Házená - MOL liga ženy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Písek : Zlín - 8. května 2018   15:00

Sokol Písek – HC Zlín 23:31 (13:17)
Nejvíce branek: Kubišová 7, Novotná 5, Šelaisová 5/3, Boorová 3 – Nygrýnová 7, Hradilová 7/3, Kříčková 6, Vlková 4, Herbočíková 4/1.
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4. Vyloučení: 2:2.
Z dnešního střetnutí odchází vítězně celek Zlína. Moravanky předvedly sympatický výkon a jejich tažení v bojích o udržení stále drží neporazitelnost. Těžko říct, jestli Sokolkám dnešní utkání prostě jen "nesedlo" nebo se projevila únava... Konečný výsledek dnešního zápasu je tedy 23:31. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezké sváteční úterý.
60'
Poslední slovo v dnešním zápase měla Nygrýnová, která napálila míč přesně do levé šibenice.
60'
Kubišová ještě kosmeticky upravuje skóre.
59'
Boorová skórovala po samostatném úniku.
58'
Palasová potvrzuje trápení domácích hráček a ze sedmimetrového hodu poslala míč vysoko nad břevno.
57'
Kubišová byla tentokrát přesná.
56'
Kubišová zamířila v naznačované pasivitě nad horní tyč.
55'
Hradilová zamířila z pravé strany přesně ke vzdálenější tyči a Zlín již vede o deset branek.
54'
Kříčková navyšuje vedení zlínských házenkářek přesnou střelou do pravé šibenice.
52'
Palasová využila velkého prostoru k přesnému zamíření.
51'
Nygrýnová vyslala prudkou střelu k bližší tyči.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Boorová nedostihla prudkou přihrávku a domácí hráčky tak zadarmo odevzdaly soupeřkám míč.
50'
Kubišová tentokrát mířila přesněji.
49'
Herbočíková zamířila z levé strany přesně ke vzdálenější tyči a Zlín je ve vedení o devět branek. Trenér Sokola si bere třetí oddechový čas.
49'
Kubišová nastřelila levou tyč.
47'
Boorová chladnokrevně přelobovala Stojarovou.
46'
Herbočíková navíc proměnila nařízenou sedmičku proti Preslové.
46'
Novotná oslabí Písek na dvě minuty.
44'
Domácí brankářku zachránila branková konstrukce.
42'
Hradilová proměnila sedmimetrový hod s pomocí levé tyče.
41'
Zlín zvyšuje náskok a kouč Sokola začíná důrazně zvyšovat hlas na předváděnou hru svých hráček.
40'
Stejně tak si na sedmičce počínala na druhé straně Palasová.
39'
Hradilová s přehledem proměnila sedmičku.
38'
Vlková skóruje i z dalšího útoku a trenér domácího mužstva si bere oddechový čas.
37'
Kubišová se postarala o odpověď z brejku.
37'
Vlková byla před domácí bránou sama.
36'
Ševčíková šla sama na Neubergovou, z tohoto souboje vyšla vítězně domácí brankářka.
35'
Pešková skórovala po odrazu míče o zem.
35'
Kříčková je autorkou dvacáté branky Zlína.
35'
Novotná se prosadila z výskoku.
34'
Hradilová zamířila přesně k bližší tyči.
34'
Kubišová taktéž usedá na trestnou lavici.
33'
Nygrýnová je vyloučena na dvě minuty.
32'
Nygrýnová se prosadila ve vlastním oslabení.
31'
První vyloučení v utkání. Přesilovka pro Písek.
31'
Ačkoliv mají hráčky Zlína jistotu setrvání v interlize i příští rok, tak k dnešnímu utkání přistoupily zodpovědně a předvádí velice slušný výkon. V bráně hostujícího mužstva navíc předvádí výborné výkony Žaneta Stojarová, která dobře zná zdejší prostředí. Domácí hráčce Königové je o pauze obvazováno levé koleno a vypadá to, že do dnešního utkání již nezasáhne.
