Házená - MOL liga ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Písek - 18. května 2018   18:00

Poruba
Poruba
8' Varmužová  • 13' Svobodová  • 20' Noworytová  • 21' Konečná  • 22' Andrýsková  • 23' Andrýsková  • 25' Andrýsková  • 25' Maiwaelderová  • 32' Rechtorisová  • 32' Revajová  • 36' Andrýsková  • 42' Andrýsková  • 43' Andrýsková  • 45' Desortová  • 46' Sekulová  • 48' Varmužová  • 49' Desortová  • 52' Sekulová  • 54' Varmužová  • 55' Noworytová  • 56' Desortová  • 60' Desortová
26:18
(9:7)
Písek
Písek
1' Součková   • 2' Benešová   • 7' Neubergová   • 27' K. Kubišová   • 28' Pešková   • 30' Palasová   • 31' K. Kubišová   • 33' Novotná   • 34' Součková   • 40' Pešková   • 42' Novotná   • 46' Boorová   • 50' Boorová   • 50' Boorová   • 55' Boorová
Poruba
Roháčková, Mácalová, Mučková – Noworytová, Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Svobodová, Revajová, Miháčová, Varmužová.
Valášek, Vychodil
Sportovní hala Sareza, Ostrava - Přívoz
Písek
Preslová, Neubergová – Boorová, K. Kubišová, Königová, Hauserová, Novotná, Benešová, Palasová, Součková, Pešková.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.
DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 26:18 (9:7)
Nejvíce branek: Andrýsková 7/1, Desortová 5/1, Maiwaelderová 3/2 – Boorová 4, Hauserová 3/3, Součková 2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 4:3.
Je konec. V nepříliš atraktivním utkání si nakonec Poruba v prvním poločase vypracovala dvoubrankový náskok, který ve druhé půli ještě dokázala navýšit. Písek se na větší odpor poté již nezmohl a Ostravanky si následně dokráčely k pohodlnému vítězství, kterým zakončily svou letošní sezónu.
60'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
60'
Mácalová poté ještě vytáhla bravurní zákrok proti trháku Písku, čímž rozradostnila domácí publikum.
59'
Probíhají poslední dvě minuty a o osudu zápasu je již rozhodnuto. Po technické chybě navíc bude útočit domácí celek.
57'
Andrýsková se následné sedmičky zhostila na výbornou a přidává pětadvacátý gól Poruby.
57'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Veronika Benešová).
56'
Desortová poté z brankoviště navyšuje na 24:18 a vypadá to, že je rozhodnuto.
55'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Barbara Noworytová).
55'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Boorová).
54'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Nikola Varmužová).
54'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Hauserová).
53'
Vzápětí přichází další sedmimetrový hod Písku, i když se to domácím fanouškům pochopitelně nelíbí.
52'
Hauserová nařízenou sedmičku dává a snižuje na 21:16.
52'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
52'
Sekulová poté přináší svou další brankou trochu větší klid do ostravských řad – 21:15.
50'
Následně přichází další rychlý gól Boorové, díky kterému ještě stále není definitivně rozhodnuto.
50'
Mácalová ovšem chybovala při výběhu z brány a Boorová následně měla situaci velmi snadnou.
49'
Navíc na 20:13 z pohledu Poruby upravuje Eliška Desortová. S Pískem to nevypadá příliš dobře.
48'
Poruba je na nejlepší cestě za vítězstvím. Poprvé v zápase vede o šest branek díky zásahu Varmužové..
47'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Alžběta Rechtorisová).
46'
Boorová ovšem rychle odpovídá z rychlého brejku. Mácalová byla proti její střele bez šance.
46'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (M. Sekulová).
45'
Ten přichází až nyní. Zasloužila se o něj svou další trefou Eliška Desortová.
44'
Maiwaelderová poté v jasné pozici na brankovišti nepřekonala píseckou brankářku, která zatím nepřipustila sedmnáctý gól Poruby.
43'
Andrýsková poté bezpečně proměňuje svůj trhák, když zamířila přesně do horního rohu hostující brány.
42'
Novotná se přeci jen dostala k odraženému míči, který z hranice brankoviště posílá za záda Mácalové.
