Házená - MOL liga ženy - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Šaľa - 10. února 2018   15:00

Zlín
Zlín
1' Vlková  • 3' Mizerová  • 4' Hradilová  • 5' Nygrýnová  • 6' Kolářová  • 6' Kolářová  • 7' Hradilová  • 8' Mizerová  • 9' Očadlíková  • 14' Baumbachová  • 15' Hubová  • 17' Očadlíková  • 21' Kříčková  • 27' Baumbachová  • 30' Vlková  • 33' Vlková  • 35' Ševčíková  • 38' Nygrýnová  • 39' Nygrýnová  • 50' Nygrýnová  • 51' Kolářová  • 54' Baumbachová  • 55' Kříčková
25:29
(15:14)
Šaľa
Šaľa
6' Bujnochová   • 6' Königová   • 6' Vargová   • 7' Klučková   • 10' Königová   • 13' Klučková   • 18' Bujnochová   • 19' Pócsíková   • 20' Némethová   • 27' Vargová   • 30' Klučková   • 33' Bujnochová   • 34' Vargová   • 36' Bahýlová   • 38' Königová   • 40' Königová   • 45' Vargová   • 45' Bahýlová   • 46' Rácková   • 50' Némethová   • 53' Bujnochová   • 55' Némethová   • 59' Rácková   • 60' Trochtová
Zlín
Rybníčková, Benedíková, Stojarová – Herbočková, Nygrýnová, Očadlíková, Vlková, Hradilová, Mizerová, Ševčíková, Kolářová, Hubová, Baumbachová, Polomíková, Kříčková.
Kosa, Švidernoch
Šaľa
Ladicsová, Krebs, Haládiková – Trochtová, Rácková, Špendlová, Königová, Pócsíková, Bahýlová, Némethová, Vargová, Tisajová, Klučková, Bujnochová.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou.
HC Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa 25:29 (15:14)

