Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Česko - 13. prosince 2017   17:30

Nizozemí
Nizozemí
1' Rozemalenová  • 3' Grootová  • 5' Snelderová  • 6' Dulferová  • 8' Abbinghová  • 9' Snelderová  • 10' Abbinghová  • 12' Grootová  • 24' Polmanová  • 25' Brochová  • 25' Polmanová  • 28' Abbinghová  • 32' Abbinghová  • 33' Snelderová  • 36' Abbinghová  • 36' Abbinghová  • 40' Smeetsová  • 43' Brochová  • 46' Grootová  • 51' Malesteinová  • 52' Abbinghová  • 53' Malesteinová  • 55' Abbinghová  • 56' Abbinghová  • 57' Smeetsová
30:26
(17:16)
Česko
Česko
4' Jeřábková   • 12' Jeřábková   • 13' Malá   • 15' Jeřábková   • 17' Luzumová   • 18' Zachová   • 19' Jeřábková   • 23' Zachová   • 24' Salčáková   • 26' Šetelíková   • 28' Jeřábková   • 29' Satrapová   • 31' Luzumová   • 33' Luzumová   • 34' Jeřábková   • 38' Luzumová   • 43' Jeřábková   • 49' Luzumová   • 50' Luzumová   • 53' Hrbková   • 54' Zachová
Nizozemí
Jankovićová, Westerová – Steenbakkersová, Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Smeetsová, Rozemalenová, Malesteinová, Polmanová, Van Der Wisselová.
Česko

Díky za pozornost a házené zdar!
Hotovo! České házenkářky nebyly daleko od semifinále MS, ačkoliv s tím nikdo před začátkem turnaje nepočítal. V Německu tak končí po čtvrtfinálovém boji proti Nizozemsku a prohře vypsané poměrem 26:30.

Češky sestřelila především Lois Abbinghová na spojce, která potvrdila pozici nejlepší nizozemské střelkyně na šampionátu. Český tým podržely dnes především brankářky Satrapová a Kudláčková, ale nestačilo to. I tak je z toho nejlepší české umístění na MS v historii.
60'
Satrapová vyrazila střelu ze svého pohledu do pravé poloviny branky rukama a jako poslední česká hráčka se na MS dotkla balonu.
60'
Knippenborgová zakončila ze sedmičky pravačkou do levé nohy Kudláčkové.
60'
Faul na pivotku Snelderovou v podání Jeřábkové, takže sedmička!
60'
Luzumová s Jeřábkovou zastavily protihráčku na středu faulem.
59'
Luzumové nevyšla dohrávka ze středu na levé křídlo a vypadá to na postup Nizozemek do semifinále MS!
59'
Rozemalenová dostane dvojku za faul na Jeřábkovou na levé spojce a Češky budou hrát sedm na pět.
59'
Česko bez brankářky hraje sedm proti šesti.
59'
Po faulu na Luzumovou si Česko bere timeout.
58'
Abbingová začala akci na středu, ale pravé křídlo nepřelobovalo na zadní tyč Satrapovou.
58'
Sražená střela Jeřábkové končí u Westerové a tohle už vypadá velice špatně s postupem českého týmu do semifinále MS.
58'
Jeřábková faulovaná na levé spojce, dle všeho Brochovou.
57'
Smeetsová dostala pas od levé spojky Abbinghové a na levém křídle se prosadila z výskoku před Zachovou o zem na přední tyč.
57'
Polmanová nahrála na levou spojku Abbinghovou, Kordovská ji faulovala a Česko jde do čtyř proti šesti.
56'
Jeřábková pálila mimo tři tyče ze spojky a hrají Nizozemky na levé straně se Smeetsovou.
56'
Polmanová našla Abbinghovou, jenž z výskoku ze spojky uspěla, když Satrapová riskovala stranu.
55'
Marčíková dostane dvojku za faul na Polmanovou na středu na devítce.
55'
Navíc chyba českého týmu a útočí Nizozemky proti Marčíkové.
