Mistrovství světa v ragby - Austrálie - Skotsko -  ONLINE PŘENOS -  18. října 2015   17:00

Austrálie - Skotsko

Je za námi úžasný souboj favorizovaných Australanů s podceňovanými Skoty, kteří fantastickým výkonem dokázali ještě v úvodu poslední minuty vést, ovšem Bernard Foley rozhodl trestným kopem půl minuty před vypršením normální hrací doby!

Australané se mohou radovat z postupu a v semifinále se utkají s Argentinou, Skotové po strhujícím boji jsou z turnaje vyřazeni, ovšem s obrovskou ctí.
Konec utkání.
80+1
Je tomu přesně tak! Australané okamžitě po vypršení osmdesáté minuty odehráli míč do zámezí a ukončují tím zápas!
80
Australané dokázali zpracovat skotský výkop a po uplynutí osmdesáté minuty odkopem do autu ukončí zápas.
80
Bernard Foley v poslední minutě proměňuje trestný kop a vrací Austrálii do vedení! (35:34)
79
Skotům je pískán ofsajd! Trestný kop pro Austrálii a Bernard Foley bude mít osud celého zápasu na své kopačce!
78
Giteau na mokrém trávníku doklouzal až do autu a Skotové budou vhazovat ve středu hřiště.
77
Čtyři minuty do vypršení osmdesáté, Australané potřebují skórovat alespoň trestným kopem či kopem ze hry, zatím k tomu ale mají daleko.
76
Australané se po výkopu dopustili předhozu, Skotsko bude vhazovat do mlýnu na vlastní dvaadvacítce.
75
Greig Laidlaw snadno prokopl Bennettovu pětku a posílá Skoty do šokujícího vedení necelých šest minut před koncem druhého poločasu! (32:34)
74
Skotsko boduje! Australané se dopustili ohromné chyby při rozehrávce, kterou vystihl MARK BENNETT a donesl míč až do brankoviště! (32:32)
73
V Londýně se pořádně rozpršelo, pomůže Skotům pro ně tolik vytoužené nepříznivé počasí?
72
Ford nakopl míč ze středu pole rovnou do autu a byť to bylo pouze těsně, rozhodčí vrací hru do pozice jeho kopu, odkud budou Skotové vhazovat.
70
Greig Laidlaw se nemýlil, snadno poslal míč mezi tři tyče a vrací rozdíl ve skóre na jedno skórování. (32:27)
69
Další provinění Australanů v podobě neuvolnění soupeře po skládce a Skotsko dostává možnost trestného kopu, přičemž Laidlaw si vybírá "povinné" tři body kopem na branku z jednoduché pozice.
68
Hardie dokázal proniknout s míčem několik metrů dopředu a výrazně přiblížil Skoty k brankovišti!
67
Australané se provinili proti pravidlům ve středu pole a po rozehrání trestného kopu do zámezí bude Skotsko vhazovat uvnitř útočné dvaadvacítky.
66
Vůbec poprvé v zápase tak Australané vedou o osm či více bodů, tedy rozdílem dvou skórování.
65
Bernard Foley tentokrát dostal možnost proměnit konverzi z jednoduché pozici a nezklamal australské příznivce, další dva body pro Wallabies. (32:24)
64
Austrálie opět skóruje! Skotové tvrdě zaplatili za ztrátu autu u vlastního brankoviště a australský tlak zakončil TEVITA KURIDRANI položením pětky. (30:24)
64
A Skotové přišli o míč! To je velká chyba a Austrálie bojuje o další položení pětky.
63
Genia nakopl míč do skotské dvaadvacítky a byť doskákal do zámezí, tak Skotové budou vhazovat v blízkosti vlastního brankoviště.
61
Australané jsou v náporu, Adam Ashley-Cooper se rozběhl u pravé postranní čáry, Skotové jej však ještě v poslední chvíli stačili zastavit a po dalším australském útočném snažení dokázali ragbisté v modrém odehrát míč do zámezí ve středu hřiště.
59
Greig Laidlaw následně nedokázal proměnit konverzi od postranní čáry a pouze díky tomu se Australané drží v nejtěsnějším možném vedení.
58
Australané chybovali při výkopu, který zablokoval Russell, dokázal míč zpracovat a byť byl poté Laidlaw při rychlém průniku složen, tak ještě předal míč TOMMYMU SEYMOUROVI, jenž v rohu hřiště položil důležitou skotskou pětku! (25:24)
57
Skotové po zisku míče v hloubi vlastní poloviny podnikli rychlý protiútok podél levé postranní čáry, dokázali se posunout až k australské dvaadvacítce, tam ale přišli o míč nepřesnou přihrávkou. Minimálně tak získali značné území.
54
Bernard Foley měl míč na ose hřiště a dokázal se prosadit, navyšuje tak australské vedení na 25:19.
52
Skotům je odpískán ofsajd, Austrálie dostává možnost trestného kopu a to je příležitost skórovat pro Bernarda Foleyho.
51
Skotové vystihli australský aut, získali míč u vlastní dvaadvacítky a budou jej moci poslat do bezpečí. Navíc za minutu se vrátí potrestaný Maitland a modří budou moci pokračovat v plném počtu.
50
Australané položili další pětku díky Adamu Ashley-Cooperovi, ovšem rozhodčí Joubert ji po konzultaci s videorozhodčím neuznává, naopak odpískal předhoz Australanům a Skotsko bude rozehrávat mlýn v těsné blízkosti vlastního brankoviště.
49
Australané nadále bojují proti čtrnácti Skotům a už se opět výrazně blíží k brankovišti.
48
Skotské střídání, Dickinsona nahrazuje Reid.
47
Greig Laidlaw dokázal svůj rotovaný kop nasměrovat do "háčka" a dnes je zatím neomylný! (22:19)
46
Australané se dopustili předhozu na vlastní polovině, poté zbortili mlýn a Skotsko bude mít výhodu trestného kopu. Na kopáče Greiga Laidlawa však nečeká lehká pozice.
44
Bernard Foley prokopává australskou pětku, poprvé v zápase proměnil svůj kop a navyšuje australský náskok o další dva body. (22:16)
43
Australané bleskově využívají početní výhodu, rozhodili míč k levé postranní čáře a DREW MITCHELL dokázal položit svoji druhou pětku v zápase! (20:16)