Nejvíce branek: Nygrýnová 4, Ševčíková 3/2, Baumbachová 3 – Klučková 7/4, Vargová 5/1, Königová 4.
Rozhodčí: Kosa, Švidernoch.
Sedmimetrové hody: 5/2 – 8/5.
Vyloučení: 6:3.
Je dobojováno! Po první vyrovnané první půli si domácí hráčky odnesly do kabin jednobrankové vedení a druhá půle tak slibovala zajímavou podívanou. V její úvodní polovině se oba celky přetahovaly o vedení, ale poté přišla šňůra tří branek Šaľy, která se ukázaly jako rozhodující. Zlín už toto manko nedokázal dohnat a hosté nakonec mohou slavit dva body za výhru 29:25.
60'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Trochtová).
59'
Domácí navíc z pravého křídla míří jen do tyče a je rozhodnuto definitivně.
59'
A nejspíše je rozhodnuto! Rácková se šikovnou kličkou dostala až na brankoviště, odkud dává osmadvacátý gól Šaľy.
59'
Následuje oddechový čas pro hostující lavičku.
59'
Technická chyba domácích však stojí zlínské míč a Šaľa může navýšit své vedení.
58'
Ševčíková ovšem pohrdá nabídnutou šancí a z hranice sedmimetrového hodu trefuje jen břevno.
57'
Zareagovaly sehrávkou do pivota, kde byly domácí faulovány a bude z toho sedmička pro Zlín.
56'
Vargová ovšem nastřeluje jen domácí brankářku do nohy. Jak na to zareagují zlínské hráčky?
56'
Sedmimetrový hod pro hostující Šaľu.
55'
Gól vstřelil tým HC Zlín (Monika Kříčková).
55'
Hostům time-out prospěl, protože Némethová z deseti metrů trefuje prostor u pravé tyče.
54'
Hostující tým se bere oddechový čas.
54'
Baumbachová ovšem vzápětí snižuje z levé spojky a drama bude pokračovat i nadále.
53'
To se mu však nepodařilo a při následném útoku navíc Šaľa vede 26:23 zásluho Bujnochové.
52'
Bujnochová svou další ránu z pravé spojky namířila jen do nohou domácí gólmanky a Zlín tak může snížit na rozdíl jediného gólu.
51'
Gól vstřelil tým HC Zlín (Michaela Kolářová).
50'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová).
50'
Nygrýnová ovšem odpovídá povedeným podstřelem z levé spojky.
49'
Ševčíková poté další sedmičku netrefuje. Svou ránu namířila jen do levé ruky brankářky Krebs.
49'
A tak se také stalo. Vargová trefila prostor mezi nohama domácí brankářky.
48'
Sedmička je však nařízena i na druhé straně a Vargová tak může vrátit Šaľe vedení o tři góly.
48'
Ševčíková se však neomylně trefuje k pravé tyči a snižuje na rozdíl dvou branek.
47'
Po dalším faulu na pravém křídle bude Zlín házet sedmimetrový hod.
46'
Zlín odpovídá oddechovým časem, při kterém se domácí trenéři budou snažit uklidnit své svěřenkyně.
46'
Zlín však ztratil míč v útoku a Rácková jej trestá třiadvacátým gólem svého týmu.
45'
Ivana Bahýlová využívá rychlý brejk a z pravé strany navyšuje náskok Šaľy na 22:20.
45'
Vargová však vzápětí dává zapomenout na neproměněnou sedmičku svého celku, který posílá opět do těsného vedení.
44'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Lívia Klučková).
44'
Ačkoliv se to domácím příznivcům hrubě nelíbí, tak budou hosté po faulu na Bujnochovou budou hosté házet další sedmičku.
43'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Michaela Kolářová).
41'
A Livia Klučková poprvé ze sedmičky selhala. Domácí brankářka si na její ránu počkala u své pravé tyče.
41'
Jenže ani ten nebyl úspěšný a při postupném útoku pískají sudí sedmimetrový hod pro hostující hráčky.
40'
Šaľe nyní zafungovaly bloky a mohla tak zaútočit. Při přechodu do útoku se však dopustila kroků a na tahu je tedy opět Zlín.
40'
Königová se nakonec přeci jen dostala k míči na brankovišti a pohotovou střelou překonává vyběhnuvší brankářku Zlína.
39'
Gabriela Nygrýnová nyní zkusila své štěstí z devíti metrů a z levé spojky byla úspěšná.
38'
Königová ovšem svou ranou bleskově reaguje a vrací skóre do rovnovážného stavu.
38'
Nygrýnová tak také učinila a po její povedené ráně se misky vah převážily opět na stranu domácích.
38'
Tyčka nyní pomohla domácí brankářce při střele soupeřky z pravého křídla a Zlín tak může jít zase do vedení.
37'
Ševčíková byla nyní úspěšná z nařízené sedmičky a oba týmy se tak v posledních minutách přetahují o vedení.
36'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Bahýlová).
36'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Lívia Klučková).
35'
Ševčíková naznačila přihrávku do křídla a poté střílela přesně z pravé spojky a vyrovnala na 17:17.
34'
Ne však na dlouho. Jasmínka Vargová opět vrací vedení na stranu hostů.
33'
Kristýna Vlková se však prosazuje i při vlastním oslabení a máme znovu srovnáno.
33'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Jolana Mizerová).
33'
Bujnochová se v rychlém brejku dokázala protlačit až ke střele z pravé strany a svůj pokus umístila přesně k zadní tyči.
32'
Klučková je dnes neomylná při sedmičkách. Svou další brankou vyrovnává na 15:15.
32'
Bránění v brankovišti se dopustily domácí hráčky a nemůže následovat nic jiného než sedmimetrový hod.
31'
Bujnochová ze střední spojky minula levou tyč domácí brány a zaútočit tak může Zlín.
31'
První půle je minulostí. Domácí hráčky v ní několikrát vedly rozdílem čtyř branek, ale Šaľa se pokaždé dokázala dostat na dostřel. Hlavně v úvodu utkání byla k vidění hra nahoru-dolů, která se však postupem času vytratila, hlavně díky zlepšeným výkonům obou obran. Druhý poločas, který začne přibližně v 15:52, tak bude zcela otevřený, neboť Zlín si do kabin odnesl těsné vedení 15:14.
30'
30'
Klučková to ještě stihla a v samotném závěru snižuje z levého křídla na 15:14.
30'
Teď už ale rozhodčí kroky Šaľy odpískali a míče se rychle zmocnila Vlková, která trefuje přes celé hřiště odkrytou bránu.
29'
Oddechový čas si v závěru první půle vybírá i Šaľa.
29'
Domácí ale zatím přesilovku nevyužívají. Proti střele z levého křídla skvěle zasáhla hostující gólmanka.
28'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
28'
Všichni v hale nyní reklamovali kroky hostujících hráček, ale ani v tomto případě byli sudí jiného názoru než domácí osazenstvo.
27'
Jasmínka Vargová ovšem dává třináctý gól Šaľy a její manko je tak znovu jednobrankové.
27'
27'
Baumbachová poté uplatnila svůj důraz na brankovišti a dává čtrnáctý gól Zlína.
26'
To by však Klučková musela proměnit svůj náskok do brankoviště z levého křídla. Střelou na bližší tyč se prosadit nedokázala.
25'
Hradilová však z hranice sedmimetrového hodu trefuje jen tyč a Šaľa se může pokusit srovnat.
25'
Druhé ošetřování v krátké době. Tentokrát na palubovce zůstala ležet jedna z domácích házenkářek. Nicméně budeme svědky sedmimetrového hodu Zlína.
25'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková).
24'
Klučková s notnou dávkou štěstí dává další sedmičku hostů. Domácí brankářka si na míč sice sáhla, ale v cestě do brány mu nezabránila.
24'
Nygrýnová faulovala soupeřku při proskoku na pravé spojce. Po jejím ošetření uvidíme sedmičku Šaľy.
24'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Gabriela Nygrýnová).
24'
Vyloučení v týmu HC Zlín (Monika Kříčková).
23'
Domácí lavička spolu s diváky nyní reklamovaly kroky hostů, ale sudí byli opačného názoru.
23'
Ovšem ani Zlín nebyl v útoku úspěšný a na tahu je tak opět Šaľa.
22'
Klučková se střelou z levého křídla neprosadila a domácí tak mohou navýšit svůj náskok.
22'
Zlín si počíná velmi dobře v obraně a hostům je signalizovaná pasivita.
21'
Skvělou přihrávku do Nygrýnové do pivota využívá přesnou ranou k tyči Monika Kříčková.
21'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Bahýlová).
20'
Na tuto situaci reaguje domácí lavička oddechovým časem.
20'
Natália Némethová nakonec přeci jen překonává obranu Zlína a zároveň i jeho brankářku a střelou z levé spojky na zadní tyč po proskoku snižuje na rozdíl jediného gólu.
19'
Katarína Pócsíková využila přihrávky do trháku a z osmi metrů svou ránu usměrnila k pravé tyči.
18'
Karin Bujnochová ovšem bleskově snižuje a dává tak devátou branku slovenského týmu.
17'
Míč se nakonec s trochou štěstí dostal až na levé křídlo k Andree Očadlíkové, jenž střelou o zem na bližší tyč dává svůj další gól.
16'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Ivana Trochtová).
15'
Hubová trestá nevyužitou šanci soupeřek a z levé spojky vrací Zlínu náskok tří gólů.
14'
Na teč po střele Adély Baumbachové již nestačila hostující brankářka reagovat a míč zapadl k pravé tyči její brány.
13'
Žlutá karta pro tým HC Zlín (Andrea Očadlíková).
13'
Klučková poté přidává další branku z levého křídla. Zlín tak vede již pouze o gól.
12'
Klučková je znovu úspěšná ze sedmimetrového hodu a opět si pro svůj pokus vybrala prostor u levé tyče.
11'
Po faulu Kolářové bude Šaľa zahrávat další sedmičku.
11'
Žlutá karta pro tým HC Zlín (Michaela Kolářová).
10'
Barbora Königová rychle využívá přesilovou hru a snižuje manko svého celku.
10'
9'
Andrea Očadlíková se sice z první rány prosadit nedokázala, ale míč se odrazil k domácím hráčkám, kterou Očadlíkovou našly na brankovišti a z této pozice se již nemýlila.
8'
Mizerová však rychle přispěchala s odpovědí a po její trefě vedou domácí opět o tři branky.
8'
Klučková nabídnutou sedmičku proměnit dokázala střelou k levé tyči.
7'
Lenka Hradilová ovšem svou ranou vrací tříbrankový náskok na stranu Zlína.
7'
Gól vstřelil tým HK Slovan (Livia Klučková).
6'
Michaela Kolářová ukončuje divokou minutu, během které padly čtyři branky a Zlín vede 6:3.
6'
Jasmínka Vargová je úspěšná se střelou z levé spojky a snižuje na 5:3.
6'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Barbora Königová).
6'
6'
Žlutá karta pro tým HC Zlín (Gabriela Nygrýnová).
6'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Karin Bujnochová).
5'
Gól vstřelil tým HC Zlín (Gabriela Nygrýnová).
4'
Šaľa následně selhala v jasné pozici na šestce. Skvělý zákrok si znovu připsala domácí brankářka.
4'
Lenka Hradilová se dokázala uvolnit na brankovišti a z levé stany zvyšuje na 3:0.
3'
Mizerová však z následného rychlého brejku prostřelila hostující brankářku z levé spojky a Zlín tak vede o dvě branky.
2'
Na druhé straně se vyznamenala domácí brankářka, ale její spoluhráčky nepodpořily její dobrý zákrok úspěšný útokem.
1'
Kristýna Vlková se šikovně obtočila kolem své stážkyně na brankovišti a střelou o zem otevírá gólový účet zápasu.
1'
Poslední tři vzájemná utkání