55'
Abbinghová vyskočila proti soupeřce na levé spojce a míč zapadl do bližšího horního rohu branky.
54'
Polmanová faulována a míč pro Nizozemsko.
54'
Luzumová přihrála z levé spojky do levého křídla na Zachovou, jenž narvala míč na zadní tyč.
54'
Na pravém křídle Zachová, ale u balonu Luzumová.
53'
Česko si bere timeout!
53'
Nejprve trefilo Nizozemsko tyč, posléze je úspěšná Malesteinová z pravého křídla o zem.
53'
Luzumová nahrála Hrbkové, která z pravé spojky z šesti metrů umístila míč na delší tyč.
52'
Abbinghová ze spojky přesná proti Satrapové.
52'
Nizozemsko v útoku s levou spojkou Polmanovou.
52'
Jeřábková vsadila z levé spojky z výskoku na razanci, avšak z devítky mířila výrazně nad branku.
52'
Jeřábková faulovaná na pravé spojce, takže devítka.
51'
Luzumová s Hrbokvou na spojce, stejně tak Jeřábková proti obraně 0:6.
51'
Malesteinová přesná z pravého křídla na zadní tyč.
51'
Nechybělo mnoho, aby Nizozemky udělala chybu na levé spojce v podání Abbinghové.
50'
Luzumová důrazem z levé spojky proti Malesteinové procpala míč do sítě.
50'
Chyba Nizozemek a Češky můžou dokonce srovnat!
49'
Po nahrávce Jeřábkové zakončila Luzumová z pravé spojky podstřelem k levé tyči.
49'
Útočný faul Brochové a Česko může snížit v oslabení.
49'
Westerová vyhodila balon a Nizozemsko hraje na levé spojce s Abbingohovou a na levmé křídle s Grootovou.
49'
Nizozemsko si bere timeout.
49'
Jeřábková z devítky mířila z výskoku doprostřed branky, kde Westerová nepustila míč do sítě.
48'
Špatná dohrávka Nizozemska do pravého křídla na Malesteinovou a Češky můžou kontrovat v oslabení na spojce s Jeřábkovou, Luzumovou či Hrbkovou.
48'
Jeřábková s nasazením šla proti souhře s pivotkou. Nizozemsko zůstane na balonu.
48'
Akce začala u Polmanové na středu a po faulu na pravou spojku na šesti metrech dostává Malá dvě minuty.
47'
Westerová zasáhla proti střele zřejmě Jeřábkové z levé spojky na přední tyč a posléze Maňáková přešlápla do brankoviště.
47'
Luzumová našla na pravé spojce Hrbkovou a Češky mají zase problém v útoku.
47'
Hrbková byla faulovaná na devíti metrech na středu, posléze drží balon Jeřábková.
46'
Technická chyba Češek a Grootová z trháku ze středu poslala míč k pravé tyči.
46'
Satrapová vyrazila střelu z levého křídla levou rukou.
46'
Polmanová útočí na levé spojce, Česko brání 1:5 s Marčíkovou na hrotu.
45'
Pravačka Luzumové snižuje ze sedmičky mezi nohama Westerové do pravé poloviny branky.
45'
Jeřábková získala na levé spojce proti dvěma soupeřkám sedmičku!
45'
Souhra Jeřábkové s Luzumovou, která pálila z pravé spojky na přední tyč, kde zasáhla brankářka Westerová.
44'
Jeřábková přihrála z levé spojky do levého křídla na Malou, která byla faulovaná.
44'
Zřejmě Smeetsová trefila z levého křídla přední tyč a míč je na ruce Luzumové na střední spojce.
43'
Jeřábková vyskočila na levé spojce a z devítky skončil míč v bližším horním rohu.
43'
Brochová posílá míč z levé strany brankoviště na zadní tyč.
43'
V době, kdy držela míč Luzumová na pravé spojce, tak Luzumová faulovala na pivotu Dulferovou.
