Házená - MOL liga ženy - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Most - 3. ledna 2018   18:00

Olomouc
Olomouc
5' V. Fryčáková  • 7' Gajdošíková  • 11' Hurychová  • 18' Jansová  • 19' Gajdošíková  • 20' Salčáková  • 27' Salčáková  • 32' Salašová  • 34' Kašpárková  • 36' Gajdošíková  • 41' Salčáková  • 42' V. Fryčáková  • 48' Salašová  • 49' Gajdošíková  • 52' Kubáčková  • 57' Kubáčková  • 58' V. Fryčáková
20:24
(9:11)
Most
Most
2' Kovařová   • 4' Kovařová   • 5' Jungová   • 6' Szarková   • 11' Kovařová   • 15' Szarková   • 16' Szarková   • 20' Szarková   • 21' Szarková   • 29' Jeřábková   • 30' Janoušková   • 34' Szarková   • 35' Maňáková   • 36' Zachová   • 40' Zachová   • 44' Zachová   • 45' Szarková   • 47' Szarková   • 49' Szarková   • 53' K. Dvořáková   • 55' Jeřábková   • 59' Szarková   • 60' V. Dvořáková
Olomouc
Jiří Králíček, Milan Letev
SH DHK Zora, Olomouc (kapacita: 600 míst)
200 diváků
Most

