Házená - MOL liga ženy -  ONLINE PŘENOS -  Veselí n/M : Olomouc - 18. května 2018   18:00

Veselí n/M
Veselí n/M
3' Novotná  • 4' Šustková  • 5' Olšovská  • 6' Novotná  • 7' Šustková  • 9' Šustková  • 15' Šustková  • 17' Olšovská  • 19' Vinklárková  • 21' Veselková  • 22' Veselková  • 24' Novotná  • 27' Novotná  • 29' Lukšíková  • 30' Olšovská  • 33' Vinklárková  • 34' Vinklárková  • 37' Olšovská  • 39' Šustková  • 42' Vinklárková  • 43' Novotná  • 45' Olšovská  • 48' Veselková  • 51' Veselková  • 52' Veselková  • 54' Šustková  • 55' Novotná  • 57' Olšovská
31:23
(16:10)
Stav série: (1:1)
Olomouc
Olomouc
3' T. Fryčáková   • 4' Kubáčková   • 18' Salašová   • 19' Kubáčková   • 20' Chlandová   • 24' T. Fryčáková   • 26' Kašpárková   • 28' Kašpárková   • 30' Salašová   • 32' Kašpárková   • 34' Chlandová   • 37'    • 40' Kašpárková   • 41' Jansová   • 43' T. Fryčáková   • 44' T. Fryčáková   • 45' Kubáčková   • 46' Jansová   • 58' Salašová   • 58' V. Fryčáková   • 59' V. Fryčáková
Veselí n/M
Olomouc
Rašková, Polášková – Hurychová, Kat. Růžičková, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, Severová, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková, Chlandová, T. Fryčáková, V. Fryčáková.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Je dobojováno! Veselí si ve druhém poločase bez starostí pohlídaloi náskok ze začátku utkání a naopak ho navýšilo na osm branek. Po výhře Jihomoravanek tak je série srovnaná na 1:1 a rozhodne se již zítra, kdy se opět hraje na palubovce ve Veselí nad Moravou.
60'
Hráčky Veselí v závěru zápasu polevily v koncentraci. I tak si nyní mohou vychutnat potlesk vlastních příznivců.
59'
Polášková snadno zasáhla proti pomalé střele a rychle založila protiakci, která skončila dalším gólem Venduly Fryčákové.
58'
Ještě jedna hostující korekce. Z rychlého protiútoku skórovala Vendrula Fryčáková.
58'
Ivana Salašová se odvážně vydala mezi dvě protihráčky a zprava zamířila do horního rohu domácí branky.
57'
Divilková trefila jen Poláškovou, ale díky faulu získala pro Veselí sedmičku. Tu proměnila Alžběta Klimešová.
57'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Mária Olšovská).
57'
Mária Olšovská to vzala na sebe, dvěma výskoky se uvolnila ke střele a upravila stav na 30:20.
56'
Veselí to ale mrzet nemusí, protiakce Zory resultovala v hodně nepřesný pokus Hurychové.
56'
Šustková tentokrát volila přihrávku do levého křídla, jenomže Kutálková ani teď nemířila přesně.
55'
Kateřina Růžičková na druhé straně využila výhodu sedmimetrového hodu a zakulatila gólový účet Zory na dvacítku.
55'
Z rychlého protiútoku se navíc prosadila Kateřina Novotná a domácí hráčky jsou blízko třicetigólové mety.
54'
Pěkně připravená akce pro Janu Šustkovou, která převzala přihrávku o zem a potvrdila dnešní vítězství Veselí.
53'
Série nepovedených střel Olomouce pokračuje, tentokrát se netrefila Sovová. Následuje oddechový čas.
53'
Domácí hráčky se přesunuly doprava pak zase na druhou stranou, odkud vzdálenější tyč přestřelila Kutálková.
52'
A ještě jednou Veselková, která navyšuje domácí náskok na osm branek. O vítězi zápasu už je zřejmě rozhodnuto.
51'
Eva Veselková si naběhla k brankovišti a z osy hřiště vypálila mimo dosah Poláškové.
50'
Kubáčková to zkusila v přesilovce, ale míč z její ruky letěl vedle domácí branky.
50'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Tereza Divilková).
49'
Eva Veselková naznačila přihrávku do křídla a nečekaně pálila, navrátivší se Poláškovou ale nepropálila.
48'
Jedna z hráček Olomouce naopak branku přestřelila a dotahování Zory tak opět dostává velkou trhlinu.
48'
Veselková po několika hostujících faulech napřáhla a překvapila Raškovou, která střelu nešikovně propustila za svá záda.
46'
Domácí hráčky ztratily míč, se kterým na druhé straně pálila Gajdošíková, ale Veselí tentokrát podržela brankářka.
46'
Gólů teď padá opravdu hodně, ten devatenáctý v podání hostů vstřelila Nikola Jansová, jež dostala finální přihrávku na osu hřiště.
