Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již zítra se na Vás budu těšit u online přenosu z duelu házené mužů meziPolskem a Slovinskem. Do té doby se mějte krásně. Přeji dobrou noc.
Právě skončilo utkání mezi Norskem a Rumunskem. Norky nakonec po vyrovnaném prvním poločase dokázaly svůj náskok ještě navýšit a poté si ho pohlídat až do konce, byť s mírnými obtížemi. Norsko si připisují do tabulky skupiny A další dva body za vítězství 28:27. Norky tak s přehledem postupují do další fáze turnaje z druhého místa. Rumunky si musí na svůj postup ještě počkat a doufat, že Španělky neuhrají s Angolou ani bod.
Konec zápasu. (28:27)
60
Neaguová sice sedmičku proměnila, ale na vítězství to již stačit nebude. (28:27)
60
Jedenáct vteřin před koncem budou Rumunky zahrávat sedmičku. (28:26)
59
Střela Geigerové proklouzla do norské branky. Skóre už je pouze o dvě branky. (28:26)
58
Důležitý zákrok předvedla norská brankářka. Norky se poté snažily o trefení prázdné branky, protože Rumunsko hraje powerplay. (28:25)
57
Kristiansenová se mýlí z hranice sedmimetrového hodu. Rumunská brankářka předvedla parádní zákrok. (28:25)
57
Ardeanová Eliseiová se prosazuje poprvé v tomto utkání a snižuje na 28:25. (28:25)
56
Oftedalová parádně zakombinovala se svými spoluhráčkami a zakončila tak rychlý brejk gólem. (28:24)
55
Oddechový čas pro Rumunsko. (27:24)
55
Neaguová je dnes k neudržení a přidává svou další branku. (27:24)
54
Frafjordová dostává za svůj faul dvě minuty. Je to již jedenácté vyloučení v zápase. (27:23)
53
Amanda Kurtovićová z pravého křídla nekompromisně vymetla horní roh rumunské brány. (27:23)
52
Chintoanová z pozice pivota dává třiadvacátý gól Rumunek. (26:23)
51
Hoteaová zbytečně faulovala Frafjordovou při střelbě a dostává dvě minuty. (26:22)
51
Frafjordová zakončila rychlý brejk Norek a navyšuje náskok na čtyři góly. (26:22)
49
Kristiansenová pěkným podstřelem překonává rumunskou brankářku. (25:22)
48
Z levé spojky si naskočila Neaguová, která dává svůj další gól zápasu. (24:22)
47
Laura Chiperová ale opět koriguje na 24:21. (24:21)
46
Oftedalová vykouzlila famózní přihrávku na Lokeovou do pivota, která dává čtyřiadvacátý gól Norska. (24:20)
45
Neaguová z nařízené sedmičky snižuje na 23:20. (23:20)
45
Alstadová se provinila proti pravidlům a dostává dvě minuty. (23:19)
44
Rychlý protiútok zakončila bleskovou kličkou a následnou střelou Kristiansenová. (23:19)
43
Břevno nyní zachránilo Rumunsko od dalšího obdrženého gólu. (22:19)
42
Z levého křídla si parádně naskočila Herremová, která se z této pozice nemýlila. (22:19)
42
Dvouminutový trest dostává rumunská hráčka s číslem 8 Neaguová. (21:19)
42
Výborný průnik Geigerové, která snižuje na 21:19. (21:19)
40
Morková trefila z další sedmičky rumunskou brankářku do ruky a poprvé v zápase tak sedmimetrový hod neproměnila. (21:18)
39
Neaguová si připisuje svou další branku, když neomylně proměnila sedmičku. (21:18)
38
Oftedalová se probila až na brankoviště, odkud prostřeluje rumunskou gólmanku. (21:17)
37
Herremová však bleskurychle vrací Norkám tříbrankové vedení. (20:17)
37
Buceshiová se prosazuje při vlastním oslabení a znovu snižuje. (19:17)
36
Kristiansenová dává sedmičku a Norsko vede 19:16. (19:16)
36
Szüscsová dostává za svůj faul dvě minuty. (18:16)
36
Neaguová se střelou ze země dokázala prosadit a snížit na 16:18. (18:16)
35
Lokeová se dostala do trháku a z toho se nemýlila. Norsko vede poprvé o tři góly. (18:15)
34
Kristiansenová však vrací Norkám dvoubrankový náskok. (17:15)
34
Maneaová se znovu prosazuje z pivota. (16:15)
33
Oftedalová se šikovně zbavila své strážkyně a prostřelila rumunskou brankářku. (16:14)
31
Herremová se prosazuje z levého křídla a Norsko vede 15:14. (15:14)
31
Pěkné sehrání na pivota a Maneaová se z brankoviště nemýlila. (14:14)
31
Začal druhý poločas. (14:13)
Druhý poločas začne přibližně v 22:32.