Olomouc se dlouho držela na dostřel Mostu, jenomže nakonec ve druhém poločase již se soupeřem nedokázala držet krok. Baník tak svůj velmi nabitý lednový program odstartoval i přes menší potíže výhrou, čímž si udržel vedoucí pozici v MOL lize. Hanáčky naopak druhý skalp takového mančaftu, jako byly na podzim Michalovce, nezískaly. Ode mě je to z Olomouce vše, přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráčky utkání: Lucie Rašková (Olomouc) – Simona Szarková (Most)
DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 20:24 (9:11)
Nejvíce branek: Gajdošíková 5/1, Fryčáková 3, Salčáková 3 – Szarková 11/1, Zachová 3, Kovařová 3. Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 2:6.
60'
Na Bezpalcovou si Gajdošíková nakonec nevyšlápla, Olomouc svou naději na vyrovnání zřejmě již asi právě ztrácí.
60'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Veronika Dvořáková).
59'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Simona Szarková).
59'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Simona Szarková).
58'
A máme tu znovu drama, Olomouc se snaží smazávat nabyté manko!
58'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Vendula Fryčáková).
57'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
57'
Olomouc mohutně tlačí, zatím však bez výsledku.
56'
Jansová ránou z hranice brankoviště Bezpalcovou neošálila.
56'
Kouč Zory Jan Hegar si v této chvíli vybírá oddechový čas! Olomouc se ještě pokusí se zápasem něco udělat.
55'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Markéta Jeřábková).
54'
Gajdošíková trefila pouze mostecký blok, Kubáčková poté pálila jen nad bránu.
53'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková).
53'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Kateřina Dvořáková).
52'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Baník Most (Simona Szarková).
52'
51'
Kovářovou zablokovala ve střele olomoucká clona.
51'
Most si vybírá time-out!
51'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
51'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Petra Maňáková).
50'
Janoušková dlouho připravovanou střelu napálila jen do vyběhnuté Raškové.
49'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
49'
49'
Kateřina Dvořáková trefila z výběhu jen nohu pozorné Raškové!
48'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Ivana Salašová).
47'
46'
Gajdošíková mířila po olomouckém signálu nakonec vedle tyče, Most se dostává po dlouhé době také do útoku.
45'
45'
Olomouc se zatím jen marně dobývá do hloubky mostecké obrany, hosté jsou prozatím stále velmi pozorní.
44'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Dominika Zachová).
43'
Dlouho avizovanou ránu Maňákové Rašková vyškrábla konečky prstů.
42'
41'
Veronika Dvořáková napálila míč jen vedle tří tyčí.
41'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Martina Salčáková).
40'
40'
Hurychová se ze středu taktéž neprosadila, zatím vidíme utkání patřící oběma brankařkám.
39'
Janoušková pod tlakem času napálila míč jen do rukou Raškové.
38'
Pokus Salašové k tyči nevyšel, Bezpalcová jej bez potíží vytáhla mimo bránu.
37'
Salašová pálila pouze do tyče!
36'
36'
Szarková pálila z křídla těsně vedle, Olomouc měla velkou dávku štěstí.
36'
35'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Petra Maňáková).
35'
Jansová byla v koncovce nepřesná, Szarková poté z protiútoku mířila jen na Raškovou.
34'
34'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková).
34'
Jeřábková tentokráte pálí těsně nad.
33'
Ani Most zatím není v útoku moc efektivní, ztečovanou ránu Jeřábková uzmula bez potíží brankářka Rašková.
32'
31'
Zora se zatím nedokáže dostat ke střele, Salašové navíc utekl míč.
31'
V prvním poločase jsme viděli házenou s perfektním spádem. Most se i přes roli obrovského favorita zatím stále relativně trápí, když několikrát ofenzivními výpadky pomohl soupeři k návratu do duelu. Prozatím tak Baník vede o pouhé dvě branky, když ještě několik branek fantasticky vychytaly oba dvě mostecké brankařky. Druhý poločas tak nabízí ještě velmi napínavou zápletku, pokračujeme přibližně v 18:51.
30'
30'
Rána Hurychové v posledních sekundách už moc neplechy nenadělala, Bezpalcová byla u tyčky dostatečně rychle.
30'
Severová několik okamžiku ležela na palubovce, za asistence kustoda se však již vrací na lavičku. Hra tak může znovu pokračovat.
30'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Michaela Janoušková).
30'
Růžičkovou tentokráte znovu Bezpalcová naprosto vynulovala pohotovým zákrokem.
29'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
29'
28'
Kubáčková pálí těsně vedle, Most znovu může do brejkové situace.
27'
Salčáková výběhem z křídla znovu vyrovnává! Most tentokráte relativně zaspal.
26'
Severovou z hranice brankoviště fantasticky vychytala Bezpalcová, zatím vidíme perfektní defenzivní práci na obou stranách.
25'
Chyba Fryčákové posílá Most do protiútoku, z něj však Eksteinová neskóruje.
25'
Olomoucký trenérský štáb si vybírá oddechový čas!
24'
Most ubránil další olomouckou akci, z protiútoku však Maňáková mířila jen na paži Raškové.
23'
Oba mančafty nyní trápí střelecká jistota, rány mimo tak předvedla jak Kubáčková, tak na druhé straně i Szarková.
23'
Szarková tentokráte ranou ze středu na Raškovou nevyzrála.
22'
Tatiana Gajdošíková bombou k tyči snižuje na rozdíl jediné branky.
21'
21'
Kubáčková pod tlakem soupeřek ztratila míč, do brejku může jít Baník.
20'
20'
Martina Salčáková znovu dostává Zoru na úroveň soupeře. Velké drama pokračuje i nadále!
19'
18'
Kovářová byla tentokráte nepřesná, její rána zamířila vedle levé tyče.
18'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
17'
Zora se zatím v těchto momentech v ofenzivní fázi dost trápí, ani v přesilovce na tom nedokáže nic změnit.
17'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Kateřina Dvořáková).
16'
Szarková po samostatném úniku dostává Most do tříbodového trháku.
16'
Růžičková po dlouho připravovaném útoku pálí metr nad horní tyč.
15'
15'
Kouč hostí Peter Dávid si vybral oddechový čas!
14'
Jeřábková v časové tísní pálí jen do připravené Raškové.
14'
Hurychová nakonec Olomouc k vyrovnání nedostává, Bezpalcová předvádí fantastický zákrok!
13'
Szarková pálí ve dvojnásobném oslabení pouze nad bránu.
12'
Do brány Mostu nyní nastupuje po nedovolené hře v šesti Eva Bezpalcová!
12'
Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Dominika Müllnerová).
12'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHK Zora Olomouc (Markéta Hurychová). Müllnerová byla na zemi dostatečně rychle.
12'
11'
Most se znovu probral, hosté se dostávají do vedení zásluhou Sáry Kovářové.
11'
Hurychová dostává Olomouc k vyrovnání!
10'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Lucie Severová).
9'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
9'
Simona Szarková (MST) si za faul na pálící Salašovou vysloužila žlutou kartu.
8'
Rašková si ránu Jeřábkové do středu brány bez potíží našla, Zora jde do kontru.
7'
7'
Zora se proti favoritovi zatím v útoku trápí, Most je na začátku duelu velmi zkoncentrovaný.
6'
5'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Linda Jungová).
5'
4'
Sára Kovářová je po faulu na brankovišti první vyloučenou.
4'
Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Sára Kovařová).
4'
Ani Salašová nebyla proti Müllnerové první olomouckou střelkyní, Most je v defenzívě velmi pozorný.
3'
Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Sára Kovařová).
2'
Sára Kovářová po hezkém výběhu na střed dostává hosty do vedení!
2'
Kubáčková byla v konfrontaci s Bezpalcovou neúspěšná.
2'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
1'
Rašková ránu Jeřábkové v poklidu vytáhle mimo bránu, Mostečanky tak byly znovu neúspěšné.
1'
Most se vrhá jako první do útoku, Kováčová byla ovšem zastavena.
1'
Oba týmy jsou představovány hlasatelem, startujeme za malý okamžik.
Na palubovce se už oba týmy postupně rozcvičují, hala se už taktéž na tento házenkářský šlágr pomaličku plní diváky obou táborů.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Kat. Růžičková, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, V. Fryčáková, Krajčovičová, Severová, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková.

