Statistiky

Střelkyně Norsko: Morková 14, Herremová 6, Kristiansenová 5, Kurtovicová 5, Lokeová 4, Oftedalová 2, Solbergová 1.

Střelkyně Rusko: Bobrovnikovová 8, Dmitrijevová 7, Kuzněcovová 6, Bližnovová 4, Ilinová 4, Vjachirevovová 3, Sonová 2, Petrovová 2, Akopjanová 1, Sudakovová 1, Marennikovová 1.

Sedmičky: 8/10 : 4/8

Vyloučení: 5:5
Je to tak, utkání končí a na hrací ploše propukají obrovské emoce. Na jedné straně jsou slzy smutku, neboť Norky neobhájí zlato, na té druhé je radost z postupu do finále. I v prodloužení jsme viděli skvělou házenou a o osudu utkání rozhodla jediná nepřesná střela. Ale i taková dokáže být házená. Rusko vítězí 38:37 a těší se na souboj o zlaté medaile.
Konec zápasu. (37:38)
70
Zřejmě rozhodující okamžik utkání, Herremová naskočila z levého křídla, jenže střela skončila těsně vedle! (37:38)
70
Ale ani ona nechytila střelu Ilinovové. (37:38)
70
Opét sedmička pro Rusko, do branky je Lundeová. (37:37)
69
Stejným gólem na druhé straně srovnala Kristiansenová. (37:37)
69
Bližnovová trefila přesně mezi nohy gólmanky Norska. (36:37)
69
Kurtovicová vrací zápasu opět vyrovnaný stav! (36:36)
68
Vjachirevovová protlačila svou osobu mezi dvěma protihráčkami a míč mezírkou v postoji gólmanky. (35:36)
68
Uspěla i Morková, drama pokračuje! (35:35)
68
Sedmićka se bude házet i na druhé straně. (34:35)
67
Ilinovová sedmičkou nepohrdla, Rusko opět vede. (34:35)
67
Vjachirevovová sice trefila tyč, ale Rusko zůstane u míče. Bude totiž následovat sedmićka. (34:34)
66
Skvěle sehraná kombinace Norska, na levém křídle zůstala zcela osamocená Herremová a nabídnutou situaci proměnila. (34:34)
66
Začal druhý poločas prodloužení. (33:34)
65
První prodloužení skončilo. (33:34)
65
Kuzněcovová z levého křídla poslala míč na vzdálenější tyč. (33:34)
65
Morková neprostřelila obranu a Rusko jde do protiútoku. (33:33)
65
Norky musí zakončovat, rozhodčí signalizují pasivitu. (33:33)
64
Na pivotu byla zcela volná Marennikovová a tohle byla pro ni hračka. (33:33)
63
Rusko si zahraje přesilovku, dvě minuty dostala Alstadová. (33:32)
63
Morková přidala svůj třináctý gól. (33:32)
63
Už je ale srovnáno, na brankoviště se prodrala Vjachirevovová a v pádu skórovala. (32:32)
62
Gromsboová připisuje další zákrok a opět proti Bobrovnikovové. (32:31)
62
Na druhé straně padá gól, Herremová přehodila brankářku milimetrově přesným obloučkem. (32:31)
61
Grimsboová má první zákrok prodloužení, vychytala Bobrovnikovovou. (31:31)
61
Začalo prodloužení. (31:31)
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, byť byly Rusky opravdu blízko. Jenže v takřka poslední chvíli vyrovnala Lokeová a poslala zápas do prodloužení. Hraje se špičková házená!
60
Druhý poločas skončil. (31:31)
60
Neuvěřitelné, Lokeová se dostala na brankoviště a i přes těsnou obranu dostala míč do branky! (31:31)
60
Ilinová proměnila sedmičku, Norsko musí rychle do kontru. (30:31)
60
Faul na brankovišti a sedmička pro Rusko! (30:30)
60
Přihrávku na pravé křídlo dostala Kurtovicová a dala. Připravená akce vyšla. (30:30)
60
Tentokrát si bere oddechový čas trenér Norska. (29:30)
59
Trestuhodně volná zůstala na pravém křídle Bližnovová a posílá tak svůj tým znovu do těsného vedení. (29:30)
59
Trenér Ruska si vzal oddechový čas. (29:29)
59
Míč si vzala sama Morková, naznačila střelu a poté poslala míč prudce do sítě. (29:29)
58
Norsko si dá sedmičku, faulovaná byla Morková. (28:29)
58
Rusko zase vede po gólu Petrovové. Je tu napínavá koncovka. (28:29)
57
Skvěle rozehraná akce Norska skončila na pravém křídle, Kurtovicová zakončila ke vzdálenější tyči. (28:28)
56
Vjachirevová neproměnila. Její střela se od palubovky odrazila do břevna. (27:28)
56
Sedmička pro Rusko. Tohle může být veledůležitý okamžik. (27:28)
56
Kristiansenová mířila pod břevno, Kalininová vyrazila! (27:28)
55
Podobně zasáhla i Grimsboová, vyrazila ránu zcela volné Bobrovnikovové. (27:28)
54
Morková pohořela na gólmance soupeřek, stále tak panuje těsný náskok Rusek. (27:28)
54
Bobrovnikovová vrací Ruskám vedení a okamžitě pospíchá do obrany. (27:28)
Ruský trenér si bere oddechový čas. (27:27)
53
Vyrovnáno! Morková je dnes jasnou tahounkou Norek a dává zápasu obrovský náboj. (27:27)
53