45'
To se nelíbilo Márii Olšovské, která pro změnu našla recept na Raškovou v brance Olomouce.
45'
Kubáčková potrestala předchozí nepřesnou střelu Veselí a po pěkné individuální akci snížila.
44'
Tereza Fryčáková se dostala ke střele během vlastního oslabení a rozvlnila síť v domácí svatyni.
43'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková).
43'
Novotná ustála zákrok Kašpárkové a odčinila svůj předchozí faul. Veselí tak vede o sedm branek.
43'
Fryčáková se nebála použít technickou střelu z pravé strany a znovu zmírnila ztrátu Zory.
42'
Rašková udělal velkou minelu v rozehrávce, když namazala Vinklárkové a ta se nabídnuté příležitosti nezalekla.
42'
Sražená střela Olšovské se do branky nevešla, Olomouc rychle přešla do útoku, nicméně ji zastavil zákrok Lekešové.
41'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
40'
Veselí v oslabení vybojovali sedmičku, ke které se musela postavit Novotná, ale Polášková ji vychytala.
40'
Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Eva Veselková).
40'
Magda Kašpárková byla faulovaná Veselkovou, ale i tak z hranice brankoviště prostřelila domácí gólmanku.
39'
Ani hostům se ale nepovedlo skórovat a Zora naopak inkasovala z ruky Šustkové, která vyslala z dálky parádní projektil.
38'
Šustková přihrávala do křídla Soldánové, ale ta na balón nedosáhla. Do útoku se tak stěhují hráčky Olomouce.
37'
Jedna z hostujících hráček se pěkně uvolnila na minimálním prostoru a upravila stav na 20:13 z pohledu Veselí.
37'
Krkolomná kombinace Zory si koledovala o ztrátu míče. Ta skutečně přišla a z brejku udeřila Olšovská.
36'
Eva Veselková zamířila ze svého pohledu k levé tyči a sedmičku bez problémů proměnila.
35'
A ještě jednou v akci Vinklárková, která byla během signalizované pasivity faulovaná a získala pro Veselí sedmimetrový hod.
34'
Vinklárková byla po kontaktu téměř celým tělem na palubovce, ale i v těžké pozici dokázala skórovat.
34'
Z levého kraje palubovky se prosadila Michaela Chlandová a znovu je rozdíl pětigólový.
33'
Nikol Vinklárková byla na konci pěkné akce, která do posledního šroubku rozebrala obranu Olomouce.
32'
Salčáková v protiútoku předala míč Magdě Kašpárkové, jež se stala autorkou prvního gólu po změně stran.
31'
První poločas druhého zápasu série o třetí místo v rámci českého play-off vyzněl mnohem lépe pro Veselí, které po půlhodině hry vede 16:10. Olomouc ztrácí především kvůli období od páté do osmnácté minuty, ve kterém ani jednou neskórovala a nabrala výrazné manko.
30'
30'
Olomoučanky ještě stihly v závěru poločasu jednou vypálit, jenže letící míč narazil o pravou tyč branky Lekešové.
30'
Veselí ještě stihlo skórovat v závěru prvního poločasu, když se prosadila spojka Olšovská.
30'
Ivana Salašova vystihla přihrávku během domácí kombinace a z úniku poslala míč k horní tyči.
29'
Lukšíková se perfektně prosmýkla skrz dvě obránkyně a z pozice pravé spojky překonala Poláškovou.
28'
Druhý gól v krátkém časovém rozmezí přidává Kašpárková a snižuje na rozdíl pěti branek.
27'
Na druhé straně to neúspěšně zkoušela Olšovská, ovšem dorážející Novotná se z levé strany nemýlila.
26'
Zakončení Kašpárkové domácí obrana zablokovala, tentýž hráčka se ale dostala k dorážce a na tu už byla Lekešová krátká.
26'
Šustková nechala míč Veselkové, nicméně obléhání hostující obrany skončilo její nepřesnou střelou.
25'
Veselí si vyžádalo oddechový čas, kterému předcházela další nepřesná střela jedné z hostujících hráček.
24'
Pěkné přenesení hry na pravé křídlo, odkud se nemýlila Kateřina Novotná.
24'
Vendula Fryčáková to zkusila z pravé strany a lehce zmírnila manko Zory.
23'
Domácí hráčky si musely pospíšit v signalizované pasivitě, jenže střely Olšovské ani Veselkové moc podařené nebyly.
22'
Rychlá protiakce Olomouce vyvrcholila nepřesným zakončením, takže do útoku se vrací Veselí.
22'
Znovu Veselková, která využila rozestoupené obrany a vystřelila k nohám překonané Poláškové.
21'
Eva Veselková a její pumelice z dálky. Polášková opět tasí míč ze své sítě.
