družstvo se může naopak spolehnout na sedmičky Hradilové a skvělou souhru s Vlkovou na šesti metrech.
30'
30'
Baumbachová chtěla dohrávat ze spojky na pivotku Vlkovou, ale tohle domácí obrana neumožnila.
30'
Pospíšilová se natahovala po nahrávce spoluhráčky, ale na pivotce udělala přešlap.
30'
Hodonín je na tahu a má na hřišti pivotku Pospíšilovou.
29'
Posléze je na stejném postu faulovaná také Očadlíková.
29'
Faul na levou spojku hostů, devítimetrový hod.
28'
Patrnčiaková stála na středu na konci rychlého brejku.
28'
Krásný gól, Matejíková ze střední spojky přes dvoučlenný blok do levého horního rohu branky!
27'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Valerie Smetková).
27'
Obrana hostů byla rozpohybovaná a Pospíšilová byla úspěšná z pivotky do levého dolního rohu branky.
26'
Vlková se odpoutala od svých soupeřek a z pivotky zakončila do levé poloviny branky.
25'
Fiurášková překonala gólmanku z pravé spojky.
25'
Patrnčiaková posílá domácí celek opět do vedení z pravé strany.
24'
Vyrovnáno po trefě Vlkové z pivotky z šestky.
24'
Rozhodčí zvedli ruku, míče se dotkla v útoku i Krejčíková, nakonec přišlo zakončení Gärtnerové z pravé spojky do bližšího dolního rohu branky, kde měla brankářka nataženou levou nohu.
23'
Levačka Hradilové opět dorovnává skóre ze sedmičky.
23'
Kříčková navíc po faulu Pospíšilové zůstala ležet na zemi, byla ošetřovaná.
23'
Pospíšilová (HOD) zprava faulovala levou spojku, zajistila Zlínu sedmičku, navíc dostane dvojku.
23'
Gärtnerová reagovala ze střední spojky z výskoku pod víko tvrdou střelou přes blok zlínských hráček.
22'
Velká chyba na spojce při nahrávce na Patrnčiakovou, která posléze přihlížela tomu, jak z trháku Vlková skóruje technickou střelou a přelobováním brankářky
21'
Kryšková podržela Zlín, ale na druhé straně nebyla přesná zřejmě Polomíková z pravého křídla.
21'
Odpískaný faul na pravou spojku domácích, zatím však jen devítka.
20'
Domácímu celku vyšla souhra se Smetkovou na pravé spojce, která vystřelila levačkou do předního dolního rohu branky.
19'
Hradilová levačkou srovnala ze sedmičky.
19'
Pivotka hostů se otočila kolem Pospíšilové, která faulovala a rozhodla o tom, že Zlín hází sedmičku.
18'
Velká chyba domácího celku v útoku, ale následně se na pravé straně vrátila do obrany Patrnčiaková a skvěle zasáhla na hranici svého brankoviště.
18'
Matejíková pálila z levé spojky nahoru k zadní tyči, trefila se do sítě. Nikoliv však do horního rohu branky.
18'
Baumbachová byla zastavena na levé spojce faulem.
17'
Rychlá souhra zprava s pivotem, ale Pospíšilová přešlápla do zlínského brankoviště.
16'
Zřejmě Patrnčiaková střílela z osy hřiště levačkou doprostřed branky, následně se její spoluhráčka na šestce nedostala k dorážce.
16'
Hodonín pokračuje s Kalinovou na levé spojce proti obraně 0:6.
16'
Rozběhnutá Ševčíková na pravé spojce našla na přední tyči pouze ruce brankářky.
15'
Polomíková byla držena na pravé spojce, takže devítka.
15'
Jastrábová po nahrávce z levé spojky přelobovala brankářku z levého křídla.
14'
Po zlínském zakončení mimo tři tyče z výskoku hraje Hodonín.
14'
Kalinová chybovala a domácí celek už je pod tlakem pasivity.
13'
Chyba Hodonína na pravé straně a je z toho trefa z trháku pro Kříčkovou směrem pod levou nohou brankářky.
13'
Hradilová opět odpovídá ze sedmičky levačkou k levé tyči po pravé ruce brankářky.