42'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková).
40'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Pešková).
39'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
38'
Maiwaelderová následně zkušeně proměňuje sedmimetrový hod k levé tyči – 13:10
38'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Pavlína Novotná).
36'
Andrýsková poté přidává svou další branku, díky které se Poruba vrací do dvougólového vedení.
35'
Mácalová nyní dobře zasáhla při signalizované pasivitě Písku, který tak svůj útok tentokrát nezakončil úspěšně.
34'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Součková).
33'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Pavlína Novotná).
32'
Revajová z rychlého brejku posílá míč o zem pod břevno a také ona se zapisuje mezi střelkyně zápasu.
32'
Rechtorisová z levé strany mířila přesně k zadní tyči a vrací Poruby dvoubrankové vedení.
31'
Kubišová v úvodu druhé půle trestá chybu domácích a skóruje opět do odkryté brány Poruby.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:38.
První poločas je za námi. Příliš házenkářské krásy v něm ovšem k vidění nebylo. Hostující hráčky se sice rychle dostaly do vedení o tři góly. Poruba se poprvé prosadila až v 8. minutě a poté dokázala otočit skóre ve svůj prospěch. Místy si vypracovala až pětibrankový náskok, který však Písek dokázal částečně smazat. Oba celky se však poměrně trápí v útočné fázi a dopouští se velkého množství technických chyb. Po třiceti minutách tedy vede Poruba 9:7.
30'
30'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Nikola Palasová).
30'
29'
Na palubovce zůstala chvíli ležet jedna z hostujících hráček, která vzápětí odchází na střídačku, odkud je do hry poslána čerstvá krev.
28'
Písek poté v rychlém sledu přidává další branku. Z pravého křídla snižuje Pešková na 9:6.
27'
Tak až nyní je to branka hostů. Kubišová ukončila střeleckou nemohoucnost svého týmu.
26'
Písek je v posledních okamžicích naprosto bezzubý směrem dopředu. Nyní ho však napodobily i domácí hráčky.
25'
Maiwaelderová vzápětí proměňuje rychlý kontr Poruby, která odskakuje soupeřkám na rozdíl pěti gólů.
25'
Andrýsková nyní otřela svou ránu o tyčku, od které se míč odrazil za brankovou čáru – 8:4.
25'
Jenže ani timeout Písku nepomohl a po další neúspěchu v útoku bude čelit další akci Poruby.
24'
Oddechový čas si bere lavička Písku.
23'
A opět Andrýsková v akci. Ze střední spojky další prudkou ranou přidává sedmý gól Ostravanek.
22'
Andrýsková se ovšem prosazuje i při početní nevýhodě Poruby a vrací domácím dvoubrankový náskok.
22'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Barbara Noworytová).
22'
Hauserová si posléze vzala na starost sedmimetrový hod a se štěstím překonává střídající brankářku Mučkovou.
21'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Klára Svobodová).
21'
A to se také povedlo. Michaela Konečná si připisuje svou první branku v zápase.
21'
Mácalová vzápětí likviduje další ránu hostujících hráček a Poruba může navýšit svůj náskok.
20'
Povedlo se to až nyní Noworytové, která z rychlého protiútoku posílá Porubu poprvé v zápase do vedení.
20'
Domácí hráčky nyní zkoušejí risk bez brankářky, ale po dvou střelách se do vedení nedostaly.
19'
Domácím byla vzápětí signalizovaná pasivita, a tak se Andrýsková rozhodla pro ránu z velké dálky. Z levé spojky ovšem bránu Písku opravdu hodně minula.
18'
Ostravanky ovšem opět chybují v útočné fázi. Neúspěšně si však vedl i Písek, který svou další ránu nevměstnal mezi tři tyče.
17'
Eliška Desortová poté proměňuje nařízenou sedmičku a po delší době je znovu srovnáno.
17'
Žlutá karta pro tým Sokol Písek (Veronika Benešová).
16'
Zatím nevidíme příliš pohlednou házenou. Oba celky se trápí v útočné fázi a navíc je často srážejí i technické chyby.