42
Jihoafrický rozhodčí Joubert nečekaně uděluje Seanu Maitlandovi žlutou kartu za úmyslný předhoz a Skotové se tak budou muset obejít bez svého důležitého rojníka na deset minut.
41
Favorizovaní Australané vstupují do druhého poločasu s jednobodovou ztrátou. Připomínám, že vítěz závěrečného čtvrtfinále se v boji o finále utká s Argentinou.
41
Druhý poločas byl rozehrán.
Australané rozehráli zápas podle očekávání a brzy položili první pětku. Poté se však Skotové rozehráli k fantastickému výkonu, získali třináct bodů v řadě a byť Austrálie postupně snižovala své manko, zatím stále mají poslední evropští zástupci na turnaji navrch.
Konec prvního poločasu.
40+1
Bernard Foley neproměnil ani třetí konverzi v tomto zápase a do šaten půjdou Skotové s jednobodovým vedením!
40
Austrálie skóruje! Australané v roji dokázali donést míč do brankoviště a MICHAEL HOOPER položil pětku! (15:16)
39
Australané vybojovali trestný kop u útočné dvaadvacítky, místo kopu na bránu ale volí rozehrávku do autu a budou vhazovat už pouhých pět metrů od skotského brankoviště.
37
Skotská útočná snaha končí prohřeškem v podobě neuvolnění míče na zemi, Australané trestným kopem posouvají hru zpět na skotskou polovinu a sami budou vhazovat.
36
Skotsko před vlastní dvaadvacítkou získalo míč a modří se opět ženou dopředu.
34
V souboji kopáčů zatím GREIG LAIDLAW naprosto kraluje před Bernardem Foleym. Zatímco Australan ze dvou kopů ještě neproměnil žádný, Skot se prosazuje i počtvrté! (10:16)
33
Australané zbořili mlýn a rozhodčí Joubert nařizuje další trestný kop ve skotský prospěch. Laidlaw bude kopat směrem na bránu.
32
Po skotském výkopu se Australané dopustili předhozu, Skotsko bude vhazovat poblíž útočné dvaadvacítky.
31
Bernard Foley i druhou pětku musel prokopávat přímo od postranní čáry a znovu netrefil!
30
Australané skórují pětku! Po velkém náporu na pravé straně hřiště dokázali přesunout hru k levému okraji pole, kde se prosadil DREW MITCHELL. (10:13)
27
Skotům je pískán nedovolený prohřešek na útočné polovině, Australané rozehráli trestný kop do zámezí a budou vhazovat u útočné dvaadvacítky.
25
Po nepřesné přihrávce Mitchella Australané ztrátou míče málem připravili soupeři možnost rychlého kontru, Skotové se o něj ale sami připravili nepřesnou souhrou.
23
Foley si kopl míč do skotského brankoviště, ovšem narazil do jednoho ze soupeřů a Skotové se bez potíží ubránili hrozícímu australskému brejku.
22
GREIG LAIDLAW proměňuje i trestný kop z velké vzdálenosti a navyšuje nečekané skotské vedení již na 13:5! To je třináct skotských bodů v řadě. (5:13)
21
Australané se provinili zborcením mlýnu a Skotsko dostává možnost trestného kopu ze 45 metrů.
20
Foleymu vypadl míč při chytání a Australanům je tak pískán předhoz, opět budou moci útočit Skotové.
19
Horne položil pětku ve středu brankoviště, Greig Laidlaw tak měl snadnou pozici k prokopnuté konverzi a dvěma body navyšuje skotské vedení. (5:10)
18
Publikum bouří! Australané naprosto zaspali v defenzivě, PETER HORNE proběhl jejich obranou jako nůž máslem a pokládá skotskou pětku! (5:8)
17
Skotové už se dokonce blíží australskému brankovišti!
17
Skotové už hrají s míčem na útočné polovině a modří už se blíží k dvaadvacítce.
16
Po skotském odkopu z vlastní poloviny Tommy Seymour zvládl vzdušný souboj s Bernardem Foleym ve středu pole a získal poziční výhodu pro Skotsko.
14
GREIG LAIDLAW se nemýlí a snižuje skotské manko o tři body! (5:3)
13
Australané v těžké defenzivě hráli nedovoleně a Skotsko dostává možnost trestného kopu ze 6 metrů. Byť to skotský kopáč Laidlaw bude mít dost z úhlu, tak zvolil možnost trestného kopu.
12
Skotové poprvé útočí! A dostali už se na deset metrů od brankoviště.
10
Bernard Foley následně míjí konverzi a stav zůstává na pětibodovém rozdílu.
9
Australané pokládají první pětku! Kuridrani se prohnal po pravé straně pole, předal míč rozběhnutému ADAMU ASHLEY-COOPEROVI, jenž dokázal v rohu hřiště položit první australskou pětku! (5:0)
6
Skotové dokázali rozehrát i v bezprostřední blízkosti vlastního brankoviště a dostali hru do středu pole.
5
Bernard Foley už mířil do brankoviště, těsně před ním ale nečekaně ještě přihrával a poté, co Mitchellovi míč vypadl, je Australanům je pískán předhoz.
4
Australský nápor plynule pokračuje, Wallabies k položení úvodní pětky chybí již jen pět metrů.
3
Australané mají od úvodu zápasu převahu a probojovali se již na linii 22 metrů od skotského brankoviště.
1
Oba týmy nastupují v tradičních národních barvách, Australané tedy ve žluto-zelené a Skotové ve tmavě modré.
1
Utkání bylo zahájeno!
Díky geografické poloze budou mít Skotové výraznou podporu v hledišti a bylo to znát i při hlasitém zpěvu hymny "Flower of Scotland" hrdly tisíců skotských fanoušků. Celkem bude na Twickenhamu dnes přes 80 tisíc příznivců populární hry.
Hlavní aktéři dnešní bitvy již nastoupili na pažit slavného ragbyového stadiónu, poslechneme si hymny obou zúčastněných států.
Příjemné nedělní odpoledne při sledování přenosu ze závěrečného čtvrtfinále světového šampionátu ragbistů, jehož dějištěm bude londýnský ragbyový chrám Twickenham.