Rusky musely střílet, jinak hrozila pasivita a rána šla mimo. (26:27)
52
Zase je to pouze o jedinou branku, z levého křídla si po náskoku na brankoviště poradila Solbergová. (26:27)
51
Přesilovka pro Norsko, dvě minuty dostala Dmitrijevová. (25:27)
51
Grimsboová vychytala průnik Dmitrijevové a drží šance Norska nad vodou. (25:27)
51
Nyní už se ale Kristiansenová trefila přesně k tyči. (25:27)
50
Kalininová chytila prudkou střelu Kristiansenové přes natažené ruce bránících hráček! (24:27)
49
Přichází oddechový čas Norska. (24:27)
49
Kuzněcovová navyšuje v přesilovce na tříbodový rozdíl, tohle už může být pro severský tým vážné. (24:27)
48
Navíc následuje dvouminutový trest Morkové. Tohle je citelné oslabení Norska. (24:26)
48
Rychlý brejk Ruska a je z toho gól Bližnovové. (24:26)
47
Sudakovová dostala přihrávku na pravou stranu naskočila si na brankoviště a trefila mezírku v postoji Grimsboové. (24:25)
46
Morková srovnala svým dnes desátým gólem! (24:24)
46
Úspěšný zákrok si připsala i Grimsboová. (23:24)
45
Kristiansenová neproměnila sedmičku, trefila Jerochinovou do nohy. (23:24)
45
Sedmička pro Norsko a také dvě minuty pro Ilinovou. Norsko si tak zahraje přesilovku. (23:24)
44
Lokeová sice měla na zádech protihráčku, dokázala se ale uvolnit a také skórovat. (23:24)
43
Grimsboová chytila loženou šanci a dala průchod radosti ze zákroku. (22:24)
43
Je tu další rychlý přechod Ruska do útoku. (22:24)
43
Dmitrijevová to vyřešila parádně, bez výskoku trefila horní roh. (22:24)
42
Rusko už bude muset zakončovat, rozhodčí signalizují pasivitu. (22:23)
41
Vjachirevová proměnila sedmičku, měla u ní ale hodné štěstí, Lundeová si na ni sáhla. (22:23)
41
Pokračuje série vyloučení, za Norsko jde pykat Alstadová. (22:22)
41
Kristiansenová proměnila sedmičku a máme vyrovnáno! (22:22)
40
Je po přesilovce Ruska, neboť dvě minuty dostává Žilinskajtevovou. (21:22)
40
Žilinskajtevová měla sedmičku, trefila však pouze Lundeovou! (21:22)
40
Dvě minuty pro Herremovou, přesilovka pro Rusko. (21:22)
39
Norsko podniklo rychlý brejk, zleva si naběhla Oftedalová a náskok Rusek se rychle rozplývá. (21:22)
39
Kalininová sice chytila sedmičku Morkové, podařilo se ji i ztlumit dorážku, míč přesto doskákal za brankovou čáru. (20:22)
38
Na brankovišti byla faulovaná Lokeová, následovat bude sedmimetrový hod. (19:22)
38
Bobrovnikovová využívá přesilovku a Rusko zase vede o tři branky. (19:22)
37
Lavička Ruska dostala žlutou kartu za protesty, jmenovitě trenér Trefilov. (19:21)
37
Kalininová vyrazila ránu z pravé strany. Míč je v autu, Norsko pokračuje v akci. (19:21)
36
Senová byla chvíli sama na brankovišti a z bleskové otočky zamířila do horní části branky. (19:21)
36
Přesilovka pro Rusko, za úder do tváře je vyloučená Lokeová. Je to její druhý dnešní trest. (19:20)
35
Rusko zase vede, průnik na brankoviště proměnila Ilinovová. (19:20)
34
A je srovnáno! V přesilovce srovnala Kurtovicová. (19:19)
33
Podstřel Ilinovové chytila pozorná Grimsboová. (18:19)
32
Následnou sedmičku proměnila Morková. Je to už zase pouze o gól. (18:19)
32
Kurtovicová byla faulována v brejku, dvě minuty dostala Bližnovová. (17:19)
32
Prakticky ihned ale snížila Morková. (17:19)
32
Jako první se v druhé půli trefila Kuzněcovová. (16:19)
31
Začal druhý poločas. (16:18)
Druhý poločas začne přibližně ve 2:18.
První poločas přinesl naprostou gólovou smršť. Norsko bylo v úvodu lepší, dokázalo si vypracovat střelecké příležitosti a vedlo o tři góly. Pak se ale Rusky probudily, náskok smazaly a samy se dostaly do tříbrankového trháku. Norsko v závěru mírně zkorigovalo a je tak rozhodně o co hrát.
30
První poločas skončil. (16:18)
30
S uplynutím času první půle házela Morková devítimetrový hod, tohle ale moc šancí na úspěch nemělo. (16:18)
30
Rusky zase vedou o dva, na brankovišti měla spoustu místa Bobrovnikovová. (16:18)
29
Neméně skvělý podstřel předvedla Oftedalová. (16:17)
29
Bobrovnikovová vymetla z levého křídla pravý horní roh. Parádní gól. (15:17)
28
Morková se trefila přesně pod břevno, tohle nemohla Kalininová chytat. (15:16)
28
Další sedmička pro Norsko. (14:16)
28
Teď vypálila Dmitrijevovová nad branku, Norky mohou vyrazit za snížením. (14:16)
27