Máme za sebou první poločas tohoto duelu. K vidění byla velmi pohledná a vyrovnaná házená. Norky vstřelily velkou část gólů ze sedmimetrových hodů, z čehož se Rumunky do druhého poločasu poučit. O něco šťastnější však mohou být v poločase Norky, které vedou 14:13.
30
První poločas skončil. (14:13)
30
Chintoanová dostává sedm vteřin před koncem dvouminutový trest. (14:13)
29
Pasivní hra připravuje Rumunky o míč. Do útoku se tak hrnou opět Norky. (14:13)
28
Oddechový čas pro Rumunsko. (14:13)
28
Morková se zase a znovu nemýlí ze sedmimetrového hodu. (14:13)
28
Po faulu Rumunek je nařízena další sedmička. (13:13)
26
Dva fantastické zákroky si nyní připsala rumunská brankářka, která tak drží stále remízový stav. (13:13)
25
Rumunsko skvěle dohrálo akci až do křídla, odkud se Hoteaová nemýlila. (13:13)
24
Lokeová je za svůj zákrok na Neaguovou vyloučena na dvě minuty. (13:12)
24
Neaguová neohroženě proskočila do brankoviště a snižuje na 13:12. (13:12)
23
Morková přidává ze sedmičky svou pátou branku v zápase. (13:11)
23
Bránění v brankovišti a je zde další sedmička pro Norsko. (12:11)
23
Oddechový čas pro Norsko. (12:11)
22
Chintoanová však dostává svůj celek na dostřel Norek. (12:11)
22
Znovu ta samá situace jako před pár okamžiky a znovu to byla Oftedalová. (12:10)
21
Oftedalový potrestala Rumunsko do prázdné branky. Gólmanka střídala hráčku do pole a poté se již nestačila vrátit. (11:10)
20
Kristiansenová dává gól ze sedmičky a srovnává na 10:10. (10:10)
20
Perianuová faulovala na brankovišti a dostane za to dvě minuty. (9:10)
20
Buceschiová se ze střední spojky prosazuje a poprvé v utkání posílá svůj celek do vedení. (9:10)
19
Chintoanová obdržela pěknou přihrávku do pivota a z brankoviště se nemýlila. (9:9)
18
Morková špatně střídala a norská lavička dostává trest za příliš mnoho hráček. (9:8)
18
Technická chyba na straně Norek a do útoku mohou spěchat Rumunky. (9:8)
17
Geigerová snižuje na rozdíl jediné branky. (9:8)
17
Kristiansenová je také potrestána dvěma minutami a Rumunsko má k dispozici přesilovku. (9:7)
16
Kristiansenová následně proměňuje nařízenou sedmičku a Norsko vede 9:7. (9:7)
16
Neagunová faulovala Oftedalovou a vidí žlutou kartu. (8:7)
15
Morková na brankovišti ani nadvakrát neuspěla. Rumunská brankářka se opět vyznamenala. (8:7)
15
Nora Morková však posílá Norky znovu do vedení. (8:7)
15
Perianuová si vysloužila dvouminutový trest. (8:7)
14
Oftedalová ještě vidí za svůj zákrok žlutou kartu. (7:7)
14
Neaguová znovu proměňuje sedmičku a je opět srovnáno. (7:7)
13
Na obou stranách se nyní vyznamenaly obě gólmanky. Hlavně ta rumunská, která byla úspěšná proti rychlému brejku Norska. (7:6)
11
Díky brance Chiperová je však skóre opět o jeden gól. (7:6)
10
Heidi Lokeová poprvé v zápase dává Norkám dvougólové vedení. (7:5)
9
Kurtovicóvá znovu posunuje svůj celek pěknou ranou do vedení. (6:5)
9
Bradeanuová je další hráčkou, která vidí žlutou kartu. (5:5)
8
Frafjordová je za svůj prohřešek vyloučena na dvě minuty. (5:5)
8
Neaguová ale srovnává na 5:5. Zápas je v úvodu velmi vyrovnaný. (5:5)
7
Maneaová vidí za předešlý faul žluté napomenutí. (5:4)
7
Nora Morková se z hranice sedmimetrového hodu nemýlila. (5:4)
6
Chiperová si skvěle otevřela úhel a z pravého křídla neomylně skóruje. (4:4)
6
Oftedalová se prosazuje poprvé v tomto zápase a posílá Norsko opět do vedení. (4:3)
4
Cristina Neaguová ale vrací zápas do remízového stavu. (3:3)
4
Frafjordová vidí za svůj zákrok žlutou kartu. (3:2)
4
Veronica Kristiansenová z levé spojky překonává rumunskou brankářku. (3:2)
3
Neaguová proměňuje sedmimetrový hod a je znovu srovnáno. (2:2)
2
Nora Morková přidává druhou branku Norska, které vede 2:1. (2:1)
2
Melinda Geigorová však vzápětí srovnává na 1:1. (1:1)
1
První gól zápasu dává nejlepší střelkyně Norek na turnaji Nora Morková. (1:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Hymny před malou chvílí dozněly a vše je připraveno k zahájení duelu.
Hráčky obou mužstev jsou již připraveny na hrací ploše a jsou postupně představovány fanouškům. Následovat budou hymny Norska a Rumunska.