AUSTRÁLIE

Australané vstoupí do svého souboje proti Skotsku v roli výrazných favoritů, kterou získali kromě své nesmírné kvality i triumfem ve "skupině smrti", kde předčili oba pořádající celky, Wales a Anglii a kromě nich i nebezpečné Fidži. Australané dokázali vyhrát všechny čtyři duely včetně dvou nesmírně důležitých, kdy nejdříve poslali ven z turnaje hlavního pořadatele Anglii (33:13) a v tvrdé defenzivní bitvě udolali i Wales (15:6).

SKOTSKO

Skotsko si po prohře s Jihoafrickou republikou zajistilo postup do čtvrtfinále až v závěrečném duelu proti Samoe, kdy proti houževnatému soupeři museli dlouho pouze dotahovat skóre a národním hrdinou se stala útoková spojka Gloucestu Greig Laidlaw, jenž v 73. minutě zaznamenal klíčovou pětku, ke které během zápasu přidal pět úspěšných trestných kopů a třikrát prokopl pětku, což pro Laidlawa znamenalo 26 z celkových 36 skotských bodů a Skotové zvítězili těsně 36:33.

To už Skotsko mělo za sebou vysokou výhru nad Japonci, unavenými z historické výhry nad JAR, výhru 39:16 nad USA, kdy Skotové ještě v poločase senzačně prohrávali 6:13 a poté Skotsko poměrně hladce prohrálo s Jihoafričany.

Evropané dnes budou postrádat dvojici Ross Ford a Jonny Gray, kteří byli dodatečně potrestání třítýdenním trestem za nelegální zákrok na Jacka Lama ze Samoy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.