Morková byla úspěšná, zamířila vedle levé nohy brankářky Kalininové. (14:16)
26
Na druhé straně se bude po faulu Kuzněcovové házet sedmimetrový hod. (13:16)
26
Naznačení se na brankovišti uvolnila Dmitrijevovová a přidává šestnáctou branku Ruska. (13:16)
25
Norky v oslabení přišly o míč, nyní se musí velice rychle vrátit do obrany. (13:15)
24
Oddechový čas na straně Ruska. (13:15)
24
Bobrovnikovová schytala úder do obličeje, bylo to těsně pod oko. Dvě minuty pro Lokeovou. (13:15)
24
Morková snížila, byla schovaná za bránící hráčkou. (13:15)
23
Na druhé straně se z rychlého brejku do střelecké listiny zapsala Bobrovnikovová technickým obloučkem. (12:15)
23
Herremová ztroskotala na ruské obraně, střelba tohoto týmu teď hodně poklesla. (12:14)
22
Střelou z dálky bez výskoku navýšila náskok Ruska Dmitrijevová. (12:14)
21
Vyloučení na straně Norska, dvě minuty si vykoledovala Frafjordová. (12:13)
21
Na druhé straně byla úspěšná brankářka Kalininová. (12:13)
21
Střelou do protipohybu brankářky Norska strhává vedení na stranu Ruska Bobrovnikovová. (12:13)
20
Další žlutá, nyní pro Norsko, dostala ji Alstadová. (12:13)
20
Vyrovnáno. Z dálky a v pádu skórovala Morková. (12:12)
19
Rusko už vede, z brejku se o to postarala Petrovová. (11:12)
19
A taky se tak děje, zleva si naběhla na střed Kuzněcovová a skvěle tak překonala postavenou obranu Norska. (11:11)
18
Jerochinová vychytala útok z levého křídla, Rusko může vyrovnat. (11:10)
18
Trenér norského týmu si bere oddechový čas. (11:10)
18
Norská obrana propustila Dmitrijevovou a už je to zase pouze o jedinou branku. (11:10)
17
Ihned z protiútoku snížila náběhem na levou stranu Bobrovnikovová. (11:9)
17
Lokeová si dokázala zachytit zblokovanou střelu a z dorážky přidat jedenáctý gól svého týmu. (11:8)
16
Faul na Lokeovou, žlutou kartu dostala Akopjanovová. (10:8)
15
Na pivotu se prodrala na brankoviště Lokeová a s trochou štěstí skórovala. (10:8)
15
Bobrovnikovová střelou z výskoku překonala natažené ruce bránících hráček i brankářku Grimsboovou. (9:8)
14
Grimsboová hodila míč do trháku na Herremovou a ta si technickou střelou poradila. (9:7)
13
Jenže Senová z pivotu velice rychle koriguje. Je to skutečně střelecká smršť. (8:7)
13
Herremová ale prakticky ihned kontruje střelou z levého křídla. (8:6)
12
Dmitrijevová se prosmýkla mezi dvěma protihráčkami a z brankoviště byla úspěšná. (7:6)
11
Hraje se v rychlém tempu, útok střídá útok. (7:5)
11
Žlutou kartu obdržela Žilinskajteová. (7:5)
10
Zleva si na brankoviště naskočila Kuzněcovová a propálila Grimsboovou. (7:5)
10
Brejk Kurtovicové, jenže její technický pokus vyrazila pozorná gólmanka Ruska. (7:4)
9
Zatím je to přestřelka, po rychlém kontru se trefila Solbergová. (7:4)
9
Nebojácný průnik předvedla i na druhé straně Bližnovová. (6:4)
8
Kristiansenová si zopakovala průnik středem a i tentokrát nyla úspěšná. (6:3)
7
Průnik na brankoviště předvedla Kristiansenová a vrátila Norkám dvoubrankový náskok. (5:3)
7
Parádní rána z dálky, Dmitrijevová se trefila přesně k tyči. (4:3)
6
Lundeová má skvělou formu, vykopla i sedmičku od Bližnovové. (4:2)
6
Žlutou kartou byla potrestána Kristiansenová. (4:2)
6
Rusko si hodí svou druhou sedmičku, na brankovišti byla faulovaná Dmitrijevová. (4:2)
6
Norsko opět vede o dvě branky. (4:2)
5
Teď už je sníženo, trefila se Kuzněcovová. (3:2)
4
Sedmičku házely i Rusky, jenže ránu Vjachirevovové vyrazila připravená Lundeová! (3:1)
4
Rychlý brejk, Grimsboová rozehrála na Herremovou a ta vymetla horní roh branky. (3:1)
4
Žlutou kartu dostala Molidová z Norska (3:1)
3
Norsko jde do vedení, Morková proměnila i druhou nařízenou sedmičku. (2:1)
3
Žlutou kartu dostala Polina Kuzněcovová. (1:1)
2
Trocha nepřesností na obou stranách, u míče je tým Ruska. (1:1)
1
Zároveň ze sedmičky srovnala Morková. (1:1)
1
Stále první minuta a je tu přesilovka pro Norsko. Dvě minuty dostala Dmitrijevová. (0:1)
A dávají hned i gól. To je rychlý úvod. (0:1)
1
Jako první jdou do útoku Rusky. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Norsko: Grimsboová, Lundeová – Molidová, Arntzenová, Kristiansenová, Alstadova, Lokeová, Morková, Oftedalová, Frafjordová, Korenová, Kurtovicová, Herremová, Solbergová. Trenér: Thorir Hergeirsson.