42'
Česko v útoku s Hrbkovou, Luzumovou, na pivotu s Adámkovou a na pravém křídle se Zachovou.
42'
Skvěle Satrapová pravou nohou proti zakončení z pravé strany.
41'
Po výhozu Zachové nahrála Luzumová Hrbkové, která poslala míč do levé nohy Westerové ze střední vzdálenosti.
41'
Jeřábková faulovaná ve výskoku na pravé spojce a sudí už mají ruku nahoře.
40'
Abbinghová nahrála křížem na levé křídlo Smeetsovou, která se před Zachovou dostala ke střele mezi nohama Satrapové.
40'
Jeřábková dvakrát v krátkém sledu zablokovaná, balon pro Nizozemsko.
40'
Hrbkové nevyšla souhra s pivotkou Adámkovou devítka.
39'
Česky ovšem jdou do útoku s Luzumovou, Jeřábkovou a Hrbkovou.
39'
Maňáková faulovala levou spojku a dostane dvojku.
39'
Na levém křídle Smeetsová, proti ní Zachová či Maňáková.
39'
Satrapová vychytala střelu střední spojky, ale Hrbková poslala míč do tyče a Česko musí spěchat do obrany.
38'
Luzumová si došla na šest metrů na pravou spojku ke střele na bližší tyč.
38'
Hrbková, Luzumová a Jeřábková na spojce, na pravém křídle Zachová.
38'
Satrapová vychytala pravé křídlo po dohrávce z pravé spojky a Česko jde do kontru.
37'
Faul na levou spojku v podání Zachové.
37'
Salčáková nepřesná z levého křídla na přední tyč a Nizozemsko bude útočit.
36'
Abbinhová obešla Luzumovou a z šesti metrů z pravé spojky narvala míč ve velké rychlosti na zadní tyč do protipohybu brankářky.
36'
Jenže dorážka Abbinghové končí u tyče české branky po střele z šesti metrů.
35'
Abbingová napálila pravačkou levou nohu Kudláčkové.
35'
Grootová získala na levé spojce proti Zachové a Maňákové sedmičku.
35'
Rozemalenová byla faulovaná na pravé spojce, stejně tak na levé straně Abbinghová, devítka.
34'
Salčáková mohla jít zleva do trháku, ale udělala kroky.
34'
Jeřábková uspěla z levé spojky k pravé tyči.
34'
Grootová dohrála do pravého křídla, ale to trefilo levou tyč.
33'
Luzumová vyskočila na levé spojce a míč končí po tvrdé ráně pravačkou v pravém horním rohu branky.
33'
Abbinghová dostala míč ze středu na pivotku Snelderová, Jeřábková pustila balon na šest metrů a přišlo zakončení do pravé poloviny branky.
32'
Faul Adámkové znamená, že útočit bude na levé spojce Abbinghová proti například Maňákové či Jeřábková.
32'
Abbinghová si seběhla zleva na střed a zakončila o zem do pravé poloviny branky.
31'
Češky hrají 1:5 proti Abbinghové na levé spojce.
31'
Luzumová se zbavila soupeřky a zakončila z pravé spojky na delší tyč.
31'
Češky začaly na spojce s Hrbkovou a Luzumuvou druhý poločas.
31'
První poločas je u konce. Češkám vůbec nevyšel vstup do čtvrtfinále. Nizozemky vedly i o šest branek, ale nakonec je z toho prohra srdce Evropy pouze o jednu trefu.

Outsiderky souboje o semifinále střílí góly především ze spojek. Luzumová má na svém kontě pět přesných zásahů. Do toho se rozchytala v brance Satrapová. Ale zatím nedokázal tým Jana Bašného zastavit vynikající střelu Abbinghové ze sedmičky.
30'
30'
Jeřábková si došla na levé spojce na šest metrů pro sedmičku. Tu proměnila střelou o zem svojí pravačkou do levé poloviny branky Luzumová.
30'
Abbinghová napálila míč ze sedmičky pravačkou do levého horního rohu branky proti Müllnerové.