DHK Baník Most: Bezpalcová, Müllnerová – K. Dvořáková, V. Dvořáková, Stříšková, Jungová, Szarková, Šípová, Eksteinová, Kovařová, Jeřábková, Maňáková, Kostelná, Zachová, Janoušková.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev.
Rozhodčími tohoto zápasu jsou pánové Jiří Králíček a Milan Letev. Jako delegát svazu je bude na utkání přítomen Pavel Novotný.
Poslední 3 vzájemná utkání
06.05.2017 Most x Olomouc 36:31 (semifinále WHIL)
29.04.2017 Olomouc x Most 20:28 (semifinále WHIL)
21.01.2017 Olomouc x Most 24:29 (WHIL 16/17)
Poslední 3 zápasy obou týmů

DHK Zora Olomouc
14.12.2017 Poruba x Olomouc 26:19 (pohár)
17.11.2017 Bánovce x Olomouc 26:34 (MOL liga)
11.11.2017 Olomouc x Slavia 24:25 (MOL liga)

DHK Baník Most
30.12.2017 Slavia x Most 26:35 (finále poháru)
29.12.2017 Most x Poruba 31:26 (semifinále poháru)
17.12.2017 Most x Zlín 28:22 (čtvrfinále poháru)
V tuzemsku by se momentálně nenašlo silnějšího družstva. Most je coby obhájce českého titulu právem považován i letos za jasného aspiranta na celkové vítězství, což jen prozatím dokazuje velmi jednoznačnými výsledky. V MOL lize "černí andělé" prakticky nemají větší konkurenci, když do této chvíle zaznamenaly z deseti utkání jen dvě bodové ztráty. Remíza s aktuálně největším českým rivalem z Poruby ovšem nijak tabulkou nezamíchala, podobný vliv mělo i závěrečné utkání před reprezentační přestávkou, kdy svěřenkyně trenéra Petera Dávida podlehly dalšímu silnému protivníkovi, tedy slovenským Michalovcům, s nimiž se v posledních letech přou o hegemona na československém území. Most je tak i nadále stále lídrem celé soutěže.