Rusko: Jerochinovová, Kalininová – Kuzněcovová, Dmitrijevová, Senová, Akopjanovová, Vjachirevovová, Sudakovová, Bobrovnikovová, Žilinskajtevová, Marennikovová, Bližnovová, Ilinovová, Petrovová. Trenér: Jevgenij Trefilov.

Rozhodčí: Bojan Lah, David Sok (oba SLO).
Hráčky jsou již na hrací ploše, probíhá jejich představení. Po národních hymnách může zápas začít.
Zápas začne v 1:30 ráno a místem dění bude Future Arena. Nastavte si budíky, nebo vůbec nechoďte spát, ale rozhodně si nenechte ujít tento přenos. Jste k němu všichni zváni.
Rusko

Rusky svou skupinu vyhrály, nenašly v nich přemožitelky a stejně tak to platilo i ve čtvrtfinále, ve kterém se utkaly s překvapení turnaje, Angolou. Tu Rusko udolalo po výsledku 31:27. Jak vidno, Rusky jsou ve velice dobré formě a zatím nebylo síly, která by je přibrzdila. Dnes to ale bude jiná káva, Norsko se jen tak nevzdá.

Norsko

Seveřanky vstoupily do vyřazovacích bojů z druhého místa skupiny A a ve čtvrtfinále se jim postavily hráčky Švédska. Byl to jednoznačný zápas a Norky soupeřky doslova zdrtily výsledkem 33:20! I dnes vstoupí do svého předposledního duelu jako favoritky a půjdou si za svým cílem – olympijským zlatem.

Norsko – Brazílie 28:31
Španělsko – Norsko 24:37
Norsko – Angola 30:20
Černá Hora – Norsko 19:28
Norsko – Rumunsko 28:27
Švédsko – Norsko 20:33
Dobré ráno u házené. Ženský turnaj dospěl už do semifinálových duelů a my se nyní společně podíváme na zápas mezi Norskem a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.