30'
Po faulu na Van Der Heijdenovou na pravé spojce se bude házet sedmička.
29'
Grootová to celé začala na středu až Satrapová vychytala levé křídlo pravou rukou.
29'
Nizozemsko hrálo v sedmi lidech na hrací ploše, což trestá Satrapová gólem přes celé hřiště svojí pravačkou.
28'
A zase sražená střela Jeřábkové z levé spojky proti bloku Kramerové a Snelderové na přední tyč.
28'
Grootová nahrála proti obraně 1:5 s Marčíkovou na hrotu na levou spojku a Abbinghová dostala míč do sítě z výskoku na devítce pravačkou.
27'
Luzumová poslala míč o zem do levé poloviny branky ze sedmičky pravačkou proti Jankovičové.
27'
Jeřábková faulovaná na levé spojce, sedmička proti Jankovičové.
27'
Abbinghová překonala Kudláčkovou ze sedmičky pravačkou k pravé tyči.
26'
Sedmička proti Česku a sedmička, kterou získala Grootová na pravé spojce.
26'
Luzumová dostala přes bránící Brochovou míč na pivotku Šetelíkovou, jenž narvala míč k levé tyči.
25'
Tutovka Nizozemska končí na noze Satrapové.
25'
Polmanová dostala míč do sítě z levého křídla o zem.
25'
Nejprve se Nizozemsko neprosadilo ze spojky, následovala ovšem dorážka Brochové z pivotky do levé poloviny branky z šesti metrů.
24'
Salčáková zakončila z druhé vlny z pravé spojky na zadní tyč.
24'
Nejprve Jeřábková trefila brankovou konstrukci a následoval trhák Polmanové.
23'
Zachová se neprosadila z pravé strany z trháku na delší tyč, její branka není uznaná pro přešlap.
23'
Grootová byla faulovaná na levé spojce, Češky zkusily obranu 1:5 na hrotu s Marčíkovou.
23'
Zachová z pravého křídla přelobovala Westerovou na zadní tyč.
22'
Abbinghová se prosazuje ze sedmičky pravačkou k pravé tyči do protipohybu Kudláčkové.
22'
Češky bránily 1:5 s Marčíkovou na hrotu až Brochová soubojem na pivotce proti Šetelíkové vybojovala sedmičku!
21'
Luzumová přesná pravačkou do levé poloviny branky proti Westerové ze sedmičky!
21'
Malá faulovaná na levém křídle Malesteinovou a bude se házet sedmička! Nizozemka ještě dostane dvojku.
21'
Jeřábková byla faulovaná tak sedm metrů od branky, ale Abbinghová zablokovala její následnou střelu z levé spojky.
20'
Šetelíková hraje na pivotce, Luzumová na středu, Jeřábková na levé spojce.
20'
Abbinghová pálí pravačkou ze sedmičky do levé nohy Kudláčkové.
20'
Souhra s pivotkou Snelderovou, která vybojovala v souboji se Šetelíkovou sedmičku proti Kudláčkové, jež nahradí Satrapovou.
19'
Zřejmě Brochová srazila střelu Jeřábková z levé spojky z výskoku k bližší tyči.
19'
Skvělá Satrapová proti výskoku Polmanové na levé spojce a střele na přední tyč.
19'
Nizozemsko jde do útoku s Polmanovou, Grootovou či Rozemalenovou.
18'
Timeout pro Nizozemsko!
18'
Marčíková byla výborná na hrotu obrany 1:5 a dlouhý balon jedné ze svých spoluhráček využil k trefě z trháku levačkou do pravé poloviny branky Zachová.
18'
Šetelíková byla na pivotu, Luzumová neúspěšná ze sedmi metrů z levé spojky na zadní tyč vinou balonu, který Westerová vyrazila rukama.
17'
Útočný faul Kramerové dává šanci Češkám.