Druhý poločas začne přibližně v 15:48.
30'
30'
Nepříjemné chvíle pro domácí Königovou, která špatně došlapuje na levou nohu a za asistence opouští hrací plochu.
30'
Rozběhla se poslední minuta první půle. Herbočíková měla při svém útoku dostatek času i prostoru, aby přesně zamířila k levé tyči.
29'
Nygrýnová se prosazuje z protiútoku.
29'
Šelaisová proměnila sedmimetrový hod.
27'
Očadlíková se trefila z téměř nulového úhlu.
27'
Šelaisová snižuje po samostatném úniku.
26'
Kubišová zamířila přesně pod horní tyč.
25'
Ševčíková se provinila prorážením, její útok byl zastaven.
24'
Očadlíková zamířila přesně k bližší tyči a náskok Zlína narostl již na čtyři branky. Trenér Písku reaguje oddechovým časem.
23'
Kříčková zamířila přesně do horní poloviny domácí brány.
22'
21'
Domácí hráčky však odpovídají z protiútoku.
21'
Hradilová proměnila první sedmičku Zlína.
20'
Benešová dostává žlutou kartu.
20'
Ševčíková vrací Zlínu dvoubrankové vedení.
19'
Průnik Kubišové znamená snížení.
19'
Vlková skórovala střelou pod horní tyč.
18'
Šelaisová byla úspěšná na sedmičce.
16'
Výborný zákrok Stojarové proti tutovce Boorové.
14'
Kříčková měla dostatek prostoru, kterého bezezbytku využila.
13'
Boorová předvedla dostatečný důraz při útoku a celou akci zakončila přesnou střelou.
12'
Herbočková se trefila přesně k levé strany.
11'
Šelaisová byla úspěšná na sedmimetrovém hodu.
10'
Mířená střela Nygrýnové zapadla přesně k pravé tyči.
9'
Dvě bleskové branky, po jedné na každé straně.
8'
Novotná snižuje. Žlutá karta pro Kříčkovou.
7'
Michková dostává žluté napomenutí.
7'
Kříčková zakončila kombinaci Zlína.
7'
Novotná se prosadila z dorážky.
6'
Hauserovou na sedmičce vychytala Stojarová.
5'
Kříčková zvyšuje náskok Zlína po rychlém brejku.
4'
Hradilová chytře přelobovala domácí brankářku.
3'
Šelaisová se štěstím prostřelila Stojarovou, která si sáhla na balón.
3'
Žlutá karta pro domácí Součkovou.
2'
Novotná prakticky okamžitě odpověděla z protiútoku.
2'
Hradilová zvyšuje náskok Zlína.
1'
Nygrýnová otevírá skóre střelou k pravé tyči.
1'
Utkání začalo výhozem hostujících hráček.
1'

Sokol Písek: Neubergová, Preslová – Boorová, Kubišová, Königová, Michková, Hauserová, Novotná, Talafousová, Benešová, Palasová, Šelaisová, Součková, Pešková.

HC Zlín: Stojarová, Benedíková – Herbočíková, Nygrýnová, Očadlíková, Vlková, Hradilová, Benedíková, Ševčíková, Baumbachová, Kříčková.

Rozhodčí: Hájek, Macho.
Písecké házenkářky čeká ve sváteční den další souboj o setrvání v MOL lize. Dnes k Otavě zavítá mužstvo Zlína. Hostující tým si v bojích o udržení vede dobře, Zlíňanky vyhrály dosavadní všechny tři zápasy play-out a mají zajištěnou účast v této soutěži i v příští sezoně. Jihočeškám k této jistotě chybí dva body, o které dnes svedou souboj s týmem, který na svém hřišti dokázaly v březnu jednoznačně přehrát 32:22. Uvidíme, zda se bude písecká hala po šedesáti minutách radovat z udržení v nejvyšší československé soutěži. Začínáme v tradičních 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.