20'
Michaela Chlandová opět snížila pěkným prohozem domácí brankářky.
19'
Vinklárková z brejku přidává desátý gól domácího týmu.
19'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
19'
Olšovská opět napřáhla, ale tentokrát její pokus letěl přesně do prostoru, který Polášková kryla.
18'
Až teď se konečně dočkaly také hostující hráčky, s osmnáctkou konkrétně Ivana Salašová.
17'
Mária Olšovská převzala přihrávku od Šustkové a přesně mířenou střelou zvýšila na rozdíl sedmi branek!
17'
Tak se ale nestalo, neboť Olšovská pokazila jednu z přihrávek. Vzhledem k zaváhání při hostujícím přechodu do útoku ale znovu hraje Veselí.
16'
Dobře fungující obrana Veselí opět přinutila Olomouc k chybě. Domácí mohou opět navýšit náskok.
16'
Oddechový čas pro Olomouc.
15'
Jana Šustková po menší odmlce pohnula se stavem, který je už 8:2 pro domácí Veselí.
15'
Olomouc zůstává v polovině první půle na dvou brankách, Gajdošíková z dálky vůbec netrefila prostor branky.
15'
Jedna z domácích hráček přestřelila, což se opakovalo i po útočném faulu Gajdošíkové.
14'
Gajdošíková se pokusila o odvážný výpad v oslabení, jenže skórovat nedokázala. Stejně tak její kolegyně Salčáková.
13'
Šustková byla při střele z osy hřiště důrazně bráněná a v pádu nepřekonala hostující gólmanku.
13'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
12'
A další olomoucká ztráta v útočné fázi. Začátek zápasu je poměrně jednoznačný.
11'
Eva Veselková ze sedmičky poslala míč doleva dolů a už je to o pět gólů!
11'
Jasný faul na vyskakující Soldánovou. Je z toho vyloučení Hurychové a sedmička pro Veselí nad Moravou!
11'
Olomouc po domácí chybě v kombinaci rychle přešla do útoku, jenže střela z křídla skončila na brankářce Veselí.
10'
Hosté opět ztratili míč a nyní musí bránit. Platí to i po faulu na Veselkovou.
9'
Janě Šustkové vychází vše, na co sáhne. Nyní vystřelila ze svého pohledu k pravé tyči a přidala šestý gól svého týmu.
8'
Znovu signalizovaná pasivita při hostujícím útoku, jenž byl zakončenou výrazně nepřesnou střelou.
7'
Olomoucké hráčky ztratily míč při signalizované pasivitě, do protiútoku se dostala atakovaná Šustková a zvýšila už na 5:2.
6'
Kateřina Novotná dostala dlouhou přihrávku na pravé křídlo a ze vzduchu perfektně zavěsila.
6'
5'
Mária Olšovská se pěkně uvolnila a střelou do spodní poloviny branky vrátila domácím nejtěsnější vedení.
4'
K radosti velké skupiny hostujících fanoušků je stav 2:2, úspěšnou střelkyní tentokrát je Tereza Kubáčková.
4'
Nicméně Veselí se velmi rychle vrací do vedení, rychlou akci zakončila Šustková.
3'
Fryčáková rychle odpovídá a srovnává na 1:1.
3'
Kateřina Novotná otevírá skóre z pravého křídla poté, co na hostující straně neuspěla Růžičková.
2'
První útočné akce skončily na obou stranách neúspěchem, nyní jsou v postupném posunu kupředu hráčky Olomouce.
1'

SHK Veselí n.M.: Lekešová, Hřebejková – Olšovská, Zemčíková, Novotná, Větříšková, Lukšíková, Vinklárková, Šustková, Klimešová, Divilková, Kutálková, Soldánová, Veselková, Klimešová.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Kat. Růžičková, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, Severová, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková, Chlandová, T. Fryčáková..
Velká vyrovnanost se potvrdila i před šesti dny na palubovce Olomouce, která po prvním poločase prohrávala o pět branek, ale i tak dokázala po změně stran otočit skóre na končených 21:20. V sérii tak Zora vede 1:0 a již dnes může slavit zisk bronzových medailí.
Oba celky jsou kvalitativně na velmi podobné úrovni. Důkazem budiž bilance ze základní části, ve které měly týmy Veselí a Olomouce naprosto stejnou bilanci čtrnácti vítězství, dvou remíz a osmi remíz. Ve třináctičlenné tabulce skončily lépe Jihomoravanky, které obsadily páté místo, na házenkářky Zory pak zbyla příčka šestá. V českém sefinále play-off Veselí nestačilo 1:2 na zápasy na pražskou Slavii, Olomouc pro změnu prohrála oba duely se silným Mostem.
Všem házenkářským fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu ženské MOL Ligy. V souboji dvou poražených semifinalistů se proti sobě postavení týmy SHK Veselí nad Moravou a DHK Zora Olomouc!