17'
Satrapová vychytala soupeřku na pravé straně, ale zakončení Jeřábkové z výskoku spadlo do náruče Westerové.
17'
Luzumová reaguje podstřelem z levé spojky na zadní tyč přes bránící Kramerovou.
16'
Abbinghová přesná pravačkou ze sedmičky k pravé tyči.
16'
Zachová faulovala pivotku Brochovou, takže sedmička!
15'
Jeřábková střílela z levé spojky z výskoku na delší tyč a její pokus se otřel o břevno branky.
15'
Česko hrálo 1:5 na hrotu s Marčíkovou, ale levá spojka nahrála na pravou spojku Abbinghovou do druhé vlny, jejíž pravačka z výskoku našla prostor u bližší tyče proti Satrapové.
14'
Čtvrtý blok Nizozemska, které může kontrovat Rozemalenovou na pravé spojce či Brochovou v útoku.
14'
Jeřábková našla Luzumovou, ale po střele Ryšánkové z výskoku na středu a seběhu z pravé spojky je z toho další blok Nizozemska.
14'
Jeřábková zablokovaná na pravé spojce z výskoku z devítky, stejně tak posléze při střele ze středu.
13'
Jeřábková nedohrála akci z levé spojky na levé křídlo Malou, ale Češky jsou v útoku proti obraně 0:6.
13'
Malá vyskočila na levém křídle a balon končí v pravém horním rohu branky.
12'
Po přihrávce Luzumové ze středu si Jeřábková seběhla zleva na osu hřiště a po dobré práci Adámkové na pivotu umístila balon k pravé tyči.
12'
Grootová narvala míč z pravé spojky z pohybu na přední tyč.
11'
Nizozemsko v pěti lidech na hrací ploše i s Grootovou na středu, která byla faulována Ryšánkovou (CZE). Česká hráčka dostane kartu.
11'
Luzumová snižuje ze sedmičky pravačkou k levé tyči.
11'
Kordovská na levé spojce faulovaná, sedmička.
10'
Abbingová ukázala dobrou sílu a výskoku snadno se dostala na šest metrů a zakončila do sítě z levé spojky z výskoku.
10'
Jeřábková střílela z levé spojky do nohy soupeřky, načež Hrbková byla z pravého křídla vychytána Westerovou při střele na přední tyč, kdy brankářka zasáhla rukama.
9'
Malá s Jeřábkovou dostaly míč na střed na Luzumovou, ta získala devítku.
9'
Dulferová poslala Nizozemsko do čtyř po faulu na spojku.
9'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Jessy Kramerová).
9'
Timeout pro Česko.
9'
Snelderová na pivotu využila nedůrazu dvou hráček a o zem zakončila do pravé poloviny branky proti Satrapové.
8'
Satrapová dobře vychytala a přečetla střelu Abbinghové z výskoku při seběhu zleva na střed, ale Česko se z kontru neprosadilo vinou zákroku brankářky.
8'
Abbinghová obešla soupeřku na středu a z pravé spojky z výskoku trefila tvrdou střelou prostor u přední tyče.
7'
Česko brání s Luzumovou, Adánkovou či Malou. Za Nizozemsko například Rozemalenová či Abbinghová.
7'
Jeřábková střílela ze středu proti soupeřce k pravé tyči, ale tam byly ruce brankářky.
6'
Česko nedohrálo akci do pravého křídla a poté je tady faul na Luzumovou na středu.
6'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Nycke Grootová).
6'
Rychlý kontr a Dulferová poslala míč z levé spojky ze střední vzdálenosti na zadní tyč.
6'
Ryšánková zablokovaná a Nizozemsko kontruje.
5'
Nizozemksko dohrálo situaci ze středu do pivota a přišel gól Snelderové k levé tyči.
5'
Nizozemsko rozpohybovalo obranu Česka, ale Rozemalenová narvala míč z pravé spojky do levé nohy Satrapové.
4'
Faul na Grootovou, balon pro Nizozemsko.