Norsko: Grimsbová, Lundeová – Molidová, Arntzenová, Kristiansenová, Alstadová, Lokeová, Morková, Oftedalová, Frafjordová, Korenová, Kurtovićová, Herremová, Solbergová

Rumunsko: Munteanuová, Ungureanuová – Szucsová, Geigerová, Buceschiová, Neaguová, Bradeanuová, Perianuová, Ardeanová Eliseiová, Maneaová, Hofteaová, Chintoanová, Vizitiuová, Chiperová

Rozhodčí: Viktoriia Alpaidzeová, Tatiana Berezkinová.

Rumunsko

Rumunkám se také nepovedl start do her. První utkání vůbec nezvládly a podlehly Angole 23:19. Ani ve svém druhém zápase nedokázaly bodovat a po výsledku 26:13 se z výhry radovala domácí Brazílie. V dalším zápase však Rumunky zabraly a udolaly Černou Horu 25:21. Poslední duelem proti Španělkám si zajistily slušnou výchozí pozici v cestě za postupem ze skupiny. Dnes jim k postupu stačí uhrát jediný bod, ale proti Norkám to nebude vůbec nic lehkého.
Norsko

Norky nevstoupily do turnaje vůbec dobře, když v prvním duelu podlehly domácí Brazílii 28:31. V další zápase ale vše napravily a dokázaly přehrát Španělky 24:27. Následovala jednoznačná výhra proti outsiderovi z Angoly, na kterém si seveřanky smlsly v poměru 30:20. Ve svém posledním utkání si bez problémů poradily s reprezentací Černé Hory, kterou porazily 28:19. V dnešním zápase budou Norky papírovými favoritkami, tak uvidíme, zda svou roli potvrdí a dovedou střetnutí do vítězného konce.
Příjemný nedělní večer. Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu házené žen, ve kterém proti sobě nastoupí Norsko a Rumunsko. Utkání začíná v 21:40 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.