15'
Vzápětí písecká brankářka zasáhla i se štěstím proti ráně ze středu a míč se následně dokutálel až za bránu.
14'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Michaela Součková).
14'
Rechtorisová poté v trháku trefila do obličeje hostující brankářku, která ovšem po ošetření bude pokračovat ve hře.
13'
Mácalová opět velmi dobře zasáhla proti střele z brankoviště, jenže její spoluhráčky opět chybují při přechodu do útoku.
13'
Klára Svobodová poté utekl všem soupeřkám a svůj trhák zakončila přesně k levé tyči.
12'
Domácí házenkářky to nyní dobře sehrály až na pravé křídlo, odkud však nepropálily hostující gólmanku.
11'
Další technická chyba bere Porubě šanci na snížení. Nyní však budou mít další možnost, jelikož Písku se nepovedl přechod do útoku.
11'
Žlutá karta pro tým Sokol Písek (Michaela Součková).
10'
Rechtorisová se posléze pokusila zrychlit brejk Poruby, ale její přihrávka byla příliš dlouhá a míč skončil v autu.
9'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Sekulová).
9'
Mácalová se poté vyznamenala proti ráně z brankoviště. Jenže její spoluhráčky výkon své brankářky nepodpořily dalším gólem.
8'
Domácí hráčky se konečně dočkaly. Po přihrávce Rechtorisové zakončila rychlý brejk Poruby Varmužová.
7'
O třetí trefu hostů se postarala brankářka Neubergová, která trefuje opuštěnou bránu Ostravanek.
6'
Domácí se zatím trápí v útočné fázi. I další střela letěla vysoko nad bránu Písku.
5'
Následně mířily hostující hráčky mimo bránu Poruby z levé spojky. Podobně se ovšem vedlo i domácí družstvo, které rovněž nemířilo mezi tři tyče.
4'
Vzápětí ovšem útok Písku zastavuje nepřesná přihrávka. Jenže na druhé straně se neprosadila ani Poruba po střele ze střední spojky.
3'
Poruba se poté v útoku dopustila technické chyby, a tak na svůj úvodní zásah stále čeká.
2'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Veronika Benešová).
1'
A je tady úvodní branka zápasu. Z levé strany se o něj postarala hostující Součková.
1'
Poruba se velmi dobře ubránila, ale poté Maiwaelderová neuspěla při trháku a hrát může opět Písek.
1'
Začátek utkání bude opožděn z důvodu pozdního příjezdu hostujícího týmu. Předpokládaný start je naplánován na cca 19:00.
Poslední tři vzájemná utkání

15.5.2018 Písek – Poruba 22:21
29.3.2018 Poruba – Písek 30:17
11.11.2017 Písek – Poruba 20:26
Sokol Písek

Písek sice ještě nemá záchranu jistou, ale do posledního kola vstupuje s dvoubodovým náskokem na poslední Hodonín. Stejně jako Poruba si písecké házenkářky připsaly dvě vítězství a pouze o skóre zaostávají právě za druhou Porubou v tabulce play-out. V něm navíc nastřílely 128 branek, které z Písku dělají nejlépe střílející klub z těch soupeřících o záchranu. Písek se na palubovkách soupeřek představil v play-out ve dvou případech, z nichž vydoloval 2 body. Ty ovšem stačí na druhé místo v tabulce venkovních týmů.
DHC Sokol Poruba

Poruba v zápasech play-out získala z pěti duelů jen čtyři body, ale vzhledem k velkému bodovému zisku ze základní části jí tyto dvě výhry stačily k záchraně. Navíc i v těchto střetnutích potvrzovala výbornou obranu z letošního ročníku a se 102 obdrženými góly má nejlepší defenzívu z týmů bojujících o záchranu. V play-out se prozatím dvakrát představila před vlastními fanoušky a odnesla si po jedné výhře a porážce. Dnes tedy bude určitě chtít tuto bilanci převést do pozitivních pater a tedy rozloučit se se sezónou vítězně.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání play-out házenkářské MOL ligy žen mezi Sokolem Poruba a Sokolem Písek. Duel začíná v 18:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.