4'
Jeřábková vyskočila na levé spojce, a tak z devítky pálila do bližšího horního rohu branky.
3'
Nizozemsko hraje 0:6 proti Jeřábkové, Luzumové či Adámkové.
3'
Dulferová udělala technickou chybu, posléze byla faulovaná Luzumová jedna na jednu.
3'
Česko hrálo 0:6, ale je tady přesný podstřel Grootové z pravé spojky na přední tyč.
2'
Adámková na polovině hřiště nedostala míč na levou stranu na Malou do trháku,načež po dohrávce Luzumová zakončila do nohou brankářky z pravého křídla Hrbková.
1'
Trhák Bontové, ale míč skončil na levé ruce Satrapové po střele zprava.
1'
Rozemalenová šla do proskoku na pravé spojce a z šesti metrů zakončila na zadní tyč.
1'
Nizozemky vyhodily balon a hrají na pravé spojce s Rozemalenovou či na středu s Grootovou.
1'
Česko bude hrát v bílém, Nizozemsko v oranžovém a černých trenýrkách.

Nizozemsko: Jankovićová, Westerová – Steenbakkersová, Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Smeetsová, Rozemalenová, Malesteinová, Polmanová.

Česko: Satrapová, Muellnerova, Kudláčková – Galušková, Ryšánková, Salčáková, Maňáková, Kordovská, Hrbková, Luzumová, Adámková, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková, Malá..
Za postupem českých hráček do čtvrtfinále MS stojí také výborný výkon Petry Kudláčkové. Ta vychytala ve druhém poločase několikrát pivotku Pinteaovou či již zmiňovanou spojku Neaguovou. Po zápase sdělila novinářům, že si připadá jako ve snu.
Nizozemky se hodně nadřely na postup do čtvrtfinále. V osmifinále se natrápily s Japonskem, když z toho byla remíza 20:20 po normální hrací době. Po desetiminutovém prodloužení si ovšem Nizozemsko mohlo oddychnout a zajásat po postupu mezi osmičku nejlepší na MS.
Jan Bašný prozradil, že jeho družstvo je sebevědomé. Zároveň dodal, že do hry již nezasáhne pravé křídlo Jana Knedlíková. Ta bude schopna hrát až v lednu.
Češky jsou výraznými outsiderkami dnešního čtvrtfinále. Včera činil kurz na to, že vyhrají celé MS rovných 100, na zisk medaile byla poté vypsaná sázkovými kancelářemi hodnota 7,5.
Markéta Jeřábková, která si skvělými výkony na MS řekla o zahraniční angažmá, prohlásila, že souboj s Rumunskem byl pro ni tím nejemotivnějším zápasem kariéry a zároveň přiznala, že si chce v Německu zahrát o medaili.
Nakonec hrdinkou českého týmu se stala Hrbková, která po přihrávce Luzumové a seběhu Maňákové a Šetelíkové na šest metrů zakončila z pravého křídla na zadní tyč sekundu před koncem normální hrací doby a Rumunsko již nebylo tím pádem schopné adekvátně reagovat.
V osmifinále se střetl národní tým s Rumunkami. V prvním poločase byl o čtyři góly pozadu, navíc se Rumunsku rostřílela tvrdá pravačka spojky Neaguové. Avšak Jan Bašný se rozhodl nehrát zhruba v posledních dvacet minutách normální hrací doby osobní obranu na hlavní hrozbu Rumunek. Ta postupem času ztratila svůj lesk.
Češky se dostaly do osmifinále díky výhrám ve skupině nad Argentinou a Polskem. S Polkami se jim výrazně nepovedl první poločas, ale ve druhém dějství následoval parádní obrat, který dovedl česká děvčata mezi šestnáct nejlepších týmu světového šampionátu.
Hezký večer! Je tady zápas, který tady ještě nikdy nebyl. České házenkářky jsou vůbec poprvé ve čtvrtfinále mistrovství světa. V souboji o semifinále je čeká Nizozemsko. Začínáme ve 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.