Baník jen potvrdil svou sílu v ligové přestávce v rámci Českého poháru. Po čtvrfinálovém vítězství nad Zlínem byl rázem považován za favorita Final Four hraném v Jindřichově Hradci, což se nakonec jen potvrdilo. Zdolání obhájce z Poruby i finálová výhra nad Slavii nakonec Severočešky dotlačila k celkovému triumfu. Klub tak logicky bude mít do zbytku ligového ročníku i skupinového boje v prestižním Poháru EHF více klidu, navíc kádr doznal i notného posílení. Z Trenčína přišlo duo Katarína Kostelná a Kristína Opatová, z Německa se pak vrátila zkušená Michaela Janoušková. O účasti těchto hráček v Olomouci však ještě není jasno z důvodu administrativních překážek. K vidění tak budou zřejmě standardní opory, slovenská sniperka Simona Szarková (49 tref) nebo účastnice nedávného mistrovství světa Markéta Jeřábková (42 branek). V bráně má již svoje jisté místo Dominika Müllnerová s úspěšností ligových zákroků 38,24 %.
Olomoucké házenkářky se před touto sezónou musely obávat mnohých překážek. Kromě odchodu dlouholetého vládce střídačky Jana Bělky došlo i k oslabení hráčského kádru, když kvůli mateřské pauze přerušila kariéru hvězdná Anna Gebre Sellasie. Před Zorou navíc stále ještě velká zeď očekávání, která logicky plynula z obhajoby loňského bronzu, jež Hanačky dokázaly vybojovat po sedmi chudých letech. Začátek sezóny nicméně i přes ne úplně konstantní výkony v přípravě měl tým solidní, na začátku listopadu ještě figurovaly svěřenkyně kouče Jana Hegara na páté příčce s malou ztrátou na lídra tabulky, kam se dostaly kupříkladu díky velecennému skalpu slovenských Michalovců. Celý klub pak mohl hrdě prezentovat úspěch individuality, Tereza Fryčáková totiž dostala prostor v přípravných zápasech české reprezentace.

Zora ovšem následně nezvládla dvě domácí zápasy během jednoho týdne. Se Šaľou i Slavii prohrála pokaždé o jedinou branku, což nakonec zavinilo její menší pád tabulkou. Před reprepauzou ještě ovšem přišel menší stimul pro uklidnění, ligové počínání v roce 2017 ukončil tým vítězstvím nad posledními Bánovcemi. Co se v MOL lize povedlo, to ve čtvrtfinále Českého poháru už nikoliv. Zora se tak silné Porubě nakonec ubránit nedokázala, což jen ukázalo na ne moc ideální herní pohodu mančaftu v aktuální fázi sezóny. Klubu navíc nevyšlo ani vyjednávání o možném přípravném utkání o vánoční pauze, Olomouc tak na úvod kalendářního roku bude zřejmě ještě postrádat zápasovou rutinu, momentálně jí navíc patří až osmá příčka tabulky. Mezi střelkyněmi se však Hanačky neztrácejí, Tereza Kubáčková se s 55 trefami drží na deváté příčce bodování celé soutěže, Tatiana Gajdošíková (37) a již jednou zmíněná Tereza Fryčáková se vešly ještě do elitní třicítky. V bráně je pak tradiční opora v podobě Lucie Raškové (39,64 %), která má i přes menší procentuální úspěšnost druhý nejvyšší počet zákroků v celé lize. Nadějná Michaela Polášková svoji kolegyní překonala jen o pár procentních bodů (40,78 %)
Hezký středeční podvečer, po reprezentační pauze se znovu dostává na program dne i házenkářská MOL liga žen. Prvním duelem nového kalendářního roku, který zároveň i zahájí 9. kolo, bude střetnutí mezi Olomoucí a Mostem. Utkání startuje v 18:00!