22.9.2017 Šaľa – Zlín 28:21
12.4.2017 Zlín – Šaľa 21:21
7.1.2017 Šaľa – Zlín 33:26
HK Slovan Duslo Šaľa

Slovenský klub je po patnácti duelů čtvrtý se ziskem 22 bodů a účast ve vyřazovacích bojích má tak téměř jistou.
Šaľa si na rozdíl od Zlína drží relativně slušnou formu. V posledních pěti střetnutích posbírala 8 bodů za čtyři výhry a své dobré rozpoložení bude chtít přenést i do dnešního zápasu.
Z palubovek soupeřek si Slovenky odvezly 8 bodů ze sedmi odehraných utkání a právem jim náleží 6. příčka v tabulce venkovních celků.

HC Zlín

Zlín má za sebou patnáct zápasů, ve kterých získal jen 8 bodů. S tímto bodovým ziskem mu tedy patří až 9. místo MOL ligy.
Navíc prohrál posledních šest duelů a naposledy slavil výhru na začátku listopadu proti Písku.
Před vlastními fanoušky se představil v osmi střetnutích. V nich si ovšem připsal jen 6 bodů, které mu zajišťují 9. pozici v tabulce domácích týmů soutěže.

31.1.2018 Zlín – Most 24:31
27.1.2018 Banovce – Zlín 26:24
21.1.2018 Zlín – Slavia 21:22
24.1.2018 Zlín – Olomouc 26:28
18.11.2017 Zlín – Michalovce 24:37
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.