12'
Kalinová a ještě jedna hráčka dostali míč na levé křídlo, odkud se zapsala mezi střelkyně Jastrábová.
12'
Hradilová byla nejprve faulovaná na pravé spojce a vzápětí snižovala ze sedmičky levačkou.
11'
Kalinová zpracovala nahrávku spoluhráčky a poslala míč z levé spojky z šestky k zadní tyči.
11'
Na druhé straně střílela zlínská levá spojka na bližší tyč a taktéž nepohnula se skóre.
10'
Kalinová začala dohrávku do pravého křídla na pozici střední spojky, ale jedna z domácích hráček trefila pouze přední tyč.
9'
Po dohrávce z pravé spojky zakončovala Hradilová z pravého křídla do zadního dolního rohu branky.
9'
Po faulu na Očadlíkovou na levé spojce je nařízena devítka.
8'
Zakončení Kalinové ze střední spojky padalo nad břevno po střele z výskoku.
8'
Zlínská brankářka vychytala pravé křídlo.
8'
Vlková faulovala pravou spojku, devítka.
7'
Z levé strany nad vykopnutou nohou brankářky snížila právě Vlková na hranici šesti metrů.
7'
Zlín poslal Vlkovou na post pivotky, na pravé spojce je poté Nygrýnová.
7'
Konec timeoutu.
7'
Obrana hostujícího celku byla hodně průchozí. Kalinová si snadno došla na šest metrů na střed a donutila Zlín gólem do pravého dolního rohu branky k timeoutu.
6'
Baumbachová spálila na pravé spojce tutovku, když byla zcela sama před brankářkou.
6'
Patrnčiaková je přesná ze sedmičky levačkou do pravé části branky.
6'
Pravá spojka domácích zakončující z druhé vlny byla faulovaná, sedmička.
5'
Hradilové se nepovedlo dohrát akci ze středu do levého křídla a hraje tak domácí tým, u míče na levé straně Jastrábová.
5'
5'
Zlín nastřelil z levé spojky brankovou konstrukci, ale zůstane u míče a v útoku se Ševčíkovou.
5'
Sudí signalizovali pasivitu, ale Patrnčiaková i tak z výskoku na devítce na střední spojce napálila míč pod horní tyč.
4'
Po faulu na levou spojku hostujících hráček se házela sedmička. Tu proměnila levačkou do levého dolního rohu branky Hradilová.
4'
Kalinová vyskočila na levé spojce a překonala brankářku k první tyči.
3'
Opět obrana 1:5 v podání zlínských hráček.
3'
Technická chyba zlínských hráček a do útoku půjde Hodonín.
2'
Kalinová si vyměnila míč se spoluhráčkou a zakončila z levé spojky ke vzdálenější tyči.
2'
Zlín brání 1:5 s vytaženou Baumbachovou.
2'
Z levé spojky do delšího dolního rohu branky srovnal hostující celek.
1'
Patrnčiaková skóruje při trháku zprava na druhou tyč.
1'
Zlínské zakončení z levé spojky na přední tyč brankou neskončilo.
1'
Na pravé spojce nastupuje Ševčíková, Hodonín postavil obranu 1:5.
1'
Zlín má výhodu prvního útoku, začal v brance s Rybníčkovou.
1'
Hezký podvečer všem, kteří se chtějí bavit házenou! Dnes nás čeká šestého a zároveň posledního kola play-out házenkářské interligy. Střetne se HK Hodonín a HC Zlín. Začínáme textovou podobou v 18:00.

Zlínu jde dnes pouze o čest. Již má záchranu mezi českou ženskou házenkářskou elitou zajištěnou i pro příští sezonu. Play-out zatím prochází bez ztráty bodu a vede o šest bodů před Porubou. V boji o udržení má vůbec nejlepší ofenzivu a druhou nejlepší obranu (po právě zmiňované Porubě).

Hodonín je naopak poslední, když pouze jednou zvítězil. Jedná se o nováčka nejvyšší české ženské házenkářské soutěže. Sází hlavně na kanonýrku Patrnčiakovou. Zatím nepotvrzené informace a pouhé spekulace hovoří o tom, že interligová házená se bude hrát v Hodoníně také v příští sezóně. Vítěz první ligy Plzeň totiž zřejmě o patro výš nepůjde.